Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość julia25
do pytankoooo słuchaj u jesnych wyrastają a u innych nie nie ma co się martwić narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skurcz kiszek od pepsi
dziwne, mnie vwyrosly juz 4 zeby madrasci i 3 na 4 sa krzywe, a jak zaszlam do dentystki i jej sie spytalam czy nie sadzi ze powinno sie ktorys usunac, ta ta mi powiedziala, ze skoro zab juz calkiem wyrosl to teraz na to za pozno... Ona sobioe jaja robi czy jak? Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam wyrywane dwa madrosci na dole. Zeby mi w ogole nie wyszly - zaklinowaly sie o 7ki i musialam je miec usuwane chirurgicznie bo mi chcialo szczenke rozsadzic. Oczywiscie jak sie okazalo po zrobieniu zdjec panoramicznych ze sa pewne komplikacje bo nerw szedl dokladnie pomiedzy korzeniami i lekarz powiedzial ze moze mi je usunac ale tylko pod narkoza. Wiec mnie uspili. Fajnie bylo bo nie denerwowalam sie. Ale zato po zabiegu...spalam dwa dni non stop bo bralam silne prochy przeciwbolowe. Wygladalam jak chomik - taki nie symetryczny bo z jednej strony bylam o wiele bardziej spuchnieta niz z drugiej. Po trzech dniach wyszly olbrzymie siniaki ciagnace sie od kacikow ust, w dol szczenki pod same uszy. Wygladalam jak po jakims wypadku...i tak musialam do pracy chodzic. Dzieki Bogu, mamy tylko po 4 zeby madrosci i juz nigdy nie bede musiala ich usuwac bo mam to zasoba. Dziewczyny, powodzenia. Jepiej isc wyrwac jak nic nie boli bo jak zacznie bolec to jest tragedia. Zeby madrosci nie rosna tak caly czas tylko rosna raz na miesiac - dwa po pare dni i znowu sie zatrzymoja. Tak jakby na sztuki. Wiec nie zwlekajcie. Wiem co mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankoooooooooooo
dzięki za odpowiedź. A czy jest jakaś górna granica wieku, do którego zęby mądrości moga wyrosnąć? Tzn czy wiadomo, że np. ktoś ma 30 lta, to u niego już nie wyrosną??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia25
słuchja nie ma żadnej granicy wieku u jednych wyrastają a u nie których nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooooooooo
acha czyli teoretycznie może się zdarzyć, że 60-letnia babcia nagle zacznie ząbkować hehe ;-), skoro nie ma granicy wiekowej ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia25
chyba tak ale naprawde nie wiem ale wiem że nie ma granivy wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek stom
Jestem stomatologiem i przykro mi czytac takie rzeczy.Po pierwsze zab zebowi nie jest rowny.Osemki dolne sa najtrudniejsze do usuniecia nawet dla doswiadczonych lekarzy.Trudno przewidziec co sie wydarzy,jedne sa latwe do usuniecia,inne naprawde trudne,trzeba rozcinac dziaslo,wiercic w kosci.Taki zabieg jest inwazyjny,lecz nieunikniony.Bol po usunieciu moze sie utrzrymywac do 2-3 tyg i to jest calkowicie normalne.Nie mozna tak oceniac lekarzy,jestem pewna,ze gdziekolwiek bys nie poszla mieliby ogromne problemy.Na studiach asystowalam pod okiem najlepszych lekarzy,profesora,ale oni tez mieli wieksze badz mniejsze trudnosci podczas pracy.Hakiem odsuwa sie dziaslo,policzek,nie kosc,i moze przy tym bolec rozciagany policzek,mozna rozerwac kat wargi,to sa powiklania,ktorych nie da sie uniknac.Zanim ocenicie prace lekarzy zastanowcie sie czy macie na tyle duza wiedze,aby ocenic czy zostalo to dobrze czy zle wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z twoja wypowiedzia ale lekarz/gabinet lekarzowi nie rowny i to jaka dentysta powinnas bardzo dobrze wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia25
do lonzi słuchaj ja nie je jestem dentystą tylko czytałam wypowiedż w necie różnych dentyustów na temat zębów mądrości i wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do mindzi słuchAJ MIAŁAM BOROWANIE I nic mnie to nie bolało nawet zastrzyk mnie nie bolał bo nie chciałam mieć spryskane żadnym preparatem w poniedziałek czeka mnie następne borowanie i wiem że to nie boli a za 3 tyg. czeka mnie leczenie kanałowe 3 na dole czy to bArdzo boli i nz czym polega bardz Cię pozdrawiam i życzę sukcesów w leczeniu zębów narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna dziewczynka
heheh ja tez sie balam wyrwania zebow a mialam do usuniecia gorne czworki ale juz po wszystkim TO NAPRAWDE NIC NIE BOLIII teraz tylko czekam do 10 lutego i zakladam aparacik :D powodzenia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna dziewczynka
chcialam jeszcze dodac ze wyrywanie zebow jest przereklamowane :P:P takze smialo do dentysty:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do emilka8: no gratuluję, pierwsze koty za płoty :) jeśli następnym razem weźmiesz zastrzyk to kanałowe leczenie też nie będzie bolało. Nie trzeba się bać tylko wyleczyć wszystko od razu żeby mieć spokój. pozdrowionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do mindzi dziękuje za dobre rady i bardzo też cię pozdrtawiam napisze jka było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do mindzi super babka z Ciebie pozdrowionka przesyła dla Ciebie ekilka8 z Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do mindzi słuchAJ MIAŁAM BOROWANIE I nic mnie to nie bolało nawet zastrzyk mnie nie bolał bo nie chciałam mieć spryskane żadnym preparatem w poniedziałek czeka mnie następne borowanie i wiem że to nie boli a za 3 tyg. czeka mnie leczenie kanałowe 3 na dole czy to bArdzo boli i nz czym polega bardz Cię pozdrawiam i życzę sukcesów w leczeniu zębów narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzka22
