Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość poznań1
Witam właśnie dostałam pismo iż zaczyna się toczyś moja sprawa. Jestem po zawiązaniu sporu wczesniej jednak dowiedziałam się że ex nie będzie uczestniczył w sprawie . Nie pojawił się na zawiązaniu sporu nie odpowiedział na żadne pismo jednak do mnie pismo przyszło o zaczęciu się sprawy....moje pytanie brzmi co dalej jeżeli on nie będzie uczestniczył to może się przeciągnąć cała sprawa ? czy wtedy przesłuchane będą osoby które ja podaam za świadków? a co z nim (ex)? jak odbywa się taka sprawa gdzie ex nie stawia się na sprawie czy jestem w stanie dobrnąć do końca sama? Tysiące pytań mi się nasówa ..:( czy mimo wszystko on będzie informowany o toku sprawy? pomóżcie :( bo już po nocach mi się śni to wszystko:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Moze ktos wie czy po przesluchaniu stron i swiadkow ,wiedzac ze EX naopowiadal klamst ,mozna przed okazaniem akt napisac do kuri o tym co sie minelo i malo dokladnie opowiedzialo czyli tak dokladniej opowiedziec swoje zycie ,czy teraz niewypada???dopier u biegłego albo po okazaniu akt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań1
Dodam że sprawa toczy się z jego winy ( niezdolność nat. psych..) doczytałam się gdzieś w postach o tym że nieraz potrzebny jest psycholog czy nawet pychiatra ....tzn rozmowa z nim w celu ustalenia winy ale gdy u mnie sytuacja jest taka że ex nie uczestniczy w sprawie to co? proosze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do poznań1: pozwany zostanie ogłoszony jako nieobecny, Sąd może prosić P. o zaproponowanie kolejnych świadków; opinia psych. zostaje przyg. na podstawie akt sprawy, wyrok może zapaść nawet pozytywny. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwiec 06
do kasber: myslę, że powinnaś napisać czego zapomniałaś i nie powidziałaś - napisz, że w związku z tym sąd może jeszcze raz Cię przesłuchać uzupełniająco, jeżeli twoje pismo nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań1
Dziękuje Pani Arleto ! Zaczęłam myśleć pozytywnie , mam nadzieję że to przetrwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kochani jestem juz 4mies po rzesluchaniu moi swiadkowie tez zostali przesluchani ,a jak sie dowiedzialam co Ex za klamstwa nagadal na przesluchaniu -wynikalo to z pytan jaki swiadkowie dostawali reszty moge sie tylko domyslec ,wiec nie czekajac na publikacje akt ,dzis napisalam do KURI ze chciałabym dodac kilka istotnych faktow poniewaz na przesłuchaniu sie stresowalam i napewno wszystkiego niedopowiedzialam pokrotce opisalam jeszcze raz swoje zycie z prosba o dolaczenie tego do akt sprawy. Jak myslicie ??nie wyjdze to glupio moglam tak zrobic ,robil ktos z was tak Mnie caly czas dreczyło wiec mosialam napisac a tu niedługo wakacje wiec na spotkanie z bieglym i okazanie akt moge jeszcze poczekac CO o tym sadzicie??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
do kasber Rób to co Ci serce dyktuje,/nikt nie zna tak dobrze Twojej sytuacji jak Ty/inna sprawa czy wezmą takie pismo pod uwagę i czy na tym etapie pozwolą Ci złożyć dodatkowe zeznania.Teoretycznie jest tak,że do zamknięcia akt zawsze możesz złożyć dodatkowe dowody i wyjaśnienia. Ja do zeznań drugiej strony odniosłam się dopiero po okazaniu akt,ale jeszcze przed uwagami obrońcy/jak już sobie spokojnie wszystko przeczytałam,z zeznań eksa/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka1
k80 Książeczka wysłana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Do lilka2000 A gdzie kochaniutka toczy sie twoj proces i z jakiego tytułu? Tez twoj Ex wszystko robił zeby Ci zaszkodzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabada
