Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
jarzyneczka

NEURALGIA MIĘDZYŻEBROWA

Polecane posty

Gość aga1812
Witam, właśnie dopadło mnie drugi raz. Pierwszy był podobny jak u Was wszystkich , ból nie do zniesieni, pogotowie, badania.....itd, trwało trzy miesiące. MOŻE TO KOMUŚ POMOŻE--NEROLOG ZAPISAŁ MI WTEDY LEK DLA CHORYCH NA PADACZKĘ, ZEBY WYCISZYĆ IMPULSY NERWOWE,POMOGŁO PO TRZECH DNIACH--niestety nie pamietam nazwy, ale znalazłam, że stosuje się karbamazepinę, pamietam tylko, że dawki były mniejsze niż przy padaczce. szkoda ,że wpadł na to tak póżno. Jak dotrwam do poniedziałku ide po skierowanie do neurologa i od razu o cos takiego poproszę, napisze jak się skończy. Trzymajcie się nie jesteście w tym piekle sami. house777@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też to chyba mam, nie wiem jestem w trakcie badań, ale w sb jak złapało, to myślałam, że to zawał, okropny ból w klatce piersiowej, panika, niemożność ziewnięcia, kichnięcia i innych czynności fizjologicznych :-) Ale mam wrażenie, że jak wykluczono serce, to lekarze patrzyli się na mnie z ironią, nie wiem, możem przewrażliwiona. Ale mój "cudowny" lekarz ostatniego kontaktu powiedział: " boli, znaczy, ze pani żyje". Super, a mnie nadal boli, dziś wróciłam do pracy i ciągle się bałam, że wróci silniejszy ból. Zobaczymy co prywatny znachor neurolog w czw stwierdxi. Pozdrawiam wszystkich neuralgczyków. Łączę się z wami bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpiący
Kaja - wracaj szybko do zdrowia !!! Jak Twój żołądek i kręgosłup? Jak samopoczucie? Aga - te leki, o których piszesz - karbamazepina - to Tegretol CR200. Też to brałem w dawkach mniejszych niż przy padaczce - 2x 1 tabletka dziennie. Neurolog mnie nastraszył, że to cholerstwo lubi wracać, dlatego teraz chucham na zimne. Na szczęście od listopada żadnych boleści. Pozdrawiam wszystkich w boleściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK28
Ja mam non stop te bole juz 3 rok hehe ,masakra co idzie wycierpiec,dwa lata to olewalem idiota i pilem alkohol ,a po tym to wogole bol jak cholera .Z nowym rokiem postanowilem wziasc sie za siebie bo juz dostaje na glowe ,milo czytac ze ktos inny ma tez taki problem bo ludzie w okolo gdy zaczyna mnie bolec patrza jak na idiote ,nawet kumple.Ale nie poddam sie i wy tez nie dajcie sie ,pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masshacker
ja mam od jakiegoś tygodnia. lekarz skierował mnie do szpitala na kardiologię, a tam po kilkunastu godzinach badań (EKG, troponiny, potas i sód, morfologia i biochemia) okazało się, że z mięśniem sercowym jest wszystko ok, a to właśnie neuralgia. w moim przypadku bóle nie są silne, lecz zlokalizowane dokładnie obok serca i to mnie skłoniło do pójścia do lekarza. mam tępe uciskanie, kłucie i takie nie miłe uczucie (ani to ból ani ucisk) na zmianę, bez reguły i nie zależy to w jakiej pozycji się znajduję, czy pracuję fizycznie czy nie. Wszystkim nie pewnym dokładnie polecam wizytę u lekarza i jak się da to żeby skierował do szpitala na badanie troponin (negatywny wynik wyklucza uszkodzenie mięśnia sercowego). badanie troponin nie daje efektu po urazach ciała tj, zerwanie mięśnie, mocne potłuczenia czy głębokie rany cięte mięśni bo w tych przypadkach zawsze wyjdzie pozytywne. Troponiny utrzymują się we krwi ok. 1-2 tygodnie, toteż nie trzeba na gwałt walić do szpitala. Ważne są również badania potasu i sodu, bo ich niedobory mogą powodować podobne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesrt
Bez chomika ma sensu. Chałwa chodzi słodko czyżyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janeczek12
