Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość zAdużo_22
a pod biustem mam 74 mierzone normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zAdużo_22
poszłam sie zmierzyć, faktycznie teraz w obwodzie mam więcej bo 76 a w biuście 94 :( i czy ktoś moze odpowiedziec na moje pytanie z operacja?? czy któraś z was miała taka operacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccycc
Zaduzo_22 - powiem tylko tyle zrezygnuj z operacji. Patrzac na wymiary mam wiekszy biust od Ciebie ale nie zaryzykuje bo mam pare znajomych co sie poddaly operacji i jedna tylko mowi ze jest zadowolona reszta zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniaga
zgadzam sie z tym calowicie . Zaduzo_22 - wikszosc z nas ma taki problem ze przed okresem biust jest nabrzmialy i duzo wiekszy w dodatku boli .Ja tez nie mieszcze sie w zaden stanik ale na taki czas ubieram takie biustonoosze delikatne ,bawelniane nawet niekiedy bez fiszbin i daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za_dużo, no czyś Ty dziewczyno zwariowała? Mam praktycznie identyczne wymiary i na pewno nie jest to biust wymagający zmniejszenia, wprost przeciwnie ;) I też chodzę na siłownię ;) Staniki noszę w rozmiarach 65F/FF - 70E/F brytyjskie - rozejrzyj się za takimi, zobacz, ile potrafi zmienić dobry biustonosz i wtedy pogadamy o operacjach ;) == reniaga, jeśli potrzebujesz biustonosza bez fiszbin, to znaczy, że Twoje staniki są źle dobrane i druty zamiast otaczać pierś wbijają się w jej tkankę. Dobry rozmiarowo biustonosz na fiszbinach naprawdę lepiej podtrzyma biust - co z kolei ulży w PMSowych problemach i nie tylko , poczytaj: http://tnij.org/cj2k - niż "delikatna" i w rzeczywistości niczego nie podtrzymująca bawełniana szmatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za_dużo, no czyś Ty dziewczyno zwariowała? Mam praktycznie identyczne wymiary i na pewno nie jest to biust wymagający zmniejszenia, wprost przeciwnie ;) I też chodzę na siłownię ;) Staniki noszę w rozmiarach 65F/FF - 70E/F brytyjskie - rozejrzyj się za takimi, zobacz, ile potrafi zmienić dobry biustonosz i wtedy pogadamy o operacjach ;) == reniaga, jeśli potrzebujesz biustonosza bez fiszbin, to znaczy, że Twoje staniki są źle dobrane i druty zamiast otaczać pierś wbijają się w jej tkankę. Dobry rozmiarowo biustonosz na fiszbinach naprawdę lepiej podtrzyma biust - co z kolei ulży w PMSowych problemach i nie tylko , poczytaj: http://tnij.org/cj2k - niż "delikatna" i w rzeczywistości niczego nie podtrzymująca bawełniana szmatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zAdużo_22
tak wiem duzo mi osób mówi ze to głupi pomysł z operacja ale moje kompleksy są jeszcze większe.. ale tak bym chciał wejść do lepszego pierwszego sklepu i kupić sobie mały stanik za nie duże pieniadze i jeszcze jak przymierzam stanik nie prosić o coraz wiekszy i patrzeć jak ekspedientka na mnie dziwnie zerka eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primo: gdzie mieszkasz? Jesteś pewna że nie ma u Ciebie dobrych sklepów? Sekundo: już to pisałam - im więcej z nas (i im częściej) będzie w sklepach pytać o prawidłowe rozmiary i nie dawać się wciskać w to, co sklep raczy łaskawie mieć na stanie, tym szybciej dobrych sklepów będzie przybywać. I tertio: mamy internet. Ja z racji zamieszkiwania za granicą mam jeszcze gorzej niż Ty bo nie mogę wsiąść w pociąg i podjechać kilkadziesiąt kilometrów do Krakowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Lublina, Katowic... pomierzyć 10 modeli w 5 rozmiarach i kupić drogo czy niedrogo. Ale poluję na ebayu, wyprzedażach etc. i stanik kosztuje mnie kilkadziesiąt funtów z przesyłką, co uważam za bardzo przyzwoitą cenę (nawet, jak się weźmie pod uwagę trudne początki i odsyłki). A Ty masz jeszcze do tego polskie sklepy (dopasowana.pl najtańsza) i Allegro. I giełdę Lobby Biuściastych. Z ekspedientek się pośmiej tu: http://tnij.org/cm42 , tu poszukaj staników: http://tnij.org/bwbh i w ogóle poczytaj Lobby Biuściastych - to forum ma fantastyczną atmosferę i zdolność błyskawicznego odkompleksiania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zAdużo_22
