Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

ja mialam wczoraj usuwana chirurgicznie ósemke.w zasadzie nie czulam po tym znieczuleniu,tylko odglosy byly niemile.dzis boli no bo znieczulenie schodzi.i niby powiedziala chirurg ze moge jest ale chlodne rzeczy to jednak nie moge za bardzo buzi otwierac i jem a raczej przez slomke jogurt popijam... a taka jestem głodna......i nie wiem co i jak tu zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak niestety to nie przyjemne, nie mozna myc przez 2-3 dni zębów, jesc rozciapciane jedzonko, ja zylam niemalze na samych bananach rozdrobnionych przez widelec :] ale bylo mniam , przez 3 dni schudlam 3kg :], wiec dziewczyny to niezla dieta odchudzajaca ;)) wiem wiem cierpicie, ale zobaczycie za 2-3 tyg juz bedzie wszystko oki po zdjeciu szwów :)), Jak macie jakies pytania, zadawajcie, sama przez to niedawno przechodzilam, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie jogurty pije przez slomke ;) bo boli i nie otworze buzki:) myliscie ze do piatku troszku schudne od tego?oj bym chciala......w piatej zdejma mi szwy i na kolejny zabieg sie umawaiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaaa13 nie wiem czy ty czytalas caly topik bo ja nie wiem co myslec...ktos napisal ze zostaje dziura ktora prowdzi do jakiegos kanalu i trzeba na chirurgie szczekowa wracac na powazny zabieg,,,,ja mialam gorna osemke po lewej str dlutowana bo cala byla w dziasle.mam zszyte to miejsce ale nie wiem jak to wyglada bo nie zajrze tam lusterkie.zabieg mialam w piatek.jestem opuchnieta wiec z lodem siedze przy policzku.boli troche bo wzielam leki przeciwbolowe i antybiotyk....niedlugo czeka mnie to samo z prawej strony....mam nadzieje ze nie bede miala zadnych komlikacji bo tu o jakim zebodole slysze suchym czy jakos tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wlasnie,czy mozna sie opalac ?raczej chyba nie? a po zdjeciu szwow?bo mam zamiar jecgac niedlugo nad morze i nie wiem jak to jest a nie chce sobie jakos zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak to jest z umyciem i wyplukaniem zebow?bo przeciez kiedys trzeba.ja wczoraj troszke tylko poplukalam bo czulam taki dyskomfort....i teraz przeczytalam ze absolutnie nie wolno...rumiankiem to zrobilam.....w sumie po zabiegu pomyslalam ze nie boje sie ze za jakis czas to samo z drugiej strony bede miala ale jak te posty na forum czytam to sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, wiec... ja mialam zabieg ponad miesiac temu, 8 na dole mialam dlutowana, i zostal dolek i maly kanalik, ale bylam ponad 2 tygodnie temu u lekarza i powiedzial ze wszystko w porzadku, ze nawet do 6 m-cy wszystko tam sie odbudowywuje, bo wkoncu tam byl zab i to nie maly :), i napewno nie ma suchego dolu, a tego sie balam najbardziej, wiec oddetchnelam z ulga :)) aaaa i najlepiej tam czyscic sobie strzykawka z woda, bo jedna w dziure wchodzi jedzonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna rzecz, mozna lekko plukac usta po 3 dniu, ja to robilam plynem do plukania ust, ale bardzo delikatnie, zeby nie wyplukac skrzepu ktory sklepia rane, Opuchlizne (duza)mialam przez3-4 dni, potem juz mniejsza ale mimo wszystko nie moglam otwierac szeroko buzi :/. Po zdjeciu szwów najlepiej przez 1 dzien nie pic nie jesc goracych rzeczy. Ja sobie dla swojej pewnosci i swietego spokoju jeszcze po zdjeciu szwów przez 2 - 3 dni trzymalam lód, bo jak wiadomo czym chlodniej dla rany tym lepiej sie goi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w piatek jade na zdjecie szwow....mialam 4 lata temu tak usuwana osemke dolna i pamietam ze ni bylo problemow z gojeniem....ale