Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemka

Przeklęte zęby mądrości!!

Polecane posty

Gość dfgdfgdf
Dodam że się ładnie goiło. Już pół godziny po wyrwaniu paliłam papierosa, piłam. A wieczorem - chociaż bardzo ostroznie - jadłam. W ciągu kilku dni się trochę zasklepiło, a po miesiącu nie miałam nawet śladu, wszystko ładnie zasklepione, jak gdybym nie miala tam nigdy zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dori65
ja mialam wyrywane zeby madrosci gorne obydwa bo mi sie zepsuly i golaly.Bylam wtedy w 7 miesiacu ciazy dentystka dala mi slabe znieczulenie ze wzgledu na ciaze i strasznie bolalo ,chociaz pewnie po normalnym znieczuleniu nic bym nieczula bo poszlo gladko i trwalo moze 2 minuty.Od tamtej pory dbam o zeby bo pamietam ten okropny bol.Teraz wychodzi mi osemka dolna ale krzywo rosnie do policzka.NACZYTALAM SIE WASZYCH WYPOWIEDZI I TERAZ DOPIERO SIE BOJE JAK BEDE MUSIALA JA USUNAC.Jedna dziewczyna tu pisala ze po 3 znieczuleniach strasznie ja bolalo jak to mozliwe.Moj maz mial miesiac temu usuwana osemke dolna ,dostal 3 zastrzyki coprawda spedzil 2 godz.na fotelu ale nic nieczul i nierozcinali mu ale mial porozrywane dziaslo, tez niezszyli ale szybko sie zagoilo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eetna
bardzo boli mnie nowa 8 dopiero pierwszy dzień nie wiem c0 robić. długo nie byłam u dentysty, tak sie strasznie ich boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grenthal
Ja jeden zabieg juz przezyłem - nieszczesna ósemka nie rosła prawidłowo - 2 h męczarni, za niedługo czeka mnie "przyjemność" usunięcia 2 :). Ehh chwila bólu ale przynajmniej spokój na całe życie. Swoja drogą.. po co komu te zęby skoro i tak trzeba je usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za co
Witam! Moja historia z tymi "zębami mądrości" zaczęła sie w te wakacje, z początku bolaly mnie same dziasla, tzn bolały było takie mrowienie, czasami bolało. Wczoraj nadszedl dzien którego niezapomne do konca zycia. Jeszcze wczoraj wieczorem wszystko było w porządku, byłem na siłowni pierwszy raz od wakacji. Rano gdy sie obudzilem odczulem wielki ból, z miejsca ruszylem do lazienki okazalo sie ze z prawej strony na dole rosnie mi 8. Temu towarzyszyl ogromny bol podczas przelykania sliny. Prawy policzek spuchł, narazie wystaje mi kawaleczek zęba, ale dziaslo strasznie spuchlo i chyba zaszło ropą. W dodatku nie mogę otworzyc buzi na tyle szeroko by coś zjesc, towarzyszy temu ból w prawej stronie policzka przy żuchwie. Taki sam ból odczuwam przy prostowaniu ręki w zgięciu, ból spowodowany jest zakwasami, ale czy zakwasy moga byc w miesniach żuchwy? i to tylko w jednym miejscu? obydwa bóle powstaly w tym samym czasie i po silowni? miał ktoś taką samą przygodę z tymi ząbkami? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za ból
Przeczytałem wypowieedzi wzystkich mających kłopoty z tymi zabkami . W moim przypadku jest jeszcze inaczej a dokładnie. Mam 28 lat . Pierwsza 8 wyrosła mi w wieku 19 lat odziwo pomimo ze wyrosła pod katem 90 stopni w porównaniu do innych zebów nie bolała mniew nie boli i mam ja do tej pory. Druga zaczeła rosnac zaras po pierwszej i wyrosła do połowy pozostając w uspieniu niczym wulkan az do wczoraj . I tu zaczyna sie kłopot pomimo ze rosnie prosto boli jak holera . Boli mnie kosc ,jezyk policzko oraz 7 6 i 5 ból jest nie do wytrzymania nie spie nie jem proszki nie działaja (ketonal ibuprom ibum apap i wiele innych ) a nawet gdyby to i tak tych lekuw nie powinno sie brac wiecej niz 6 tabletek na dobe .najgorsze sa noce zwijam sie z bulu . do dentysty nie poszłem gdyz zaczeło mnie bolec w piatek po poludni ./ A w moim miasteczku dentysci tyle zarabiają ze w