Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Liczba zainteresowanych złożeniem skargi powodowej o stwierdzenie nieważności chyba jest coraz większa ... własnie zauważyłam że tworzy się strona Sądu Metroplitalnego w Warszawie http://www.trybunal.mkw.pl/ - jest jeszcze nie kompletna ale można tam znaleźć np. wzór skargi powodowej. Dodatkowo jest tam informacja o przerwie w pracach, o której ktoś tu ostatnio wspominał - Z powodu remontu Sąd jest nieczynny do pierwszych dni września. Pozdrawiam, kasiako80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Dziś szłam ulicą Nowogrodzką w Warszawie, z zewnątrz remontu Sądu Metropolitalnego nie widać ,oczywiście Sąd zajmuje tylko jedno piętro budynku,więc pewnie robią coś w środku...;).Faktycznie potrwa to pewnie tylko do września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ant5480
Jak przebiega obecnie II Instancja w Poznaniu? Jakie są etapy i ile trwają? Dziękuję z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przeczytałem całe forum do deski do deski jak pasjonującą lekturę. Są tu historie różne są tragedie jak i szczęśliwe zakończenia. Ale podoba mi się determinacja w osiąganiu własnych Everestów. Kończę właśnie rozwód cywilny połączony o władzę rodzicielską nad dzieckiem. Teraz zamierzam przystąpić do unieważnienia małżeństwa w kościele. Proszę na wstępie o dwie odpowiedzi na moje pytania. 1). Czy posiadanie dziecka przekreśla możliwość ubiegania się o unieważnienie małżeństwa? 2) Proszę o przedstawienie skrótowego harmonogramu postępowania przed sądem Biskupim w PRZEMYŚLU. Dziękuję wszystkim o przesłanie sławnej książeczki na 20 e-maili z forum , dostałem 3 ;) Kasiko80 jak zwykle pierwsze skrzypce. Pozdrawiam Cię Siostro ;) Zamierzam tu być stałym gościem i informować o moich postępach jak również korzystać w waszej pomocy. Dajecie wielkiego POWERA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piaty Ewangelisto :-) Witaj Bracie na forum :-) Posiadanie dziecka nie wyklucza możliwości stwierdzenia nieważności małżeństwa Harmonogram zawsze jest w miarę podobny: 1.Złożenie skargi powodowej 2.przesłuchanie stron 3.przesłuchanie świadków 4.przesłuchanie przez biegłego psychologa (jeśli będzie występował w sprawie) 5.publikacja akt 6.wydanie opinii przez obrońcę węzła małżeńskiego 7.wyrok Co do terminów o Przemyślu nic nie powiem, bo nie wiem, ale może z forum - ktoś może przybliżyć terminy?? No to przygotowany? Ekwipunek złożony z niedźwiedziej siły i anielskiej cierpliwości jest ? To w drogę, ne będzie łatwo ale o swoje trzeba walczyć - jak to w życiu :-) POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat Kościelny
Sprawa w Przemyślu idzie jakoś tak: Składasz i czekasz 1,5 roku na przyjęcie sprawy. Potem w ciągu pół roku jesteście przesłuchani, psycholog, świadkowie, publikacja itp. i dostaje się wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mój chłopak właśnie otrzymał wyrok I instancji unieważniający małżeństwo z powodu niezdolności do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej z jego winy. Nie ma nic więcej napisane w wyroku że nie może zawrzeć nowego związku małżeńskiego, czy że musi uzyskać zgodę własnego ordynariusza miejsca. Czy to oznacza że nie ma zakazu zawierania nowego związku małżeńskiego czy to dop. II instancja zakazuje? Czy sam powód jest już klauzulom zakazującą? Z góry dziękuję za odpowiedź. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Avenii Witam, zakaz może (ale nie musi) pojawić się przy wyroku wydanym przez Sąd II Instancji. Powodzenia! dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avenii - to dopiero połowa drogi - I instancja tutaj nie nadała klauzuli :-) może to zrobić nastomiast II instancja (przy czym równie dobrze klauzula może nie być nałożona przez II instancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czy orientuje się ktoś ile średnio czasu czeka się na wyrok II instancji w Katowicach? Tak czy tak dalej czekamy cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kasiako80! Ale harmonogram postępowania to ja już znam na pamięć ;) Chodzi mi bardziej o rozkład dat w kurii PRZEMYSKIEJ. Proszę jeśli ktoś to przechodził w PRZEMYŚLU to niech dopisze do "rozkładu jazdy" przedstawionego przez Kasiako80 daty na własnym przykładzie. Moja niewiasta podlega pod PŁOCK, ale większość świadków będzie podlegać pod PRZEMYŚL. Ten 2 letni okres stagnacji w Płocku gdzie nic się nie dzieje zanim wzruszą proces to normalnie cichy nacisk psychologiczny. I stanowczo mi się to niepodobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak_uniewaznic?
