Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość PRAWNIK KANONISTA
http://www.kanonista.pdg.pl/ Dla zainteresowanych kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie prowadzenia procesów o orzeczenie nieważności małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
hallo jest tu kto po przesluchaniu swiadków czeka mnie psycholog przesluchanie swiadkow bylo w lipcu. Jad dlugo czeka sie na psychologa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena29
Sandra 99 ile czasu czekałaś na pierwsze wezwanie na przesłuchanie? A przesłuchanie świadków po jakim czasie miałaś? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mzd
w moim przypadku całośc od złożenia pozwu, do wyroku drugiej instancji trwała 2 lata i 3 m-ce, oczywiście chodzi mi o unieważanienie ślubu kościelnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
koniec listopada zlozylam wniosek do kurii a na poczatku maja bylismy przesluchiwani a swiadkowie w lipcu a teraz cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
listopad 2007 złozenie wniosku to kiedy ten psycholog ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia435
Z tego co tu widze to w kazdym województwie jest inaczej, w jednym sadzie kurialnym taka sam sprawa moze potrwać dluzej niz w innym, co zalezy tez pewnie od toku sprawy, jak i ilosci zlozonych skarg powodowych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia435
W Katowicach to trwa do okolo 2 lat ,w Warszawie na przyklad nieco dluzej, to duza diecezja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hallllllope
Sandra 99 A ilu swiadkow u Ciebie bylo i wszyscy na raz zeznawali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
ja mialam 2 swiadkow. jeden po drugim byli przesluchiwanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego znajomego własne minęły dwa lata od momentu złożenia dokumentów. Teraz od czerwca czeka na wyrok II instancji bo dostał już informacje,że dokumenty zostały przesłane di II inst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
wiki 27 a gdzie sprawa znajomego sie toczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hallllllope
jak ktos dwa lata czeka na zakonczenie sprawy a tu dopiero bedzie ta druga instancja no to jakos strasznie dlugo !!! to to sie wlecze i wlecze ! strasznie ! no to wspolczuje ..... slyszalam (tylko ze slyszenia) o duzo krotszych termi8nach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawa toczyła sie w Warszawie a II instancja w Poznaniu. Niestety ale to długo trwa. Wcześniej na tym forum pisalam kiedy było jego przesłuchanie i świadków. Cóż pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yose
Witam. Ja też jestem w trakcie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Pozew złożyłem w grudniu 2006 roku po niespełna 5-ciu miesiącach małżeństwa. Obecnie od kwietnia czekam na wyrok I instancji. Strasznie się to ciągnie. Sprawa toczy się w Katowicach. Ciężko tam z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji. Ciągle tylko czekać, czekać, czekać. Ale jedna rada dla wszystkich - dopominajcie się o swoją sprawę, dzwońcie i pytajcie. Słyszałem o sprawach które przeleżały lata, bo ktoś o nich zapomniał. Czy ktoś orientuje się jak długo w Katowicach oczekuje się na wyrok? Z tego co czytam, to każdy sąd ma swoje metody i terminy, dlatego jak już zbierać informacje to tylko z tego samego źródła. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
moja sprawa tez toczy sie w katowicach :) proboszcz z parafii powiedzial ze do 2 lat powinna mi sie zakonczyc 2 istancja ciekawe czy tak bedzie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola-2008
Witam, jestem niestety w podobnej sytuacji co Wy. Niestety na poczatku tej całej drogi:( Będę się strała o unieważnienie w Katowicach. Czy ktoś może mi powiedzieć od czego powinnam zacząć? Najpierw jechać do Kurii w Katowicach czy najpierw powinnam iść do swojej parafii? No i jak to naprawdę tam w Kurii w Katowicach wygląda? Chodzi mi o atmosferę i podejście, czy mozna tam liczyć na ludzką życzliwość? Tyle opowieści się na ten temat nasłuchałam, że bardzo boję się to wszystko zacząć :( Mam nadzieję, że z Waszą pomocą i wsparciem będzie mi lżej. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
jak dlugo czekaliscie na przesluchanie psychologa od czasu przesluchania swiadków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghgfggf
Jeżeli ktoś nie ma podstaw do unieważnienia małżeństwa to kanon mówiący o niezdolności psychicznej nie pomoże,to musi być niezdolność najpóźniej w trakcie brania ślubu.Wszystko co po ślubie jest nieważne.Czujecie tą trudność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghgfggf
pisanie skargi to czysty bizness dla ludzi wykorzystujących niewiedzę innych.Tonący chwyta się brzytwy niestety.Stw nieważn. małżeństwa jest możliwe,ale muszą być faktyczne podstawy,nie obiecanki adwokatów którzy tak pomogą ,ale pisać dokumenty ,nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghgfggf
albo to mnie zniechęcono w sądzie biskupim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
wchodzi ktos na to forum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola-2008
Sandra ja wchodzę ale jakoś nikt na moje pytania nie odpowiedział :( Z tego co wiem Ty też okręg Katowice więc może się jakoś zgadamy mailowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia435
Do : Karola 2008 Cos niecos na temat spraw koscielnych pisze wtym artykule: www.kobieta.wp.pl/kat,26339,wid,10066515,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia435
Karola Wszystko zalezy od tego jaka jest Twoja sprawa, jakie Ty bedziesz miala podejscie i od wielu innych czynnikow. Mozesz pojechac prosto do Kurii, ale jesli rozpocznie się Twoja sprawa to i tak beda kontaktowac sie z parafia gdzie byl slub zawarty, jak i poprosza o wydanie opinni o Tobie , proboszcza w Twojej parafii, jak i tej drugiej strony ! to na razie tyle ogólnikowo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena29
kto z Was składał skargę do Sądu Biskupiego w Łomży? powiedźcie mi,czy na przesłuchaniu naprawdę potrafią sponiewierać człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa1
Ja mialam przesluchanie w Lomzy. Fakt, wspominam je strasznie. Ale warto bylo. Trzeba przejsc i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia435
Dlaczego WSPOMINACIE strasznie przesluchania ????? Z osob mi znajomych ktore to przeszly (3) to bylo wszystko okey !! Moze Wasze sprawy byly trudne i mogly trudne pytania od tego zalezec !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena29
Kasiu powiedz mi ile czasu trwała Twoja sprawa? Czy długo czekałaś na przesłuchanie od złożenia skargi? O co Ciebie pytali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa1
Cala sprawa (dwie instancje) trwala jakies 3 lata. Złożenie papierów - styczen, pierwsze przesłuchanie - pażdziernik. Pytali sie niemal o wszystko: dziecinstwo, wiek szkolny, relacje rodzinne w moim domu i u eksa, poznanie, czas narzeczenstwa , slub itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×