próbujcie oleju lnianego. Mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania121
WItam, czytam tak te wszytkie wypowiedzi i zastanwaiam sie czy nie mam tego samego. Najpeirw myslalam ze to moze jakies wezly chlonne, lekarz rodzinny wykluczyl. Boli dalej, prawa strona klatki piersiowej, pod pacha zebra no iczasem reka dretwieje, do jakiego lekarza isc zeby to potwierdzic i sprawdzic i nie martwic sie juz innymi chorobami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna342678
ja chciałabym ostrzec wszystkich i powiedzieć żebyście robili dodatkowe badania bo często neuralgia to nowotwór z przeżutami do kości i m orfologia tego nie pokaże tylko ewentualnie markery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no_co_Ty
Witam! U mnie neuralgia została wykryta kilka dni temu. Ale wszystko się zgadza z tym, co zostało wyżej napisane. Okropny ból w klatce piersiowe, niemożność oddychania, ani poruszania się. STRASZNE. Odkąd zażywam leki jest już lepiej, ale jeszcze daleko do tego żeby było doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojej mamy zdiagnozowano neuralgię międzyżebrową. czy u kogoś z was nastąpił taki atak duszności, ze aż doszło do utraty przytomności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasdf
Witam. Ja doświadczam tego bólu coraz częściej. Najczęściej przy wzmożonym stresie oraz nerwach. Za każdym razem, kiedy się zdenerwuję, lub przetrenuję muszę walczyć z tym bólem. Warto mieć przy sobie tabletki uspokajające. Codziennie zażywam magnez i widzę od tego czasu małą poprawę. Z neuralgią da się żyć, tylko trzeba ograniczać stres i większy wysiłek fizyczny. Ja niestety prowadzę aktywny tryb życia i nigdy z tego nie zrezygnuję, dlatego pozostaje mi tylko walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Mam 20 lat i dokładnie od tygodnia też cierpię na tą chorobę, przynajmniej tak stwierdzili lekarze i przyszli koledzy z pogotowia;) Dodam że od ponad miesiąca chodzę na masaże i ustawianie kręgosłupa bo w szyi i w piersiowym niezaciekawie. Neuralgia przyplątała się bo gdzieżby niemożność ruszania i ból szyi był wystarczający;). Polecam leki przeciwzapalne, choćby zwykłą polopirynę już od pierwszego dnia bólu, bo w neuralgii chodzi o to że mamy stan zapalny i trzeba się go pozbyć zanim się rozprzestrzeni. Ketonal, ibuprom max jako dodatek do kuracji. Od lekarza dostałam koktajl witaminek z grupy B. Sama biorę dodatkowo multiwitaminę, magnez i potas(z potasem należny uważać dzienna dawka dozwolona to 3,5g) Minął tydzień a ja czuje się na prawdę lepiej. Dziś dostałam serie specjalnych ćwiczeń od fizjoterapeuty, więc jeśli to forum jeszcze jest żywe i ktoś potrzebuje pomocy to mogę je napisać bo mnie przynoszą widoczna ulgę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sresowa30
witam no to pieknie..chyba tez to mam;((. Ale od poczatku: mam zdiagnozowaną depresję i psycholog mówi że przy depresji te bóle międzyżebrowe są dosyć częsta przypadłością. depresję mam od 6 lat a te bole międzyżebrowe od kilku tygodniu i już codziennie je mam:(właśnie wzięłam ketonal.I teraz nie wiem czy to objaw depresji i Neuralgia międzyżebrowa. chyba czeka mnie wizyta u lekarza. te bóle są okropne! A najgorzej jak trafi kiedy jestem na dworze na ulicy w sklepie itp. :(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam
juz mniej czy wiecej dwa tygodnie, Ibu600 mi pomoglo, ale bol wraca, najgorsze jest to ze nie mozna normalnie oddychac, ani lezec. Dzisiaj bylam u ortopedy, ale wlasciwie nic madrego mi nie powiedzial. Wczoraj dostalam tabletki z opium w skladzie, ale troche boje sie ich brac, Czy ktos z Was je zazywal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haallllooooooo?