Dla każdego kto ma pytania i wątpliwości na temat unieważnienia małżeństwa a nie może doczekać się odpowiedzi w tym temacie polecam kompedium wiedzy na temat unieważnienia małżeństwa. Wszystko w jednym miejscu więc polecam: LINK DO PORADNIKA : http://www.wp3.pl/uniewaznienie_malzenstwa_ebook/ ====================================

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani- czy kupowac polecaną publikację czy nie pozostawiam decyzję Wam samym ale poniżej fragment polecanej lektury: "Kilka lat temu opublikowałem niewielką książkę pt. Proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Był to swoistego rodzaju poradnik, albo może lepiej powiedzieć pomocnik, głównie dla osób prowadzących w sądzie kościelnym lub chcących wprowadzić do niego sprawę o orzeczenie nieważności ich kanonicznego małżeństwa. Książka ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony duszpasterzy, którzy w swojej pracy spotykają się z nieregularnymi sytuacjami małżeńskimi, jak i ze strony wielu osób świeckich, którym pomogła w prowadzeniu ich spraw o orzeczenie nieważności małżeństwa. Książka ta od dłuższego już czasu jest jednak niedostępna na rynku księgarskim. Z tego powodu wielokrotnie zgłaszano potrzebę dodruku. Słuszniejszym wydaje się jednak nowe przedstawienie poruszanych w niej spraw. Z jednej strony, po ukazaniu się tamtej pozycji, otrzymałem wiele pytań, które świadczą o tym, że niektóre tematy potrzebują szerszego omówienia. Z tego powodu w obecnej wersji zamieszczono również podstawowe przypisy bibliografi czne (ograniczone zasadniczo do języka polskiego) dla osób chcących zgłębić jakiś konkretny problem. Innym powodem jest ukazanie się w 2005 r. wspomnianej Instrukcji Stolicy Apostolskiej, Dignitas connubii, na temat pro- wadzenia kanonicznych procesów o nieważność małżeństwa13. Dlatego konieczne stało się napisanie nowej, obszerniejszej i aktualnej wersji książki, uwzględniającej najnowsze dokumenty Kościoła w tej materii. Poprzednia pozycja skupiała się wyłącznie na kanonicznych procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Nie są to jednak jedyne procesy kanoniczne. Z tego powodu dodatkowo powstała potrzeba ukazania, chociażby w wersji skrótowej, innych kanonicznych procesów małżeńskich. Dlatego główny temat procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa kanonicznego został uzupełniony również innymi kościelnymi procesami małżeńskimi. Stwierdzenie nieważności małżeństwa Aleksander Sobczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ta nowa książeczka wnosi jakieś nowości w kwestii unieważnienia małżeństwa? Jeśli ktoś już ją ma niech się wypowie i porówna do tej starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiako jesteś rewelacyjna i bądź jak najdłużej. Pewnie jak u mnie coś się ruszy to będę Cię poszukiwać. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra :-) Mam i czytam Stwierdzenie nieważności małżeństwa i inne małżeńskie procesy kościelne A. Sobczak- niebawem dam znać co tam ciekawego jest napisane ;-) Pozdrawiam, słonecznego dziona życzę Wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monszy11
a ja wciaz czekam na wyrok II instancji w marcu wplacilam pieniadze i do dnia dzisiejszego cisza Ktos pisal ze Warszawa ma wakacje do 1.09 Czekam i czekam i nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foto akt
