Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość nedla
do ZR pisałam i zeznawałam prawdę, próbowałam z 3 tytułów z tego 2 udowodniłam. Mąż stawił się na przesłuchanie ale świadkowie byli wyłącznie z mojej strony. Mąż nie chciał powoływać własnych. Rozwód cywilny byl u mnie po 1,5 roku a kościelny I instancja po 2,5 roku a teraz czekam na II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Tak, jest to normalna procedura. Sprawa "z automatu" trafia do II instancji. Tak, podobnie jak w I instancji najpierw jest proponowany skąd sędziowski. Jeśli się Pani na niego zgadza to ok, jeśli nie trzeba uargumentować dlaczego nie. Powody sa różne (np. sędzie jest rodziną jednej ze stron, jest zaangażowany np. jako adwokat w sprawę itp. powody, które mogą powodować jego stronniczość). Jeśli będzie miała Pani pytania proszę o kontakt: biuro@kancelaria-kanonicnza.com albo bezpośrednio do mnie: 607-841-951. pozdrawiam, Michał Poczmański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ,,Szukam" osoby,która pisała samodzielnie pozew i jest w stanie mi w tym pomóc(wiem,że takie osoby są na tym forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
Zuziak ile trwa już Twoja sprawa w Poznaniu? Ja też mam Poznań ale II instancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuziak2
Hej, no na razie dostałam pismo, że skarga przyjęta, dostałam info, kto jest sędzią i jaki jest przedmiot procesu. No i w sumie od tego czasu dłuugo się nic nie dzieje.. już 3 miesiące i zero, właśnie się zastanawiam, czy nie zadzwonić tam czy coś.. Nie do końca wiem co teraz będzie się działo.. nie wiem jakie są kroki niestety.. Jak nic nie przyjdzie z sadu to zadzwonię, a jak nic się nie dowiem to chyba podpytam jakiegoś prawnika, może tego z kancearii kanonicznej czy coś. Coś czuje, jak samemu człowiek się nie zainteresuje to nic się nie tuszu. A Ty na jakim jestes etapie, ile to trwa u Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hulijjada
jestescie kretyni skoro nie uwazacie kaplanow za gówno i skurwieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P....
Dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu P.Michałowi,jak również P.mecenas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@Zuziak2 - dziękuję za polecenie mojej ksiązki :) @Marcin041081 - jest to mój pierwszy poradnk i to jego pierwsze wydanie, więc na pewno nie jest doskonały. Liczę na kreatywne uwagi - jeśli coś można napisać jaśniej, prościej, coś będzie niewyjasnione, a Czytelnik chciałby to wiedzieć to chętnie to wszystko uwzględnie w kolejnym wydaniu :) Uwagi chętnie przyjmuję pod adresem e-mail: biuro@kancelaria-kanoniczna-com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syringa
czemu nie uznacie kaplanoe za gówno i skurwieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
Do Zuziak - ja jeszcze nic nie dostałam z Poznania, z I instancji tylko informację w lipcu, że sprawa zostaje przekazana do II instancji do Poznania i od tamtego czasu cisza. A u Ciebie to pewnie teraz musisz czekać na wezwanie na przesłuchanie. Oby Poznań działał szybko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo1908
Hej Próbuję napisać skargę i tak naprawdę nie wiem jak się do tego zabrać. Szukałam w empiku tego poradnika o którym pisaliscie, ale na tą chwilę nie ma go w magazynie i musze czekać,Naświetli mi ktos jak to mniej wiecej powinno wyglądać? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wzorowałam sietylko na tym http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/a.php?m=2&p=sad na dole jest wzór skargi. Z tak napisanym szkicem poszlam do Trybunału na pierwszą rozmowę. Okazalo sie, że dobrze zrobiłam. Oficjał zasugerował podstawę prawną, naprowadził co jeszcze dopisać i jużpoźniej tak przygotowana skargę złożyłam razem z opłatą w sekretariacie. Po miesiącu otrzymałam dekret przyjmujący skargę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze robicie
że ignorujecie agresywne wypowiedzi niektórych tu obecnych. To najlepsza możliwa reakcja. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa rozwódka
do P. Bolesty. Ostatnio dzwoniłam do KB w Warszawie z pytaniem na jakim etapie jest moja sprawa o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Kobieta powiedziała mi, że już w czerwcu "dostałam" dekret i ona nie wie czemu nie otrzymałam pisma w tej sprawie z II instancji.Poradziła także, abym napisała pismo o wydanie takiego dekretu. Proszę mnie nakierować, jak ma wyglądać takie pismo??oto mój e-mail: dwaosiemjedenascie@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...szczęściara...
