Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość afle
Ale jesteście pierdoły ciężkie! Ani rwanie ani dłutownie nie boli, bo robi sie to w znieczuleniu miejscowym. Jakbym musiała teraz usuwac zęba, powaznie bałabym sie bólu dziury po zębie, bo jest bardzo nieprzyjemny, ale on tez przechodzi. Są naprawde gorsze bóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samo wyrywanie nie boli
ja własnie musze sie pozbyc jednej ósemki.od ponad tygodnia jestem na ketonalu forte do tego antybiotyk.Zęba jeszcze nie widac i pewnie nie wyjdzie bo nie ma miejsca.Panicznie boje sie bólu po.Miałam kiedys wyrywana szóstke i niegdy nie zapomne tego co czułam jak przestalo działac znieczulenie.Macie moze namiary na dobrego lekarza w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Januszek z Dolnego
a u mnie to było tak: bolała mnie zaleczona 7 i zdrowa 6, zrobiłem rtg i okazało się, że 8 wypycha oba zęby, rosła pod 7 i 6. Efekt? Wyrwane i 7 i 6 a teraz 8 wyszła prawie cała i należy ją usunąć. Przez nią straciłem 2 zęby, ale wyjścia nie bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak on to tej ósemki
docierają??? przecież tam nie ma miejsca. Już sobie wyobrażam jak się szarpią i męczą!!! A te kleszczochy i dłutowanie jakieś a feeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam do wyrwania 2 ósemki zatrzymane, bo podrastaja mi pod inne zęby i wykrzywiają wszystkie przednie, a raz na jakiś czas bola jak jasna cholera. Ale nie pójde, bo ja najbardziej boje sie zastrzykow, i ostatnio jak mialam znieczulane do plombowania to zemdlalam na fotelu, a do tego w moim miasteczku jest tylko jeden szczękowiec- bardzo niemila starsza pani. Nie ide! Przynajmniej narazie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama sobie szkodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
a czy ktos miał może po wyrwaniu zostawione dziąsło do samoistnego zagojenia?? bez szycia??? mi się już goi 4 tydzień i ciągle nie może się wygoić, dziura jest i boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo wspolczuje, naprawde. ale jesli trzeba to trzeba. mi rosnie ostatnia 8, rosnie juz 4 rok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upp
to dla mnie bardzo ważne!!! co robić gdy rana po wyrwaniu nie była szyta i się nie goi 4 tydzień??? lekarz powiedział, że trzeba czekać, ale ona boli i jakoś nie chce się zrosnąć? miał ktoś tak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_kawa
Izabello - są takie żele, którymi dentysta smaruje dziąsło i nawet nie czujesz kiedy wbije Ci zastrzyk. ja bym mogła 100 takich byle nie wyrywać zębów :( Up up - mi sie kiedyś też dłuugo goiło po siódemce. Moze lepiej idź do innego dentysty sie upewnij. Dziś sie dowiedziała, że ta niby narkoza to ei taka narkoza "zwykła" tylko coś ala "głupi jasiu". I pod narkozą podobno niektórzy się wydzieraja z bólu :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmasakrowana
o 20:30 POJECHALAM NA WYRWANIE ZĄBKA MĄDROŚCI. zastrzyk w dziąslo, 40 minut bezbolesnego grzebania i po krzku.NIE MIALAM SZYCIA DIWNE:/ Wracalam z absolutnie sparaliżowaną polową twarzy, musial mi sporo tego znieczulenia wstrzyknąć. Znieczulenie zaczelo odpuszczac po ok 2,5 godz. polozylam sie spac biorac dosyc silny ale nie przeznaczony strikte na zeba srodek przeciwbolowy (Majamil 100mg) Obodzilam sie pol godz. temu... ludzie!!! zwariuje z bolu! wyrwa po osemce napi**** niemilosiernie!samo wyrwanie to PIKUS! NASTAWCIE SIE NA TO CO BEDZIE PO! polknelam teraz jeszcze 2 coldrexy,bo kurna nic innego nie mam...glupek ze mnie...MOGLAM KUPIC W APTECE... srodek nocy a ja wyjeeee i ploje hektolitrami śliny krwią .... boliiiii BOLIIII!!!!! OBY DO RANA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zmasakrowanej
jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ci powiem
nie panikujcie, ludzie!!!! Ja mam troszkę krzywy zgryz, ale wszystkie zęby swoje. Ósemki urosły mi na górze tak dlaeko, ze nawet nie mogę ich dokładnie umyć:( A to mnie strasznie wqrza. A na dole nie wiem, jak mi urosną, bo już nie ma miejsca. Jeszcze bardziej wykrzywią mi siekacze i będą chyba w poprzek stały:o Wiem, że pewnie trzeba wyrwać te ósemki. No i spoko. Trudno się mówi. Też nie lubię dentystów i żadnych lekarzy. Wcale do nich nie chodzę. Ale wolę mieć nadal zdrowe zęby bez ani jednego ubytku, niż popsute od ósemek, których nie da się umyć:o Poza tym miłam kiedyś straszliwei popsute zęby mleczne. Chodziłam co tydzień do jedynej dentystki w okolicy, no i ona wierciła mi zęby takim NISKOOBROTOWYM wiercidełkiem, napierając na mnie całym ciężarem ciała:o a jak wracałam do domu, to przy zupie było już po plombie:o Jednym słowem: była to prawdziwa specjalistka. Ale mieszkałam na wsi i innych lekarzy nie było. Do tego i tak trzeba było jechać 30-40 km:o Tak zniszczyła mi zęby, że któregoś dnia dowierciła się do dziąsł, krew trysnęła i powiedziała, że już nic się nie zrobi z tym zębem. No i zamiast zęba trzonowego miałam takie opiłki po bokach. Jak jadłam, to się krszyły, jak siedziałam przezd tv, to odłamywałam je sobie po kawałku i potem już miałam tylko kawałek zęba w dziąśle:o Mama była załaman, że będę miała straszliwe problemy z zębami. Ale teraz mam stałe zęby, 22 lata i ani jednego ubytku. jeden z mlecznych zębów, piątka, nie chciał się ruszyć. Wszystkie mi wypadły i to bardzo wczęsni9e. Jak miałam jakieś 9 lat, to miałam już komplet zębów chyba nawet z szóstkami. Ale ten nie chciał nawet drgnąć. Poszłam do dentysty. Pani wzięła wielkie, metalowe szczypce, poruszała zębem. Nic się nie ruszał. Powiedziała, ze trzeba go wyrwać, bo pod spodem już na pewno nowy rośnie. Oparła moją głowę o fotel, odchyliła do tyłu, wzięła te szczypce i po prostu wykręciła ząb ile tylki miała sił w rękach. Ale jeszcze nie wyszedł. Było tylko słychać jakieś trzaski:P Musiała nim jeszcze kręcić w drugą stronę a potem wyrwać. Pyknęło, ząb wyszedł, trochę krwi i pos trachu. Skoro nie bolało mnie w wieku 9 lat, to znaczy, że nie ma się czego bać. Aha, no i oczywiście nie było żadnego znieczulenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmasakrowana
juz jest dobrze:)) nie boli praktycznie:) taki siniak jakby w srodku. uczucie w ustach przyjemne nie jest, zuchwa przy ruszaniu troche doskwiera, gardelko boli jak przy zapaleniu ale looz:) pije tylko letnie mleko przez slomke i siedze w cieniu, zeby tam sie ladny skrzep zrobil ogolnie ok, mam nadzieje,ze szybko sie zagoi, bo jutro jade na wakacje... po co nam te cholerne ósemki?! takie gębowe wyrostki robaczkowe ;] Ludziki kochane! Zyjemy w erze środków przeciwbólowych, nikt wam nie wyrwie ząbalka na żywca, więc się odpręrzcie i nie panikujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednak może wyrwać....
