Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość Ambrazura
Wcinam, a raczej zasysam w przekomiczny sposób różne gerberki i rozciapciane lody, z głodu chyba nie umrę ^^. Antybiotyków nie biorę, dentysta powiedział, że nie będzie takiej potrzeby, bo wszystko było czyste, cokolwiek to znaczy. Mam dzwonić, gdyby coś się działo. Nie boli mnie też tak bardzo (jak nie otwieram buzi), żeby faszerować się lekami przeciwbólowymi, biorę jedynie na noc ketonal, żeby zasnąć. No i piję wodę z lodem i robię sobie zimne okłady. Ale ten tragicznie mały zakres otwierania mojej buzi mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pio21
i znow powturka z rozrywki druga 8 do wyrwania dzisiaj i znow strach w oczch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pio21
hej dzisaj druga 8 do wyrwania powturka z rozrywki i strach w oczach pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beaaaaaaaa
Trzymajcie się jakoś.Nie zawsze jest strasznie.Ja w tym roku rwałam 2 poziome ósemeczki i żyję chociaż bylo ciężko......Dobry chirurg to podstawa a że potem boli to już inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrazura
Mnie tam najbardziej przeraża fakt, że zębów nie mogę umyć ^^. Poza tym, wyrywanie zęba to świetna dieta, 2 kilo w 5 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pio21
No i juz po teraz tylko przepekac pare dni i zeby modrosci z głowy pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi21
witam mam problem za 2miesiace mam do dentysty,juz kiedyś leczyłam zęby ale znów mi sie popsuły....ogólnie mam do leczenia 9 zębów a 2 do wyrwania 5 dolna i 4 górną Kiedys dentysta próbowała mi wyrwać dotałam najmocniejsze zenieczulenie i bardzo mnie bolało że nie wyrwałaa teraz ten 4 ząb górny mi sie złamał i został tylko korzeń i dziura mi prawie zarosła Podejrzewam ze chyba beda mi cieli dziąsło a tego panicznie sie boje. Zapisałam sie do dentysty bo musze miec ładne zęby żeby potem nie chodzic w protezie.Chciałam bym wyrwac te 2 zęby pod narkozą ale niewiem ile to kosztuje i ile trwa.prosze o odpowiedz.Jestem z Gubina.Może ktos mi poradzi bo na sama mysl o dentyscie robi mi sie słabo a potem tym sie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciejkins
Hej Właśnie godzinę temu wróciłem z wyrwania 8-emki. Bałem się i zwlekałem z tym z 3 lata. W końcu mnie zaczęło coś boleć, myślałem że to 7-mka , a tu lekarka zaskoczyła mnie że to 8-mka i czy rwiemy dzisiaj... stres ... ale męska decyzja - rwiemy. I po ptokach. Całość trwała minutę. Zero bólu, zero opuchlizny, nic z tych rzeczy. Tylko jeszcze ciągle trochę pluje krwią (od 2 godzin), ale to takie drobne ilości, więc mam nadzieję że się nie wykrwawię? :) To naprawdę nie jest staszne. Aha, zapłaciłem 170 zł i robiłem na dobrego pasterza w krakowie w Agmadencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambrazura
Jeżeli chodzi o moje cięcie dziąseł, a miałam to robione dwa razy, to nie czułam bólu.. Oczywiście miałam znieczulenie. Jest tylko takie nieprzyjemne uczucie, ale to wszystko. Co od plucia krwią, to ja plułam dwa dni... Dentysta powiedział, że to normalne. Po tygodniu wreszcie mogę wsadzić łyżkę do buzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solaris17l.