witam, jestem po unieważnieniu małżeństwa, ale mam klauzulę, że potrzebna będzie zgoda ordynariusza, gdybym chciała wstąpić w nowy związek małżeński. mamy już wyznaczony termin rozmowy, aby uzyskać taką zgodę. Może mógłby mi ktoś pomóc (jeśli taką rozmowę ma za sobą) i napisać o co pyta taki ordynariusz, czy rozmawiamy razem , czy osobno, czy jest rozmowa z psychologiem, ile czeka się na wydanie takiej zgody itd. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź (bardzo mi zależy na czasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka1
kabada Niestety nie mogę Ci pomóc ale bardzo mnie interesuje jak to się odbywa ponieważ mam pozytywny wyrok z I instancji ale z klauzulą a obecnie czekam na wyrok II instancji. Wiec jak już będziesz po to daj proszę znać. Ksiądz notariusz w mojej Kurii kiedy otrzymałam wyrok I instancji powiedział że taką klauzulę znosi się po rozmowie z psychologiem powinnam się z nim spotkać zarówno ja jak i mój przyszły mąż. Ale niestety nic więcej na ten temat nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Dzis dzwonilam do KURI i nastepny etap to spotkanie z biegłym prawdopodobnie w Rybniku tak mnie poinformowal ksiadz z kuri w Katowicach ze tam gdzie mam najblizej swojego miejsca zamieszkania A wiec czy ktos z was mial spotkanie z biegłym w RYBNIKU???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauzula
jesli chodzi o zdjęcie klauzuli to proboszcz nie pisze zadnego pisma stosownego" mianowicie udajecie się do kurii biskupiej i tam notariusz daje wam odpowiedni druczek , nastepnie po tygodniu do was dzwoni aby powiadomic o godzinie spotkania narzeczeństwa i tak sędzia przesłuchuje 5minut jedno i drugie , składacie podpisy, nastepnie osoba z klauzulą ma tego samego dnia psychologa.....jesli będzie dobrze dostajecie pismo z wyrażeniem zgody ordynnariusza na sakrament. procedura trwa jeden tydzień. Lublin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bynia
Witam serdecznie Dokładnie przeczytałam wcześniejsze wypowiedzi. Chciałabym opowiedzieć moją historię. Mąż odszedł ode mnie nagle. Jeszcze dzień wcześniej pisał i smsy, że mnie kocha (które do dziś posiadam). Za sprawą agencji detektywistycznej dowiedziałam się, że mój mąż odszedł do innej kobiety (sam się do tego nie przyznał). przeszliśmy już rozwód cywilny, podczas którego wyraziłam zgodę na nieorzekanie o winie, miedzy innymi na prośbę i teściowe i fakt, że jestem zatrudniona u rodziny męża. Bałam się, że stracę pracę. Teraz mój mąż wystąpił o unieważnienie małżeństwa przed Sądem Biskupim. W skardze powołał się na "niezdolności do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej po stronie pozwanej. Odpowiedziałam na skargę do Sądu Biskupiego, podając swoje rację. Otrzymała wezwanie na sesję Sądu, jednak w piśmie z Sądu Biskupiego pojawiła się nowa przyczyna: poważnego braku rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich wzajemnie przekazywanych i przyjmowanych po stronie pozwanej niewiasty. Jestem zaskoczona, ponieważ drugiego powodu nie znalazłam we wcześniej przesłanej mi skardze męża. Za tydzień odbędzie się posiedzenie Sądu Biskupiego. W związku z tym mam kilka putań: - w pisemnej odpowiedzi na pismo z Sądu i sakrgę mojego męża nie podałam listy świadków. Czy moge to zrobić na posiedzeniu Sądu (choć nie chciałam włączać wspólnie lubiących nas znajomych w tak przykra sytuację między nami. Mąż na świadków powołał członków swojej rodziny)? - mąż zarzuca mi zaburzenia natury psychicznej. Czy w związku z tym mogę poprosić na sprawie o przebadanie mnie przez specjalistę? - w skardze mąż stwierdził, że nie chciał brać ze mną ślubu, ale ja go namówiłam (małżeństwem byliśmy 12 lat). To absolutna nieprawda, jednak czy to przypadkiem nie świadczy o Jego braku dojrzałości do wstąpienia w związek małżeński? - mąż zarzuca w skardze fakt iż nie starałam się o dziecko. To nie jest prawdą, posiadam na potwierdzenie długotrwałego leczenia dokumentację medyczną (czy zabrać ją do Sądu Biskupiego)? - czy zabrać ze sobą dokumentację detektywistyczną? - mój mąż (w świetle prawa cywilnego - były mąż) jest sobą majętną. Jego rodzina przyjaźni się z Proboszczem miejscowej