Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość sfora
do fish... czy Ty mogłeś sprawdzić tylko swojego proboszcza? czy ewentualnie księdza tamtej strony też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlozylam skarge w Sadzie Biskupim w 2 egzemplarzach. Z tego co mi powiedziano strona pozwana otrzyma 1 kopie. Otrzymalam dekret o zawiazaniu sporu , w ktorym wycofano podany przeze mnie jeden z tytulow a drugi rozszerzono. wnnioskuje wiec, ze stalo sie to w wyniku odpowiedzi strony pozwanej. Jezeli ja zlozylam skarge, wydaje mi sie naturalne, ze powinnam zostac tez poinformowana o dzialaniach strony pozwanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do sfora: gdy chodzi o Twoją sprawę to proces toczy się na pewno z tytułu niezdolności nat. psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małż. po stronie Twojego ex. Sprawa jak najbardziej dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
ja złożyłam skargę 01.06.2010, zatwierdzili ją 02.06.2010. Ale jak byłam tam 01.06.2010 to w tym samym dniu notariusz z sądu podpieczętował mi to wszystko i kazał wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru. Druga strona nie wybiera tytułu nieważności - robią to sędziowie sądu biskupiego, którzy formułuja go na podstawie napisanej przez Ciebie skargi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do sfora, ale jest i tak, że gdy pozwany (a) otrzymują pozew, to jak najbardziej mogą zaproponować tytuł, pisząc coś w rodzaju skargi, jednocześnie ustosunkowując się do już złożonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
do daga b.... zgadza się przy zawiązaniu sporu dali tytuł niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie pozwanego oraz wykluczenie potomstwa po stronie pozwanego. Ja w mojej skardze wpisałam cztery tytuły, oni zrobili z tego te 2dwa w/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
sfora ja po prostu zadzwoniłem do sądu zniecierpliwiony pytać dlaczego nic się nie dzieje. a tam mi odpowiedzieli że ksiądz X dostał już 6 pism żeby przesłuchać świadków i oni czekają na odpowiedź. no i wziąłem sprawę w swoje ręce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
racja pewnie i pozwana strona ma do tego prawo, byłoby to logiczne. W moim przypadku ex nic nie zrobił, może dlatego sędziowie podjęli decyzję o nadaniu takiego tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
dzięki fish. Dzwoniłeś na numer sądu 61 851 28 30, czy na jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
nie pamiętam numeru - numer ze strony archidiecezji poznańskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również czekam i czekam i strasznie sie wierce:)dzwoniac do sądu słysze zawsze tylkoe;proszę uzbroic sie w cierpliwośc.jest juz pani bardzo blisko:)jednak z dnia na dzień listonosz nic dla mnie nie ma.:(czy sad od razu po przyjeciu dokumentów wysyła jakas info.dtrugiej stronie,czy dopiero jak wszystko ruszy "pełna parą"?ciekawajestem cyz były mąz ma juz jakaś informacje odnośnie wszczęcia postepowania?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
to czekanie jest nie do zniesienia. Dzisiaj dzwoniłam do sądu i usłyszałam, że oni mają tysiące takich spraw i trzeba cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochani!!!!!!!!!!
