Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

ktoś napisał, że zapłacił za usunięcie ósemki 420zł...to jest dopiero istny horror, gorszy niż ból rwania...:/ NFZ finasuje ekstrakcje, wiec lepiej skorzystać z takiej opcji...a jesli mieszka sie wiekszym miescie, mozna sie zgłosic np. do Instytutu Stomatologicznego, gdzie sa doswiadczeni chirurdzy, albo do gabinetu, gdzie maja kontrakty z NFZ...ja jednak wolalam wybrac Instytut, gdzie nawet proponowali mi ekstrakcje w znieczuleniu ogólnym- ale stwierdzilam, ze to lekka przesada- kiedy ząb ma normalne korzenie i normalnie wyrósł tylko ...zjadla go próchnica od srodka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latindia
Hej, Pisze, zeby przekonac was ze ten zabieg nie musi byc az taki straszny jak wszyscy opowiadaja. Ja wyrywalam dolna 8, ktora w ogole nie wyrosla, wiec musieli pociac mi dziaslo zeby sie do niej dostac. Poza tym wychodzila w kawalkach, czego wszyscy sie tak boja. Lekarz powiedzial ze najlepiej zebym zostala w pozycji pollezacej i patrzyla sie w telewizje, bo bede zbyt obolala i spuchnieta zeby moc rozmawiac czy czytac, a takze ze mi wspolczuje ze bede miec zmarnowane swieta, bo nie bede mogla nic jesc. Nic z tych rzeczy. Nie wzielam ani jednej tabletki przeciwbolowej, moge czytac, rozmawiac, nawet jesc, mimo ze mam lekki szczegoscisk i nie moge otworzyc ust, to jest pokroje sobie male kawalki, to jestem w stanie jakos je wlozyc do ust i pogryzc. Sam zabieg oczywiscie nie jest przyjemny ale do przezycia! Przy znieczuleniu prawie nic sie nie czuje, tylko takie naciskanie na kosc, nie wiem jak dokladnie to opisac. Takze nie bojcie sie, nie musi byc strasznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anakoni
Witam, gdzie w Krakowie najlepiej najbezpiecznie wyrwac bezpłatnie na NFZ ósemkę? pisaliscie o Klinice Uniwersyteckiej na ul.Montelupich,może polecicie tam jakiegos zaufanego stomatologa w tej dziedzinie? Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natelonos
Miałam do wyrwania górną ósemkę-była wielka. Przed wyrwaniem przeczytałam cały ten wątek,na samą myśl o dentyście miałam łzy w oczach.Nie było możliwości ucieczki bo już byłam zapisana u dentysty. No i poszłam przerażona.Dostałam znieczulenie. Czułam jak mi zębem porusza -nie był to duży ból-po prostu czułam jak minimalnie ząb haczy mi o dziąsła. No i ósemka wyszła po jakiś 3 minutach robienia. No i po wyrwaniu miał zacząć się horror czyli tydzień wyjęty z życia z ketanolem ,brakiem możliwości jedzenia i nie wiem co tam jeszcze. Zęba miałam wyrywanego o 9 rano.Przed wizytą łyknęłam ketonal 50. O 16 poczułam,że zaczyna mnie pobolewać więc łyknęłam ibuprom. O 24 znów coś poczułam więc ketonal 50 żeby przespać noc. I tyle.Dzisiaj jest 3 dzień od wyrwania a ja prawie nie czuję,że kilka dni wcześniej miałam usuwanego zęba.Mam niesmak w buzi ale nie jakiś straszny.Po prostu już pierwszego dnia wszystko jadłam,nic nie spuchłam,żadnych siniaków . Piszę to abyście wiedzieli,że wyrwanie ósemki to nie zawsze horror.Czytałam wcześniej fora i może 5% osób czuło się tak świetnie jak ja.Ale to nie znaczy,że tylko tyle osób tak dobrze to przeszło.Po prostu te osoby nie przeżywały tego więc nie pisały tutaj-tak myślę. Jestem mega szczęśliwa,że jest tak dobrze. INTERNETOWY CIUCHOLAND Z ODZIEŻĄ DZIECIĘCĄ www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananowy_hamak