mam 17l.od 6 dni umiarkowanie zaczela mnie bolec szczeka,tylko w nocy lecz z dnia na dzien bolalo bardziej i mocniej,w koncu pojechalam z rodzcami na przeswietlenie,2 osemki dolne rosnace nie tak jak powinny tylko prostpoadle i to takie mutanty,ze nie wiem!! jestem na ketanolu forte,moj stomatolog,wypuscil mi troche ropy tylko i przeplukal kieszonke,skierowal mnie do chirurga...poniewaz mam stan zapalny biore antybiotyk i przeciwbolowe,musze czekac,4,5 dni az antybiotyk sie skonczy,nie mam juz sily walczyc z bolem...walcze 6 dni a jeszcze 5 przede mna...plucze roztworem z H202,aha pomijajac,ze nie moge jesc NIC kompletnie NIC!:( jest mi mega slabo i chyba umre...Boze a co dopiero bedzie przy tej ekstrakcji...;(((((( moje sa jeszcze nie wyrzniete cholera,jednak boli mnie tylko ta osemka dolna po prawej stronie,lewej wgl.nie czuje...czy nie sadzicie,ze powinni mi od razu wyrwac tego mutanta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solaris17l.
Boże!!ja juz marze o wszystkim co jest PO!! ja juz nie wiem co robic...co myslicie,zeby wyrwac mutanta juz teraz?jak sobie pomysle,ze taki potwor we mnie siedzie,,,to chce mi sie plakac!;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solaris17l.
Boże!!ja juz marze o wszystkim co jest PO!! ja juz nie wiem co robic...co myslicie,zeby wyrwac mutanta juz teraz?jak sobie pomysle,ze taki potwor we mnie siedzie,,,to chce mi sie plakac!;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerere
ja też miałam mutanty-leżące poziomo w dziąśle.Jestem już PO.....dzięki Bogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
ona94D możesz mi powiedzieć na co to jest uciskanie (ściskanie) ?:D już po 1 wizycie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja od kiedy
na żywca mi dłutowali nigdy więcej nie pozwoliłam na znieczulenie miejscowe... to wielki kant! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solaris17l.
a ja od kiedy : co Ty mowisz wgl.jak moga Ci to na zywca niby robic?!hm? ja bede miala zabieg 11grudnia,do tej pory musze brac antybiotyk aby minal szczeko-scisk i st.zapalny.Boze mam nadzieje,ze dam rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
dieorfly --> chodzi Ci o aparat? noo, bo się już ząbki prostują ;p i... musi trochę boleć;] chyba że chodzi o coś innego, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mispar
Właśnie jakieś 2 godziny temu miałam wyrywaną prawą dolną ósemkę, jej kawałek wystawał z dziąsła. Miałam znieczulenie miejscowe,dostałam "2 ampułki" to mocniejsze niż normalnie. Nie czułam bólu wcale, i tak na prawde to nie jest wyrywanie tylko wydłubywanie. Troche pocięła, ale nie było żadnego zapierania się nogą o fotel itp. po prostu go "wydłubała". Ani sie obejrzałam (trwalo to ok 10 minut) a powiedziała "Ząb już jest usunięty" i było po sprawie. Ponieważ znieczulenia nigdy na mnie nie działaja i bardzo sie zawsze denerwuje to oczywiście bałam sie przed pójściem i zwlekałam długo. Ale na prawde,jeśli nie ma się bardzo poskręcanych korzeni to nie ma sie czego bać, mam teraz 2 szwy i w ogóle nie krwawie. Zostały mi jeszcze 3 do wyrwania....Ale nie bede się już bać. Poza tym najważniejsze to dobry chirurg, wtedy wszystko idzie gładko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjanaa
we wtorek zaczela mnie bolec, w srode spuchłam na twarzy. zrobil sie stan zapalny. w sobote mialam usuwana osemke, sam zabieg bez problemu, nie bolal, gorzej jak zeszlo znieczulenie. dzis jest poniedzialek a ja nadal odczuwam lekki dyskonfort, mialam zeba w policzku i na dodatek krzywego i nie bylo go widac, cos strasznego, w piatek mam sciagac szwy ale juz mam dosc, mam nadzieje ze juz nigdy wiecej mi rzadna osemka nie wyrosnie, masakra. najgorsze jest to ze nigdy nie balam sie chodzic do dentysty a teraz to juz nie wiem czy mam ochote na jakiekolwiek przygody z zebami, caly czas biore antybiotyki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka:) ja od kilku lat sie męcze z tym dziadostwem:( górne mi wyrosły normalnie, a dolne niebardzo:/ i najlepsze jest to , że od kilku miesięcy boli mnie równiutko co miesiąc, dzień przd okresem!!!! masakra. i dzis stwierdziłam, że za miesiąc po wypłacie wybieram sie na wizyte u dentysty. mam pytanie czy przypadkiem ktoś jest z okolic Zgorzelca i mógłby mi zasugerować jakiegoś chirurga? bo z tego co sie orientuje to dentysta raczej tego nie robi. i mniej wiecej napiszcie mi ile kosztuje taka przyjemnośc?? ale wiecie co?? nigdy nie bałam sie dentystów i po waszych opiniach zaczełam:) jakieś dłutowanie?? cięcie dziąsła?? plucie krwią?? o masaker :D ale kurcze juz dłużej nie moge :) a poza tym byłam na tyle fenialna, że w tamtym miesiącu postanowiłam pomóc mojemu biednemu ząbkowi wyjść:) ten dolny był pod dziąsłem i czasem mały kawałek wystawał, a ja w tamtym miesiacy na żywca sobie wydłubałam część dziąsła:/ ból był, ale niestety nic nie dało:/ no poza tym, że w tym miesiacu boli bardziej :D i nie polecam takiego zabiegu;) odpiszcie mi prosze odnośnie ceny i jak ktoś mieszka w Zgolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Farciara85 -->Nie mieszkam w Zgolu ;] ale fajno że zdecydowałaś się na ten zabieg, im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej będziesz miała to z głowy ;) Nie no, my tu tylko tak straszymy (;p), ale tak naprawdę to nie ma co się bać, trochę poboli i przestanie, a zabieg to w sumie nic strasznego;) To szukaj szukaj tego chirurga ;) powodzenia ;) pzdr;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula15
Wy mnie straszcie wszyscy jak czytma te niektóre komentarze o az mam stracha jechac to usunać poniewaz mi wychodza wszytskie cztery nara i jedna musze usunac chirurgicznie poniewacz mam zatrzymana a co najlepsze ja mam15 la a one zaczely wychodzic wszystkie 4 w wieku 14 lat i sie jeszcze nie wybily nie wiem jak to mozliwe bo one wychodza po 20 roku zycia .Strasznie sie boje ja usnac bo juz przy wyrywaniu zeba przezylam hooror a tu mowa o usuwaniu chirurgincznym moja zawiazki twki mocno w kości masakra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta27
Witam, ja muszę się pochwalić że nie mam juz trzeciej ( ostatniej ) ósemki ;-) Jestem wolna od ósemek juz raz na zawsze. No chyba że urośnie mi czwarta ósemka ( oby nigdy to nie nastąpiło ! ). Ostatnim razem nie było tego cięcia i "piłowania ", a chirurg zrobił mi takie znieczulenie, że nawet nie poczułam kiedy wbijał mi igłę. Do tego nie musiałam brać ketonalu i antybiotyku. ;-) tak się cieszę. Niedługo już może będę miała aparacik. ;-) Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bblkebleble
Miałam dziś wyrywany jeden ukryty pod dziąsłem ząb - ósemkę. ból nie do opisania! nie zgodzilabym sie ponownie na nic podpbnego Jestem zapisana na drugi ząb - w zyciu nie zjawie sie tam drugi raz. ząb nie dokonca był wyrosniety i rós poprzecznie. Masakra męczarnia i niesamowity ból. Żab krawi od 11.00 rano i nie wiem co z tym zrobic. Nie odstraszam od samego zabiegu ale moze od leczenie państwowego- ja udałą sie do lekarza wojskowego *.* nigdy więcej! nawet nie mam zaszytego dziąsła a wyglada to paskudnie obawiam sie ze bedzie sie to za mmna troche ciągneło i nie obedzie sie bez poprawek juz prywatnie ;/ zabieg wykonywana na jednym zastrzyku miejscowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bblkebleble
