Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Nadya24
U mnie wszyscy świadkowie byli przesłuchiwani w swoim miejscu zamieszkania i parafii do niej przynależacej, jeżeli chodzi o papiery, to trzeba sprawdzać, bo 2 ze świadków byli przesłuchiwani, gdzie indziej i dostali ponowne wezwanie do przesłuchania, bo były jakieś zmiany w probostwie i cóż zrobił się bałagan, więc czasami trzeba wyjaśnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek83
Moi świadkowie też byli przesłuchiwani w swoich parafiach, i poszło to dosyć sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moi drodzy, chciała bym się podzielić dobrą nowiną! mamy nareszcie pozwolenie na zawarcie sakramentalnego małżeństwa :) Mam nadzieję że tak jak i nam uda się i Wam wszystkim...należy tylko uzbroić się w cierpliwość. Życzę wszystkim powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia 88
Dzęki za odp. Dzwonilam do Sądu, obiecali interwencję, bo sami stweirdzili, że to za długo trwa, powiedzieli, że sama mam się nie kontaktować z tamtym księdzem i oni to załatwią... szkoda, ze opieszałość jednego księdza spowodowała, przedłużenie moego procesu o kolejne 4 miesące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ! ja dziś się dowiedziałam że moja sprawa w II instancji idzie trybem przyspieszonym (do zapłaty miałam 700zł) akta są u Obrońcy Węzła wiecie może co teraz ? czy Obrońca wydaje ostateczny wyrok ? czy to jest tak samo jak w I instancji, obrońca a później każde z Sędziów wydaje swój wyrok? ile mogę jeszcze czekać ? z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co nas to magda obchodzi, nie mów, że teraz będziesz przyjmować komunię co tydzień, kondomy, tabletki, plastry, no wiesz, chyba nie ma u ciebie co rok to prorok:) to miłego bzykanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Magdalena10 - Gratuluję!!! wszystkiego najlepszego Wam życzę :) mam nadzieję że i my niedługo będziemy mogli pochwalić się taka sama dobra wiadomością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
dziękuję bardzo :) trzymam kciuki za Wszystkich :) na pewno się uda i też Eeemmi niedługo i Ty pochwalisz się swoim szczęściem :) życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
Witam serdecznie.....mam pytanie...moja druga połowa złożyła skarge , która została przyjęta.....dzis dowiedziałam się od znajomej , ze "on nie podpada- bo zył w związku 10 lat, ma 2 dzieci i od momentu rozstania minęło juz 17 lat" Czy to ma jakieś znaczenie?????czy to nas na starcie dyskryminuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic sie Krysia nie martw. Nic was nie dyskryminuje. Pieniądz jest pieniądz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestrzegam przed adwokatami. Piszę tu o adwokatach zatwierdzonych przez poszczególne Sądy. Za kilka tysięcy zł nie mają wątpliwości w zasadność sprawy, pod koniec procesu informują, że właściwie proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa powinien być czym ,,niezwykle żadkim". Widziałam niedawno ,,naszego" mecenasa z TV. Musi się dobrze zareklamować. Głód pieniądza. No cóż, wielkie rozczarowanie. Tylko liczyły się kolejne transze wpłat. Brak współpracy, nieumiejętność słuchania, empatii, alfa i omega. Najważniejsze, że zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Oj chciałabym bardzo!!! :) Już się nie mogę doczekać, i mam nadzieję że sprawa zakończy się pozytywnie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego żadki napisałeś przez rz? nie rób obciachu, bo pomyśli się, że polaczki to analfabeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyglądał Wasz kolejny ślub i wesele po stwierdzonej nieważności poprzedniego małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajowsko, ludziom gały wychodziły, że ja drugi raz wianek na łbie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łeb to masz Ty....w dodatku pusty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda tylko że wianka nie miałam między nogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój drogi "małżonek" po kilku latach od