sobote i niedziele nie przyjmują .Nie wiem ile jeszcze zniose ten ból który powtarzam jest nie do wytrzymania w poniedziałek z rana pomimo waszych komentarzy zapier..... do dentysty niech sie dzieje wola nieba . Nasówa mi sie jeszcze jedna mysl ze z zebami kazdy ma miał lub bedzie miał kłopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam, przyłączam sie w dniu dzisiejszym do cierpiących przez cholerne ósemki. Moja zmora to dolna lewa ósemka. Boli mnie właściwie pół twarzy od dzisiaj rana, jade na przeciwbólowych... Czytając historie z wyrywania postanowilam przeczekać bo moze sie to uspokoi... Ząb juz wlasciwie wyszedl,chyba cały i dlatego nie kapuje dlaczego boli!!! Byłam u dentysty i od razu umówił mnie do chirurga na rwanie. Ale ja nie chce... Ósemki ładnie weszły mi w łuk zębowy bo usuwano mi ortodontycznie czwórki i tak mialo być. A gdzie się nie pojdzie do stomatologa to na ósemki reagują jak jeden mąż - rwać. A dlaczego nikt nie mówi że podczas usuwania ósemek - szczególnie górnych - może dojsc do uszkodzenia niektórych nerwów twarzy albo do wypadnięcia żuchwy? Trzymajcie kciuki, oby do jutra choć trochę przeszło :)).... Pozdrawiam wszystkich ząbkujących!! trzymajcie sie, podobno w porównaniu do bólów porodowych to pestka... :P damy radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WENUS81
Witam, w czwartek pozbyłam sie dolnej, lewej ósemki, w połowie była zębem zatrzymanym, tak lekarz stwierdził po obejrzeniu pantomogramu. Nie obyło sie bez dłutowania, ale ominęlo mnie jednak rozcinanie dziąsła, lekkie nacięcie bo ząbek sie trzymał na koniec na kawałku \\\"mięska\\\". Teraz nie czuje bólu po ósemce,ale boli mnie jakby wewnętrzna strona policzka, i lekki ból promieniujący do ucha. Czy może to byc opuchlizna wewnętrzna na policzkue? Opuchliza po zastrzykach? A może pleśniawka? Czy ktos sie spotkał z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombelle
Mi wychodzą ósemki boleśnie, a mam dopiero 13 lat! W dodatku muszę męczyć się z aparatem ortodontycznym stałym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi też
Wychodzi zab mądrosci masakra z nim boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja męcze sie juz 3 dzien:/ masakra! zwariowac można...ciagle tabletki łykam! szyja boli...powoli jem i mało...:/ nie tak jak zawsze! sline jak polykam to cholernie boli....jutro wigilia myslalam ze sobie pojem a tu chyba lipka...to chyba jakis znak ze mam sie nie przejeść! ... nie lubie mojej ósemki za to! bardziej boli mnie dziąsło...coś mi sie tam zrobiło i smaruje sacholem! ehh...ból niedoopisania nie wiedzialam ze to tak moze bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benia24
Witam serdecznie wszystkich!!! mam taki problem,zęby mądrości wyszły mi już w tamtym roku,nie będę wspominać jak to przeszłam bo było tragicznie:(Ostatnio myślałam,żę boli mnie gardło ,zjadłam tone tabletek na gardło, i nic nie pomogło...przy tym pojawiła się chrypka i problemy z połykaniem śliny tak jak rok wcześniej,nie mogłam nawet otworzyć buzi gdy jadłam cokolowiek. jak się okazało za zębami mądrości wyrasta mi coś jeszcze czy to jest mozliwe??????????????Boże pomożcie mi bo nie wiem co mam robić tymbardziej mieszkam w Angli i jestem bezradna:(((jeśłi ktoś będzie taki miły proszę o kontakt na gg 375257:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja to przezywam koszmary z 8 , od swiat mialam prawie ze zdretwialy pray policzek i prawa strone glowy , ucho mnie bolało o rozpychajacej sie 8 ktora rosnie juz 5lat, jest bardzo duza , miejsca tez ma duzo ale ileż ona bedzie rosła ? :( mialam takie nerwobóle od niej ze nawet uczesac sie mogłam i musialam łykac tabletki od bólo gardła , nie moglam nawet jesc i chyba goraczke mialam , glowa mi pekała. Lewa siedzi cicho choc juz duzo mi wyszlo jej ! boze co za ból , mam dosc ! dopiero dzis poja prawa strona glowy i policzka wrócila do normalnosci !!! ten ból był okropny jeszcze takiego nie miałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benia24 mialam to samo z gardlem i nie moglam sliny przełknać !! nie moglam sie uczesac wszystko mnie rwało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benia24