no to gratuluję, że poszłaś na NFZ i wszystko było ok, ja jakoś nie mam zaufania do takich rozwiązań, wolę zapłacić, iść prywatnie i mieć pewność, że wszystko będzie ok. Poza tym jakoś mam wrażenie, że dentyści co na fundusz przyjmują niektóre rzeczy wykonują tak po łebkach i bywa, że nie są sympatyczni. Lepiej iść do jakiegoś miłego dentysty jak dr Tomek z Galerii Uśmiechu wtedy jakoś tak mniej się stresuję. Może moje zdanie wynika z tego, że jako dziecko poszłam do dentysty na NFZ i miałam mieć wyrwaną 6. Nie zadziałało znieczulenie i miałam ząb wyrywany na tzw. żywca, od tej pory wyrywanie borowanie tylko prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często dentyści zalecają wyrwanie "ósemek" - są one ulokowane daleko, dlatego niezawsze dochodzi tam szczoteczka do zębów i nie jesteśmy w stanie ich dobrze domyć, dlatego się psują. Ich leczenie to syzyfowa praca. Często też rosną pod złym kątem, co również może sprawiać dodatowy problem. Co do wyrywania, to niezawsze musi ono być takie bolesne, jak powszechnie się wydaje. Wszystko zależy od zastosowanego znieczulenia no i od osoby, która to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petersen
Witam, kłopot z ósemką wynikł nagle. został poddany leczeniu kanałowemu, jednak zaczął boleć jak cholera. A w tym momencie jest wyrwany i teraz najlepsze jest to ile to znaczy: "nie żałuj kasy na wyrywanie zeba" ....Podejrzewam że przebijam chyba wszystkich zapłaciłem 1000 zł za 1 ósemkę, 15 minut roboty, trzęsłem się jak szalony, i w dodatku w sobotę - ale nie mogłem znieść bólu zęba i zapłaciłem...chyba nikt takiej ceny nie zapłacił?!!Jestem wariat...dodatkowo leczenie kanałowe 560, które było bez sensu chyba od początku. Jedyny plus taki że bardzo specjalistyczny gabinet poznałem pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsfsd
Witam. Gdzie mogę wyrwać zęba mądrośći na NFZ w Warszawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabelk5
witam w piatekmiałamwyrywana ósemkę ostatni reszta juz usunięta le ta ostatniato jakis koszmar dzis jest piąty dzień janiemoge wytrzymac z bolua tak ogólnie rwan byl poltorej godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.chst.am.lublin.pl na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaabc
A wiec tak. Moje dwie dolne ósemki wychodzą juz osiem lat. Nie są do końca wyrznięte a juz zaatakowane przez próchnicę. Co jakiś czas pobolewają mnie i w końcu postanowilam sie ich pozbyć. W lipcu 2013 roku zapisalam sie do Mazowieckiego Centrum Stomatologicznego. Termin odlegly 6 luty 2014. Zabieg refundowany przez NFZ. Pojechalam z nastawieniem ze tegoz dnia będę uboższa o jeden zab. Niestety nie tak szybko. Pan doktor zlecil aby zrobić zdjęcie pantomograficzne. Koszt w Centrum 65 zl. Obejrzal zdjęcie i stwierdzil za lewa osemka opiera sie o siódemkę, ze trzeba będzie dlutowac. Dlatego zapisal mnie na 27 lutego. Zobaczymy jak będzie. Ogólnie Centrum ok, nowoczesny sprzet i slyszalam ze maja tam najlepszych specjalistów chirurgów. Acha zapisana jestem do doktora Stępień. Ktoś z Was moze mial z nim styczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po swoich górnych ósemkach usuwanych chirurgicznie dwa razy lądowałam na izbie przyjęć. Po wyrwaniu pierwszej ósemki ok. godz 16 jeszcze o 20 sączyła mi się krew. Dostałam na pogotowiu zastrzyk z cyklonaminy (na krzepnięcie krwi) i założyli mi spongostan na ranę. Doświadczona pierwszą ósemką przed wyrwaniem kolejnej z zalecenia