Czy podczas wglądu do akt można robić zdjęcia aparatem fotograficznym, czy trzeba wszystko przepisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Dot.: foto akt Witam, pozostaje przepisywanie. dr Arletta Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
do z piekła rodem Nie martw się nie ma się czego bać ,to zwykłe przesłuchanie ,odpowiadasz szczerze na pytania odnośnie związku pod przysięgą i to wszystko.Jak się nie kłamie i nie robi na złość dla zasady drugiej stronie-to nawet atmosfera jest ok/tam w Sądzie też są ludzie/.Bić tam nie biją,trwa to trochę i jest po wszystkim-dasz radę. :) foto akt Podobno były przypadki,że komuś udało się coś sfotografować ,ale raczej nielegalnie bez zgody Sądu,pozostają tradycyjne środki kartka i długopis(dość ciężko przepisać przy dużym materiale w aktach) i tych notatek nie mogą Ci zabronić .Pod koniec każą czasami podpisać jakieś oświadczenie,że zapoznałaś /zapoznałeś/ się z aktami/.Zastanawiam się czy można tego nie robić i odmówić podpisania,bo np.nie starczyło czasu na zapoznanie się w pełni z materiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
zawsze można napisać, iż zapoznało się z częścią materiału, np. do danej stronicy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka74
hej,czy ktoś miał IIinstancję w katowicach???jak długo to trwa???i ile kosztuje??/pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Publikacja akt- ważny moment. Po otrzymaniu dekretu o publikacji akt możemy się z nimi zapoznać, jak rozumiem można to zrobić we wskazanym terminie przez Sąd jednak tylko 1 raz, pomimo że dekret "mówi", że termin na zapoznanie się z aktami sprawy wyznaczony jest np: od 01 do 14 lipca 2011 roku? Drugi raz w wyznaczonym terminie nie ma szans na to, że pokażą akta raz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Akta zawsze zostaną udostępnione w danym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Piku12, Myślę sobie ,że my ,, jako strony"możemy się zapoznać raz z aktami swojej sprawy .Właśnie temu służą wg.mnie te składane przez strony oświadczenia , o ktorych napisałam wcześniej, a których czasami wymaga Sąd po ich okazaniu. Chcą żeby im napisać np.że w dniu takim i takim miałeś dostęp do swoich akt.Mimo,że teoretycznie termin jest np.dwa tygodnie i może strona chce codziennie przychodzić i spisywać zeznania np. jednego świadka ,potem drugiego,biegłego i tak dalej... to nie ma takiej możliwości,chyba że masz adwokata.Adwokat kościelny ma stały dostęp do akt,z tego co wiem może zawsze otrzymać ich odpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam ponownie, w Krakowie bez względu na to czy strona ma adwokata, pełnomocnika, czy też nie, może przychodzić kilkakrotnie. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż strony też mają swoje obowiązki, po drugie, analiza akt przez strony związana jest z jakimiś emocjami, często negatywnymi, trudno wymagać zatem, aby w przeciągu jednego dnia strona zadośćuczyniła obowiązkowi. Piszę tu naturalnie z perspektywy Sądu w Krakowie. Miłego dnia dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avenii u nas II Instancja w Katowicach od stycznia do czerwca wyrok w październiku drogą pocztową data na wyroku z czerwca.Przelewik na kwotę 200zł i za 2 tygodnie wyrok w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulkała56
Co to j est sporządzenie mowy obrończej po publikacji akt,bo gdzieś jest taki termin? Czy to jest to samo co odpowiedź strony na uwagi obrońcy węzła małżeńskiego? Może Pani adwokat potrafi to wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×