Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Arletta Bolesta
Witam, w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa: 12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00) a.bolesta@op.pl A. Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleopatraa
Dziekuję daga b....szczegółowe pytania no tak,ostatnio jak ksiądz chodził po kolędzie to mi powiedział,że mam do tego się przygotować i że może potrwać to nawet do 3 godz. Ech jak Sobie pomyślę,że znów musze wracać \wspomnieniami do tych dni i tych lat :/ jakoś nie mam na to ochoty...ale muszę się wziąć w garść,teraz jestem szczęśliwa i potraktuje to jako zwykła formalność :) w końcu w Moim stanie nie mogę sie stresować(7mies) :D Nowy cudowny partner a przeszłość po tym przesłuchaniu chciałabym zostawić dalekoooo w tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do kleopatry:) i tak trzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
... do KaPeTę Witam i zwracam się z gorącą prośbą - proszę o przesłanie książki. Chętnie zapoznam się z jej treścią, bo to czekanie jest nie do zniesienia. Dzwonie do sądu, ale odpowiedz ta sama - trzeba czekać, więc może w tej książce znajdę coś co pomoże ruszyć sprawę i popchnąć ją w odpowiednim kierunku. Proszę o przesłanie książki na adres sfora@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
jeśli nie KaPeTę to może ktoś inny może przesłać mi pożądaną książkę? Proszę ... ! o przesyłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagata
do sfora pozwoliłam sobie przekazać książke dalej:) Książeczka wysłana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unicestwiona
Unieważnienie małżeństwa czy można unieważnić ślub cywilny całkowicie gdy jedna ze stron pozostawała pod presją drugiej? powiedziała tak z obawy przed agresją drugiej strony? wcześniej były groźby samobójcze, było użycie siły, była presja rodziny drugiej strony, była próba samobójcza drugiej strony i obarczanie winą za nią jeśli jedna ze stron deklarowała także w dniu ślubu że nie chce tego ślubu ale z obawy przed agresją wyraziła tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do unicestwiona Jeśli chodzi o ślub cywilny to tego ślubu sie nie uniewaznia, musisz złożyć w sądzie okręgowym pozew rozwodowy, natomiast jeśli chodzi o stwierdzenie nieważności małżeństwa o najlepiej udac sie do osoby w Twojej kurii, która zajmuje sie takimi sprawami i Ci wszystko przedstawi. Podstawa napisanie jest skargi powodowej, komplet dokumentów oraz wskazać świadków, ale musisz mieć rozwód cywilny, bo ten dokument będziesz musiała także dołączyc do skargii. PoTwojej krótkiej informacji wydaje mi sie, że jak najbardziej powinnaś próbować. Pozdrawiam (jeśli masz jakies pytania to pisz (mój nr gg 9627692)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do unicestwiona, w przypadku procesu kościelnego można dopatrywać się niezdolności nat. psychicznej do podjęcia istotnych obow. małż. po właściwej stronie, wykluczenie zgody małżeńskiej też po danej stronie, przymus i bojaźń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unicestwiona
dziękuję za wszelkie informacje. nie było ślubu kościelnego odbył się tylko ślub cywilny (jak należy postępować w tej sprawie?) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do unicestwiona To masz sprawe bardzo łatwą jesli Ty chcesz rozwodu to musisz złożyc pozew o rozwód tak jak wczesniej pisałam w sądzie okręgowym i będzie opłata jak sie nie mylę 600zł tylko po całej sprawie sąd zwróci Ci połowe kosztów, jesli Twoja sytuacja finansowa jest cięzka to możesz napisac do sądu o zniesienie kosztów sadowych a także jesli przez rozwód Twoja sytuacja materialna bardzo sie pogorszy możesz rządac od byłego męża alimentów na siebie. Jeśli nie potrafisz napisac pozwu rozwodowego najlepiej udać się do radcy prawnego bądz jakiegos prawnika, który napewno Ci pomoże. Życze powodzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do Was pytanie?Złożyłam skargę, 15.11. mam składać zeznania to jeśli mąż złożył jakąś odpowiedz na skargę to czy kuria powinna mnie powiadomić? czy mogę pytać o to w Kurii?Z góry dziękuje za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do załamana Iwona:) nat. masz prawo stawiać pytania odnośnie Twojej spr. w Sądzie. Powinnaś wiedzieć z jakiego tytułu toczy się sprawa, jeżeli Twój mąż zaproponował inną przyczynę, najpóźniej na publikacji poznasz też odp. męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
Kagata... Bardzo dziękuję za książkę - super lektura, każdemu kto ma "nasz problem" polecam do przeczytania i zapoznania się z procedurami stosowanymi w Sądach Kościelnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
