Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gosia1229
do magunia nr pod który ja dzwoniłam to 61 851-28-30. No a może I instancja po prostu nie przesłała jeszcze dokumentów do II instancji, u mnie tak właśnie było. Wyrok z Gniezna dostałam w lipcu 2012 a dokumenty do Poznania przesłali dopiero w listopadzie 2012. I właściwie w ciągu 2 tygodni chyba od momentu jak w Poznaniu dostali papiery to do mnie już przysłali pismo o przyjęciu sprawy. No za często też nie ma co dzwonić bo się tam wkurzają :-) aha no i notują sobie każdy telefon :-) Póki co najlepiej zadzwoń i zapytaj czy w ogóle Twoja sprawa już dotarła do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaret776
Warto szukać adwokata kościelnego do prowadzenia sprawy? Moja znajoma miała i było wszystko załatwione pozytywnie. Podobno są jacyś adwokaci w sądzie dostępni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu otrzymasz odpowiedź raczej negatywną, bo nie mamy kasy, więc radzimy sobie sami, ale po to są adwokaci, aby pomagali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 55 lat nie planuję nowego związku czy małżeństwa chcę unieważnienia...bo... nie myślę też o rozwodzie, jedynie definitywnym rozstaniu jedynie chciałabym uniewaznienia ślubu kościelnego małżeństwo zawarte pod przymusem, ja przysięgi nie złożyłam ani nie przyjęłam do serca, jedynie pojawiłam się w kościele i wyszło,że mam ślub! świadkowie- mama i teściowa od lat nie żyją mąż zataił alkoholizm, wyszło już po zapowiedziach... on prawdopodobnie skłamie więc nie mam świadków, dokumentów, bo się nie poddał leczeniu! tyran psychiczny i dlatego chcę odejść: dorosłe dziecko; w 2010 awantura, chciał mnie zabić policja zapytacie , dlaczego tak późno? bo jakoś życie się toczyło, ale ..muszę to zakończyć czy mam szanse na unieważnienie? wiem, koszty, sprawa długo się ciągnie, z 8 lat ..mogę nie dożyć pomóżcie mi jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita0000
Do gosc = prosze mi wierzyc ze nieważność małżenska niekoniecznie jest "targana' latami , sa osoby jak np moj sasiad ktory I i II instancje dostal w 1 rok, moj TŻ juz 3 rok ale papiery leza w II instancji. Prosze walczyc dla spokojnego sumienia i wyrwania sie od tego Tyrana psychicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
13sierpnia dostaliśmy wyrok z I Instacji. Do tej pory cisza. Myślicie że jeszcze nie przesłali dokumentów do II w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Małgoś73 . Zadzwoń tam koniecznie i zapytaj. Ja na Twoim miejscu dawno bym to zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Jowita: mnie w Warszawie również mówili , ze dekret czeka na podpisy, kiedy go otrzymałam- był podpisany przez jedną osobe -notariusza:) Forumowiczom wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani w Nowym Roku życzę Wam Wszystkim szybkiego zakończenia procesów i samych pozytywnych wyroków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mkewa dziekuję... Po Nowym Roku mąż bedzie dzwonił. Czekaliśmy bo trochę przyzwyczaili nas do odwlekania spraw mimo telefonów,listów. Zastanowiło mnie jednak że Zenek dawno cos już dostał a my nic. Do Krakowa dzwonić? Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika m
Wszystkim tylko pomyślnych wiadomości z Sadów Biskupich w Nowym Roku 2014!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Małgoś73 . Ja bym zadzwoniła do II czy już akta dostali i na jakim etapie to już jest na przykład. Resztę sami powiedzą. Nikt głowy nie urwie przez telefon, a poza tym dzwoni tam dużo ludzi i tak za jakiś czas nie będą pamiętać kto dzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Wszystkim życzę spełnienia marzeń w Nowym 2014 Roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Dziękuję. W I co chwilę dzwoniliśmy,pisaliśmy a i tak sprawa toczy się już prawie 10lat (w kwietniu będzie). Dlatego nie zdziwiłabym się gdyby Kielce przetrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąd zapomniał mnie wysłać na badanie psychologa. Jestem już po publikacji akt. Czy po moim badaniu nastąpi ponowna publikacja akt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gość, po badaniu będzie ponowana publikacja akt, ponieważ opinia biegłego jest nowym dowodem w sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio miałem okazję przeglądac akta swojej sprawy. kazda strona akt ma swój numerek. Zauwazyłem ze kilka stron brakuje. Kiedy zapytałem gdzie są brakujące strony, usłyszałem w odpowiedzi że do opinii księży proboszczów strony nie mają wglądu. Czy wszędzie tak jest ? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trafiłam na inne fora i tam wiele czytam przeraża mnie to zeznawanie, rozprawy, koszty do tego ciągnie się latami nie wiem czy warto, jak ja nie planuję nowego związku w dodatku pranie brudów i wgląd znajomego proboszcza... boje się, jak ktoś opisywał,że psychicznie siadł, bo mąż zrobił z niej wariatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli to konieczne to działaj jelsi wiesz ze nie musisz , pomimo tego że i tak nie bedziecie żyć nigdy razem to można w każdej chwili zrobic to tak jak sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gość, w Lublinie też tak jest, opini proboszczów w okazanych aktach nie bylo, a wiem, że sąd występował do parafii stron i świadków o ich wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość Wszędzie tak jest, że opinia proboszcza parafi nie jest dla stron do wglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaj_31
Czy za II instancję też się płaci??? Jakie są mniej więcej koszty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co jeżeli terytorialnie przynależy się do parafii X a od urodzenia chodzi się do parafii Y ? tam też brałam ślub nie znam księży z parafii X, jedynie na kolędzie poznaję i mówię że nie chodzę tam bo chodzę od urodzenia i mam nawet bliżej do parafii Y czy muszę to gdzieś zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Zenek Twoja II Instancja toczy się w Krakowie,tak? Podaj mi jakiś numer bo nie można się do nich dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Pomyliłam się.W Warszawie.Jest ktoś kogo sprawa toczy się w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Kaj_31 . W Białymstoku płaci się II Instancję. Jest to przynajmniej z tego co ja wiem albo 800 zł (miałam osobiście) albo o ile pamiętam 1200 zł (miała jedna osoba której sprawa toczy się trybem od nowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaj_31
mkewa dziekuje:)) u mnie II instancja Warszwa, miał moze ktos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Dodzwonił się.Słuchajcie wyrok zapadł w kwietniu 2010r. w sieroniu tego roku dostaliśmy wyrok a w Krakowie akt jeszcze nie ma.Normalnie ręce opadają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lata_mi_to_koło_khymm
kolejny frapujący mnie temat ...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
We wtorek m. będzie dzwonił.Zobaczymy co usłyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×