Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gość
Do Kaś23 Najczęściej chcą tylko skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub ortopedy. Wszystko zależy od "widzimisię" placówki którą wybierzesz i do której się zgłosisz- tam pytaj o konkrety i potem cierpliwie załatwiaj papierki. Wedlug ogólnych procedur NFZ (osobiście dowiadywałam się u źródła w NFZ) skierowanie do poradni chirurgii plastycznej wystawia lekarz pierwszego kontaktu. Niestety w praktyce każdy szpital rządzi się swoimi prawami i wymyśla swoje procedury. Przewiń sobie temat dobrych kilkadziesiąt stron wstecz pewnie około setki:) informacje będą najbardziej aktualne. Poczytaj jak to wygląda w praktyce:-D. Bywa kolorowo i mało zabawnie jak się jest na samym początku papierologi ale warto! wytrwać. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaś23
Bardzo dziękuję za informacje. czytałam trochę i widzę że nie jest łatwo :) jeszcze nie wiem którą klinikę wybrać ale zastanawiam się nad Rydygiera w Krakowie, jest dość blisko i opinie nie najgorsze. w poniedziałek będę dzwonić jak mają wyglądać formalności :) już nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze slysze ze gdziekolwiek wystarczy skierowanie... przeciez wszedzie chca zaswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam tylko i wyłącznie skierowanie od lekarza, żadnego zaświadczenia nie miałam i nikt ode mnie nie żądał. Na skierowaniu było napisane w tytule , przerost piersi i kod jednostki chorobowej . To mi w zupełności wystarczyło do zapisu. Z tym że ja informacje o sposobie "załatwiania" formalnosci zasięgałam u źródła w NFZ a nie na forum. I jak chcieli w przychodni plastycznej na rejestracji wciskać kit - a próbowali, to wywalalam im cały elaborat że znam procedury i swoje prawa jako pacjentki popierając to odpowiednimi przepisami. Robiłam podejście do 4 warszawskich szpitali z listy którą otrzymałam z NFZ. Najkrótszy termin oczekiwania na wizytę kwalifikującą mieli w Orłowski i do wyboru tego miejsca przekonała mnie opinia o lekarzu operującym oraz ilość wykonywanych tam zabiegów. W pozostałych trzeba było czekać na zapisy bardzo długo. Dla zainteresowanych podam że na Saszerów i Wołoskiej również przeprowadzają zabieg redukcji piersi tyle że pojedyncze przypadki. Taki był stan w sierpniu 2013. Jak to wygląda w tym roku nie mam pojęcia. Jak już mialam zaklepany termin operacji szukałam info o zabiegu i przypadkiem trafiłam na to forum. Zdziwiły i nadal dziwią mnie niektóre wpisy na temat formalnosci i calej tej biurokracji ale niestety mamy taką "chorą" służbę zdrowia i jej absurdy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość.... byłam operowana w marcu tego roku w orłowskim. do zapisu do lekarza rzeczywiście potrzeba tylko skierowanie. ale potem już na wizycie okazało się ze jeśli NFZ ma zapłacić za operację to konieczne jest zaświadczenie od ortopedy :-) tak było w moim przypadku Grejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaś23
Jak widać co osoba to inna historia :) mam nadzieję że w moim przypadku nie będzie problemu ze zdobyciem potrzebnych dokumentów. w poniedziałek się wszystkiego dowiem i zacznę działać. A swoją drogą wydaje mi się że jeżeli ktoś ma problem z dużymi piersiami to powinna mu się należeć operacja zanim jeszcze pojawi się skrzywienie, zwyrodnienie kręgosłupa, albo problemy natury psychicznej, bo wtedy jest już troszkę za późno. nie dość że trzeba operować to jeszcze leczyć "powikłania" wynikające z przerostu. więc jaki sens ma konieczność posiadania zaświadczenia od specjalisty, że już jest trochę za późno?? (To tak jakby leczyć grypę dopiero kiedy pojawi się zapalenie płuc, bo sama grypa przecież nie jest taka uciążliwa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaś23 Masz 100% racji. Też tak uważam ale niestety służba zdrowia nie podziela naszych opinii:-D. Musimy się dostosować do ich durnych procedur, w końcu tęgie głowy na Wiejskiej nad tym myslały:) Dlatego lepiej dociekliwie pytać w placówce którą wybrałaś aby nie mieć dużego rozczarowania. Ja naprawdę tego nie ogarniam:), każda historia na tym forum jest inna; od kazdej dziewczyny wymyślają inne dokumenty. Jednym odmawiają inne operują. Ciekawe w sumie to jest. Lekka paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwia mnie tu wypowiedzi ze prywatnie sie lezy dobe ja robilam prywatnie u dr Suligi w Czestochowie i bylam 3 doby, bo tutaj doktor dba o dobro pacjenta... wspolczuje kobietom ktore robily u jakichs konowalow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
He, he marna i słaba reklama:-D. Niech się doktor wstydzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina lina