lekarza wzięłam doustnie cyklonamine jednak pomimo łykania prochów tak jak poprzednio krew się ze mnie sączyła i znowu bez spongostanu się nie obyło. oprócz tego bez większych przebojów. Przeciwbólowo ketonal przez 2 dni, potem lżejsze proszki wystarczały, nie spuchłam praktycznie w ogóle (bardzo lekko), jednak mówić i jeść gryząc to się przez 2 dni od ekstrakcji nie da. leciałam na samych jogurtach pitnych. Normalnie zaczęłam jeść jakieś 5-6 dni po wyrwaniu i tak gryząc tylko tą zdrową stroną szczęki. Nie wiem jak ludzie mogą wyrywać sobie za jednym razem ósemki po dwóch różnych stronach szczęki. Nie wyobrażam sobie jak potem jedzą. Po tygodniu od zabiegu poszłam na zdjęcie szwów (nic nie boli:)) i jeszcze wtedy lekarz powiedział mi, żebym oszczędzała to miejsce i starała się jeść tylko jedną stroną. Normalnie rzuć zaczęłam 2 tygodnie po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaabc
Dzis bylam na usunięciu dolnej ósemki. Zabieg chirurgiczny trwal 10 minut. Dostalam dwa znieczulenia, nie bolalo nic kompletnie. Najpierw lekarz dlutowal (ja mialam wrażenie ze to zabieg podobny do borowania,tylko z ta roznica ze wierci sie wkolo zęba, a nie w środku). Nastepnie wyjecie zęba, w calosci, nie pokruszony. A na koniec szycie. Nic nie czulam. Znieczulenie puścilo po okolo dwóch godzinach. Profilaktycznie zazylam ketonal forte i leze z mrozonka na policzku. I jest ok. Mam nadzieje ze gorzej nie będzie. Nawet jeśli,to cóż za wyjscie jest. Trzeba to przezyc. Za tydzień jadę na zdjęcie szwów i zapisze sie na usuniecie drugiej ósemki. Trzymajcie sie wszyscy dzielnie. I pytajcie o co chcecie jeśli czujecie taka potrzebe.Mi osobiście wpisy na forum pomogly w tym, iż wiedzialam jak taki zabieg wygląda od strony praktycznej oraz jak zlagodzic bol po zabiegu. Natomiast kwestia bolu...coz kazdy przechodzi go inaczej, nie ma co sie zaglebiac w te kwestie. Piorytetowa rzecz to wybrać dobrego specjalistę, do którego mamy zaufanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w czwartek wyrwalam chrurgicznie dwie 8 na raz w czasie zabiegu dostalam 6 dawek znieczulenia bylo przy tym az dwoch lekarzy nie bylo najgorzej wszystko czulam ale dzieki znieczuleniu nie bolalo tylko myslalam ze mi zlamia szczeke wychodzac ze szpitala bylam tak odretwiala ze jak dostalam tabletke na bol popijajac ja nie czulam ze nie trafiam do buzi i polalam sobie bluzke wrocilam do domu dostalam recepte na ketonal antybiotyk lek przeciwzakrzepowy i zwolnienie na 10 dni myslalam ze to za duzo ale po pierwszej nocy jak sie obudzilm to doznalam szoku moja twarz byla 3 razy taka jak zawsze jak bym miala swinke teraz jest prawie 4 doba twarz opuchnieta strasznie a do tego siniaki na policzkach .ale i tak sie ciesze ze wyrwali mi dwie bo inaczej bym chyba 2 nie wyrwala ogolnie beZ tragedi ale nie myslalam ze tak spuchne. Oby teraz aparat zalatwil sprawe i mam nadzieje ze znow bede miec piekne rowne zeby bo dodam ze moje 8 byly zatrzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulian68
No niestety tak wygląda zabieg usunięcia ósemek. Ja również spuchłam, miałam siniaki, ale co zrobić. Zęby wyrywałam pojedynczo: http://www.viscardi.com.pl/ i dochodziłam do siebie przez jakiś tydzień. Teraz minęło już 11 dni i zapomniałam że w ogóle miałam jakiś zabieg robiony, normalnie jem, nic mnie nie boli, nie mam siniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galea
