Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemka

Przeklęte zęby mądrości!!

Polecane posty

Gość eti
Mnie nie bolą ósemki, ale z tej racji, że idą krzywo, ocierają mi o policzek od wewnątrz i boli tak, że nie mogę buzi otworzyć! Mam problem nawet z jedzeniem bułki !!! Aż się boję pomyśleć, co mi powie stomatolog, bo chyba nie zrezyguję z pokarmów tylko dlatego, że bużki nie da się otworzyć????? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur b-k Proszę napisz u kogo wyrywałeś te zęby jestem z W-cha. Czy robiłeś to na kasę chorych, a jeżeli nie to ile to kosztuje- ja mam trzy do wyrwania i właśnie umieram z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur b-k
Do kkaja Tak, wyrywałem na kasę chorych w NZOZ Stomax naprzeciw Szpitala Nr2. Prywatnie również można to zrobić np u Ossowskich (Podzamcze), koszt to do 250 zł za jeden ząb. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie myślałam że w stomaxie:D. Wielkie dzięki. A czy długo czekałeś na zabieg i jak myślisz czy usunęli by mi trzy na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do artur b-k A mam jeszcze pytanko do Ciebie . Czy 40 min trwało usunięcie jednego zęba?:( Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eti idz szybko do dentysty dostaniesz antybiotyk a potem zab Ci usunie dentysta mialam tak z rok temu na same swieta i dzien przed sylwkiem wyrwalam ale meczylam sie tydzien z tym ppoliczkiem bo zab zrobil mi rane w policzku od wewn i musiala sie troszke zagoic zeby wyrywac zeba wiec zylam dzieki ketonalowi bo nie moglam ani otworzyc buzi ani jesc jak mialam zamknieta to tez bolalo tak ze nie do wytrzymania ale katonal co 4 godz i przezylam teraz miala problem z osemka ale dolna nie wyszla nawet a juz bolala i pchala sie na 7 wec usunal i ja dentysta 4 stycznia i do dzis boli masakra po prostu zrobil mi sie tzn suchy zebodół i czekam az dziąsło sie na kosci odtworzy bo puscily mi szwy i teraz musze chodzc do dentysty co dwa dni i mi przeplukuje ta dziure i cos w nia wsadza zjadlam juz cale opakowanie ketonalu i nawet kilka z nastepego po co nam wogole te osemki masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur b-k
Na zabieg czekałem 3 mies. , tak 40 min trwało usunięcie jednego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przekula
cześć.Właśnie dwa dni temu( w sobotę ) byłam u Pani prof. chirurga szczękowego. Ósemką była dolna i wyszła tylko troszeczku, ale miała fatalne położenie bo poziomo do pozostałych żębów. od pewnego czasu mnie pobolewała i postanowiłam w końcu z nia zrobic porządek. Zabieg trwał ok 30 minut-dostałam podobno końska dawkę znieczulenia. Pani prof.okropnie sie męczyła, skubana ósemką nie chciała za nic wyjść.U mnie był jeszcze problem z ''odruchem wymiotnym'' więc koleny problem dla Pni prof. Ogólnie wspominam zabieg jako koszmar-łzy same lały sie po policzkach, chcociaż nic tak naprawdę nie czułam,miałam tylko wrażanie ,że zaraz wyrwie mi całą szczękę. Za ten ból i cierpienie zapaciłam 400zł.Teraz od dwóch dni siedzę w domu,robię zimne okłady na spuchnęty polik, bardzo boli węzęł chłonny na poczatku nawet śliny nie mogłam przełyknąć. Mam stan podgorączkowy i biorę co 6 godz.antybiotyk. No i oczywiście nie mogę nic jeść oprócz płynnych i zimnych rzeczy. Dzis wieczorem idę do kontroli, mam tylko nadzieje, że tam się wszystko dobrze goi i że nie będzie juz tam zadnej ingerencji. Jakoś poprostu trzeba to przezyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madal1
wlasnie jestem po wyrwaniu ósemki. znieczulenie nie zadziałało- był stan zapalny. bolało bardzo. kazała płukać szałwią i raz dziennie wodą utlenioną z wodą zwykłą. Zrobiłam to już 2 godz. po zabiegu i czy nie za szybko? Na razie n ie boli, ale boje sie jak zacznie bo nie moge wziac nic silnego: karmie piersia wiec pozostaje apap:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutancica
hej Mialyscie moze często podwyzszoną lekko temp. ? Mi juz rosnie z 3 lata jeden ząb. Nie boli ale nie jest do konca wyrzniety od strony wewnętrznej i mam problem z migdalami i nie wiem czy to od tego. Mojej siostrze rosły w POZIOMIE ósemki i dowiedziala sie tylko dziekio zdjeciu panoramicznemu przy okazji robienia aparatu na zabki. Ponoc wrastay jej w dziasla siodemek. Brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutancica
Po usunięcu miala tragicznie spuchniete poliki. Wygaldala nieciekawie i tak sie tez czula. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inkas
Ja również mam ósemki i to zdrowe , a dodam , że mam 40 lat i pięcioro dzieci .prz normalnym dbaniu o jamę ustną mogą Ci wiele lat służyć .Po co je usuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zęby mądrości powinno sie usówać tylko jak żle rosną labo nie chcą wyrosnąć , a w innym przypadku po co? lekarze czasem zbyt pochopnie chcą je wyrywać! ja dodam, że mi rosną 4 zęby naraz!!!!!!!!!!!kompletna masakra, zaczęło się jakies 3 lata temu!!!!!!!!i co jakis czas tak boli przez pare dni , spokój i znów....... polecam żel na dziąsła stosowany przy wyrastaniu zębów mądrości-koszt około 20 zł stsuje sie 6 razy dziennie miejscowo. teraz mnie boli u góry-piprzony ząb-ile to może rosnąć-już widzę , że się przebiło prawie-mam już dość, czuję się jakbym miła pół szczeki spuchniete a co do wyrywania zębów-ja miałm 7; piszecie ze was potem boli, zastanawiam si.ę czemu-ja po wyrwaniu kłade sie na 2 godz spac budze sie i nic juz wiecej nie boli....dostał 6 zastrzyków, wyrywałam oczywiście na chirurgii, ząb był najpierw łamany 4 razy-tragedia, nie, że jakis straszny bół-ale ten dźwięk łamanej kości w czaszce -nom cóźź....ale ja poszłam do wyrwania alatego, .że tak starsznie mnie bolało wczesniej... wiec wole te pół godzinki się pomęczyć i spokój na pare lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiiiiaa
ja mialam juz usuwane 3 ósemki (ktore jeszcze nie wyrosly ) pierwsze dwa zabiegi trwaly ok. 20 min .. 3 zabieg trwal godzine ;/. Sam zabieg za bardzo nie boli, bo jest znieczulenie ... ale jest nie przyjemny... Chirurgiczne usuwanie dolnych ósemek jest gorzsze niz usuwania gornych usemek poniewaz bo zbaiegu bardzo boli (przynajmniej mnie) nie tylko zszyte dziasla ( zakladane sa oczywiscie szfy) ale takze gardlo .. Dodam jeszcze, ze ma sie przez pare dni opuchnieta twarz ... Nie zycze tego nikomu ... ale jak u niektorych nie maja gdzie wyrosnac niech lepiej je usuna, bo nie beda mialy gdzie wyrosnac i wtedy bedzie ooo wiele wiekszy bol ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superoooowo
mnie też dopadlo, do tego urosly mi wezly chlonne-dwa guzki, gardlo zwalone,że nie mogę polykac śliny, czuje jakbym miala sie za chwile udusic, chcialabym wytrzymac i wyrwac po świetach , bo teraz szykuje mi sie wyjazd czy ktos z was mial zaatakowane węzly i gardlo???? jak daliscie sobie rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam! jeszcze nie przeczytałem ale zaraz zaczynam :) też mam mieć rwane ósemczki! Kurwa jaka mam jazde !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasne i to nie raz
urzywać zappera codziennie,przez tydzień i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtrek szz
Witam Was!! Bylem dzisiaj u mojej stomatolożki i powiedziala mi ze mam mocno ukruszony ząb i to długo, napewno dluzej niz rok... i w to miejsce gdzie przez ukruszenie powstal ubytek wrosło dziąslo...(zeba mialem leczonego kanalowo) i powiedziala mi ze bede miec wycinane dziaslo...-jestem w takim stresie ze normalnie.... czy to cos boli?? Dzieki za odp. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margeuritte