do P. Bolesty. Ostatnio dzwoniłam do KB w Warszawie z pytaniem na jakim etapie jest moja sprawa o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Kobieta powiedziała mi, że już w czerwcu "dostałam" dekret i ona nie wie czemu nie otrzymałam pisma w tej sprawie z II instancji.Poradziła także, abym napisała pismo o wydanie takiego dekretu. Proszę mnie nakierować, jak ma wyglądać takie pismo??oto mój e-mail: dwaosiemjedenascie@wp .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, Witam, nie ma wzrou: trzeba prosić, o to, co chce Pani od Sądu. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...szczęściara...
do P. Bolesty: Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenatrz
Witam, mam takie pytanie: dostalam wezwanie na przesłuchanie do psychologa wyznaczonegą przez Sąd Biskupi, generalnie wysłał to mój ex maż z którym rozwiodłam sie 4 lata temu, wlasciwie to on wniósł, w pismie powodowym napisal że nie nadaje się na żonę i takie tam bzdury, prawda była inna bo to on był posluszny mamusi, która o wszystkim decydowała, był to taki katolik na pokaz który posiada prawde absolutna i tylko on ma racje. Do tego sprawy seksualne kompletnie go nie interesowały (tylko raz po slubie aby spłodzic naszą córeczkę) a tak to chodził gorliwie do kościoła nawet w tygodniu. to jest typ tych "skrzywionych" jego rodzina jest zamożna i ortodoksyjnie katolicka ma układy z ksieżmi, łoży na kosciół, jeździ na demonstracja prawicowe itp. po prostu oszołomstwo do sześcianu, najpierw inni potem ja. Ja odpisałam pismem na pozew, byłam też na przesłuchaniu w Kurii ale ten etap zycia uważam za zakonczony i napisze szczerze że mam gdzieś zwalniac sie z pracy i jechać 150 km do jakiegoś psychologa. Jakie ma to znaczenie gdy mnie nie bedzie? Może on przekupić psychologa? Ta pomyłka życiowa ma dobre kontakty z księżmi a ojciec jego jest działaczem ultraortodoksyjnej partii prawicowej. Dziękuję za odpowiedzi. P.s. święty spokój nie ma ceny dlatego nie chce ponownie grzebać się w tym ale z drugiej strony nie chce aby ktoś ze mnie zrobił diabła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Oczywiście, że powinnaś pojechać na spotkanie z psychologiem leży to w Twoim interesie. Jednak zaproszenie na badanie powinnaś otrzymać z Sądu, a nie od byłego mężą, więc zadzwoń do Sądu i się zapytaj o to przesłuchanie bo może to taki zły "żart" powoda, pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wiem, że temat był poruszany, ale nie mam czasu na wertowanie tylu stron. Wczoraj dostałam wyrok I-szej instancji-Kraków, że małżeństwo nieważne, czy teraz prześlą mi informację, z "kwitkiem" do zapłaty aby sprawa przeszła do II-ej inst- Katowice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wiem, że temat był poruszany, ale nie mam czasu na wertowanie tylu stron. Wczoraj dostałam wyrok I-szej instancji-Kraków, że małżeństwo nieważne, czy teraz prześlą mi informację, z "kwitkiem" do zapłaty aby sprawa przeszła do II-ej inst- Katowice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do gekony
Najpierw muszą przesłać Twoje akta do II instancji , potem dostaniesz informację na piśmie z Sądu (zapewne z kwotą i wezwaniem do zapłaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@Gekona Koszty sądowe pewnie były za I instancję uregulowane wczesniej, tak? Koszty sądowe za II instancję zwykle będziesz musiała uregulować dopiero na wezwanie Trybunału. Nie bój sie, sąd się upomni zawsze o to sam :) Michał Poczmański kancelaria-kanoniczna.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Może juz był ten temat ale chciałabym jakoś dokładniej znać procedurę w sytuacji kiedy sąd I-szj instancji wydaje wyrok o niewazności sakramentu, II instacja o ważności. Jak teraz ma się sprawa z III-cią instancją -Rota Rzymska? Jakie są terminy składania apelacji? W jakim czasie prowadzone są te procesy i jak wyznaczane są sądy do ich rozpatrywania? Na terenie Polski czy gdzie indziej? Jesli ktoś mógłby odpowiedzieć byłabym wdzięczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Witam Kto z was miał I instancje w Katowicach ??ile czeka sie na opinie obroncy wezła małzenskiego po okazaniu akt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do łomżynianki Bardzo bym chciała Cie poprosić o kontakt. Mam trochę podobną sparwę chyba jak Twoja. I pytania co terez - czy jest sens z ta Rotą Rzymską...Jesli możesz daj znać to wyślę dane do kontaktu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×