Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość ziolka
Zenek - GRATULACJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
gratuluje wszystkim którzy doczekali się już wyroku :) mam pytanie też dpstałam pismo z Sądu że mogę przyjechać na publikację akt tylko.... mój mąż twierdzi że nie został jeszcze przesłuchany przez biegłego więc po co ta publikacja ? czy po przesłuchaniu przez biegłego będzie kolejna? w liście pisze że po publikacji nastąpi faza wyrokowania (ale bez przesłuchania biegłego?) zapłaciłam za niego 500 zł w terminie wskazanym przez Sąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtaka_jedna_ja
czy ktoś zna odp na moje pytanie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia321
Książeczkę wysłałam raz jeszcze. W poprzednim mailu było duże "O" więc może dlatego nie doszedł. taka_jednaja Publikacja akt z reguły jest po zebraniu wszystkich dowodów przez Sąd więc pewnie biegłego już nie będzie... Ale pieniądze pobrali? A Ty byłaś na rozmowie z psychologiem? Może ta wpłata tylko za Twoje przesłuchanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za odp teraz właśnie czytam list z Sądu i tam jest że została sporządzona ekspertyza sądowo-psychologiczna biegłego sądowego dotycząca strony pozwanej to było miesiąc temu, dziś dostałam list o publikacji a po niej fazie wyrokowania... ja nie byłam przesłuchiwana przez biegłego bo kanony dotyczą tylko mojego męża , on twierdzi że nie dostał wezwania na przesłuchanie przez biegłego teraz nie wiem czy po tej publikacji będzie mąż badany dopiero czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
to powyżej to ja, zapomniałam się zalogować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie te 500 zł. za biegłego to właśnie za tą ekspertyzę, bo po publikacji akt masz jakiś tam czas na ustosunkowanie się do zebranego materiału i jest zamknięcie materiału dowodowego i idzie wszystko do sędziów, którzy wydają wyrok. Więc przesłuchiwanie przez psychologa po publikacji byłoby bez sensu. Ciekawe tylko na jakiej podstawie wydana została ta ekspertyza?? Może psycholog poczytal zeznania i tylko na tej podstawie coś naskrobał? Sprawa mojego męża jest na tym samym etapie, też był niedawno na publikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki jeszcze raz jestem szczerze zdziwiona że męża nie wzywali na badanie proces toczy się aż z 3 kanonów - nadanych przez Sąd 2 z nich dotyczą natury psychologicznej, więc myślałam że męża będą badać a tu niespodzianka może faktycznie wyrok oparty będzie na zeznaniach świadków i naszych? ciekawe ile po publikacji będę czekać na wyrok, póki co dość sprawnie to idzie - w lutym minął rok od złożenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co na takiej publikacji można przeczytać oprócz tego co zeznali świadkowie i ja z mężem? czy będzie tam jakiś "wstępny wyrok "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
taka_Jedna_Ja, wstępnego wyroku nie będzie, dopóki nie otrzymasz wyroku nie będziesz wiedziała jaki on będzie. Będą natomiast zeznania stron i świadków, no i ekspertyza biegłego wydana zapewne (z tego co piszesz) na podstawie waszych zeznań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można unieważnić małżeństwo nawet po 20 latach od rozwodu. Wystarczy skłamać i oprzeć się na najbardziej pewnym powodzie kościelnym (w 80-tych latach dodanym) - niezdolny(a) do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich i rodzicielskich z powodów psychicznych. Trochę to trwa, może kosztuje - nie wiem. Na pewno zadziała, Powodzenia wszystkim, Zastanówcie się tylko nad jednym - dziecko spłodzone z tak znienawidzonego małżeństwa w mniemaniu Kościoła zostaje bękartem. Powodzenia byłych zon i mężów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yola - zgadzam się z Tobą, po prostu szopka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
dzięki dziewczyny jeszcze raz ale czy to nie wydaje się dziwne że nie było badań ? teraz wszędzie się słyszy że były badania przeprowadzone a u nas nic... dla mnie to trochę dziwne, no ale zobaczymy może w przyszłym tyg pojadę tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
Yola 66, musisz się niestety douczyć, prawo Kościoła katolickiego stwierdza, iż dzieci zrodzone w małżeństwie, które wydawało się ważne, były i pozostają dziećmi z "prawego łoża" (kan. 1137 k.p.k.), choćby później została stwierdzona nieważność tego małżeństwa. Jak widać nie masz zielone pojęcia o tym co piszesz. Życzę powodzenia w nauce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychicznaWielkopolska
Do taka jedna Kochana tak sobie czytam posty i widzę, że u Ciebie proces toczy się z psychicznej niezdolności tak? Powiedz mi proszę o co konkretnie skarżysz exa, czy masz dowody na jego psychiczną niezdolność a jeśli tak to jakie to są dowody. Będę wdzięczna za odpowiedź. Dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
Psychiczna dowodów jako takich nie mam... głównym to, to że mąż mnie bardzo często zdradzał-z paroma kobietami na raz potrafił nie wiem co zeznał i co odpisał na moją skargę... być może przyznał się do wszystkiego u nas dużo się działo, momentami patrząc na to wyprawia mąż myślałam sobie "patologia" ciekawe co mi jutro powiedzą w Sądzie - bo chce zadzwonić może dowiem się czemu nie było przesłuchania przez biegłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn co do zdrad to myślę że świadkowie powiedzieli jak było - dla nikogo nie jest tajemnicą co wyprawiał mój mąż od początku mam dowody w postaci sms, na piśmie ale nie użyłam ich bo mąż nie kryje się z tym jak żyje obecnie myślę że w Sądzie nie próbował udawać zdziwienia jeżeli jest inaczej to teraz użyję tych dowodów dopiero nasze sprawa toczy się z 3 kanonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Mam pytanie- myślicie że zeznania dwóch świadków wystarczą? trzeci się nie stawił a innych nie mam niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaSi
Wiram Was :) Piszę jeszcze raz w tym temacie... Czy ktpś z Was miał II instancję w Katowicach ??? albo jak tam działa sąd ?? Jeśli chodzi o pytanie Eeemmi; u nas było dwóch świadków w I instancji i w dodatku rodzina - i otrzymaliśmy pozytywny wyrok, może dlatego że była żona mojego narzeczonego wstawiła się i opowiedziała jaka była prawda ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Dzięki za odpowiedź :) podniosłaś mnie na duchu bo bałam się , że wszystko stracone ze względu na słaby matteriał dowodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emii u nas było tak że powołałam 4 świadków a na przesłuchaniu powiedzieli że za mało i mam powołać kolejnych....4 -dali mi na to tydz czasu!! mi powiedzieli tak że można powołać minimum 3 świadków ale trzeba mieć wtedy twarde dowody w postaci zapisków, listów itp itd dodatkowo z urzędu powołali świadków ze ślubu w sumie miałam 7 osób które złożyło zeznania , 2 osoby odmówiły-ze strony męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
No właśnie u nas na przesłuchaniu powiedzieli żeby szukać jeszcze kogoś...tyle że nie ma kogo, bo mój narzeczony ze znajomymi byłej żony nie utrzymuje kontaku od czasu rozwodu cywilnego czyli od 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a świadkowie ślubu ? może jednak warto skorzystać z fb czy nk i odszukać znajomych i poprosić ich o złożenie zeznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Zenekxxx Ogromne gratulacje :) Powodzenia w życiu osobistym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_jedna_ja
u mnie się wyjaśniło :) mąż 2x nie odebrał awizo z terminem przesłuchania i opinia biegłego zapadła na podstawie zeznań w poniedziałek jadę zapoznać się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PsychicznaWielkopolska
Do taka jedna Kochana 3mam mocno kciuki za Twoją sprawę i życzę Ci aby wszystko poszło po Twojej myśli. U mnie widzisz jest na odwrót to ja jestem tą stroną, która tu przeważa czyli sądzoną:-/ Niestety mój były to totalny idiota i chce na moim nieszczęściu zbudować swoje szczęście, oczernia mnie, ale moje zadanie to nie dać się bo mam nadzieję prawda będzie po mojej stronie. Boję się tylko tego, że mam jednego świadka. Proces toczy się chyba z 2 albo 3 kanonów, 2 na pewno. Ty jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że masz czarno na białym. 3mam mocno kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____Gośka___
Zenku serdecznie gratuluje ;-))) a napisz proszę z jaką datą został wydany Twój wyrok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Dziękuję Wam wszystkim:-) klauzula jest wydana na stronę pozwana. Nie może zawrzeć małżeństwa bez uprzedniej konsultacji z Sądem. Mój wyrok został wydany już 17 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkopolsko jak to totalny idiota to gdzie ty miałaś oczy, Zenku jak to ma zakaz, to gdzie ty miałeś oczy jak zawieraliście związek! Bomba z was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi88
Zenku Gratulacje, My od 3 dni tez cieszymy sie uzyskaniem II instancji :) Pozdrowionka i trzymam Kciuki za wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×