Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też mieliśmy taka sytuacje że 2 instancja kazała do 1 instancji zgłosić się w sprawie klauzuli okazało się ze źle mówili i sprawa trafiła do 3 sądu bo tam był nasz ordynariusz miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shy2121
Witajcie. Mój proces rozpoczął się od złożenia skargi w marcu 2014r. Dopiero są przesłuchiwani świadkowie, strasznie się to ciągnie. czy ktoś ma proces w krakowie? czy można napisać pismo ponaglające powołujące się na zapis odnośnie terminów załatwiania takich procesów? pierwsza instrancja powinna trwać do roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy faktycznie pierwsza instancja może trwać do roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno sąd w Lublinie działa tak szybko, że I instancja zajmuje około 1 rok....inne sądy, to niestety smutne statystyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Witam Jeśli już mówimy o statystykach, to czy jest może ktoś kto miał albo ma II instancję w Poznaniu? Ciekawa jestem ile może to zająć czasu... pozytywny wyrok w I instancji dał nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zawrzeć małżeństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Eeemmi, moja koleżanka po "drodze krzyżowej" w I instancji w Warszawie , miała II instancję w Poznaniu. Powiedziała, że Poznań był super -szybki. Nie wiem co to dokładnie oznacza, bo nie mam już z nią kontaktu. Ale myślę, że jeśli był to tryb potwierdzenia wyroku I instancji, to II instancja nie trwała dłużej niż 3-4 miesiące. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mój znajomy miał II instancję w poznaniu trwała ok pół roku ,ale pisał pisma ,jezdzil tam ,ponaglał ja też bedę miała II instancję w poznaniu i sama jestem ciekawa ile będzie trwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Dzięki za odpowiedź. :) Dam znać jak u mnie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
Czy ktoś wie ile czasu trwa I instancja we wrocławiu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nasza sprawa w I instancji we Wrocławiu trwała 4 lata, natomiast II instancja w Poznaniu trwała 1 rok ( przy regularnym dzwonieniu co kilka tygodni) ale było warto cierpliwie czekać. W lutym zawarliśmy sakrametnalne małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Ja jestem już przy koncówce I instancji, skarga złozona w lutym 2014, opinia sporzadzona przez biegłego już jest, teraz musze oplacić i pewnie potem trafi do sądziów. Wiec kiedy juz całkowicie sie skonczy I instancja (tzn ogłoszenie ) dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
madalenka10 2015.08.27 do "gość dziś " dziękuje za odpowiedź usmiech.gif czyli nie ma się czym stresować..a mam jeszcze jedno pytanie bo u nas jest dziwna sprawa, mamy się starać o zdjęcie klauzuli w diecezji w której narzeczony był poprzednio żonaty i gdzie siłą rzeczy trwała I Instancja. Byliśmy u księdza w parafii gdzie chcemy wziąć ślub i nam mówił że to dziwne...składa się o zniesienie klauzuli pismo do diecezji z której się pochodzi bądź do diecezji w której chce się zawrzeć związek małżeński... Jak było u Ciebie? tak samo, taka sama sytuacja wiec to chyba tak ma być :) a rozmowa nie ma co się denerwować:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalenka10
Dziękuje bo już zaczynamy się stresować ze to tak długo trwa i nie zdążymy tj chcemy zawrzeć związku małżeńskiego. Liczymy ze w tym miesiącu się odezwią z kurii i podadzą datę spotkania. Dziękuje za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani Eeemmi- moja córka miala I instancje w Warszawie- dekret otrzymała w maju, a dopiero wczoraj otrzymała pismo z II instancji z Poznania powiadamiające o przyjęciu sprawy do Trybunału II instancji/ po trzech miesiącach/. Jest w nim podany skład osobowy Trybunału, kwota 800 zł, jaka ma wpłacić na konto, a na końcu stwierdzenie, ze jednocześnie wszczyna się instrukcje sprawy. Nie skierowano do niej żadnych pytań ani odnośnie składu sędziowskiego, ani dotyczących samej skargi. Nie jest podane, jakim trybem będzie przebiegał proces. Myśle, ze w następnym piśmie, może za cztery lub piec miesięcy, Trybunał określi, czy będzie to tryb zwykły, czy wyda dekret. Pozdrawiam Panią i trzymam kciuki za Wszystkich Forumowiczów, którzy są na początku bądź na końcu