Kas 23 niby masz racje, ale według mnie nie trzeba czekać az dopiero pojawi się skrzywienie. Ja poszłam do ortopedy i bez żadnych badan itp wypisał mi skierowanie. Powiedział ze jestem jeszcze.młoda i nic mi na tym rtg nie wyjdzie, ale ze wystarczy mi to co widzi. ale chyba faktycznie trzeba dobrze trafić :) ps. za 6 godz jadę do Lublina! aaaaaa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina lina
przepraszam, miało być zaświadczenie. i "wystarczy mu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałabym się dowiedzieć, jakiego lekarza polecacie z Wawy od pomniejszania biustu. Wiem, że to jest dość spory koszt, ale wolę dołożyć, ale mieć pewność o tym, że będzie dobrze zrobione. Za wszelkie opinie będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiu
Dziewczyny co macie na napisane na wypisie ze szpitala ? Czy jest tam gdzieś napisane o redukcji sutka ? czy tylko o redukcji piersi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z opini pań braffiterek ze 2 sklepów gdzie zawsze kupowałam staniki wiem że kiepskie piersi robią w klinice u dr Szczyta. Scislej mówiąc redukcje im słabo wychodzą- kiepskie ksztalty a powiększanie czyli implanty podobno są śliczne i bajeczne. Podkreślam że są to opinie braffiterek a nie moja. Ale coś w tym musi być bo w końcu one naoglądają się biustów jak mało kto...Jak im powiedziałam że ja robię na NFZ u dr Ulatowskiego to nasłuchałam się samych superlatyw. I mogę to potwierdzić mam cudowne nowe cycki:) z przeszczepem brodawki na szypule mimo bardzo dużej redukcji. Chwaliły również Sankowskiego i nazwisko lekarza kobiety ale niestety nie zapamiętałam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam napisane na wypisie tylko jedno zdanie: redukcja piersi na górno-środkowej szypule. A można wiedzieć dlaczego pytasz o wypis i tę brodawę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczyny jestem posiadaczka dużego biustu właśnie jestem umówiona na konsultacje w Polanicy Zdrój ,w związku z tym mam pytanie czy któraś z Was miała tam przeprowadzana operacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiu
w moim ubezpieczeniu jest wypłata za operację jeżeli jest redukcja sutka stąd jestem ciekawa jak to nazywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaś23
paulina lina, mam nadzieję, że w moim przypadku też tak będzie :) na wizytę trzeba będzie ubrać obcisłą bluzkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm... redukcja sutka w zapisie z umowy ubezpieczeniowej to raczej przypadek całkowitej amputacji sutka w wyniku np. zmian nowotworowych. Nie pomyl pojęć sutek, brodawka, otoczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W trakcie operacji zmniejszania piersi nie jest przeprowadzana redukcja sutka tylko redukcja -pomniejszenie otoczki brodawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abmelak
ja robilam redukcje w klinice Dr.Szczyta i jestem bardzo zadowolona piersi sa ksztaltne jedrne takiej same wielkosci operowal mnie dr.Kulicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina lina
pozdrowienia z Łęcznej :D jutro operacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam bloga prowadzonego przez dziewczynę, która uparcie dążyła do realizacji swojego marzenia by zmniejszyć biust. Udało jej się:) zrealizować to marzenie. Fajnie opisuje i cytuje korespondencje jaką prowadziła z NFZ. jaknajmniejsze kropka blogspot kropka com musiałam podać w ten sposób bo mi uznawało jako spam i nie przepuszczało wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paulina lina - jeśli jutro operacja to jest szansa, że w piątek wyjdziesz. Ja byłam operowana w środę i wypuścili mnie w poniedziałek :) jestem prawie miesiąc po operacji i wszystko się ładnie goi. Największy bajer jest taki, że piersi są w tym samym miejscu niezależnie czy w staniku czy bez niego :) coś takiego pamiętam jak przez mgłę z 5 klasy podstawówki :) Pozdrawiam 3 ojców i 1 matkę moich nowych piersi oraz wszystkie przemiłe panie pielęgniarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina lina
tak, lekarz powiedział że wyszła bym w piątek ale że mieszkam daleko to dopiero w poniedziałek. za półtora godz operacja, strasznie się boję, przed chwila ciśnienie 130/80 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia. Będzie dobrze. Kejti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paulina im dłużej będziesz w szpitalu tym lepiej dla Ciebie. Opieka w Łęcznej i życzliwość lekarzy oraz pielęgniarek jest nie do opisania. Ja jestem bardzo zadowolona - wierzę, że i Ty będziesz :) ps. Ja blisko też nie miałam - z Bytomia jakieś 400 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paulina pewnie jesteś już po wszystkim. daj koniecznie znać, jak już będziesz mogła się ruszać :-) Grejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy wy też macie nie raz problem żeby napisać i opublikować coś tutaj. dwa dni nic nie mogłam zrobić Grejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×