dostaliśmy pismo z II Instancji :) mamy dekret już prawie prawie!!!! mamy tylko wpłacić opłatę za proces w II Instancji a oni prześlą dokument:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem tu nowa, mam przed sobą unieważnienie ślubu kościelnego, mój były mąż jest wezwany na przesłuchanie, ale zapowiedział że się tam nie zjawi! jakie będą tego konsekwencje? czy unieważnienie jest zawsze z orzeczeniem o winie? bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do liliasin jak proces toczy się przykładowo z takiej przyczyny, co do której stosuje się dowód w postaci opinii biegłego, i jeżeli akurat pozwany powinien udać się na takie badanie, a tego nie zrobi, jest to jakieś obiektywne utrudnienie, ale z drugiej strony, biegły analizuje wówczas pozostałe akta sprawy. Dalej, jeżeli proces toczy się z takiej przyczyny, gdzie istotne jest tzw. przyznanie się strony, a ona tego nie robi, wówczas znowu jest to utrudnienie. Jak powtarzam utrudnienie. W każdym razie proces może przebiegać bez udziału str. pozwanej. Terminami: orzeczenie winy czy nie, nie operujemy, nat. zapada wyrok z jakiejś przyczyny po danej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jak ktoś ma pytania dot. stwierdzenia nieważności małżeństwa to proszę o telefon 607-841-951 albo o maila z prośbą o przesłanie formularza wstępnego michal.poczmanski@poradniakanoniczna.com.pl. Wtedy zbadam sprawę i powiem, czy w ogóle są możliwości dla procesu. Badanie wstępne jest darmowe. zapraszam też na www.poradniakanoniczna.com.pl - tam więcej o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Michał Poczmański prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa: a.bolesta@op.pl 12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00) A. Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
do kochani!!!!!!!!!! jaka wysokość opłaty? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kochani !! Gratuluje z calego serducha i szczerze powiedziawszy zazdroszcze jak cholera..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
Witam. U mnie nic się nie dzieje. W Kurii zalecają cierpliwość. Szczerze zazdroszczę II instancji. Mam pytanie ile to szczęście kosztuje? i ile się na nie czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz. mam jeszcze jedno pytanie: Mianowicie jakie są konsekwencje wobec osoby, z powodu której nastąpiło stwierdzenie nieważności. Nie chodzi mi o osobę składającą wniosek, chodzi mi o tą która jest temu winna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do liliasin: więc sprawa wygląda tak, że zależy z jakiej przyczyny toczy się proces i po czyjej stronie, bo może być np. niezdolność nat. psychicznej czy jakiś rodzaj wykluczenia, czy podstęp po stronie składającej pozew, wówczas może, ale nie musi pojawić się zakaz zawarcia związku, można prosić o jego cofnięcie, ale to już dalsze losy, o wszystkim będziesz informowana na bieżąco w poszczególnych sądowych pismach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochani!!!:):):)
A więc tak sprawa trwała 3 lata I i II Instancja I Kraków 2 lata i 8 miesięcy II Katowice 4 miesiące!!! Koszty: 1000zł I Instancja 250 Psycholog 200 II Instancja 1450+3 lata czekania =ogromna radość z pozytywnego wyroku!!!!! czego i Wam życzę serdecznie Do wszystkich którzy zastanawiają się nad pomocą prawników,adwokatów itp.informuję że nie korzystaliśmy z takiej pomocy i sprawa zakończyła się pomyślnie(może ze względu na to że nikt nie robił problemów, a świadkowie wstawili się w terminie na przesłuchania). Na pewno radzę Wam dzwonić ,pytać,dzwonić pytać ciągle się przypominać,ciągle aż do skutku tak jak ja!:) Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkiego dobrego!!! RybkaWanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochani!!!:):):)
Jeśli macie jakieś pytania piszcie chętnie odpowiem i podtrzymam Was na duchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Jak u Ciebie wyglądał etap okazania akt??? Czy tylko przeczytałaś czy pisałaś jakieś wyjaśnienia jak się na to przygotować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do rybka wanda no to gratuluje z całego serca... no to ja powinnam dostac za miesiąc...bo miałyśmy miedzy naszymi wyrokami z I inst. miesiąc różnicy.... ale zobaczmy... każda sprawa jest inna :) ale co dostałaś?? wyrok potiwerdzający czy tylko informację?? Bo ja właśnie niewiem jak to się odbywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do Monia, w czasie publikacji jak widzisz, że dowody są słabe, możesz zaproponować nowe, nawet można - czasami udaje się to - zaproponować nowy tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania12
Do kochani!!! To co napisałaś daje mi nadzieję na szczęśliwe rozstrzygnięcie mojej sprawy. Na wyrok I instancji czekałam 8 lat i 3 miesiące!!!, oczywiście pozytywny. Parę dni temu otrzymałam powiadomieni o przyjęciu mojej sprawy i znowu będę czekała nie wiem ile! Jeżeli chodzi o koszty to widzę, że też jest różnica. U mnie I instancja 800zł., psycholog - 350zł., II - 800zł., razem 1950zł. Teraz moja sprawa toczy się w Poznaniu. Jestem już zmęczona tym wszystkim i mam tylko nadzieję, że na ten wyrok będę czekać krócej i że będzie pozytywny dla mnie. Oczywiście serdecznie gratuluję i życzę wszystkiego dobrego, i trzymaj za mnie kciuki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
Świadków na pewno podaje strona składająca skargę. Druga strona ma tę możliwość po otrzymaniu powiadomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×