samo to jak sie czyta na forum wypowiedzi sprawia ze jest niemile uczucie....teraz siedze z lodem przy policzku i mam opuchniete te miejsce....mam nadzieje ze bedzie ok,nie wkladam palca do buzi zeby sprawdzic co tam sie dzieje w miejscu gdie byl zab bo sie boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje osemki sa u gory(jednej juz nie ma) na samym koncu nad zebami czyli dokladnie nad siodemka,wysoko i sa duze ale w dzislach...od razy spytalam lekarke czy ciezko bedzie to powiedziala ze sa gleboko ale bedzie dobrze....i w sumie nie bylo az tak zle,znieczulenie dzialalo bo nie czulam nic tylko odglos takiej wiartarki niemily byl....ale nawet nie poczulam momentu jak wyjeli zeba i juz bylo szycie.z drugiej str to samo mnie czeka bo zeby rosna na ukos te osemki.a na dole jedna mialam usunieta,a druga jest w dzisle ale chirurg powiedziala ze powinnam z ortodonta to skonsultowac ale nie wiem czemu,zapytam na nastepnej wizycie.... strasznie sie tego suchego dolu przestraszylam jak przeczytalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, jak pisalam najlepiej lekko plukac nie za mocno, a napoje pic przez slomke, ale generalnie jak trzymasz lod i masz zszyte miejsce powinno byc oki, glowa do gory :)) bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki agus,nie chcialabym znow miec tego zabiegu ale wiem ze musze....wczoraj troche oszukiwalam z lodem ale dzis bede do wieczora trzymac.a po ilu dniach normalnie buzie otwieralas?probowalam dzis kawalki bułki pogryzc ta zdrowa strona ale tak ciezko troche bylo wiec z powrotem na jogurty przeszlam....ale zeby bylo smaczniej to puding wciagnelam słomka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko na jednym forum wyczytalam ze wlasnie slomka nie powinno sie pic,ale czemu?przeciez tak chociaz sie da bo normalnie to wole nawet nie probowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm z ta slomka to nie wiem, ja pilam i bylo oki :/ wiesz, w piatek mialam zdjete szwy a wsobote bylam na weselisku :D ograniczalam sie co prawda, male kawaleczki ale dalam rade ;)) deliktanie deliktanie i poszlo, a jak sie od poczatku smaki odkrywa , niesamowite ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz,jak ciagle pije wode i jogurty to tak pomyslalam ze mi zleci z 2 kg do piatku ale mam wrazenie ze brzuch mam jakbym pilke zjadla przez to picie.....a ucieszylabym sie jakby mi spadlo troszke na wadze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi, nie no jasne, jak wczesniej wspomnialam mi przez pierwsz 3 dni 3 kg ubylo, a w koncowym rezultacie ok 4kg :], niezla dieta, ale mimo to trzeba sie troszke nacierpiec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze jedno sie dowiedziala o wyrywaniu 8, ze jak mialas np niedawno wyrywana 8 z prawej strony, to koljena 8 po przeciwnej mozesz miec dopiero po roku...slyszalas kiedys cos takiego?! Aaa i jeszcze, generalnie lekarz powiedzial ze nie mozna gryzc po usunieciu 8 , przynajmniej 3 miesiace twardego jedzenia, wiec jak narazie caly czas jedna strona gryze twarde rzeczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz nie wiem.....bo mi powiedziala ta chirurg ze jak sie zagoi to od razu z ta kolejna na zabieg i nie czekac zeby nie bylo komplikacji bo jak bede czekac to moze mi narobic ten ząb klopotu wiec nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, no ale jak Ci zrobi z drugiej strony, to przez 3 miechy nie bedziesz mogła wogóle nic twarde jesc :/ bedzie ciezko, ale najlepiej bedzie jak wszystkiego sie dowiesz od lekarza, zapytaj go o wszystkie watpliwosci, ja tak zrobilam, i teraz mam spokojne sumienie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo mowila ona ze moge miec problem jak bede czekac za dlugo i bedzie ciezej go usunac jak zacznie bolec....wiec moze jednak warto sie pomeczyc teraz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała kiwi