Cztery stówy za ząb? To chyba jakimiś narzędziami ze złota i platyny... Ja nigdy tyle nie płaciłam za żaden zabieg, może mam szczęście i jakieś niezbyt skomplikowane zęby... ;) A chodzę tutaj: http://www.prodent.net.pl. Ósemkę wyrywałam chirurgicznie ze dwa miesiące temu, bez żadnych komplikacji. Więcej było strachu niż samego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TitoLinko
Cześć jestem Monika i idę właśnie do dentysty z 4 ósemkami mam stracha jak nic , jednak boję sie że one powypychają mi siekacze ,albo co gorsze te z przodu ... Zęby zaczeły mi wychodzić jak miałam 19l. ,w pierw na górze ,wyszły mi dwie na które jakoś sie nie skarżę ,hm teraz po 2l. zaczynają mi wychodzić u dołu ,widać jest kikuty . Co prawda nic mi nie przeszkadzają tamte u góry ,nie mam z nimi problemów ,tyle że przy nich ,od strony podniebienia czuję tak jakby następne 2zęby (koło jednego rośnie drugi i tak po każdej stronie ) o co tu chodzi ??? Boli mnie cała szczęka , każdej nocy mam gorączkę .. To jakaś przesada ! Da się je usunąć na fundusz ? Bo inaczej nie mam jak ... A jest z nimi naprawdę urwanie głowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TitoLinko
Cześć jestem Monika i idę właśnie do dentysty z 4 ósemkami mam stracha jak nic , jednak boję sie że one powypychają mi siekacze ,albo co gorsze te z przodu ... Zęby zaczeły mi wychodzić jak miałam 19l. ,w pierw na górze ,wyszły mi dwie na które jakoś sie nie skarżę ,hm teraz po 2l. zaczynają mi wychodzić u dołu ,widać jest kikuty . Co prawda nic mi nie przeszkadzają tamte u góry ,nie mam z nimi problemów ,tyle że przy nich ,od strony podniebienia czuję tak jakby następne 2zęby (koło jednego rośnie drugi i tak po każdej stronie ) o co tu chodzi ??? Boli mnie cała szczęka , każdej nocy mam gorączkę .. To jakaś przesada ! Da się je usunąć na fundusz ? Bo inaczej nie mam jak ... A jest z nimi naprawdę urwanie głowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titolinka
Cześć jestem Monika i idę właśnie do dentysty z 4 ósemkami mam stracha jak nic , jednak boję sie że one powypychają mi siekacze ,albo co gorsze te z przodu ... Zęby zaczeły mi wychodzić jak miałam 19l. ,w pierw na górze ,wyszły mi dwie na które jakoś sie nie skarżę ,hm teraz po 2l. zaczynają mi wychodzić u dołu ,widać jest kikuty . Co prawda nic mi nie przeszkadzają tamte u góry ,nie mam z nimi problemów ,tyle że przy nich ,od strony podniebienia czuję tak jakby następne 2zęby (koło jednego rośnie drugi i tak po każdej stronie ) o co tu chodzi ??? Boli mnie cała szczęka , każdej nocy mam gorączkę .. To jakaś przesada ! Da się je usunąć na fundusz ? Bo inaczej nie mam jak ... A jest z nimi naprawdę urwanie głowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ósemkę miałem rwaną jakieś dwa miesiące temu. Po pierwsze nie idź do zwykłego stomatologa tylko do chirurga, ja sobie odpuściłem moją dentystkę i zasuwałem aż do Wrocka na rwanie i to awaryjnie bo była już opuchlizna. W sumie to możesz rwać wszędzie byle u chirurga-stomatologa a nie u zwykłego bo ósemka to wyższa szkoła jazdy. Ja Ci mogę polecić www.omnident;pl ale tam też tylko do chirurga i nie bój się to nie takie straszne, moje rwanie trwało ile...20 minut? Przy miejscowym nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam wyrywane dwie ósemki i obie na górze. jedna to była prawdziwa masakra bo głupia doprowadziłam w niej do sporego stanu zapalnego i przyszłam na ekstrakcję z ogromnym bólem. natomiast druga poszła bez żadnego problemu. wszystko zależy od tego na jakiego stomatologa się trafi. ja miałam robione w klinice www.bochinska.pl i na szczęście nie miałam żadnych powikłań. teraz czeka mnie wyrwanie jednej z dolnych. podobno one dłużej się goją …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam wyrywane dwie osemki. To nic strasznego. Zdecydowałam się na ten gabinet http://artdenta.