faktycznie fajne to lobby biuściastych :) a jutro zamawiam stanik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evee18
Tak to czytam i czytam... i muszę napisać- best_bra, jesteś nie-sa-mo-wi-ta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acb
Zgadzam się :) potrafisz przekonywać ludzi używajać rozsądnych argumentów :) ja zaczynam lubić swoje (jak dla mnie mimo wszystko spore) piersi. Ale operacji nie mówię kategorycznie "nie". Nadal o tym myślę, tylko że teraz już z innych powodów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa77
Witam! Próbowałam kupic czarny lub beżowy stanik przez net, ale nic z tego.Best_bra napewno mi poda jakiś link, bo ja niestety nic dla siebie nie znalazłam.Chodzi mi o polskie sklepy, bo nie mam pojęcia jak zamawiać na stronach angielskich.Rozmiar chyba 90(40) GG pod biustem 95 w obwodzie 124cm. Bestbra Ratuj!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evee, Acb dziękuję 🌼 :) == Za_dużo22, super! Mam nadzieję, że zakup będzie trafiony :) == Iwa77, przy większych obwodach to nie jest takie proste, niestety. Po pierwsze obwód trzeba zaniżyć o bardziej niż 5 cm (stanik musi się opierać na żebrach a nie na ocieplaczu na nich ;) A po drugie miseczka też często nie jest taka, jaka by wynikała z teorii - pojawia się tzw. zakrzywienie tabeli, która nie uwzględnia faktu, że na plecki przypada większa niż w przypadku osób szczuplejszych część pomiaru. Warto więc celować o oczko-dwa niżej niż tabelka. Wziąwszy to wszystko pod uwagę powinnaś chyba zacząć od 85(38)GG/H brytyjskiego, co w polskiej Melissie (http://melissa.com.pl) dawałoby 85J/K. Kilka staników w 85(38)GG/H bryt. znajdziesz np. w sklepach: www.dopasowana.pl www.peachfield.pl www.intimo4you.com www.karoline.pl Śledź też Allegro. Polecam przed zakupem poczytać Lobby Biuściastych, zaczynając od http://tnij.org/startery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaaaa
ja marze o zmniejszeniu biustu! niestety finansowo nie będzie łatwo, ale bardziej chodzi o to ze mam dopiero 21lat i jednak przed urodzeniem dziecka nie zdecyduje sie.. to jest tragedia, piersi są ciężkie, przeszkadzają, tak owszem przykuwa wzrok, facetów jak i o dziwo kobiet, ale ja tego nienawidze! a z doborem okpowiedniego stanika to juz nie wspomne. tyle takich ładnych, kolorowych itp, a w moim rozmiarze ...masakra...biale, babcine. niestety rozmiar 75F lub 75G(zależy od sklepu) przerasta polskie fabryki biustonoszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaaa, najpierws sprawdź, jaki naprawdę powinnaś nosić rozmiar ;) : http://www.bra-fitter.prv.pl/ A potem zobacz, ile ładnych i kolorowych staników jest chociażby w brytyjskim rozmiarze 70G (odpowiednik polskiego 70J): http://tnij.org/cn2n http://tnij.org/cn2o Tu jest blog o sklepach - także polskich, netowych i stacjonarnych - gdzie możesz te cudeńka kupić: www.stanikowe-sklepy.blogspot.com A tu forum, którego lekturę gorąco polecam: www.biusciaste.prv.pl - lekturę zacznij od tego wątku: http://tnij.org/cn2q :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia.pl
Nie rozumiem co to sa za agumenty, ze przed urodzeniem dziecka nie zdecyduje sie na operacje. Pojawia sie to wielokrotnie. Co to za obsesja z tym karmieniem piersia? A wiecie na pewno, ze w ogole bedziecie kiedys dzieci miec? A ile jest kobiet, ktore nie maja operacji a i tak nie maja pokarmu? I skad wiecie, czy wy bedziecie miec pokarm, jak juz wstrzymacie sie z decyzja o operacji, bo dziecko? Co jest wazniejsze? wasze samopoczucie tu i teraz i wasz komfort, czy kwestia hipotetycznego dziecka za X lat? Ktore i tak mozna spokojnie odzywkami wykarmic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia75E/F