swej drogi do uzyskania stwierdzenia nieważności małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość , Jeżeli chodzi o tryb, to jeżeli dobrze kojarzę, to od początku jaki to bedzie tryb. Przy zwykłym ok. 1200zł (bo dochodzi jeszcze kolejna opinia sporzadzona przez psychologa), lub przyspieszony i koszt ok 800zł (w tym wypadku psycholog nie jest wskazywany do kolejnego sporzadzenia opinii).. Jezeli cos pomyliłam, przepraszam, ale tak mi sie chyba dobrze "obiło" o uszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśle, ze ma Pani racje. Na pewno są takie założenia , ale w trakcie opiniowania, któryś z sędziów może zażądać głębszej analizy i sprawa zmieni swój tryb na zwyczajny. Mam nadzieje, ze w przypadku mojej córki i większości forumowiczów niższa opłata będzie wskazywała na dekret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Magdalenka10 : a kiedy planujecie ślub???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
Do "gość dziś " planujemy w Święta Bożego Narodzenia oczywiście tego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nareszcie mamy z ciągniętą klauzulę:)po prawie 5 latach walki o stwierdzenie nieważności możemy się pobrać za 3 tygodnie:)wszystkim życzę powodzenia i pomyślnych wyroków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu, wielkie gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
No to teraz bede czekać na orzeczenie, czy sie udało w I instancji i stwierdzą, że małzenstwo jest nieważne, czy jednak ważne. Podjęłam decyzję, że jeżeli orzeczą, że ważnie zawarte, to nie bedę tego ciagneła dalej, bo pewnie dalej byłoby podobnie, a brac ślubu ponownie nie zamierzam, więc kasy nabijać im nie bedę, za to, żeby orzeczyli nie prawdę. Jeżeli zaś orzeczą, że nieważnie zawarte, to się zastanowię. Wszystko zależy od tego, jak bedę miała pieniądze. Bo w obu wypadkach może być tak, że i tak zrezygnuję, albo wstrzymam (o ile sie da). Ile z was miało, że w I instancji orzekli, że zostanie nieważnie zawarte, a ile że ważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Magdalenka10.... to tak jak my tez chcemy się pobrać w Swieta Bozego Narodzenia...oby wszystko się ulozylo....bo nerwy sa mega ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
do "gość dziś " oj tak..nerwy są ogromne :/ My mamy o tyle nerwy że Kuria do której mamy się zwrócić z prośbą o zdjęcie klauzuli od dwóch miesięcy się nie oddzywa. Wysłaliśmy pismo, dzwoniliśmy by wyznaczono nam termin spotkania, odpowiedzieli przez tel. że wyznaczą i w piśmie nam prześlą...do dziś nie ma śladu pisma :( dziś bądź jutro musimy z ponagleniem dzwonić. Bo nic załatwić nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Magdalenka10 : U nas te sprawy z ściągnięcieM klauzuli idą jak do tej pory naprawdę sprawnie szybko....jeszcze tylko ta decyzja sądu i jeśli wyda zgodę możemy spokojnie przygotowania do ślubu ...I chrztu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za gratulację:)warto było czekać ale dobrze radzę dzwońcie jak najczęściej jakby nie to to byśmy jeszcze czekali:(do Magdalenka10 a jaka to kuria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Dziękuję za informację. Troszkę mnie Pani zmartwiła, bo miałam nadzieje, że teraz to już z górki i może faktycznie w 6 mies. się wyrobią w Poznaniu. No cóż, trzeba isę znowu uzbroić w cierpliwość i dzwonić do Poznania, pytać i ponaglać. Życze powodzenia córce! Miejmy nadzieję, że ta podana kwota wskazuje na wyrok dekretem. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani Eeemmi- dziękuje za odpowiedz i pozdrowienia, proszę się nie martwić, może ten Poznań okaże się nie taki straszny, prawdopodobnie czas oczekiwania na dokumenty wydłużył się ze względu na wakacje/ w Poznaniu mieli miesiąc przerwy/. Warszawa wysłała dokumenty bardzo szybko. Poza tym każda sprawa jest inna i może mieć inny przebieg. Miejmy nadzieje, ze teraz po urlopie trochę przyspiesza. Córka powiedziała, ze tylko raz zadzwoni, aby dowiedzieć się, czy dotarła wpłata i dlaczego nie otrzymała żadnych pytań. Do Warszawy tylko raz zadzwoniła, by uzyskać informacje, czy wysłali dokumenty do Poznania. Poinformujemy Panią, jak będziemy miały jakieś nowe informacje, a na razie czekamy i pozdrawiamy Panią i Wszystkich czekających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×