Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość lady_blue635
hehehe moje zeby duzo przeszly mowie ci wyrywanie zeba madrosci to nic przy tym, nie boj sie a nic sie nie stanie , chociaz strach przed tym to dowod ze przynajmniej kochasz zycie , powodzenia ja Cie tu pocieszam i Ci mowie bedze wszystko ok idz smialo z podniesiona glowa mowi ci tu specjalistka od bolu uzebienia...nawet sobie nie wyobrazasz heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrew34343434343
Dzięki za pocieszenie :D Zobaczymy co będzie, napisze we wtorek po zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 888888888888888
No to ja sie tez dopisze:) Wlasnie wrocilam od dentysty po wyrwaniu osemki....a bylo to tak... Jakis rok temu ulamala mi sie 1/4 zeba,niewiem jakim cudem poprostu odpadla.Wpadlam w panike bo bedzie trzeba isc do dentysty,spac juz po nocach nie moglam,ale zabek nic a nic nie bolal,wiec rozeszlo sie po kosciach,nie ma bolu po co dentysta?;) No i tydzien temu sie zaczelo...zabek zaczal bolec,pozniej doszedl potworny bol glowy,no i wkoncu w weekend bolala juz cala strona twarzy,masakra. No i ten bol wygral z moim strachem przed dentysta. Pod eskorta meza zostalam doprowadzona do gabinetu:(i posadzona na fotelu.Doktorek obejrzal zabek,dal znieczulenie,ktore w tym wszystkim bylo najnieprzyjemniejsze,nastepnie zrobil przeswietlenie,ktore wykazalo,ze jest duze zapalenie i nie ma co ratowac trzeba rwac! Buzia byla juz kompletnie znieczulona,gdy doktorek wzial do reki jakis szpikulec zamknelam oczy,poczulam delikatny ruch zeba,nie byl to bol,i po doslownie 5 sekundach bylo po wszystkim.Hurrrrra!!!! Nic nie bolalo,nic doslownie,to ten glupi strach mnie wykonczyl,od 3dni nic nie jadlam,teraz czekam az znieczulenie przestanie dzialac i rzucam sie na lodowke!!!!!!!!!!!! Ludzie naprawde nie ma sie co bac,pewnie,ze to wszystko jest nieprzyjemne,ten zapach,narzedzia....ale naprawde nie boli. We czwartek ide na kontrole diurki po zebie i innych zebow,zobaczymy co jest do zrobienia...pewnie cos sie znajdzie bo ostatni raz u dentysty bylam w podstawowce....a jestem juz po 30stce:) pozdrawiam i zycze odwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kwestii wyrywania ósemek - podstawą problemu jest sposób w jaki ząb wyrósl i jest osadzony. Jeśli nie jest osadzony nietypowo w dziąśle to nie powinno być problemu. Mi wyrwano ostatni ósemkę bardzo szybko - nawet nie zauważyłam, Trochę pobolewało wieczorem jak znieczulenie przestało działać. Wzięąłm na noc Pyralginę i rano było ok. U koleżanek z pracy (bo też w lipcu miały wyrywanie) było tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbienius
To niestety też zależy od umiejętności osoby wyrywającej o czym niestety sama się przekonałam. Ząb o normalnych prostych korzeniach, wyszedł jak powinien, ale dentysta niekoniecznie chyba wiedział co robił bo mi tak zmaltretował tą szczękę, że myślałam, że go zrównam z ziemią. Przez kolejne kilka dni jadłam Pyralginę na stan zapalny i paskudny ból i obiecałam sobie, ze nigdy, przenigdy więcej do niego nie pójdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyrwałam kilka miesięcy temu :) nie jest tragicznie..wiecej paniki na poczatku. Po co cierpiec z bolu ? Lepiej isc i miec to za soba :) Dostałam skierowanie do chirurga..... dał mi porządne znieczulenie ( co było najgorsze zasłonili mnie całą ...widać mi było tylko czubek nosa :D ) troche mocował się przy wyrywaniu .... ale nie było tak źle ! :) Gdy minęło znieczulenie... nie czułam żadnego bólu. Najgorsze było, że jednak nie mogłam palić !! :D Kazdy inaczej znosi ból, dlatego nikt do konca nie powie Ci jaka bedzie Twoja reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neospasmina89
ja to mam dopiero problem :( wyrosły mi 4 ósemki u góry po lewej stronie zepsuł się i będzie do wyrwania, mam dodatkowo krzywy zgryz i cala gorna szczęka idzie mi do przodu a dolna zostaje w tyle, nie wiem kto w ogole podejmie się wyrwania jak mam tak źle rozbudowaną szczękę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamrata
Witam. wlasnie mija 3 dzien od zabiegu- rozcinanie dziasla zeby usunac osemeczke dolna Oj jak sie nacierpialam;/ wiadomo, ze wszystko jest do zniesienia, ale jak sie ma male dziecko nikogo do pomocy i bol gorszy od poporodowego to jest ciezko! jutro czwart dzien licze na to, ze chociaz opuchlizna zejdzie, bo teraz czuje sie jak tlusty boczek:)))) ale sam zabieg mimo, ze do przyjemnych nie nalezy i szczeka chodzila na wszystkie strony to nie bolalo..! Ja musialam wyrwac, poniewaz chce zalozyc aparat staly- mam zbyt mala szczeke i osemki sie nie wydostaly na wierzch stad decyzja drastycznego wyrwywania;/ No nic, zycze powodzenia szczegolnie po zabiegach tego typu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mialam juz wyrywane dwie osemki gorne, trwalo to kilka minut i nie bylo zadnych problemow. Zero bolu, ju zwieczorem czulam sie ok. A tydzien temu wyrwalam dolna osemke, trwalo to ok 45 minut, lamanie kruszenie, rozcinanie, ale dziaslo ni ejest naruszone, zadnych szwow. Zaraz jak minelo znieczulenie poczulam inny bol niz poprzednio, i nadal go czuje, a minal juz tydzien. Boli mni egardlo i ucho czy to normalne, i mam powiekszony wezel chlonny. Czy tak powinno byc, czy jest cos nie tak.W dodatku to jakos tak promieniuje i bola mnie prawie wszystkie zeby po prawej stronie. Mial ktos tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yria25
arpad 17 ja tak mam, ale wyrwałam ósemkę 2 godziny temu. Jeśli chodzi o wyrywanie nie było wcale tak tragicznie, ból teraz jest niestety gorszy. No ale trzeba żyć dalej i zastanawiam się nawet nad wyrwaniem pozostałych ósemek żeby mieć je z głowy. Najgorsze jest to, że naczytamy się w necie, nasłuchamy od znajomych jakie to straszne, a przecież każdy z nas przechodzi to zupełnie inaczej. Jeden wyrwie i jest super a inny męczy się jeszcze długo po. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał Piotrków
No dobra , a wiec tak mi wyrwali dziś o 15.Nic nie bolało , naprawdę NIC. Jedyna nieprzyjemna sprawa związana z wyrywaniem tej ósemki to dźwięk jak chirurg łapał zęba a ten pękał , trzeszczało jak cholera .... O 17 zapaliłem faje :) , o 18 zjadłem obfitą kolacje :) i nadal nic nie boli ale to może dlatego ze cały czas biorę ketonal.Krew juz prawie nie lecie, zero opuchlizny czuje świetnie. Samo usuwanie trwało dokładnie 3,5 min. Koszta 190zł + zdjęcie 45 zł. Dla chętnych w narkozie 600zł. Wyrywanko było robione w Piotrkowie Tryb na rogu Szewskiej i Wiejskiej. Polecam . Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdanny
witam,w piątek miałem wyrwane dwie ósemki,góra i dół(po tej samej stronie), za znieczulenie zapłacilem 60 zł,same wyrwanie za free:),polecam dobrą klinikę w warszawie na ul.górczewskiej,lekarz pierwsza klasa w końcu chirurg szczękowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek wawa
siema. jak sie naczytałem tego co wy tu wypisujecie to normalnie tylko strzelic sobie w łeb i przez to wybrałem opcje narkozy, mam do wyrwania 2 górne ósemki jedną to juz ledwo co widac, ide na zabieg 28 lutego troche mam obawy przed tą narkozą. jak bede po to napisze jak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaan
Ja wyrwałam zęba wczoraj, a zostały mi jeszcze 3. Postanowiłam sobie zrobić taki meeting do chirurga. Co tydzień jeden ząb i zdjęcie szwów z poprzedniego. Muszę przyznać, że najgorsze było znieczulenie i odchylanie ust. Przed wyrywaniem strasznie panikowałam, aż lekarz sam stwierdził że widać było u mnie strach w oczach. Opuchlizny zero, ale gardło mnie boli przy przełykaniu. Całą noc się budziłam. Słyszałam, że różnica opuchlizny jest w zależności od tego czy dziąsło trzeba nacinać czy też nie. U mnie na szczęście obyło się bez nacinania. Dzisiaj jem tylko jogurty, papki, bo chleba nie mogłam ugryźć. I co ważne to przed wyrywaniem ósemki poszłam na przegląd i wyleczyłam sobie wszystkie zęby, bo po wyrywaniu to chyba nikt tak szybko do dentysty się nie wybierze. Chciałam jeszcze dodać że ja moje 4 ósemki postanowiłam wyrwać ze względów profilaktycznych także życzę powodzenia i nie ma co się martwić :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adakłosik
