Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Olcia525
sprawa Mojego chłopaka też toczyła się w Tarnowie, rozpoczeła się początkiem 2010 roku i wynik oraz unieważnienie I instancji otrzymał w kwietniu 2014 i teraz sprawa poszła do II instancji do krakowa i dalej czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzeska
Witam , my tez mieliśmy I instancję w Tarnowie. Skarga złożona w październiku 2008 r, wyrok (pozytywny) zapadł w październiku 2012, pismo z wyrokiem otrzymaliśmy w lutym 2013 r (!) Teraz sprawa toczy się w II instancji trybem zwyczajnym i to dlaczego? a toż dlatego ze szanownemu biegłemu w Tarnowie nie chciało się przesłuchiwać stron tylko wydał opinię na podstawie akt - co podważył sad II instancji. ( a my się cieszyliśmy że sprawa tak jasna, że nie trzeba przesłuchań). Do tych z tranowa - dopilnujcie sobie, żeby strony zostały osobiście przesłuchanego przez biegłego psychologa. U nas jak widać to już prawie 6 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Hej. A kiedy powinno być to przesłuchanie przez biegłego? w którym momencie? tuż po przesłuchaniu świadków? można się tego domagać jeśli biegły chce napisać opinię na podstawie akt? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz01
Witam. Mam pytanie jak to jest w Łodzi? Dostałem w pierwszych dniach czerwca uwagi przedwyrokowe obrońcy węzłą. Po 10 dniach zgodnie z korespondencją przesłano akta do zawyrokowania. Jak długo mogę czekać na wyrok I instancji? Czy Trybunał pracuje w lipcu i sierpniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja,muszę się pochwalić,ze w końcu po 5-ciu.latach.od złożenia skargi w legnicy dostałam pismo ze został zawiązany spór. Skargę złożyłam w,2009r byłam przy słuchana w 2011 a teraz został zawiązany spór. Mój były nie chciał początkowo,brać udziału,w procesie ale nagle zobaczył,ze może mi jeszcze trochę krwi,popsuć i bierze udział. Czy to ze spór został zawiązany oznacza,ze on już był przesłuchany? Czy tylko poinformowany? Kiedy będą przesłuchiwać świadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tarnów - a jak ktoś ma pana psychologa z Limanowej - to uwaga jest jednostronny, niestety wystawia opinie nie uwzględniając dowodów w sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas spór był zawiązany przed przesłuchaniem o ile dobrze pamiętam - na samym początku przygody z Biskupim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradźcie miii
Witam! Ja też składałam skarge powodową o stwierdzenie nieważności małżeństwa. I jeśli ktoś jest też składał w Kielcach to proszę o jakieś konkretne odpowiedzi . Skarge złożyłam styczeń 2012 roku i do tej pory byłam tylko przesłuchana. I nawet nie chcą mi powiedzieć co dalej. Ile to jeszcze może trwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzaaggaa
Dostałam pismo, że mam dostarczyć dowody i wskazać o co powinno zostać poruszane w sprawie. jak to jest z tymi dowodami? ja np nie jestem w stanie przedstawić żadnych dowodów :( może udałoby się uzyskać sms-y i rozmowy przez tel ale czy byłyby by brane w ogóle pod uwagę? a co z pamiętnikiem? warto w ogóle udostępniać osobiste zapiski? czy jednak nie przedstawiają żadnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak i sms-y, maile i pamiętnik to dowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, sms-y, maile i pamiętnik to materiał dowodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zzaaggaa Jakieś orzeczenia lekarskie o chorobach psychicznych, alkoholizm i takie inne to bardzo ważne dowody, myśę że zapiski pamiętnika może też o ile są daty pisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zzaaggaa świadkowie przede wszystkim potwierdzający twoją wersję z sytuacji życiowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzaaggaa
pamiętnik z datami. Gdybym sądziła, że kiedyś jakieś "haki" będą mi potrzebne na byłego już męża cywilnego to bym wszystko zbierała, sms-y, maile, nagrywała rozmowy. A przecież każdy ma nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Świadkowie potwierdzą sporo rzeczy, ale nie wszystko wiedzą bo się im nie zwierzałam ze wszystkiego bo nie chciałam ich obarczać swoimi problemami. No nic, mam nadzieję, że pozwany bedzie brał udział i proces zakończy się SNM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mógłby ktoś mi wyjaśnić skrót DC? mam w dekrecie wpisany art. 164 DC i nie wiem gdzie szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia321
Wydaje mi się, że może chodzić o Prawo Kanoniczne - Documenta Catholica... ? Tyle, że ten artykuł.. Być może uciekło im jedno zero i miało być 1604 lub 1640 ? Bardziej by pasowały? Najlepiej zadzwonić tam i zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak byłam przesluchiwana to mi ksiądz powiedział,że pamiętniki jak najbardziej są super dowodem. Wspomniałam mu że miałam swoje ale niestety zniszczylam je bo mój ex wiecznie tam zaglądał i robił mi awantury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest z tym psychologiem? Ja mieszkam daleko od Polski i polskich psychologów tu nie ma a lecieć do pl tylko po to to się nie opłaca. . Co się dzieje w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzaaggaa
Monia321 - dzięki za podpowiedź. Gość 2014.07.25 - również dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Mojego m. sprawa toczyła się w Kielcach. Niestety nie pociesze Cię bo trwała 10 lat. Trzeba dzwonić,pisać itp. U nas podziałał list do ks.biskupa. Dopiero sprawa drgnęła. 3 lata był opisywany wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seminka13
do mkewa Witaj! Chciałam się pochwalić, że wczoraj dostałam w końcu dekret z II instancji z Bialegostoku potwierdzający moją nieważność małżeństwa. Całość u mnie trwało 3,5 roku ale warto było czekać. Pozdrawiam Ciebie gorącą i życzę wszystkiego dobrego w dalszym życiu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
seminka13 Kochana seminko13 gratuluję serdecznie. Życzę szczęścia na nowych odkrytych drogach życia :) Zaglądałam tu zawsze z myślą, że zobaczę taki wpis jak dziś. Teraz oddychaj już spokojnie i ciesz się życiem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Do Malgosc 73 Jak tam u Ciebie sprawa?bo dawno nie sledziłam forum Teraz mogę się podzielić ze wszystkim dobra wiadomoscia dostałam Dekret z Krakowa potwierdzający nieważność małżeństwa I inst Katowice 3 lata II inst Krakow 5 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
kasber Gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
seminka13 i kasber, ogromne gratulacje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Wow Kasber gratulacje :) U nas cisza. Powiedz bo nie pamiętam kiedy sprawa poszła do II Instancji? Czy dzwoniłaś do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa do II inst dotarła w lutym 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa do II inst dotarła w lutym 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Tak dzwonilam dwa razy wypytywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Nasza w marcu,tzn. 8marca czy 7 dostaliśmy list. Czyli może też już niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×