mam takie pytanie do tych co wam rosly osemki jakie to uczucie mnie od jakiegos czasu ciaglw boli cala lewa strona i dol i gora tak pod siodemkami, zwlaszcza jak pije cos cieplego, zimnego czy gryze ta srtrona, wtedy jakby zaczyna tma cos pulsowac i swędzą mnie dziąsla czy to osemki? Bo jedna po prawej stronie wyrosla do polowy ale musze ja wyrwac bo sie nie miesci i hcyba skrzywia mi zęby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margeuritte
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już dwie urosły :):):) Tzw jedna mam nadzieje ze juz konczy swoj etap wyrastania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ara
Ja dzisiaj poczulam ze boli mnie dziaslo no preosciej jets popuchniete i czuje ze cos chce z niego wyjsc:P dodam ze jets to na dole a tam mialam usowane 2 szostki z tej strony co mysle ze wyrasta osemka jakies 2 miesiace temu mialam wyrywana szostke i sdieodemka jesczez sie nie zdarzula przsunac ..czy w takim przypadku moge miec usowana osemke??bo nie widzi mi sie to chpciaz mam wyleczone wszytskie zeby bo chodze regularnie do dentysty i wyrywanie i plombowanie nie ejst mi starszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saltamonte
4 dni temu chirurg szczękowy wyrwał mi dolną 8,wyrywanie nie bolało koszmar się zaczął później i trwa do teraz już nie umiem wytrzymać z tym piekielnym bólem,najgorsze ze mam wrażenie ze to nigdy nie minie z każdym dniem jest coraz gorzej!normalnie wyje z bólu...nigdy czegoś podobnego nie czułam,a muszę jeszcze jedną 8 wyrwać,ale nie wiem czy się zdecyduje..pozdrawiam wszystkich z ząbkami mądrości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dasqez
Ja miałem wyrywaną dolną szóstkę prawą. Zabieg trwał ok 10 min. (wliczając zadziałanie znieczulenia). Jedyny ból, który poczułem był to ból przy "naciskaniu" zęba, ale był on spowodowany tylko tym, że w zębie miałem ropę w zaawansowanym stanie. Sam ból trwał ok. 3 sekund. Po czym chirurg spytał: jak się czujesz? ząb już wyrwany. Od tej pory nie boję się chodzić do dentysyty/chirurga. Właśnie wychodzę wyrwać dolną, lewą siódemkę ;) PS. Polecam DENTAMERICA, Kraków, plac Szczepański. Genialny chirurg, tak Cię zagada (i tak śmiesznie), że ja mało się nie popłakałem... ze śmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienkaaa
Mi terz wyrastaja ale ja mam wiekszy problem u mnie sie robi ropien okolo zebny,niewiem czy nawet nie mam powiekszonych wezlow,w karzdym razie to strasznie boli biore antybiotyk AMOKSIKLAV wczesniej jak mialam to samo odrazu pomoglo teraz szesc tabletek juz zjadlam i mysle ze nie wiele pomaga ale moze ten antybiotyk ma rozpedzic rope.W karzdym razie juz chce miec to za soba ale nie moge teraz isc do lekarza bo nie mam takiej mozliwosci nie jestem w polsce ale mysle ze jeszcze miesiac wytrzymam.Jesli cos wiecie to prosze piszcie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria20002
masakra od 2 dni mecze sie z strasznym bolem wyrastajacej osemki po tej samej stronie mam spochniete policzko i migdalka pol glowy i szyji mnie od tego boli ratunku niewiem co robic ile jeszcze to bedzie trwalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!po cholere mi te zeby madrosci najgorzej jest w nocy nawet oka nie mozna zmruzyc niech mi ktos cos poradzi prosze:(((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienkaaa
do daria20002.Ja jak mialam taki problem to przepisal mi rodzinny antybiotyk AMOKSIKLAW i to mi odrazu pomoglo nie mecz sie tylko idz do lekarza. Bo zwykle przeciwbulowe tabletki nie pomoga,to jest stan zapalny i musisz zarzyc antybiotyk.Powodzenia i zycze zdrowka.:;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi
mi tak krzywo wyrosly ósemki i niestey dolna jedynka mi sie przez to lekko skrzywila, czy jest szansa ze jak wyrwe te ósemki to jedynka wroci na swoje miejsce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierzcie mi lub nie
mam 26 lat i jeszcze mi nie wylazly, tylko co jakis czas daja o sobie znac spuchnietym dziaslem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×