ja wyrywając ósemkę prawie zemdlałam z bólu, nigdy nic mnie tak bardzo nie bolało, skakałam na fotelu jak opętana i jęczałam z bólu, ale to wszystko wina inteligentnej pani dentystki która złe mnie znieczuliła, znieczulenie wogle mi nie zadziałało , czułam dosłownie jak korzenie wychodzą mi z dziąsła ! najlepsze jest to że gdy wróciłam do domu ( dodam że ledwo szłam bo trzesłam sie jak galareta i płakałam z tego powodu jak mnie potraktowała ) patrze w lusterko a ona wyrwała mi tylko polowe zęba ! a zresztą nadal tam jest ! oczywiście ona mi nic o tym nie powiedziała !! teraz boja się chodzić do dentysty , normalnie mam traume po tamtej wizycie a było to jakieś rok temu , chociaż wiem że powinnam pójść wyrwać tą drugą połowę zęba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqrty
Wszystko zależy od dentysty, są lepsi i gorsi... Tak samo cena usługi, można zrobić to za 200 i 500zł. Ja na razie nie narzekam (odupkać). Pierwszy dzień był całkiem spoko, wieczorem po wyrwaniu mnie zaczęło trochę boleć. Ból nie był jakos porywający, zastanawiałem się czy brać ketonal czy nie - ale wziąłem "na wszelki wypadek" (choć ból zupełnie do wytrzymania, bardziej mnie boli jak uderzę się w mały palec u nogi o np szafę.) Na drugi dzień niby też coś mnie bolało, więc również na wszelki wypadek by mnie w nocy nie nie obudzłi łyknąłem ketonal. Dziś jest 3 dzień, ale chyba sobie odpuszczę leki, bo teraz czuję tylko, że mam tam ranę. Ponadto biorę antybiotyk i czekam, na wygojenie. Rwijcie i nie czekajcie, ponieważ prędzej czy później (duża szansa) to wróci. A nie daj Boże, 8ka się zacznie psuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek wawa
adakłosik, kochanie gdzie ty tego zeba wyrywałas? ta detystka chyba niemiała pojęcia o tym co robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek wawa
mi przeniesli zabieg na ta sobote, panicznie sie boje dlatego wybrałem narkoze usune odrazu dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek wawa
jestem juz kilkanascie goddzin po zabiegu było zajebiscie, nawet niewiem kiedy usnełem, 30min i sie obudziłem bez bólu i bez 2 ósemek po 2 godzinach bolała mnie tylko jedna dziura ale wziełem ketonal 150 i luzik drugiego juz niepotrzebuje brac juz nic nieboli. Polecam Klinike DENTIS w Warszawie przy ul.Kondratowicza 18 są tam bardzo dobrzy specjaliści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek wawa
i jeszcze dodam że 10 min po zabiegu wyszedłem normalnie dobrze sie czujac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunio
Witam podłączę się pod temat! Też usuwałem w sobotę 10.03. Powiem - średnia przyjemność. Miałem zwykłe znieczulenie. W zasadzie nie bolało, ale byłem cięty, wiercony, rwany i szyty (chyba z 4-5 szwów).Trwało to wszystko ze 30 minut. Najgorsze wyrywanie bo miałem wrażenie, że mi szczękę dolną wyciągnie.Dostałem antybiotyk, mocny przeciwbólowy i jak na razie żyje, trochę opuchnięty i obolały, ale żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina86
Ja niestety musiałam usunąć wszystkie 4 ósemki. Bardzo się bałam i długo zwlekałam z podjęciem decyzji o ich usunięciu. Mieszkam w Szczecinie i jest tu pełno gabinetów stomatologicznych, a ja chciałam żeby zrobił to ktoś naprawdę pewny i doświadczony, więc wybrałam chirurga twarzowo-szczękowego i stomatologa w gabinecie Denticus. Zero bólu, jedynie ukłucie podczas podania znieczulenia. Po zabiegu 2 dni stosowałam ibuprofen i jadłam lody. Wszystko się pięknie zagoiło Teraz jestem szczęśliwa i dumna z siebie że udało mi się w końcu załatwić ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony_chwast
