Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość ona94D
jakshemash --> dzienx za słowa otuchy ;) dieorfly --> ja właśnie będę miała pojedynczo usuwane te ósemki i pierwsza już w ten poniedziałek heh, życzcie mi powodzenia xD i żeby potem nie bolałoo. Buziaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
grrrrrrrr najlpeiej polecić się lekarza dentysty, ona94D kamień spadł mi z serca heh, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
booli:/ cholernie! jeszcze znieczulenie mi działa ale jestem bliska płaczu:/ czemu to musi tak boleć? zabieg nic nie bolał, a teraz nieźle nawala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
ona94D to się nazywa 'tydzień wyłączony z życia' heh, trzymaj się ! najlepiej weź jakieś tabletki przeciwbólowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakshemash
Najlepiej weź ketonal ! To jest mocne, przestanie boleć. trzymaj się, głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
dieorfly --> heh, dzięki ;* jakshemash--> no właśnie dentysta mi to przepisał ten ketonal ;] Nie moge buzi otworzyć i jeszcze czuje ten nieprzyjemny smak krwi:/ ale pije mineralną, gardło boli. Ale na szczęście trafiłam na fajnego dentyste i asystentke;) zabieg nic nie bolał. Ale jak pomyśle że będę musiała przez to przejść jeszcze raz to..wrr Oki, głowa do góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
Dobrze, że nie 4 razy heh :) polecam jogurty pitne przez słomkę sączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
dieorfly --> niom dokładnie. Szczerze? ja już zwracam jogurtami, dość sie ich najadłam po założeniu aparatu. Nie no, jem normalnie ale zajmuje mi to troszke więcej czasu. Najgorzej jest ze szczotkowaniem zębów :/ eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
dlatego ja nie chcę aparatu heh, muszę w końcu skoczyć do estetyczki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile kosztował was ten zabieg
wyrywania ósemki? tylko szczerze... plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
dieorfly --> a ja chciałam aparat i to bardzo ;] a dopiero PO założeniu ortodontka mi powiedziała że trzeba ósemki wyrwać. A po cio do estetyczki? a ile kosztował was ten zabieg --> mnie 150 zł kosztował ;] radze zaopatrzyć się w sporo leków przeciwbólowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie ci wyrywali te ósemki
mnie powiedziano że kosztuje to 300 - 400 zł. Jestem z warszawy. Hmm może powinnam wyrwać gdzie indziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnecioRrr
Koszt zabiegu w Szczecinie 300zł Jestem juz po sciagnieciu szwow. Do poniedzialku mam ulge, a pozniej kolejna osemka out. Tak wiec usuniecie 4 zebow troche mnie kosztuje. Oczywiscie plus antybiotyki itp. Najlepszy lek przeciwbolowy Ketonal! Co do aparatu stalego kilka lat temu sama go nosilam (gora i dol) i strasznie nie chcialam jego zakladac. Teraz dziekuje rodzicom, ze mnie przycisneli bo dzieki temu mam sliczne, proste zabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
NFZ Białystok ul. Ogrodowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aileeeeen24
ja miałam wyrywane dwie górne ósemki. w obydwu przypadkach na fotelu jakieś 3 min ;) za pierwszym razem wszystko pięknie, znieczulenie przestało działać i nie bolało nic a nic, nic nie spuchło, żadnych problemów. drugą miałam usuwaną w czwartek - troszeczkę zabolało w jednym momencie i bolało coraz bardziej. gdy znieczulenie przestało działać wzięłam ibuprom i przeszło. w piątek nadal bolało i obejrzałą mi to znajoma dentystka i powiedziała że wszystko jest ok tlyko że został naruszony korzeń siódemki przy okazji i jest odsłonięty i on raczej tak boli a nie zębodół. cztery dni byłam na ibupromie (raz dziennie wystarczyło wziąć) i jest już dobrze. usuwałam bo rosły mi dopoliczkowo, pierwszą usunęłam bo miałam szczękościsk i byłam trzy dni na jogurtach tak już duża była, a drugą żeby nie powtórzyła się znów ta sama sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnecioRrr
Nie wiem jak Wam, ale jak mi usuneli gorna osemke (zadna osemka nie wyszla, wiec kazda usuwam chirurgicznie) to nie mialam zeszywanego dziasla bo podobno na gorze nie zaklada sie szwow. I po moich doswiadczeniach gorne osemki sa bardziej bolesne do wyrywania, ale za to nic nie bolalo mnie jak znieczulenie przstalo dzialac, spuchnieta tez nie bylam. Za to z dolem bylo gorzej, zabieg i dzien po zabiegu bylo ok, ale pozniej spuchlam jak bym polknela pilke od golfu i niestety troche bolalo. Takie byly moje doswiadczenia z osemkami. Co do NFZ to Pani w rejestracji powiedziala mi "...moze Pani usunac na kase chorych, ale termin dopiero na koniec roku 2009!!!" Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
nom, na dole bardziej boli. Ja tak spuchłam że masakra:/ i do tego co chwile jakiś lek przeciwbólowy bo się wytrzymać nie dało. I jeszcze ból głowy z jednej strony i ból ucha:/ które mam do dziś. Mama chce mnie już zapisać na następne wyrywanie bo mi jeszcze jedna ósemka zostala do wyrwania. Jak będę musiała jeszcze raz to przeżyć to chyba umre! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała w strachu
własnie wróciłam od chirurga z usunieta ósemką na dole:(dokształcam sie co mnie czeka jak przestanie działa znieczulenie:( porażka jeszcze jak otworzyłam delikanie usta i zobaczyłam szwy to już załamka konkretna noi wygladam jak chomik a podobno spuchne to dopiero jutro:( jest jazda ale podobno wszysto jest do przezycia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała w strachu
buuu i zapomniałam dodac 130 zł cała przyjemność plus jakiś tam antybiotyk i plyn do płukania jamy ustej po zabiegach chirurgicznych:) bagatela 40 zł :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, koniecznie trzeba wyrywac 8? czy jak komus rosna prosto to jest to nie konieczne? da sie samemu wywnioskowac czy rosna prosto? mnie wlasnie sie wyzyna jedna dolna, a nie dam sobie wyrwac zeba :( kiedys dentystka tak mi wyrywala ze teraz mam straszna blokade przed tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnecioRrr
Najlepiej jak zrobisz zdjecie i pojdziesz do dentysty - ortodonty. Dowiesz sie konkretnie co i jak. Jedni musza wyrywac w wieku 20lat inni w wieku 40lat, a jeszcze inni zyja z nimi cale zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka z osemkami
Witam! Mam 20 lat. W srode mialam wyrwane cztery osemki na raz... plus dwie szostki...Niestety mam mala szczeke. I Powiem szczeze ze jestem teraz napuchieta jak balon jem zmiarzdzone banany i wsuwam je na jezyk by odrazu polknac albo jogurt zlizuje lyzka ale to jest ulga mam juz spokuj na cale zycie. Podkreslam ze bylam pod wpywem nargozy plus znieczulenie bo to nie za przyjemny zabieg..przesmak krwi jest. Dla mnie to byla minuta te 6 zebow a trwalo niby poltora godyiny. Za calz zabieg zaplacilam 400 euro bo miala go robiony w Klinice stomatologicznej w Berlinie... na dzielnicy Lichterfelde. Pelna opieka i na dodatek mila. Teray biore antybiotyki w pierwszy dzien plus jakies tabsy na opuchlizne.. jak boli to dostalam jakies tabetki przeciwbolowe...po 5 minutach juz dzialaja (hexal czy jakos tak) .. plus przeplukuje jame ustna. Teraz boje sie tylko zdjecie szwow z tych 8 zebow...boli to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Natka z osemkami --> że jak?? 6 zębów na raz?? . Ja miałam jedną ósemke wyrywaną i spuchłam jak chomik , a co dopiero Ty, biedactwo. A przed drugim wyrywaniem ósemki, ładnie mówiąc... mam stracha. Za pare dni zejdzie opuchlizna, i przestanie boleć ;) polecam przykładać lodem, raz, że daje ukojenie (;p), a dwa że po prostu zmniejsza się opuchlizna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka z osemkami