Witam!tez mam duzy biust i tez mysle tzn. zdecydowalam sie na ich zmniejszenie!mam 75 E a czasem i F,TRAGEDIA!!!!Jstem wysoka,mam 176 cm wzrostu,szczupla i uwierzcie mi cycki najpierw potem ja!mam 24 lata i jakos przyzwyczajilam sie do natretnych spojrzen facetow,glupich docinkow,ale jasne za kazdym razem jest mi przykro i glupio...no i bol kregoslupa jest straszny!do dziewczyny promujacej sklepy internetowe z bielizna!ODWALASZ KAWAL DOBREJ ROBOTY!DOBRZE DOBRANY STANIK TO POL SUKCESU!UWIERZ MI NOSZE B.DOBRZE DOBRANE STANIKI DOBRYCH I DROGICH FIRM A PLECKI JAK BOLALY SZESC LAT TEMU TAK I BOLA TERAZ SORRY BOLA BARDZIEJ!Rozgladam sie za dobrym specjalista,jest ich troche i juz sie troszke zamotalam ale najbardziej przykuwa moja uwage Dr.Roman Kufa z Pragi!Czy ktos z was dziewczyny mial z nim do czynienia badz cos wiecej o nim slyszal prosze o jakies info!!!Dziekuje z gory:-) Pozdrawiam wszystkie biusciaste dziewczyny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie kochane dziewczeta:-)jMam ten sam problem co wiekszosc z was na tym forum!Wczoraj weszlam pierwszy raz tutajna to forum i przesledzilam w szystkie 24 strony wypowiedzi;-)i ciesze sie z tego powodu ze tu trafilam wiele mi to dalo....DZIEKI pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Mam na imie Kasia mam 176 cm wzrostu,szczupla a biust duuuzy 75 E/F!Takze wiecie najpierw cycki potem ja:-)rowniez jestem zdecydowana na zabieg zmniejszenia piersi.I moze ktos wie cos wiecej o Dr Romanie KUfa z Pragi??????bylabym wdzieczna za jakiekolwiek info!Z gory bardzo dziekuje!!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuups!!! trzy razy prawie to samo napisalam!SORY:-)Cos mi sie zawieszalo i za kazdym razem myslalam ze sie nie wyzlalo nie myslcie ze oprocz duzego biustu mam jeszcze nierowno pod sufitem:-)jeszcze raz pozdro:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Asia.pl masz racje,zgadzam sie z Toba w 105 procentach:-)niektore placza jakby conajmniej wogole nie mozna bylo miec dzieci!!!!Dzidzius przzeciesz nie bedzie glodny chodzil da mu sie mleczko z butelki i juz!Dziewczyny przed urodzeniem dziecka placzecie ze ooo duze cycki,wisza,bola plecki....no to zycze powodzenia w trakcie ciazy i po urodzeniu...zreszta kazdy ma prawo wyboru ja juz wybralam i najchetniej poszlabym jutro juz na zabieg ale niestety przedemna jesccze dluuuga droga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia.pl
Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia.pl
Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, 75E/F dobrze dobrane (i przy Twoim wzroście) to nie są jakieś ogromne piersi. Ta dziewczyna prezentuje 75F przy wymiarach 83/98 : http://tnij.org/cot3 - na pewno widzisz tu "najpierw biust, potem ją"? Na innych zjęciach z tego bloga (np. tam, gdzie jest brytyjskie 70J = polskie 70R) też? I jeszcze piszesz, że jesteś szczupła - szczupłe dziewczyny to noszą obwody 60, 65 a nie 10 cm więcej :P Tak więc naprawdę zapraszam do wymierzenia się i sprawdzenia poprawności noszonego rozmiaru:http://www.bra-fitter.prv.pl/ Dać się pociąć zawsze zdążysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acb
Asia. pl - Na pewno karmienie piersią jest ważne, ale oczywiście zgadzam się że da się bez tego obejść. No i że bardzo ważne jest nasze samopoczucie :) dlatego zastanawiam się nad operacją. kasia75E/F - ja mam 65/70 G (mój ostatni zakup) ale przy wzroście 162 ;] więc czasami rozmiar również mi przeszkadza. Ale przyznam szczerze, że przynajmniej dla mnie jest ta decyzja bardzo trudna...Nawet nie wiem czym tak na prawde sie kierować...czy tym, że byłoby mi lżej, nie byłoby problemu z bielizna itd, czy może myśleć o konsekwencjach...że niewiadomo jak wyjdzie operacja, ze dobrze jest jak jest. wpozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aubriett1