dziekuje Ci,za odpowiedż ale czy Tobie rownież wyrasta tam cos wiecej???hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyrasta mi nic oprócz zęba . sprawdz dokładnie co to , bo nie sądze aby coś ci jeszcze wyrastalo ...może złuszcza sie dziąsło i tak dziwnie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 36 latka
Usunełam wczoraj dwie ósemki: górną normalnie, a dolną chirurgicznie. Podczas zabiegu nic nie czułam. Znieczulenie zadziałało. W sumie trwało to krótko, z górną bez problemu, z dolną trochę dłużej. Teraz czuję się okropnie. W nocy prawie nie spałam, mam opuchniętą prawą stronę twarzy, kłopoty z połykaniem śliny i nie bardzo mogę jeść. Dostałam do łykania antybiotyk i od bólu ketonal. W poniedziałek mam iść do kontroli a w przyszły poniedziałek mam mieć usuwane szwy. Ta opuchlizna mnie przeraża, nie wiem czy to normalne, choćiaż pani stomatolog uprzedzała mnie, że mogę mieć obrzęk. Nikomu czegoś takiego nie życzę. Ale z drugiej strony cieszę się , że mam to prawie za sobą. Co by było gdyby wdał się stan zapalny? Nawet nie chcę o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ppppppp
mi właśnie zaczęła rosnąc 8 od 3 dni okropnie bolało mnie dziąsło dzisiaj dopiero zauważyłem ze to ząb hmm trochę dziwne bo dopiero w czerwcu będę miał 17 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiczek
Ja miałąm usuniętą jedną ósemkę i w sumie nic mnie nie bolało. Później wyrosła mi druga u góry, bolało i co jakiś czas nadal boli bo urosła mi w poprzek tzn. wbija mi się w polik a teraz rośnie mi dolna ósemka i jest masakra. Boli jak cholera. Ból promieniuje na szyję i ucho :/ Zastanawiam sie nad usunięciem obydwu na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nedzq
Witam. mam problem wyrastaja mi 8 ale nie jestem pewny bo nie bylem u dentysty. boli mnie zab na dole i mam opuchniete dziasla . co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka89
mam 20 lat a ząbki te rosną mi od roku, górne wyszły ładnie a dzisiaj odczuwam lekki ból i mrowienie na dole z lewej strony. Nie byłam z tymi ósemkami u dentysty i nie zamierzam. Zeby sa zdrowe i rosna prosto. Dziwie sie , ze tyle osób leci z nimi do dentysty by wyrwać. Mój chłopak musiał wyrwac poniewaz nie miesciły mu sie na szczęce. Ale ja nawet nie zamierzam koło dentysty przechodzić...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
Znam temat - pozbyłam się już 2 dolnych, pozostały zaczątki górnych (może nie wyrosną - oby) ;) Moje ósemki nie bolały, ale powtarzał się stan zapalny w "kieszonkach" dziąseł. No i jedna z ósemek od początku rosła z próchnicą. Usuwałam obie, w odstępie paru lat, u tego samego chirurga szczękowego, pod znieczuleniem miejscowym. Zabieg nie był przyjemny, ale nie bolało, oczywiście wcześniej zrobiłam rentgen szczęki, więc lekarz wiedział, z czym się zmierzy ;) Najgorzej wspominam dobę tuż po wyrwaniu - boli, nie możesz spać, plujesz krwią itd. Lepiej spać z głową wyżej - ja się o mało nie zakrztusiłam krwią, miałam jej pełne usta. Potem jest już lepiej, tyle że przez parę dni dieta na soczkach. Aha, po obu zabiegach miałam jeszcze płukane miejsce po zębie - nie miałam szwów, więc zanim dziąsło się zrosło, miałam często wrażenie, że coś tam "wpada".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imdoctorevil