emilka8 Leczenie kanalowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów. Przy znieczuleniu napewno nie boli , ale ja nawet bym sie tego zabiegu nie podjeła mimo że mam do kanalowego Jedyneczkę :) A bez kanałowego nie wstawią mi koronki. Buuuuuuu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzka22
Ja mam laicik . Mam tylko jedną 8 na górze , ale ona nie idzie do wyrwania tylko do zapląbowania:) Nie wiem czy się cieszyc czy też nie . Boje sie czy jak ją zostawię nie będę miala problemów w przyszlości z tym ząbkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do emilka8: jeśli ząb wymaga kanałowego leczenia należy to zrobić koniecznie, inaczej mogą być tylko problemy. ja miałam 5 zębów leczonych kanałowo i zapewniam, że ze znieczuleniem to nic nie boli a po zatruciu nerwa to już całkiem lajcik, i bez znieczulenia usuwanie nerwa nie boli bo jak ma boleć skoro nerw jest martwy?? kanałowe leczenie to żadna filozofia, trzeba leczyć zęby szybko zanim się wdadzą jakieś infekcje!!! Emilka, trzymam kciuki i gorąco pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzka22
Wczoraj sie okazało że mam wszystkie ósemki hahahaha , ale jazda . Myślalam ze mam tylko jedną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkaaaa
A ja miałam wyrywane 3 ósemki ;D Za pierwszym razem się bałam, ale ja się okazało, nie było czego. Sam zabieg trwał jakieś 10 minut, z czego około 9 to było czekanie aż znieczulający zastrzyk zacznie działać. Samo przecięcie dziąseł i wyrywanie zęba to była kwestia kilku sekund. Tabletkę przeciwbólową wziełam zanim jeszcze znieczulenie przestało działać, dzięki temu prawie nic mnie nie bolało. Po 3 dniach odstawiłam tabletki i właściwie zapomniałam nawet, że miałam zabieg:) I tak 3 razy co pół roku:) Dodam jeszcze, że nie byłam usypiana żadną narkozą, nie poszłam nawet do prywatnego chirurga, bo po prostu nie miałam na to kasy. Zapisałam się w przychodni państwowej, przydzielili mi termin za miesiąc, poszłam, wyrwali i jest super. Nie ma czego się bać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do mindzi i wszystkich co do mnie pisali miałam leczenie kanałowe i naprawde mnie nic nie bolało może troche ukłucie igłą ale to nie zaden problem ten lekarz jest wspaniały i wytłumaczył mi wszystko i się wogle nie bałam teraz też mam mnieć leczenie kanałowe 5 na dole ale i tak się nie boje jestem odważna pozdrawiam cię mindzia i wszystkich co do mnie pisali bardzo gorąco pozdrowionka przesyłoemilka z warszwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 28
Zęba miałam wyrwanego dwa miesiące temu.Nie będe ukrywać że nie bolało bo męczyłam się trzy tygodnie.Zrobił mi się suchy zębodół i dlatego to trwało tak długo...Ale na pocieszenie powiem że ból mam za sobą i nic nie pamiętam.Radze brać tabletki,przez pare dni nie płukać mocno tego miejsca(żeby skrzep nie wypadł) a ból sam zniknie.Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzisia
jutro ma wizyte u dentysty jeszcze faceta ostatni jak byłam to normalnie zdechłam i następnedo razu jeż nie pójde mam takie jak emilka prosze pomocy emilce pomogliście i mi też prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicikici
Ja też mam mieć wyrywane, ale boje sie tego bólu po. Jak miałam stan zapalny to przez tydzien nic nie jadłam, a dodatkowo antybiotyk mnie osłabił i to było straszne, chyba najgorszy ból w moim dotychczasowym życiu. Wiem, że jeśli nie chce powtórki z rozrywki (nie chce!!!tego jestem pewna)to musze isc wyrwać, ale nie chce znów przez tydzien czy dwa nie jesc i spuchnąc jak chomik, i mieć rozcięty kącik ust.........Pociesza mnie fakt, że inni jakoś przeżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
dziewczyny, taka jest prawda, że im wcześnie zrobicie z tym porządek tym lepiej. wolicie się męczyć w bólach tak długo??? ja miałam torbiele w korzeniach, bolało mnie jak nigdy w życiu, zapalenie, ropa itd. cztery znieczulenia nie dały rady ale żyję. miałam zabieg trwający 3 godziny i rwało mi pięciu facetów, i wiecie co? było warto się pomęczyć. wam też tak radzę, biegiem do dentysty robić porządek z zębami. w tym przypadku nie ma nic gorszego niż zwłoka, a tak naprawdę, to wcale nie jest takie straszne tylko wy się tak psychicznie nastawiacie. natychmiast marsz do dentysty!!! potem będziecie sobie myślały, ufff, jak dobrze, już po wszystkim a tak to bym się jeszcze męczyła :) mnie czeka rwanie jeszcze czterech ósemek, za miesiąc idę na kontrolę i robię z tym porządek od ręki. pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lublinianka*
A czy ktoś wycinał ósemki w Lublinie? I u kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasdhbs74
A czy słyszał ktoś, że ktos sie wykrwawił podczas wycinania ósemki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×