Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość ona_59
W Częstochowie były tylko badania psychologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do taka_jedna_ja Po badaniu ok... w sumie mam wrażenie, że Pani bardzo się spieszyła bo jak zobaczyła że już jest przed czasem kolejna osoba to podzwoniła do kolejnych żeby byli szybciej i miałam wrażenie że ze mną urwała w połowie... Zobaczymy co z tego wyniknie. Ja nie dostałam pisma, że zaczęli przesłuchiwać świadków... W sumie jednego mojego świadka nie przesłuchali do dziś bo nie mógł wtedy w tym terminie i mieli mu inny termin ustalić i wysłać powiadomienie i na razie cisza od sierpnia. Ja byłam przesłuchiwana w kwietniu a świadkowie w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gość Ja miałam biegłego psychologa niedawno, na początku rozmowa o dzieciństwie, małżeństwie itd a potem dwa testy, niektóre pytania pamiętam ale myślę, że lepiej jak się ich nie zna i nie analizuje, bo i tak nie znasz klucza do ocenienia tego a tam nie ma odpowiedzi dobrych i złych dopiero po przeanalizowaniu całego testu można wyciągnąć jakieś wnioski podobno... Na początku testu pisze, żeby nie analizować zbyt długo tylko odpowiadać w miarę szybko... Dla mnie i tak wiele pytań było trudnych bo można było odpowiadać tylko TAK lub NIE i trzeba było którąś z tych odpowiedzi wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
ona_59 . Gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doszczesciajedenkrok
Ona gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Wszystkim życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
Dziękuje za gratulacje, a Wam życzę abyście cierpliwie czekali na pozytywne wyroki. Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam dzisiaj uwagi Obrońcy Węzła Małżeńskiego i nie wiem co mam o nich myśleć, i w zasadzie nie potrafię ocenić, czy są dobre czy złe. Życzę Wszystkim spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Adko to jakoś szybko dostałas te uwagi. Albo mi się tak wydaje. Odpowiedź na te, z którymi się nie zgadzasz. Ja robiłem to w punktach. Dasz radę:-). Życzę Wszystkim Wesołych i Zdrowych Świat! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenexxx, już napisałam odpowiedź, żeby to nade mną nie wisiało przez Święta. Zaraz pędzę na pocztę, żeby je wysłać :) Punktów było 4, nie wiem czy to dużo, czy mało, 3 opisywały stan faktyczny no i w zsadzie się z nimi zgadzam, ale ostatni mnie rozwalił - 3 świadków zgłoszonych przez powódkę, w tym 2 z bliskiej rodziny. Ich zeznania mogą być nieobiektywne. O opinii biegłego w uwagach nie było ani słowa, więc ja w swojej odpowiedzi oparłam się głównie na niej. Zobaczymy co będzie dalej, zaczynyna się czekanie na wyrok. Jeszcze raz życzę Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
U mnie wyglądało to podobnie. Ja miałem 5 pkt. 4 z nich do stanu faktycznego i ostatni dotyczący świadków. Trzymam kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
do ona_59 - ile trwała u Ciebie II instancja w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
adka75 Zenekxxx . U mnie obrońca napisał że nie widzi argumentów które przemawiają za ważnością małżeństwa. Ja się do uwag nie odnosiłam w ogóle bo były na moją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mkewa, u mnie nie wprost napisane, jakie argumenty przemawiają za ważnością małżeństwa, natomiast obrońca poddaje w wątpliwość obiektywność zeznań dwóch świadków. Dziwne te uwagi. No cóż czas pokaże jaki będzie miało to wpływ na wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
do Nedla w Poznaniu trwało to ok 3 lat. Rozpatrywana była od początku, przesłuchiwani świadkowie, nowe dowody. Pozwany nie uczestniczył w sprawie od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś z Was może podać przykładowe pytania zadawane przez psychologa biegłego....? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. W mojej sytuacji bardzo by mi to pomogło, ponieważ zawodowo jestem związana z psychologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnaa
my jesteśmy związani tajemnicą, że do ukończenia procesu nie szepniemy słówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja_31
Wlasnie dostałam wyrok I instancji - malzenstwo zwarte waznie:(((( teraz pisanie apelacji, jak wyglada II instancja czy ktos sie orientuje??? Musze apelacje napisac tu gdzie toczy sie sprawa???? a II instatncje mam w Warszawie czy moze ktos tam cos ma????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja_31, współczuję, ale walcz, nie poddawaj się. Gdzie toczyła się Twoja I instancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnaa
Kaju rozumiem rozgoryczenie, ale popatrz na to z innej strony, wyszło, że nie skłamałaś, czegoś nie chciała a jednak wyszłaś za mąż, gdy masz jakiegoś już narzeczonego, to wie, że jesteś prawdomówna, no i wyszło, że byłaś zdolna, czyli obecny może być z ciebie dumny, że nie wyszłaś za mąż na zasadzie głupawki, to też jest ważne, po prostu można na Tobie polegać, a się nie udało, trudno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja_31
adka: I instancja Radom a II teraz zlozenie apelacji Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia1229
Dzisiaj po łącznie 4 latach trwania procesu dotarł do mnie dekret uznający moje małżeństwo za zawarte nieważnie. I instancja Gniezno - 2 lata 11 miesięcy II instancja Poznań - 1 rok 1 miesiąc Zachęcam wszystkich do pisania i dzwonienia do sądów w kwestii swoich spraw, gdyby nie to pewnie jeszcze dużo dłużej bym czekała. I jeżeli Wasi świadkowie mają być przesłuchiwani na parafiach a nie w sądzie to proponuję samemu zgłosić się do proboszcza parafii w której ma być przesłuchany świadek w celu ustalenia terminu, ja tak nie zrobiłam i przez to sprawa przeciągnęła się o ok. 10 miesięcy w 1 instancji bo 2 na 4 proboszczów "ignorowało" wezwania sądu do przesłuchania świadków ale o tym dowiedziałam się dopiero na publikacji akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosia gratuluje!!!!! z tymi wezwaniami to chyba masz rację, w listopadzie zapadła decyzja o przesłuchaniu świadków a na tą chwilę tylko 2 świadków z tej samej parafii dostało wezwanie na ustalenie terminu , reszta NIC a wezwania rozesłano do każdej z parafii wychodzi na to że już miesiąc niektóre parafie przetrzymują wezwania do przesłuchania i nic z tym nie robią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doszczesciajedenkrok
Gosia gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita0000
Moj TŻ tez dzis dzwonil do II Instancji zorientować sie jak wyglądają sprawy .. podobno wyrok czeka na podpis drugiego z Sędziów...nie mam pojecia jakie to stadium sprawy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LIMIT ROZWODÓW W RODZINIE WYCZERPANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LIMIT ROZWODÓW W RODZINIE WYCZERPANY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
Gosia,moje gratulacje! II instancja w Poznaniu troche dlugo u Ciebie trwala. Ja nadal czekam na jakis dokument z tamtejszej kurii o przyjeciu sprawy. Wyrok I instancji dostalam koncem wrzesnia.minely juz 3 miesiace i nadal cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magunia
Gosiu,a masz jakis namiar do kurii poznanskiej?bo moze zadzwonilabym i dowiedziala sie na jakim etapie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×