Ona.... dlatego mialam narkoze. Jakbym zobaczyla na zywo co oni mi robia napewno bym nie poszla drugi raz :P Ale mam spokoj. Wczoraj bylam jeszcze w klinice bo mam nerwy gdzie niegdzie pozrywane ( 8 chcialy sie wyzynac prawie ze w policzku) . Na cale szczescie nie mam duzej opuchlizny ...sam doktor to stwierdzil :) Polecam wyrwanie wszystkich 8 przez narkozr. Mniej stresu, chodzenia i jeden bol po... :) Jak narazie sie goi za 10 dni na szwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Natka --> no ja nie wiem jak to jest z tą narkozą, bo ja słyszałam że to jest troszku niebezpieczne.. ja mam 14 lat;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elle 24
Błagam, dziewczyny, napiszcie co sądzicie o moim przypadku bo mam juz mętlik w głowie a każdy dentysta mówi co innego... Chodzi o to że mam niby 2 ósemki dolne do wyrwania- ścieśniają mi zęby na dole (chyba sie od tego zaczęły 1nk i 2ki krzywić aż) i mam lekki stan zapalny dziąseł chyba od tego nawet, w 1nej ósemce jest tlenek bo 1na babka chciała to leczyć, generalnie to mam fatalne zęby i bardzo dużo kanałówek. 2 dentystów mówiło o szybkim usunięciu tych ósemek ale chirurg szczękowy jak zobaaczył ze wokół same kanałówy to mówi że jak wyrwie te ósemki to te 7ki (a za nimi moze nawet inne) mogą sie zacząć ruszać! Help... Mam bardzo szybko psujące siezęby, genetycznie fatalne, myślę że te 8ki tak czy siak musze wyrwać teraz czy w przeciągu najbliższych miesięcy, roku.. Ten chirurg mówi ze dopóki nie bolą to trzeba je 3mać jak najdłużej bo jak je ruszy to mi mogą polecieć np te 7ki.. Jestem załamana, mam 24 lata i ttakie fatalne rokowania co do zębów.... Sama nie wiem co robić, boje sie je wyrwać ze mi sie faktycznie obluzują te 7ki, kiedysi tak i tak mnie to czeka... Wstrzymać sie jescze???? Boje sie ze te 8ki scisnami jescze bardziej ten dół i ze mnie dziąsła bedą boleć... :( Boże, co za cholerstwo.... A nie da sie jakoś usztywnić tych 7mek potem zeby sie nie zaczeły ruszać cz coś???? pomocy, dziewczyny, miałayście do czynienia z czymś podobnym???? Co mi radzicie???? PS. slysalaam ze na ból jest dobre obłożyć buzie liśćmi kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka z osemkami
Najlepiej bedzie jak pochodzisz jesczce po stomatologach ale chirurgach! I u tych ktorzy maja juz doswiadczenie w fachu. A 8 mki tak czy siak musisz wyrwac bo to jest bol i to okropny tak czy siak cie dorwie. Do Ona. Balam sie narkozy ale mamy juz taka technike :) a lekarze tyle doswiadczenia i nie ma sie co bac. PS. Ale skoro masz 14 lat to nalezy miec zgode rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dieorfly
Elle 24 ja myślę, humm mi kazała wyrwać zęby pani dentystka od stomatologii estetycznej, ona mi dokładnie mówiła co mam z zębami i jak może mi pomóc, może tam warto poszukać pomocy, czyli konsultacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrtaaaaa
LUDZIE POMOCY;( MAM ZEBA POPSUL MI SIE;( JEST DO WYWANIA CHYBA 3 DZIEN JUZ MNIE BOLI CO ROBIC? WYRAANIE BOLI??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×