Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość lusia56195
Krysia 1977 witam ja mam II instancję we Wrocławiu jednak nie spotkałam osoby na tym forum , która by też miała Wrocław , także nie wiadomo w jakim tempie działa ten sąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
Do asiekk3 az zazdroszcze My juz czekamy na te papiery piesiac i ani widu :( telefonicznie Nam potwierdzono ze zostala poparta I Instancja ale wolimy miec to na papierku by była 100% radosc .... Ile czekalas na dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za granicą świąt nie obchodzisz? czy zasiłek za niski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Do Eeemmi, Witaj! Odpowiedzieliscie na uwagi obrońcy węzła małżeńskiego? Obszernie czy raczej w formie tez? I jeszcze pytanie, jak długo czekaliście od przesłuchania świadków na wyznaczenie biegłego, a później już na samo przesłuchanie przez biegłego? Czy na temat tego przesłuchania możesz cos bliżej powiedzieć? U mnie nadal cisza..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MAja00000 Jak dzwoniłam do Kurii w Krakowie w lutym to powiedzieli mi, że papiery zostały przesłane do Katowic w grudniu 2014r. Z Kurii w Katowicach dostałam pismo w marcu,że potwierdzają wyrok I Instancji i żeby otrzymać Dekret trzeba wpłacić 300 zł i końcem marca dostałam Dekret :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Do annabeata Witam Tak, odpisaliśmy na uwagi Obrońcy. Ustosunkowaliśmy sie do każdego pytania i każdej wątpliwości przedstawionej w piśmie. Podaliśmy przykłady konkretnych sytuacji. Wyszło tego 2,5 strony. Mam nadzieję, że to w czymś pomoże. Nie pamiętam dokładnie terminów. Pomiędzy przesłuchaniem świadków a pismem informującym o tym, że trzeba wpłacić pieniadze minęło ok 3-4 mies. Po wpłacie pieniędzy za ok 1 mies. było przesłuchanie przez biegłego. Przesłuchanie samo w sobie było rozmową o wszystkim. Nie było testów psychologicznych czy czegoś takiego. Normalna rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ONA_59 Napisz proszę jakie pisma dostawałaś od momentu wysłania prośby o wyznaczenie III instancji w Polsce do momentu otrzymania powiadomienia że wyrok zapadł dekretem i potwierdza nieważność. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co mieliście napisane w pismach od obrońcy wezla małżeńskiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
zawsze Obronca pisze ze sklania sie waznosci malzenstwa - u Nas bylo 2 zdnia ze potwierdza obrone z I Instancji ale Oni zawsze musza popierac małżeństwo! wazne by napisac kilka slow od siebie i nie zapominajcie o podpisch swoich na dokumentach bo sa zwrotki co opoznia proces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm....ja w tym piśmie miałem ze moje zeznania i moich świadków można uznać za wiarygodne a jej i jej świadków budzą wątpliwości....to ja skladalem pozew....i co mam myśleć o tym bo nie wiem...nic więcej nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jeżeli opinia obrońcy jest korzystna dla Ciebie warto jeszcze napisać swój ,,głos obrończy,, na temat sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Do Eeemmi, Dziękuję bardzo, wszelkie informacje są cenne. U mnie biegły będzie pewnie najwcześniej w przyszłym roku....oby!:-) Pozdrawiam, Do gościa, na Twoim miejscu nie matrwilabym się takimi wnioskami Obrońcy Węzła, skoro "Advocatus Diaboli" jest przekonany, to czego chcieć więcej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślicie ze po takim piśmie nie mam o co sie martwic i wszystko jest na dobrej drodze....nie odp na pismo obrońcy węzła małżeńskiego gdyż w sumie po konsultacji z kuria gdzie toczy sie sprawa po prostu nie było potrzeby....miał ktos podobnie???? Bo mimo wszystko mnie to martwi.....bo każdy pisze ze owm napisal ze małżeństwo zostało ważnie zawarte itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_59
do gość Dostałam pismo żeby dostarczyć kopię akt sprawy rozwodowej cywilnej, potem opłata za proces a później dostałam wezwanie na badanie psychologiczne. Po tym wszystkim był już wyrok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
A u NAs nadal brak papierów z wyrokiem II Instancji eh nerwicy juz dostajemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
W lutym składałam skargę, a teraz przystepują do przesłuchania swiadków. Zobaczymy, co dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek83
U mnie akta poszły do sędziów , zobaczymy kiedy będzie wyrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po co te nerwy? widocznie za mało dajecie kasy dlatego się wszystko przedłuża! jak jest porządnie zapłacone to unieważnienie można otrzymać w ciągu trzech miesięcy - co wy, księży nie znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skad taki pomysl zeby wiecej zaplacic? Chyba trzeba bybylo kilka tysiecy zaplacic zeby to przyspieszyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
W sobotę wzieliśmy ślub. Cos pięknego :) Wam również zyczę spełnienia marzeń i takich emocji :) Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
Malgos Gratulacje !!!! My tez aby tylko dostac papiery z wyrokiem II Instancji i bierzemy z Was przyklad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemi
Małgoś- Serdeczne Gratulacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
kobietki napiszcie mi ile czasu trwa uzasadnienie wyroku przez Sąd Biskupi I instancji ? u nas zapadł już wyrok, ale muszę czekać aż sformułują uzasadnienie i wtedy dopiero prześlą do mnie wyrok w sumie całe wyrokowanie 3 sędziów trwało ok 4 miesiące -dla mnie dość szybko.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
ja jestem na etapie wyrokowania w i instancji. papiery poszły dopiero do sędziów. jest tu może ktoś, kto niedawno miał i instancje w warszawie? ile to trwa tak średnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
dzięki madalenka, jestem ciekawa czy jest możliwość że przez tel mi powiedzą jaki wyrok ? tel odebrała osoba która nie prowadzi mojej sprawy i powiedziała mi że nie może powiedzieć jaki wyrok a gdybym trafiła na osobę która prowadzi moją sprawę jest szansa że mi powiedzą ?? czy pozostaje cierpliwe czekanie ? Emi ja sprawy nie miałam w Warszawie ale u mnie wyrokowanie trwało ok 4 miesięcy 3 razy dzwoniłam w tym czasie pytać o postępy w mojej sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
Nam powiedziano jaki jest wyrok ( w 1 nie ale w 2 Inst tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Dzięki bardzo. Mam nadzieję że u nas też będzie to trwało w tych granicach :) a jak dzwoniłaś do sądu to rozmawiałaś z kimś kto prowadzi Twoja sprawę ogólnie czy dali Ci numer do sędziów? miałaś informację u którego sędziego są papiery? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki Matko Święta że nigdy ślubu kościlnego nie brałem ... wystarczy i że moja yła uwielbia urzędy, papierkowąrobote i włuczenie się po sądach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×