Parafii. Czy te fakty mogą wpłynąć na decyzję o unieważnieniu małżeństwa przez Sąd Biskupi? - jakie koszty będę musiała ponieść w trakcie trwania procesu (to nie ja wystąpiłam z pozwem). Mój mąż zna moją sytuację materialną i wie, że będzie to dla mnie problemem. - jaka jest rola Obrońcy Węzła Małżeńskiego (tzn czytałam o niej, ale nie bardzo rozumiem. Czy to Ksiądz, którego zadaniem będzie bronić ważności naszego związku?) W odpowiedzi na pismo z Sądu Biskupiego napisałam, że przyjmę Jego decyzję z pokorą, mimo iż dla mnie nasze małżeństwo jest ważne przed Bogiem. Tak rzeczywiście uważam. Wychodziłam za męża z miłości i bardzo przeżyłam informację, iż przez ponad rok naszego małżeństwa zdradzał mnie z inną kobietą, a potem dla niej mnie zostawił. Było mi bardzo przykro, gdy czytałam słowa skargi męża do sądu, tym bardziej, że nie mają pokrycia w prawdzie. Czasami myślę sobie, że ta sprawa będzie jedynie słowem przeciwko słowu i że pozycja męża i znajomości Jego rodziny doprowadzą do unieważnienia małżeństwa. Przez ostatnie 1,5 roku przeżyłam wiele ciężkich chwil. Czytając Wasze wypowiedzi widzę, że jeszcze wiele takich mnie będzie czekać. Po odejściu męża zostałam w jego rodzinnym mieście zupełnie sama (On się wyprowadził). Nie wiem czy podołam kolejnym cierpieniom i czasami zastanawiam się, czy nie zostawić tej sprawy, czy może jednak nie zgłosić się na wezwanie sądu, bo przecież tak naprawdę ocena ważności naszego małżeństwa należy do Boga. Z całego serca proszę o odpowiedzi rady. I przepraszam, że tak się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bynia
i Jeśli mogę poprosić także bardzo proszę o książeczkę. Mój adres: bettyxue@poczta.fm Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniu ksiązeczke Ci zaraz wyślę, jesli chcialabyś pogadać to odezwij sie na maila, bo nasze historie są bardzo podobne, bardzo!!! pozdrawiam Cię trzymaj sie dzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabada
MAJECZKA1 I KLAUZULA bardzo dziękuję za Wasze słowa, jest mi już lepiej, bo wiem (mniej więcej) czego się spodziewać, tym bardziej, że moja sprawa toczy się w Lublinie, jeszcze się odezwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. A ja dzisiaj dostałem pismo z II instancji (Warszawa), żeby opłacić sprawę (500 zł) i odpowiedzieć na 3 pytania, czy nie mam zastrzeżeń do składu sędziowskiego, czy mam uwagi do wyroku I instancji oraz czy chcę wnieść jakieś nowe dowody. Czy ktoś miał może II instancję w Wawie i może napisać ile to mniej więcej potrwa? Zastanawiam się tez czy warto odpisywać na te pytania. Wprawdzie mam I instancję pozytywną, ale z klauzulą, z którą się osobiście nie zgadzam. Jednak wolałbym nie zepsuć czegoś zastrzeżeniami do wyroku I instancji w tym zakresie... Wszelkie rady co do tego etapu mile widziane ;) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa111
Ja dopiero będę składać skargę I etap- Warszawa Robo 6 - możemy na maila? podpowiesz mi coś? obawiam się, że też mogę mieć klauzulę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majar11
Witam, ja też proszę o przesłanie tego e-booka na mój adres mailowy: zabamaja@interia.pl. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa111 pisz na robo5@o2.pl Jeśli tylko będę w stanie - pomogę! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani czy klauzulę dostaje się tylko w przypadku tytułu niemożliwoścl podjęcia podstawowych obowiazkow malzenskich z przyczyn natury psychicznej.??? Czy z innych kanonów też można otrzymać klauzulę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 2000
do krysia 68 Klauzulę można otrzymać np.z powodu niemocy płciowej,osoba którą uznano za niezdolną do aktów małżeńskich,czasami nie może zawrzeć ślubu bez zgody Ordynariusza miejsca,np. dopiero po przedstawieniu opinii lekarza, uzyskuje taką się zgodę. Wniosek nie zawsze klauzula dotyczy niezdolności psychicznej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×