rozwodu cywilnego napisał do sądu Metropolitalnego, że nie zgadza się na stwierdzenie nieważności naszego małżeństwa, że nadal mnie kocha, nigdy nie przestał i będzie walczył o nasze małżeństwo.....jestem załamana, czy mieliście takie doświadczenia? Co teraz zrobi sąd, co ja mam robić? Nie muszę mówić, że nie wierzę mu za grosz! Będę wdzięczna za Wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób to, co ci doradza twój nowy gach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam osobiście przypadek kiedy mąż był bardzo wierzący nie zgadzał się na "unieważnienie" małżeństwa, żył sam czekając na żone a żona (w inny związku) i tak je dostała z winy obojga - stwierdzono niedojrzałość oboje stron mój mąż też nie zgadzał się na "unieważnienie" mimo że kobiety zmieniał jak rękawiczki a do mnie chciał wrócić tylko na sex....nie aby tworzyć rodzinę... przedłużał cały proces, wnosił apelacje i cuda wianki a jednak orzeczono nieważność z jego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź, jeśli miałabyś oceniać - mniej więcej o jaki czas przedłużyło to cały proces? Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
błona się w tym czasie nie zrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o mój proces? ciężko stwierdzić, ale napewno poszłoby szybciej gdyby mąż stawił się za 1 razem na wezwanie do Sądu, a tak wysyłali zawiadomienia co ileś tyg a on nic, w końcu został przesłuchany w swojej parafii to samo było z przesłuchaniem u biegłej, nie odbierał poczty.... itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. U mnie jest i pewnie dalej będzie podobny scenariusz. Na przesłuchanie były mąż stawił się po trzecim ponagleniu, później nie interesował się sprawa, a teraz nagle stwierdził, że będzie walczył o nasze "małżeństwo".....Szkoda, że się tak nie starał, gdy trwało....Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i to jest dziwne.... mój mąż ani razu w sumie nie podjął próby uratowania małżeństwa, dalej żyje z kochanką, ale twierdzi że małżeństwa nikt mu unieważmiał nie będzie i jeszcze za nim złożyłam papiery to mówił mi wprost że zrobi wszystko abym tego nie dostała ja żyję sama, czekam do końca procesu, po tym co przeszłam przy "mężu" nie wiem czy jestem w stanie ułożyć sobie z kimś innym życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie.....ile kosztuje was stwierdzenie nieważności małżeństwa (Kraków) ,czy płaci się w całości czy za poszczególne instancje? może ktoś wyjaśnić o co dokładnie chodzi o zmiany w sadzie metrop.po 8.12? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akinom812
Bp Pio Vito Pinto (Watykan)- Dziekan Trybunału Roty Rzymskiej: Sprawy sprzed 08 października 2015 r. nie podlegają Mitis Iudex Dominus Iesus. Jeśli wyroki wydane zostają po 08 października, wówczas podlegają. Dzień 08 października będzie początkiem okresu przygotowania. Biskup musi być świadom ogromnej odpowiedzialności, jaką ponosi w związku z prowadzeniem tych procesów. Słyszeliście coś o tym, bo znalazłam to na jednej ze stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość, Nie wiem ile się płaci w Krakowie. Zaś za poszczególne instancje płaci się osobno i też nie z góry. Najpierw za przyjęcie skargi, przy pierwszym przesłuchaniu "kolejną część" i jeżeli bedzie powołany biegły psycholog to również, ale dopiero po przesłuchaniu. Do Akinom, ja słyszałam jedynie o tym, że wyroki wydane po 8 grudnia nie będą potrzebowały potwierdzenia w drugiej instancji, ale to sie okaże "w praniu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Witam. Ma ktoś może jakies informacje z II instancji w Poznaniu? może u kogoś coś drgnęło w sprawie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, w sprawie córki nie ma żadnego postępu. Minęło już dwa miesiące, jak wpłaciła pieniążki na proces w drugiej instancji i myślimy, ze nie mamy co oczekiwać żadnej nowej informacji do końca roku. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, pozdrawiam Panią i życzę jak najszybszych pomyślnych wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×