Witajcie! Śledzę ten wątek na bieżąco i rozumiem wszystkie kobitki co mają wielki biust. Mój to 80h. Mam zamiar pomniejszyć biust na NFZ, pisałam do rożnych klinik czy mają podpisane umowy z NFZ a jak nie to może znają takie kliniki, to żeby mi podały jakiś kontakt. Prawie wszystkie kliniki odpisały na moje e-maile. To prawda, że pierś musi ważyć 2kg. Moja jedna waży 2,330 a druga 2,430. Teraz tylko pozostało mi pójść po skierowanie do lekarza, czego najbardziej się boję, bo może mnie wyśmiać. Zawsze miałam duży biust, ale nie ogromny, mimo to nasłuchałam się również wielu przykrych rzeczy...Ale rozmiar tak drastycznie mi wzrósł tuż po porodzie. Wszyscy mówili : "co jak co, ale pokarmu to ci nie zabraknie.." a tu karmiłam zaledwie 3 dni, a przynajmniej próbowałam w tym czasie piersi tak mi nabrzmiały, że lekarze i pielęgniarki przychodziły oglądać moje piersi i tylko głową kręcili ze zdziwienia. minęło już 8 miesięcy a cycki ani odrobinkę mi nie zmalały. To jest koszmar, żadne ciuchy nie pasują, całą garderobę trzeba wymienić...wstyd wyjść do ludzi...Rozmawiałam z mężem, twierdzi, że on się nie wstydzi mnie i dla niego nie trzeba nic zmieniać, ale jeśli to ma poprawić stan mojego ducha to zaakceptuje moją decyzję. Staniki nie dość, że są drogie, to przy takim ciężarze szybko się zużywają, nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy, bo nawet jeśli dobrze trzymają piersi, to one i tak są dalej ogromne. Zamierzam jeszcze tylko się wstrzymać parę miesięcy, bo szkoda mi córcie zostawić, a po za tym ciężko byłoby mi się nią zając po operacji. trzeba to wszytko dobrze rozplanować. Ale już zdecydowałam, a jeśli NFZ odrzuci mój przypadek, pójdę prywatnie.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aubrietta1
Witajcie! Śledzę ten wątek na bieżąco i rozumiem wszystkie kobitki co mają wielki biust. Mój to 80h. Mam zamiar pomniejszyć biust na NFZ, pisałam do rożnych klinik czy mają podpisane umowy z NFZ a jak nie to może znają takie kliniki, to żeby mi podały jakiś kontakt. Prawie wszystkie kliniki odpisały na moje e-maile. To prawda, że pierś musi ważyć 2kg. Moja jedna waży 2,330 a druga 2,430. Teraz tylko pozostało mi pójść po skierowanie do lekarza, czego najbardziej się boję, bo może mnie wyśmiać. Zawsze miałam duży biust, ale nie ogromny, mimo to nasłuchałam się również wielu przykrych rzeczy...Ale rozmiar tak drastycznie mi wzrósł tuż po porodzie. Wszyscy mówili : "co jak co, ale pokarmu to ci nie zabraknie.." a tu karmiłam zaledwie 3 dni, a przynajmniej próbowałam w tym czasie piersi tak mi nabrzmiały, że lekarze i pielęgniarki przychodziły oglądać moje piersi i tylko głową kręcili ze zdziwienia. minęło już 8 miesięcy a cycki ani odrobinkę mi nie zmalały. To jest koszmar, żadne ciuchy nie pasują, całą garderobę trzeba wymienić...wstyd wyjść do ludzi...Rozmawiałam z mężem, twierdzi, że on się nie wstydzi mnie i dla niego nie trzeba nic zmieniać, ale jeśli to ma poprawić stan mojego ducha to zaakceptuje moją decyzję. Staniki nie dość, że są drogie, to przy takim ciężarze szybko się zużywają, nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy, bo nawet jeśli dobrze trzymają piersi, to one i tak są dalej ogromne. Zamierzam jeszcze tylko się wstrzymać parę miesięcy, bo szkoda mi córcie zostawić, a po za tym ciężko byłoby mi się nią zając po operacji. trzeba to wszytko dobrze rozplanować. Ale już zdecydowałam, a jeśli NFZ odrzuci mój przypadek, pójdę prywatnie.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aubrietta1
Przepraszam za dwa takie same posty, mała pomyłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×