Witam, ja jestem dzień po dłutowanej dolnej ósemce, której kompletnie nie było widać ani czuć, jedynie na zdjęciu można było się zorientować, że coś tam jest, na dodatek wyrosła pod kątem;/ byłam wczoraj wyrwać, całość trwała ok. 40 minut, oczywiście znieczulenie, czułam tylko jak coś mi tam grzebią w buzi. Wczoraj po przyjściu wzięłam antybiotyk, ketanol i jeszcze jakiś tam lek, który mi dentystka poleciła. Przykładałam zamrożonym mięskiem. W nocy się obudziłam trochę z bólem, stwierdziłam, że nie będę cierpieć, wzięłam ketanol, przyłożyłam jeszcze raz lodowate mięso do policzka. Dzisiaj na razie jest ok, jakby co będę brać przeciwbólowe. Najbardziej chyba zabolała mnie kwota, którą zapłaciłam - 420zł Najbardziej się cieszę, że mam to za sobą:) miałam usuwaną już jedną ósemkę - widoczną ale mocno pod kątem. Dwie górne ósemki zostawiam, gdyż po jednej stronie nie mam 7, więc 8 ładnie przesunie mi się w aparacie i będzie jak 7. Po drugiej stronie 8 jest niewidoczna, jeszcze pod dziąsłem ale ortodontka powiedziała, żebym jej nie wyrywała, bo znowu po tej stronie nie mam 6, którą defakto też usuwałam jakiś czas temu, gdyż była baaardzo poniszczona po leczeniu kanałowym. Ząbki przesunie mi tak, że nie będzie szpary po 6:) Pozdrawiam wszystkich i namawiam na wizyty u dentysty, jeżeli to konieczne a nawet przeglądowo. Niedługo zakładam aparat, wcześniej musiałam 'ponaprawiać' ząbki. Tak się bałam dentysty, że na prawdę wielki temu u niego byłam. Mój błąd, musiałam wymieniać plomby, zaleczyć, usunęłam jeden korzeń, jedną szóstkę i dwie 8. Koszty: zostawiałam wszystkie rachunki, więc wiem - ok. 2700zł. Także chyba lepiej iść raz na pół roku, zrobić przegląd i jednego zęba za 150pln niż później takie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda91107
Wyrwałam zęba dolnego z lewej strony w listopadzie i wszystko było ok, ale teraz wyrwałam po prawej i korzeń był tak głęboko, ze lekarz powiedział, że będzie możliwe, że nerw może zostać uszkodzony i rzeczywiście. Po tygodniu znieczulenie mi nie puszczało. Dzisiaj mija 10 dni od zabiegu i czuję trochę wargę, ale broda ciągle mi drętwieje. Jest tylko jeden plus i że zaczyna mi mrowić. Dzisiaj na wizycie dostałam tabletki witamin B kompleks i za tydzień mam się zgłosić na wizytę kontrolną, gdzie ustalą jaki plan leczenia będzie dla mnie odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osemeczka
Witam! Wszystkim, którzy chcą uniknąć dużej ilości bólu i stresu z jakim związane jest wyrywanie cudownych, zatrzymanych zębów mądrości polecam na 1 000 000% dr Patryka Stępnia z kliniki na Montelupich w Krakowie. Mam porównanie z horrorem jaki przezylam po wyrywaniu poprzedniej osemki u innego dentysty. Wczesniej 3 tygodnie opuchlizny, szczekoscisk, antybiotyki i ketonal, a u doktora to sie zastanawialam, czy on tego zeba w ogole wyrwal, bo zero opuchlizny i bol tez znikomy. Do tego medal za ogromne poczucie humoru i podejscie do pacjenta ;) Oby wiecej takich specjalistow!!!!!! :) Rachu ciachu i po strachu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkowaaa
ja wyrywałam 9 marca , nawet nie wiem w ktorym momencie nie miałam już zęba, wszystko było szybko i sprawnie :) + szwy na tydzień. Po wyrwaniu bałam się ogromnego bólu a tu nic :) szok. Choćbym w ogóle u dentysty nie była :D nie było problemu ponieważ wyrosła prosto tylko od razu się zepsuła doszczętnie :O pomimo tego iż dziennie dbam o zęby , ehhh. Z ósemkami idźcie do chirurgów szczękowych. Nie dajcie się nabierać na wyrwanie u zwykłego dentysty. Ja tak zrobiłam i jestem mega zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkowaaa
cena 100 zł razem z szyciem. W końcu koniec bezsensownego bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p m
jgjt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p m
Ильдарович

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×