Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

spoko, rozumiem podejście. Znam różne poglądy na temat stwierdzenia nieważności małżeństwa i całego procesu prawników itp. Po prostu uważam, że specyfika tego procesu jest na tyle niezwykła, że warto przynajmniej pójść się poradzić osoby wykwalifikowanej, bo np. nie każdy proboszcz (ksiądz) zna się na tych zagadnieniach wystarczająco dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pracuję dość dużo, i mało czasu mam na zajęcia poza pracą, ale książka od kasiako80 pochłonęła mnie na maxa. Tam naprawdę można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. kasiako80 - dzięki bardzo :) Jak już coś się zacznie u mnie dziać, dam znać. pozdrófffka i wytrwalości :) iiiiii, będę walczyć....dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamelia - co mogę powiedzieć ;-) POLECAM SIĘ i tyle ... a dokładnie książkę o której wspominasz :-) Chętnym jak zawsze wysyłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotka_
miał ktoś II instancje w Lublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotka_
to u nas w przemyslu uznali za niewazne i sprawa poszla do lublina i troche sie cykam jak to dalej bedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exx
do goga 111- jak poszło z psychologiem?uda się wszystko z weselem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adika0
Witam Jakiś czas temu napisałam skargę o unoeważnienie małżeństwa myślę że jest ona dobrze napisana jedymym moim problemem co do niej jest to że nie potrafię w fachowy dla kościoła sposób opisać przyczyny unieważnienia . Byłam w związku małżeńskim ok 3 lata przed ślubem mieszkaliśmy ok 2,5 roku razem z naszego związku nie było dzieci, jesteśmy po rozwodzie cywilnym. Przez cały okres narzeczeństwa rozmawialiśmy o tym że oboje chcemy mieć dzieci niestety po ślubie były mąż oznajmił że nie chce mieć dzieci że jest tyle rzeczy do zrobienia i zobaczenia . Drógim powodem jest psychiczne znęcanie się byłego męża nademną . niestety jedynymi świadkami tego co się działo są cztery ściany domu. Odizolował mnie od rodziny znajomych koleżanek. świadkami mogą być moi rodzice którzy widzieli co się dzieje ale nie do końca a jedyna koleżanka która może poświadczyć co się stało boi się zeznawać gdyż już były groźby wobec niej i mnie ze strony byłego męża. Nie wiem czy mam jakieś szanse ... i czy wogóle powinnam się za to brać a bardzo mi na tym zależy.. Były mąż powiedział że przyzna się tylko do tego że nie chciał mieć dzieci i nie wiem czy to jest wystarczający powód do unieważnienia Proszę doradźcie coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exx dzięki za pamięć. Z psychologiem poszło dobrze i powiedziała że wystawi opinię pozytywną (podobno bardzo miła kobieta). Teraz czekamy na zgodę z kurii. Mój facet dzwoni tam codziennie i pyta o swoją sprawę bo ślub ma być juz w tą sobotę. Pewnie wytrzymają nas do samego końca :o byle tylko zdążyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adika0
kasiako nie rozumię o co chodzi ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laszloo
Adikao, tzn. że Kasiako80 odpisuje Ci na Twoją prywatną pocztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adika0
Oki dzięki bardzo mi tym listem pomogłaś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adika0
laszloo - tak odpisała mi .. mam jeszcze jedno pytanie gdzie można złożyć taką skargę w miejscu zamieszkania byłego czy moim czy może tam gdzie był ślub i czy jes jakiś spis miejsc gdzie można składać skargi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adika0 - skargę najlepiej złożyć do Sądu podlegającego pod diecezję gdzie braliście ślub. Spis znajdziesz w książce. Oczywiście sprawę można też składać biorąc pod uwagę miejsce aktualnego zamieszkania - kilka stron wcześniej na tym forum była mowa. Ewentaulnie jak wspomniałam poczytaj w książce - wszystko tam jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adika0
DZIĘKI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksaaa
Goga już z góreczki, na pewn pójdzie Wam na rękę i zrobi to w terminie, troszkę nawet zazdroszczę, pewnie u nas nie dadzą tego unieważnienia, jakieś kiepskie mam przeczucia, tym bardziej, ze trwa to już trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotka_
Honka28 dziękuje za pocieszenie, podniosłaś mnie na duchu, ale niepewnośc będzie do końca:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksaaa wiem że czekanie w tym wszystkim to dramat ale musisz myśleć pozytywnie bo inaczej osiwiejesz za ten czas i szkoda nerwów. Wiem że nie da się tak calkiem nie denerwować bo to ciężkie sprawy ale chociaż spróbuj. Może już niedługo po wakacjach dostaniesz odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laszloo
Myślałam, że w czasie wakacji sądy nie wyrokują, ale jak poczytałam forum, to widzę, że jednak wieńczące decyzje bywają podejmowane i w sumie jakoś mnie to dodatkowo zatroskało. Czemu? Bo myślałam, że odłożę to moje 2,5-roczne wyczekiwanie na po wakacjach... Skrzynkę mam chyba najczystszą w okolicy od tego codziennego jej wymiatania głupią nadzieją, że to może już dziś... Czy to się kiedyś wreszcie skończy? I jak wreszcie nadejdzie wyrok z pierwszej instancji, to ile znów będę czekać na ten drugi? Przecież to nieludzkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostaliśmy zgodę :) :) :) ale ogromna ulga... jednak ślub sie odbędzie :) ksiądz w kurii się nawet śmiał że dawno nie mieli sprawy załatwianej w takim ekspresowym tempie :) dziękuje Wam bardzo za pomocne rady i dobre słowo :) wierze że Wam również się uda i wreszcie dostaniecie tak oczekiwaną dobrą wiadomość :) trzymam kciuki i piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisczka
Sądy pracują w wakacje, ale że tak powiem wolniej, poszczególne osoby są na urlopie, wiec wszystko wolniej idzie,bo i sędziowie są na urlopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exx
do goga 111- gratuluje i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia,zazdroszczę Ci, a my wciąż czekamy na II instancję.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga gratuluje serdecznie.Chyba wszystkie trzymałyśmy kciuki :) bo pomogło ;). Nasza sprawa jest u obrońcy węzła i kazali nam czekac na pismo sierpień wrzesień ma coś przyjść.Sądy działają ale wolniej,jednak każdy dzieńprzybliża nas do celu.Nic sie nie martwcie będzie dobrze nam też się uda. My czekamy 23 miesiące -Kraków I Instancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga życze Wam dużo szczęścia i pięknej ceremonii ślubnej ,dużo radości i słońca na każdy wspólny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga życze Wam dużo szczęścia i pięknej ceremonii ślubnej ,dużo radości i słońca na każdy wspólny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksaaa
goga gratulacje! ale fajnie, wszystkiego dobrego na nowej drodze życia ;) rybkawanda bardzo długo to trwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×