zaglada ktos jeszcze wogole tutaj?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki z opium....?! nie tykałabym ich nawet kijem! opium to silna substancja narkotyczna, kto to w ogóle Ci zapisał?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bralam do tej pory
ibu600, ale lekarka u ktorej bylam powiedziala mi ze te sa lepsze-Tramadol100ret. Chciala mi najpierw zrobic injekcje, ale powiedzialam ze jestem samochodem i musze wrocic do domu, a po nich nie bardzo mozna jezdzic bo jest sie troche otepionym, Czy ktos, kto tutaj zaglada je zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę tramal. u mnie z neuralgia to było tak że ustąpiła potem znów się na siliła i tak od miesiąca. A że nie mogę pic niesteroidowych to zostaje paracetramol i tramal. Od razu mowie że tramal nie źle kopie:P zależy jaką tam masz dawkę, ja dostałam Dorete w której jest 37 mg, po wypiciu jednej tabletki zrozumiałam dlaczego narkomani biorą co biorą:D. Inny lekarz stwierdził tez że jestem za chuda na tramal także zaczęłam pic tylko pół tabletki i nie ma takich efektów jak po całej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallo Bibide
ja sie wczoraj pomylilam - to nie jest z opium, tylko z morfina. Tez trzeba z nimi bardzo ostroznie. Jak masz te bole to tez nie mozesz ani wdychac ani zlapac glebokiego oddechu, bo ja tak i lezec nie moge w prawie zadnej pozycji - straaaaszzzne to jest!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallo Bibide
tramal i tramadol to to samo. Bardzo szybko mozna sie uzaleznic, dlatego troche sie boje go brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do oddychania to ja mam jakby uczucie zaciągania mięśni nad oskrzelami i wtedy mam duszność ogólnie boli w poziome nad piersiami i lewym podżebrzu, jednak najgorszy jest ból w mostku. Śmieje się że mam "zawał permanentny" ;P. Jednak polecałabym sprawdzenie kręgosłupa bo to może być przyczyną. U mnie tak jest właśnie z bólem w mostku, od kręgosłupa wszytko. Ogólnie to dopadły mnie 4 choroby na raz;D a co do tabletek to ja bym nie brała tych z morfiną...jak Sama piszesz można się uzależnić bardzo szybko. Myślę że tramal tak nie działa, ja przynajmniej nie odczuwam głodu na tabletkę, piję go jakiś raz na 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hallo Bibide
lekarka powiedziala mi, ze te tablety sa lepsze w dzialaniu od ibu600, ale jak przeczytalam o nich w googlu, to wlosy stanely mi na glowie. Wlasciwie to ja sama nie wiem czy to neuralgia u mnie, ja tak mysle bo te bole pojawiaja sie w odstepie paru lat odkad juz bylam mloda. Za kazdym razem biegne do lekarza, bo boje sie, ze to serce (lewa strona). Ekg i pluca w porzadku - tak chyba skieruje sie na pare dni do szpitala, zeby mnie zbadali od stop do glowy i moza znalezli przyczyne.....bo ten bol jest nie do wytrzymania - jak zlapie. Pozdrawiam : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli to pojawia sie od kilku lat i wtedy za kazdym razem robia Ci badania serca i płuc to do tego czasu jakby cos się tam działo to by wyszło. Chore serce i płuca nie wytrzymałyby by tak długiego czasu bez leczenia. Robili Ci echo? Czytalam że neuralgia lubi sie powtarzać co jakis czas. Nie jestem lekarzem, ale studiuje ratownictwo i myśle że trzeba by się przestac tak tym zamartwiać, wiem że to ciężko zrobić bo sama przez nerwy przy tym choróbsku stracilam juz chyba z 5 lat z życia ;D Cwiczenia, basen, cos na uspkojenie to pomaga. Poczatkowo po wysilku jest jeszcze gorzej ale u mnie z czasem ustępuje;) Ale nie odradzam wizyty u lekarza tylko radze jak mozna sprobowac sobie z tym radzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Bibide
zauwazylas, ze tylko my tu jestesmy? hehe...no to dziekuje, ze mi odpisujesz, i doradzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpisanie nic mnie nie kosztuje:) a wiem co to za wstrętna choroba, lekarze w pewnym momencie bagatelizują i mówią ze nic nie ma, do domu i prochy na uspokojenie, może i mają racje, ale łatwo się mówi kiedy nic nie boli;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviapatch
hej Waam !! Od jakiś 3 dni strasznie boli mnie pod żebrami z lewej strony. Taki tępy silny ból, już dwie noce z rządu obudził mnie ok. 5 nad ranem :( z bólem i płaczem przy okazji bo ani to zatrzymać ani nic. Jedynie troche mi przechodzi jak sie całkowicie położyłam na lewym boku. Byłam wczoraj u lekarza internisty na ekg i rtg klatki ale tam nic nie widać. Dodam że mam wrzody na dwunastnicy i żołądku ale nigdy wczesniej nie mialam takich dziwnych bólów i to wyrazniej z lewej strony pod żebrem. Czasem aż cięzko zaczerpnać oddech. Dodam że najprawdopodobniej cierpie na lekką nerwicę:) I ok 3 tyg temu przezylam długi stres i wlasnie niedawno zadzownilam do swojego lekarz gastrolga i stwiedzil wlasnie nauralgie :| mam problem z przeciwbolowymi przez wrzody nie moge za bardzo ich brac , wiec dał mi voltaren forte do smarowania i magne B6 i mowi ze przy bolach na dodatek panadol moge brac zeby nie zjechal mi moih nadzerek. jakas masakra teraz wielkanoc ciezko sie gdzies wybrac i w ogole ;/ noce nie spie i w dzien chodze jak pijany zajac , zwartiuje po prostu , juz chce zeby to przeszło;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviapatch
czuje ze musze dolaczcy jeszcze jakies srodku uspokajajce xD bo jetem wybitnym nerwusem i wszytko przezywam wie to chyba od tego sie zrobilo xD porażka total

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na jakiej podstawie
stwierdzil lekarz, ze to neuralgia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz chyba wszystkim
przeszlo?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×