Hyh, miałem przed dwoma dniami usuwane trzy zęby pod rząd [ano fobia przed dentystami w końcu zaowocowała], w tym i lewą ósemkę. Ból raczej do wytrzymania, ale próbujcie coś przeżuwać nie mając także 6 i 7. Dostałem wartościową lekcję, a do dzwonka jeszcze daleko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piona
Witam utrapionych ósemkami. Współczuję tym z komplikacjami. Ostatnio przerabiam ten temat tylko w dalekim kraju. Wyrywanie pierwszej"8" było super. Jedna niewysoka dentystka (dość młoda i fajna) znieczóliła wokół (ukąszenie komara). Po chwili zaczęła grzebać jakąś łopatką. Ja patrzałem w sufit i liczyłem wkręty na wentylacji. Nagle mówi, że już. Zapakowała w plastik na pamiątkę. Faktycznie mój. Tylko po kilku godzinach i jeszcze dwa dni boli gwałtowne przełykanie śliny.Na dniach idę do niej z trzecią "8". Mimo, że kosztuje to tutaj 500 zł w przeliczeniu, to chętnie jej oddaję swą klawiaturę do konserwacji. Z drugą "8" wysłała mnie do hirurga, bo wystawał za mało. Tam mała operacja. Ciemnoskury hirurg .Już znieczulenie gożej mu wychodziło, bo jakby mnie bateryjką 9 voltową potraktował w język (znacie to uczucie?). Potem natomiast nic już nie czółem. Nawet jak mnie szył. Poprostu cerowanie skarpetek. Nawet mnie to bawiło, co można człowiekowi wyprawiać.Więc się nie bójcie. Tylko omijajcie łukiem sadystów, bo Wam krzywdę zrobią. Borowanie jest gorsze. Więc śmiało wywalajcie "8". Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila993
Ja dziś idę usunąć dolną ósemkę, ona jest schowana w dziąśle. Zwlekałam z tą decyzją pół roku no ale w końcu muszę to zrobić. Boję się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oksymoron
od dwóch dni jadę na nurofenie... biorę go tyle, że nie czuję już niczego, ale zęby stale bolą, skubane.....zaczynam mieć wizje jak sama je sobie wydubuję, a potem spuszczam w kiblu z nieukrywanym uśmiechem satysfakcji......co to za zęby \"mądrość\", które popychają biednego desperata do tak głupich fantazji...????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meyko
no jest masakra:D ja Wam powiem wiecej. juz z 6 raz cierpie na ten ból i łacze sie z wami naprawde:) usmiecham sie bo jak czytam te komentarze to jakbym patrzył w lustro. z jednej strony pomoglo wycięcię kawałka dziąsła przykrywającego 8 i bóle odpukać nie powtarzają sie, z lewej dolna 8 od 3 dni spac mi teraz nie daje.... tam nie widze nic do wycinania wiec albo cierpiec albo wyrwac. ehhh. wiecie co ja juz tyle razy to mam zze zobaczylem pewną prawidłowość. faktycznie bóle przychodzą w okresie sesji. tzn. przelom grudnia/stycznia i latem maj/czerwiec. i tak mysle ze nazwali je dlatego zeby mądrosci. ciekawe czy to z nerwami zwiazane czy z warunkami pogodowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meyko
i jeszcze jedno wiem juz z autopsji ze warto isc do dentysty jak tylko czujecie ze zaczyna ten bol byc. bo oni maja takie magiczne cos (wyglada jak brazowe nawilzone wlokna). wkladaja to na dziaslo i jak reka odjął. sam musze isc. PS. zawsze chodzilem i pomagala ale jak mowie co pol roku bol wraca;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meyko
i jeszcze raz:D powtarzam juz tyle razy to mam ze normalnie teorie tworze:P i sprawdze: bo mi tez sie wydaje ze dzieje mi sie to np. jak sie jadło niedawno chipsy albo orzeszki. moze ktos potwierdzic ze jadl tuż przed zaczeciem bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego zaraz
Ludzie!!! mam 47 lat i rosnie mi ostatnia ósemka 😭 dwie wyrwałam w narkozie ok.15 lat temu, jedna siedzi i jest ok, a czwarta rosnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×