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Jakby ktoś szukał dobrego stomatologa z okolic Warszawy, to polecam. Wszystko odbyło sie szybko, bezbolesnie i bezstresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszłam prywatnie, do Dent SM, bo wolałam mieć komfort i opiekę w razie potrzeby, a wiem, że to profesjonalny gabinet ze świetnymi specjalistami. Trafiłam do dra Jakubowskiego, zabieg do łatwych nie należał ze względu na "położenie" zęba, ale pan doktor poradził sobie z nim raz, dwa. Nie bolało, choć czułam, że coś się dzieje. Pan doktor umiejętnie rozładowywał jednak sytuację. Polecam zdecydowanie! Tutaj namiar na gabinet http://dentsm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na wyrywaniu ósemek to byłam w http://www.kuroczko.pl/chirurgia i szczerze mówiąc na żadne NFZ bym nie poszła. tutaj mi wyrwali, nawet nie wiem kiedy opuchlizny nie było i nic się nie działo. Żadnych powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również wyrywałam prywatnie w gabinecie stomatologicznym www.stomatologiaraszewska.pl w Pabianicach, zrobiła to delikatnie i dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyrywanie zęba mądrości to nie jest takie hop siup. Trzeba wybrać naprawdę dobrego specjalistę który nie wyrządzi żadnych dodatkowych szkód - że się tak wyrażę. Dlatego warto poszukać najpierw w https://www.pkt.pl dobrych dentystów w swojej okolicy, a później przejść sie do gabinetów i dowiedzieć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyrywałam na nfz w warszawie w mazowieckim centrum stomatologii. Całkowicie za darmo. W moim przypadku bolało i było szycie dziąseł. Twarz miałam spuchniętą koło tygodnia i dodatkowo kurację antybiotykową :/ ale u mojej siostry która robiła to prywatnie obyło się bez bólu, zszywania i opuchlizny. To wszystko zależy od chirurga i od Ciebie (jak twój organizm zareaguje) www.100club.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebastiannnnnnnnnn
Ja wyrywałem wszystkie 4 ósemki w White Dental Clinic na Bielanach i mogę ich polecić w 100%. Wstyd się przyznać, ale bałem się panicznie, a okazało się, że pobolało parę dni po zabiegu, a później już z górki. Nie odkładajcie tego na później, bo im dłużej zwlekacie tym może być ciężej wyrwać !!! A i spoko jest to, że później można jeść duuużo lodów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już ktoś napisał nie ma się co bać tylko trzeba znaleźć dobrego chirurga, jak będzie tylko ekstrakcja to chwila i gotowe. Sam rwałęm ósemkę miałem podobny problem, po tym jak znieczulenie zaczęło działać to była chwila i gotowe. Jeśli ktoś z Gdyni to tylko tutaj http://swedentpolska.com/stomatolog-gdynia-opinie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domk
Bez żadnych ceregieli wyrwano mi ząb w http://www.platinumdental.pl . Polecam, gdyż usługa była atrakcyjna cenowo i przeprowadzona w pełni profesjonalnie. Szykuję się również do nich na leczenie kanałowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×