a tak w ogole to zastrzyk był najprzyjemniejsza częscią zabiegu i najmniej bolącą!! boze jak mi nie przejdzie do weekeedu to spale mu ten komunalny zakład ''stomatologiczny''!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomek0000
Hehe. Ja kilka tygodni temu miałem usuwaną górna ósemke. Naprawdę się bałem. Tylko że ja z powodu chorego serca miałem usuwaną w szpitalu. Bardzo sią bałem przez zabiegiem gdy czekałem na bloku operacyjnym na zabieg zaczeły mi sie nogi trześć . Tak już mam że w nerwach się trzęse. Ale tak wkońcu zapraszają mnie na sale a mi słabo sie robi ale cóż kłade się na stole podłączają aparature monitująca prace serca. Ja patrze puls 120. Zaczynają na mnie kłaść te rożne płachty puls 160. Potem tak se leże i czekam a puls 180 zapyla a ja sie trzęsę a cały stół razem zemną. Ale zauważyła to pani profesor dostałem głupiego jasia i jakimś cudem udało mi sie zatrzymać drgawki. Choć puki lek zadziałał jak zasłonili mi oczy to wiem ze puls miałem coś koło 200. Potem poczułem tylko igłę jedno ukłucie choc wiem że było ich kilka ale już ich nie czułem 20 min i zęba niema. Po zabiegu zadowolony bo jeszcze jasiek działał poszłem se kupiłem pączka i spokojnie zjadłem ogólnie leków przeciwbólowych niebrałem zawiele opuchlizna wziela mnie dopiero na drógi dzien jak wstałem zeszła po 4 potem mało co bolało a ciagle jadlem normalnie 22 ide na usuwanie drógiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
bblkebleble --> osz, to niezły koszmar :/ ale spokojnie.. za kilka dni powinno przejść ;) Ziomek0000 --> no widzisz, stres nie był potrzebny ;) To szczęściarz z Cb że ten ból Cię ominął. Ło, to jesteś jednym z niewielu którzy normalnie jedli po tym zabiegu (z tego co wiem). Pamiętam jak to było ze mną;] Pzdr;);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo1801
siemka wszystkim.Ja miałem wyrwaną dolną prawą 8 w środe i powiem wam że obawiałem się jak cholera.Bałem się chodzić do dentysty i już.Zwłaszcza że ostatnio gdy wyrywałem zęba miałem 13 lat a dziś mam 22.No ale pomijając to wyrwanie 8 to luzik.Nic mnie nie bolało szczerze.Wizytę miałem na godz 17 .Oczywiści pani chirurg dała mi zastrzyk ze znieczuleniem .5 minut czekania aż zadziała i do dzieła.Dentystka trochę się męczyła ponieważ moja 8 rosła sobie bokiem.ale po 30 minutach wkońcu go wyrwała.dostałem antybiotyk i ketonal .na drugi dzień trochę spuchłem wyglądam jak shrek.ale opuchlizna powoli ustępuje.Za zabieg zapłacilem 200 zeta.ale powiem wam że jeżeli was boli to idzcie i poprostu go wyrwijcie to naprawde nic nie boli.Od tamtego dnia nie boję sie chodzić do dentysty.POzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie byla to
ciezka choroba-moj zab madrosci nie wyszedl z dziasla i jaszcze na dodatek usadowil sie tam w poprzek /na samym koncu gornej szczeki/.dentysta musial mi rozcinac dziaslo, zeby go stamtad wyciagnac-robil to naturalnie ze znieczuleniem-ale mialam wrazenie, ze wyciagnie mi razem z tym zebem oko i mozg to byl koszmar,po tym zabiego bylam chyba ze 2 tygodnie chora i mialam koszmarne sny!!!nigdy wiecej, nigdy wiecej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polan
też miałam taką białą kropkę w zębie. Bolało straszliwie, płakałam z bólu, tłumacząc sobie wszystko tym, że po ekstrakcji zęba musi boleć, siedziałam w domu, łykając proszki przeciwbólowe. Po tyg poszłam do stomatologa. Okazało się,że to \"suchy zębodół\". Chodziłam na wizyty codziennie przez około 5dni na takie małe \"zabiegi\" i przeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×