mam 9 lat musze wyrwać resztke zęba ale boje sie dentysty bo jak nie wyrwe tej resztki to ząb wyjdzie mi na przodie dziąsła prosze o pomoc.................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuśśśśśśśśś
a ja w piatek wyrwałem gorna 6, a byłem prywatnie u chirurga szczekowego, nic niepoczułem przy wyrywaniu ani pozniej nic mnie nie bolało az sie dziwie, zero bolu, opłacało sie isc prywatnie a zapłaciłem tylko 50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydAje mi sie mimo wszystko ze wyrywanie to troszke co innego niz dłutowanie.to drugie jest naprawde bardziej nieprzyjemne zwłaszcza po jak znieczulenie schodzi...bo wyrwac może normalny dentysta a dłutowac tylko chirurg stomatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuśśśśśśśśś
napewno jest róznica w wyrywaniu a dłutowaniu, ale w moim przypadku zab sie ułamał i wszystko zostało w dziasle było troche zabawy, wiercenia, rozcinania i wyrywania po kawałku ale tak jak juz mowiłem zero bolu w trakcie i zero bolu po wyrwaniu i opuchlizny tez zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuśśśśśśśśś
a tak pozatym to niemoge sie doczekac jak sobie wreszcie porzadnie wyszoruje zabki bo jak narazie to myje jedna strone zeby niewypłukac tego skrzepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie,ile trzeba czekac zeby wyplukac bo ja zabieg mialam w piatek ale wczoraj musialam troszke przeplukac buzie////i sie teraz wystraszylam ze moze za szybko?zaraz biegne po lod i przykladam bo ten co mam sie rozpuscil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagle mam opuchlizne,poradzcie jak szybciej ja zwalczyc,ile musze tak z lodem polezec?i wogole jak troszke rozszezryc buzie,bo w piatek mam zdjecie szwowo a narazie buzie otwieram tylko na szerokosc palca wiec nawet mam problem zeby lyzke do buzi wlozyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze wiecie czy pomoze cos oklad z cieplego rumianku na policzek?i jak mam wyplukac buzie bo troszke sie boje,napewno szczypac bedzie bo mam od haka poharatany troszke policzek...i wiecie moze jak to jest,bo lekarka powiedziala ze jak sie zagoi(czyli mniej wiecej ile to trwa) to na nastepny zabieg sie umowic bo czeka mnie niestety to samo z drugiej str....czy to jest bezpieczne i ile trzeba poczekac,,,bo ktos napisal ze po roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym cieplym okladem to bym nie polecala, rana musi miec jak najzimniej aby skrzep mogl scalic tkanke, a czy lekarz nie przepisal Ci tabletek przeciw obrzekowi?? ja dostalam na recepte ketanol, antybiotyk i przeciwobrzekowi, tak mniejwiecej 3-4 dni bylo sporo spuchniete, a potem juz sie zmniejszalo , tak ze po tyg juz prawie nie bylo widac. A z tym otwieraniem buzi to mialam tak samo ;)) nie martw przy zdejmowaniu szwów lekarki dały rade i zupełnie nic nie boalo ;)) a tez jak Ty moglam ledwo na palec otworzyc buzie. Jeszcze jedna nie zdziw sie jak pojawi sie siniak po 4, 5 dniach ja tak mialam, mial kolor zokty ale nie bolal, zszedl po 2 dniach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaa
niom... widze ze Agus dalej aktywna na forum:) ja dzisiaj dzwonilam znowu na chirurgie i jutro ide wyrwac kolejna osemke, po lewej stronie na dole, yhhh.. jak sobie przypomne cierpienia sprzed miesiaca... no ale mus to mus a z tym bedzie gorzej bo wrasta w 7ke... ala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×