Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość fotodraft
Witam, w przyszłym tygodniu zamierzam złożyć skargę do Archidiecezji Gdańskiej i mam pytanko czy są tu osoby które są w trakcie procesu? Ktoś kto mógłby mi udzielić jakichś sensownych informacji na temat tego jak to przebiega U NAS w Gdańsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotodraft
...może są jakieś sposoby na przyśpieszenie wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat "przyspieszania" procesu był już poruszany na poprzednich stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotodraft
dobra, to inaczej... mam na myśli czynności poza procesowe które mają lub mogą mieć istotny wpływ na czas w jakim odbędzie sie proces aż do wyroku końcowego I instancji. Wkoło ludzie gadają, że wszyscy są skorumpowani i każdy "bierze" w łapę ... nie chodzi mi o manipulowanie faktami bo to dla mnie oczywista sprawa ale o to czy hojny datek może spowodować przyśpieszenie procesu. Nie na to czy będzie miał wpływ na jego wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
heheheh ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) koszt,który policzył sobie sąd w mojej sprawie to 1600 zł:) bałam sie,ze bedzie wiecej ale tylke zdołam jeszcze wysupłać:)pozdrawiam was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) koszt,który policzył sobie sąd w mojej sprawie to 1600 zł:) bałam sie,ze bedzie wiecej ale tylke zdołam jeszcze wysupłać:)pozdrawiam was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 25 roku życia. Od czasów Jana Pawła II zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa. Przyjaciółka mojej żony wzięła ślub kościelny z powodu swojej ciąży, po roku czasu rozeszła się z mężem. Właśnie pewna kanoniczna Kancelaria ułatwiła jej unieważnienie związku małżeńskiego, ale nie kosztowało to aż 1600 zł. Teraz ma faceta znacznie starszego od siebie i naprawdę widać, że się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 25 roku życia. Od czasów Jana Pawła II zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa. Przyjaciółka mojej żony wzięła ślub kościelny z powodu swojej ciąży, po roku czasu rozeszła się z mężem. Właśnie pewna kanoniczna Kancelaria ułatwiła jej unieważnienie związku małżeńskiego, ale nie kosztowało to aż 1600 zł. Teraz ma faceta znacznie starszego od siebie i naprawdę widać, że się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 25 roku życia. Od czasów Jana Pawła II zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa. Przyjaciółka mojej żony wzięła ślub kościelny z powodu swojej ciąży, po roku czasu rozeszła się z mężem. Właśnie pewna kanoniczna Kancelaria ułatwiła jej unieważnienie związku małżeńskiego, ale nie kosztowało to aż 1600 zł. Teraz ma faceta znacznie starszego od siebie i naprawdę widać, że się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 30. roku życia. Od czasów Jana Pawła II zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa. Przyjaciółka mojej żony (25 lat), głęboko wierząca wzięła ślub kościelny z powodu swojej ciąży, po roku czasu rozeszła się z mężem. Właśnie pewna kanoniczna Kancelaria ułatwiła jej unieważnienie związku małżeńskiego, ale nie kosztowało to aż 1600 zł. Teraz ma faceta znacznie starszego od siebie i naprawdę widać, że się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 30. roku życia. Od czasów Jana Pawła II zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa. Przyjaciółka mojej żony (25 lat), głęboko wierząca wzięła ślub kościelny z powodu swojej ciąży, po roku czasu rozeszła się z mężem. Właśnie pewna kanoniczna Kancelaria ułatwiła jej unieważnienie związku małżeńskiego, ale nie kosztowało to aż 1600 zł. Sprawdzali jej życie przed ślubem, przesłuchiwali świadków etc. Teraz ma faceta znacznie dojrzalszego i starszego od siebie i naprawdę widać, że się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 30. roku życia. Od niedawna zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno w Radio Plus była rozmowa z księdzem ze Sądu Biskupiego unieważniającego małżeństwo. Mówił o ogromie pozwów, zwłaszcza osób poniżej 30. roku życia. Od czasów Jana Pawła II zmieniła się praktyka unieważnień, Kościół Katolicki wyszedł na przeciw współczesnym czasom. Przeszkodą w zawarciu małżeństwa może być utajenie choroby, leczenie hormonalne, naciski na ślub osób trzecich, niedojrzałość seksualna, emocjonalna i życiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjaciółka mojej żony (25 lat), głęboko wierząca wzięła ślub kościelny z powodu swojej ciąży, po roku czasu rozeszła się z mężem. Właśnie pewna kanoniczna Kancelaria ułatwiła jej unieważnienie związku małżeńskiego, ale nie kosztowało to aż 1600 zł. Teraz ma faceta znacznie starszego od siebie i naprawdę widać, że się kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_32