do załamana iwona ... Gdzie została złożona skarga? piszesz, że 15.11 masz zeznawać i co mężem. Prawda jest taka, że zawsze można dzwonić do Kurii i pytać o sprawę i postępy w sprawie, ale nie zawsze uzyska się przyjemną odpowiedż. Oni tam mają full pracy i nie zawsze mają humor,by informować telefonicznie o procesie. Zgodnie z prawem kanonicznym strona pozwana po otrzymaniu kopii skargi ma 15 dni na odpowiedż, jeśli nie zrobi z tym nic to najważniejsza jest żółta zwrotka podpisana przez nią. Wtedy wiadomo,że można prowadzić sprawę, bo druga strona została powiadomiona i skargę przyjęła. Jeśli potem zostanie przesłany dekret o zawiązaniu sporu i w nim nie będzie ani jednego słowa o drugiej stronie, zostanie nadany tytuł nieważności, wyznaczony Trybunał to sprawa nabiera biegu. Gdyby druga strona stawiła jakiś sprzeciw to nie przesłano by dekretu o zawiązaniu sporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ultra_Violet
jestem zainteresowana ta ksiazeczka o ktorej tyle sie tu pisze, czy moglby mi ktos ja przeslac? moj email: 7violet2@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sfora Złożyłam w Kurii w Krakowie.Otrzymam wezwanie,nadany Trybunał i nadany tytuł : niezdolność z przyczyn natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mężczyzny.To znaczy że nie odpisał na tą skargę oj jak się ciesze.Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
dziewczyny ja też chętnie poczytam... :) mrfishbone@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
do załamana iwona... Teraz trzeba być dobrej myśli. Ja w mojej sprawie tak jak Ty mam ten sam tytuł nadany plus wykluczenie potomstwa po stronie mężczyzny. Złożyłam skargę 01/06/2010, spór zawiązano we wrześniu 2010 teraz czekam na wezwanie na przesłuchanie. Mój eks też nie zrobił nic. Jedno co dobrego zrobił to podpisał osobiście żółtą zwrotkę co dało mi skrócenie o półtora miesiąca procesu - tak przynajmniej twierdzi ksiądz notariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fish
dzięki za tak szybką wysyłkę, ale... okazało się że już ją mam :) kiedyś na jakiejś stronie kościelnej kupiłem tą książeczkę. a propos - zdziwiło mnie wtedy zaufanie z ich strony. najpierw wysłali książkę, a później poprosili o przelanie 10zł :) tak mnie zaskoczyli że aż przelałem :) :) :) jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sfora Wyobraź sobie ze ja skargę złożyłam 26.03.2010 i dopiero w październiku otrzymałam pismo że w maju skarga została przyjęta podali tytuł i wzywają mnie do złożenia zeznań 15.11.2010.Przez ten czas nie wiedziałam nawet ze powinnam otrzymać jakieś pismo o zawiązaniu sporu nawet na tym zawiadomieniu nie użyli słowa zawiązanie sporu.Jak składałam skargę to ksiądz powiedział mi że jeśli nie otrzymam pisma do miesiąca czasu to znaczy że skarga została przyjęta Mam nadzieje ze jakoś to będzie chociaż boje się bardzo.Sfora Ty gdzie składałaś skargę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie ! Właśnie dostałam wezwanie na złożenie zeznań w Kurii Krakowskiej na 10.12.2010 r. ufff mam straszny niepokój z tym związany prawdę mówiąc. Wcześniej nie mogłam się doczekać a teraz czuję lekki paraliż :/ Jak któraś z Was ma zeznania za sobą to proszę opowiedzcie mi jak to tak naprawdę wygląda. I...czy i ja mogłabym liczyć na tą książeczkę na mojego e-maila ??? Oto on : sylwuchao@poczta.onet.pl Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno mam do Was pytanie Kochani...bardzo mnie nurtujące zresztą...czy idąc do Kurii złożyć zeznania powinnam spodziewać się całej komisji w składzie czy będzie mnie przesłuchiwała jedna osoba , lub każdy z osobna ...? Błagam , jak ktoś z Was ma już jakieś doświadczenie w tym trudnym temacie to prosiłabym o jakąś informację. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do : załamana iwona Witaj , Widzę że obydwie jesteśmy na tym samym etapie w Kurii Krakowskiej . Ja mam ten sam powód po stronie mężczyzny i pierwszy termin na 10.12.2010 r. Trzymam kciuki za Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do Sylvi27 Ten skład sędziowski, który dostałas na pismie to nie jest skład, który Cię będzie przesłuchiwał tylko, który będzie orzekał o Twojej sprawie. Natomiast przesłuchiwać może Cie jeden ksiądz i z nim może byc notariusz który będzie wszystko protokołował a po zeznaniach musisz swoje zeznania podpisać. Nie przejmuj się zeznaniami pytania sa związane ze skarga powodową. Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×