patzr post powyżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plisss
Hej dziewzcyny i chlopaki. Mam jechac jutron wyrywac zeby:( a mam katar i glowa mnie boli :L( Jak myslicie - czy to jest bezpieczne? Mam malo czasu i za miesiac wyjezdzam...jejku nie wiem co robic a mam wyrwac 2 dolne ósemki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od tego się nie umiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boliiii
miałam wyrwanego zęba 3 dni temu. Wyczuwam językiem ze nie do konca wyrwała mi zeba :( i co teraz słyszalam ze samo wyjdzie ale jak nie to czy nie czeka chirurgia szczekowa ? strasznie sie boje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boliiii
zapomnialam dodac ze dziura juz troche zarosła a resztki wyczuwam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam rwanego 2 lata temu. Samo rwanie nie boli, czuje sie troszkę szarpania, drapania i takie tam. Bardzo przyjemne to może nie jest, ale nie boli. moja rada - przed rwaniem popros koniecznie o Ketonal Forte lub inny lek przeciwbólowy pooperacyjny. Uwierz, będzie Ci potrzebny. Mnie po rwaniu bolało jakieś 4-5 dni, to norma jeśli wszystk sie dobrze goi,ale musisz uważać, żeby Cie wtedy nie przewiało, można dostać zapalenia okostnej. Jeśli po 5 dniach ciągle będzie Cie bardzo bolało - czym prędzej biegnij do dentysty. Jest taka przypadłość jak \"suchy zębodół\", to rodzaj jakiegoś zakarzenia , boli strasznie i nie chce się goić, moja siostra to przzyła po rwaniu zęba mądrości. To naprawde da się przezyć, tylko nie jedz ani nie pij nic gorącego i bardzo zimnego po rwaniu. Głowa do góry:) dasz radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mialam wyrwane 2 osemki..zostala mi jeszce jedna ta ktorej nawet nie widac!!przez te cholerne zeby madrosci powykrzywaily mi sie na dole wszystkie zeby i teraz bede musiala zbierac na aparat:(zaluje ze zaden dentysta nigdy mi nie powiedzial zeby te osemki od razu usuwac,ani nie ma miejsa dla nich ani nie sa zdrowe ani rowne, bez sensu w ogole!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZARNA_KAWA
Słuchajcie ... ja do dziś nie wyrwałam tej ósemki. Co gorsza na 10000% jej nie wyrwę niestety nie potrafię się przełamać. Marzę o prostych zębach ale nie potrafie, wierzcie mi próbowałam wiele razy ;( zazdroszczę tym, co mają już to za sobą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do czarna Kawa: radzeCi jak najszybciej wyrwac, niec Ci po niej, te zeby rzadko kiedy sa zdrowe, czesto robi sie w niej prochnica bo nie mozan dobrze wyczyscic. ja tez za długo przeciagalam, latałam po rozncyh ekspertach, jedna tylko babka powiedziala zeby zostawic a wszycy mowili wyrywac. bo jak nie ma dla niej miejsca to szkoda inne zeby psuc!! takze do dziela, da sie to przezyc, ze znieczuleniem nic nie boli!trzymam za Ciebie kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaaaaaaaaaaaaaaaa113
witam... ja tez panikowalam strasznie...zwlekalam 5 lat... diagnoza...2 dolne osemki leazce 2 gorne osemki nie maja miejsca w szczesce przez co popychaja reszte do przodu dlatego mam coraz bardziej krzywy zgryz;/ miesiac temu bylam na pierwszym mini zabiegu dlutowania i wyrywania. za jednym razem 2 po prawej stronie. I wiecie co ?? nie bylo zle. znieczulenie rewelacyjnie zrobione zero bolu. a nie powiem zeby krotko mi dlutowali bo to bylo 40 minut!! z wyrywaniem gornej 8 nie bylo komplikacji minutka i juz po zebie... najgorsze co bylo to jak znieczulenei przestalo dzialac... i tak bylo przez 30 minut tak naprawde dramatycznie ... Ale zamrozone miesko w recznik pomoglo...z reszta lezalam caly czas bo nie moglam chodzic bo mi swiat wirowal ale mialam naszczwescie pod reka bliskich czyli na ten czas sluzacych:D powaznie nie jest to takie straszne jak wydawalo mi sie na poczatku, za jakies 2- 3 tygodnie ide na druga strone ale juz sie tak nie boje jak za pierwszym razem:) glowa do gory:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodamineralna
Ja 1,5 roku temu mialam wyrwane 4 zeby madrosci :O Z trzema poszlo gladko. Znieczulenie, ciach...i po bolu. Naprawde nic nie czulam. :classic_cool: Wszystko szybciutko sie zagoilo. Tylko z czwartym chirurg sie strasznie meczyl, bo zab rosnal sobie w poziomie :O Ale tez jakos przezylam. Tylko, ze ja lubie chodzic do dentysty i nie boje sie zastrzykow ani borowania. Czarna_kawa --> radze ci pojsc jak najszybciej, bo osemka moze sie zaczac rozpychac i powykrzywia i rozchwieje ci wszystkie zeby. A jak tak sie stanie, to bedziesz musiala sie rowniez z ortodonta zaprzyjaznic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śka
Ja miałam wyrwane wszystkie 4 ósemki pod narkozą i cieszę się że zrobiłam to za jednym razem. Mam to już z głowy, a nie wiem czy zdecydowałabym się na to ponownie. W zasadzie pozabiegu bólu się nie czuje. Najbardziej dokuczliwa jest galopująca opuchlizna. Dzień po zabiegu myślałam, że skóra mi pęknie. Dzisiaj jest trzeci dzień i jest już zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie jak dentysta
Witam wszystkich! Jestem higienistką stomatologiczną i chcę Wam powiedzieć, że naprawdę nie ma się czego bać!!! Im szybicej to zrobicie tym lepiej dla Was!!! Mniej bólu, stresu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _to_tylko_ja_
Witajcie! 🌻 Ja mam tez problem z nierownym zgryzem. Juz kilka lat temu mialam wyrywanego zeba z przyczyn ortodontycznych.Samo wyrwanie nie bylo zle. Praktycznie nic nie czulam.Ale za to po wyrwaniu dostalam takiego krwotoku, ze gdybym wiedziala ze to sie tak skonczy to bym w zyciu na to nie poszla...pozniej zszyto mi dziaslo, wszystko sie wygoilo, zabki same sie "ustawily" i stwierdzilam, ze nie pojde po aparat. Teraz sie obawiam, ze bede mogla miec problemy z 8...Bo tam gdzie byl zab wyrwany zrobilo sie troche miejsca i dwie 8 mialy szanse zeby sobie wyrosnac...ale nie mam pojecia gdzie wyrosna 2 pozostale...ale slyszalam ze nie zawsze musza wyrosnac!gorzej jak zaczna rosnac i podrastac inne zeby :(a boje sie kolejnego wyrwania jak nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dado
witam ja wlasnie wyrwalem osemke godzine temu,samo wyrwanie nie boli da sie zniesc i szycie tez nic nie boli tyle ze teraz jak przestaje bolec znieczulenie to przyznam boli i to mocno.i jeszcze jedno detysta mi powiedzial ze powstaje dziura po zebie i prowadzi do zatok nosowych i ja mam tam dziure wiec jak mi sie nie zrosnie dobrze to bede musial isc do chirurga szczekowego i wtedy jest powarzniejszy zabieg:(pozdrawiam a teraz boli ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyyyyyyyytttaaa
Dado i co? Przestalo juz bolec? Ja wczoraj usunelam dolna osemke i jak czytam te wszystkie posty ,to zaczynam zalowac :/ .Jak sobie pomysle o tych zebodolach ,to nerwica lekowa mnie dopada ,raz tak mialam po wyrwaniu 6 stki-zebodol.Kurcze ,niepotrzebnie to wszystko czytam.Napiszcie cos dobrego ,kogo przestalo bolec po paru dniach bez szycia.Jezuuuuu.Boje sie :/ Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×