Facecie co ma 35 lat: Wychodzić za mąż z powodu ciąży chyba jest to niedojrzałość :( Takie związki, zwłaszcza młode rzadko kiedy są szczęśliwe, urodzi się dziecko i wówczas pojawią się problemy. Moje dwie znajome tak doprowadziły do swojego nieszczęścia a teraz jedna chce unieważnić małżeństwo i doszła już sprawa do II instancji w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1600 zł to nie koszt który wzięła jakaś kancelaria tylko koszty które musze poniesc w sadzie.nie płaciłam za poradę w kancelarii mojej diecezji ani grosza ale sąd-to oczywiste-musi jakos funkcjonowac wiec nasze sprawy musza kosztowac.a czy to dużo?pewnie zalezy to od zasobności zainteresowanych.myslę jednak ,że warto zapłacic kazdą cene za mozliwosc spokojnosci swego sumienia gdy wyrok bedzie dla nas pozytywny.dla mnie to bardzo wazne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1600 zł to nie koszt który wzięła jakaś kancelaria tylko koszty które musze poniesc w sadzie.nie płaciłam za poradę w kancelarii mojej diecezji ani grosza ale sąd-to oczywiste-musi jakos funkcjonowac wiec nasze sprawy musza kosztowac.a czy to dużo?pewnie zalezy to od zasobności zainteresowanych.myslę jednak ,że warto zapłacic kazdą cene za mozliwosc spokojnosci swego sumienia gdy wyrok bedzie dla nas pozytywny.dla mnie to bardzo wazne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1600 zł to nie koszt który wzięła jakaś kancelaria tylko koszty które musze poniesc w sadzie.nie płaciłam za poradę w kancelarii mojej diecezji ani grosza ale sąd-to oczywiste-musi jakos funkcjonowac wiec nasze sprawy musza kosztowac.a czy to dużo?pewnie zalezy to od zasobności zainteresowanych.myslę jednak ,że warto zapłacic kazdą cene za mozliwosc spokojnosci swego sumienia gdy wyrok bedzie dla nas pozytywny.dla mnie to bardzo wazne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja muszę zapłacić 1100 zł , składajac pozew poprosili mnie żebym napisała ile zarabiam.Widocznie nie ma stałych opłat ,sama nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja muszę zapłacić 1100 zł , składajac pozew poprosili mnie żebym napisała ile zarabiam.Widocznie nie ma stałych opłat ,sama nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotodraft
Napiszę co wiem ... dziś złożyłem stosowne dokumenta i wpisowe kosztowało 100 zł, porada prawna i pomoc z skonstruowaniu skargi również 100 zł, od teraz za miesiąc ma dojść papier z potwierdzeniem przyjęcia skargi. Do trzech tyg. pozwana ma otrzymać pismo o złożeniu takowej skargi i powinna sie do niego odnieść. Koszt założenia sprawy to 600 zł a pomoc przez cały przebieg procesu I Instancji aż do wyroku to 400 zł... Powiem krótko, procedury są zawiłe i szczerze mówiąc obecność prawnika ( adwokat kościelny a nie z kancelarii) jest o tyle bo nie wpadamy w pułapkę tzw. "trudnych" pytań. PAni adwokat sama popycha sprawę w materii monitów, terminów, słownictwa, stosownych pism itp.... Praca z tą panią to czysta forma przyjemności ponieważ jest profesjonalistką i co lepsze i podtrzymujące na duchu- zna środowisko ... jeśli mogę polecić skorzystanie z pomocy tej pani to polecam ... Archidiecezja Gdańska. Wierze że zamknie sie cały proces w przepisowym czasie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1600 zł to niedużo w porównaniu do kosztów ślubu. Ostatnio w Kafeterii przeczytałem o masowych rozwodach 20 latków. To jakaś plaga rozemocjonowanych swoimi uczuciami, zauroczeniami młodych osób. A gdzie odpowiedzialność za swoje życie, gdzie mądrość? Ciekaw jestem ile jest unieważnień małżeństw rocznie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1600 zł to niedużo w porównaniu do kosztów ślubu. Ostatnio w kafeterii czytałem o masowych rozwodach 20 latków. To jakaś plaga rozemocjonowanych swoimi uczuciami, zauroczeniami młodych osób. A gdzie odpowiedzialność za swoje życie, gdzie mądrość? Ciekaw jestem ile jest unieważnień małżeństw rocznie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis jak widac trudno tutaj porozmawiac;wszystko się dziwnie nie chce wklejac i masowo sie powiela...spijcie spokojnie i kolorowych snóffff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Chciałabym sie od Was dowiedzieć czy ktoś z Was miał proces w Krakowie? Zastanawiam się jak długo czeka się tutaj od momentu zeznań świadków do zakończenia sprawy w Sądzie I instancji. Moaj sytuacja wygląda następująco: We wrześniu 2009r. założona sprawa, maj 2010 przesłuchanie stron. Zastanawaim się jak długo to wszystko jeszcze potrwa. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich, Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Chciałabym sie od Was dowiedzieć czy ktoś z Was miał proces w Krakowie? Zastanawiam się jak długo czeka się tutaj od momentu zeznań świadków do zakończenia sprawy w Sądzie I instancji. Moaj sytuacja wygląda następująco: We wrześniu 2009r. założona sprawa, maj 2010 przesłuchanie stron. Zastanawaim się jak długo to wszystko jeszcze potrwa. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich, Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Chciałabym sie od Was dowiedzieć czy ktoś z Was miał proces w Krakowie? Zastanawiam się jak długo czeka się tutaj od momentu zeznań świadków do zakończenia sprawy w Sądzie I instancji. Moaj sytuacja wygląda następująco: We wrześniu 2009r. założona sprawa, maj 2010 przesłuchanie stron. Zastanawaim się jak długo to wszystko jeszcze potrwa. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich, Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×