Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiakkk

Rzeczoznawca majątkowy!!!

Polecane posty

Gość S8
do nicka5 do konca tego roku trzeba bylo miec ukonczone studia ekonomiczne lub techniczne. od 1 stycznia 2007 wchodzi w zycie nowa ustawa regulujaca ta kwestie i do rozpoczecia podyplomowki z zakresu rzeczoznawstwa majatkowego wystarczy miec magisterke (moze byc nawet z teologi :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S8
Do Edit-t patrz na post justy z 26.11 (godz 11:06) nie ma egzaminu koncowego, ktorsze praktyki. po wszystkim to juz chyba tylko kwestia dobrego zaprezentowania sie przed wspolnota mieszkaniowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"do konca tego roku trzeba bylo miec ukonczone studia ekonomiczne lub techniczne\" lub prawnicze, rolne, leśnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiesp
hej, nikt tu juz nie zaglada ;/ Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich, ktorzy w glowie maja nieruchmości w roznej postaci ;) Zdecydowalam sie zaczac jakas podyplomowke u siebie w miescie. Mam do wyboru zarządzanie nieruchomościami i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. I co wybrac??? Poradźcie coś, jak to widziecie na rynku pracy? Zaczynają w marcu i potem w październiku więc może zacznę już za 2 miesiące? Muszę coś z sobą zrobić, bo nie jestem już zadowolona z obecnej pracy, a o życiu prywatnym nie wspomne.... eh. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaciątko
Do S8: Czy pisząc, że skończyłeś IDM masz na myśli Instytut Doradztwa Majątkowego w Wawie?? Właśnie też patrzyłam na studia podyplomowe u nich w zakresie wyceny nieruchomości i tak się zastanawiam... Czy jesteś zadowolony z jakości kształcenia? I teraz z praktyk? Czy jest jakaś kolejność zgłoszeń na praktyki lub czy decydują wyniki w nauce? Czy wcześniej interesowałeś się tą tematyką i np. czytałeś o tym co i jak się robi albo np. ustawy, czy inne teksty z tej tematyki? Będę wdzięczna za wiadomość na forum lub w mailu lub na tlenie :-) Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematyką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika1313
Jestem na wycenie nieruchomosci na politechnice warszawskiej i poszukuje praktyki u jakiegos rzeczoznawcy majatkowego, ale w Wrocławiu.......czy ktoś może mi pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartezze
amiesp prosze o podanie maila, mam cenne informacje dla Ciebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze ja
bartezze odezwalam sie na Twojego maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiesp
bartezze sorki za zamieszanie, oczywiscie ze ja sie odezwalam na Twojego maila :) tak to jest jak sie ma kilka nickow i uczestniczy od czasu do czasu w kafeterii. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raffal
Hej. Jesli dobrze pojdzie to do konca tego roku powinienem zakonczyc studia na UE w Krakowie ze specjalnoscia gospodarowanie nieruchomosciami.Myslalem o zrobieniu praktyk po studiach ( jesli nie bede musial robic wyceny podyplomowej) i przystapieniu do egzaminu. Czy jest tez ktos z Krakowa o podobnych zamiarach co ja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S8
do Agaciatko tak chodzi mi o Instytut Doradztwa Majatkowego Jezeli chodzi o podyplmowke, to sa naprawde OK. ja zapisalem sie na "przyspieszona" wersje, dwa semestry scisneli w jeden. To jest lekki hardcore, wolny weekend zdarza sie co 2 miesiace, w kazdy weekend siedzi sie po 12 godzin w sobote i w niedziele. jezeli chcesz szybko to zalatwic to mozna to przezyc. na koniec jest egzamin wewnetrzny (teoria+zadania do rozwiazania), im lepszy wynik tym szybciej dostaniesz sie do nich na praktyki. co do praktyk w IDM-ie tragedia. najpierw daja do podpisania umowe, umowa strsznie restrykcyjna. jak sie nie wyrobisz z 15 operatami w rok, to Cie skreslaja z listy praktyk, pomimo tego ze zaplacilo sie za wszystko. operaty robi sie w jakis dziwnych terminach (albo z data wsteczna, albo przyszla, czasami ciezko sie polapac o co chodzi), duzo wymagaja, sami niewiele pomagaja. praktycznie do wszystkiego trzeba dochodzic samemu, bo na pojedyncza osoba przypadaja jedne polgodzinne konsultacje w miesiacu i jedne w grupach kilku osobowych. gdybym wiedzial, ze tak to wyglada szukalbym gdzie indziej, ale skoro juz w wdepnalem to musze to dokonczyc. dobrze ze juz mam bliziutko do konca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adto
S8 kiedy powinnam sie zapisac na studia podyplomowe z wyceny organizowane przy IDM od pazdziernika 2008? Jakos teraz niedlugo, czy duzo jest chetnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adto
I jeszcze jedno, jak wyglada sprawa z kolegami na studiach, pomagaja i sa przyjaznie nastawieni, czy patrza jak na potencjalnego konkurenta ktory bedzie im podbieral zlecenia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adto
heh i jeszcze jedno, pytanie kierowane do S8, czy na studiach przy IDM daja materialy po zajeciach, czy trzeba samemu notowac wszystko? Pozdrawiam obecnych na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S8
Adto co do terminow to nie wiem, zadzowon do nich i sie dopytaj. na pewno semestr zimowy juz ruszyl, wiec teraz chyba beda zapisy na jesien. ten zawod robi sie coraz bardziej popularny, lepiej zaklepac sobie wczesniej miejsce co do kolegow ze studiow. trzeba wziac pod uwage, ze srednia wieku na wykladach to czterdziesci pare lat. wiec jezeli masz dopiero dwadziescia pare, to moze byc trudno o integracje :) w mojej grupie na siedemdziesiat kilka osob, moze z dziesiec mialo ok 30, reszta duzo starsza, a i przychodza osoby tez grubo po 60-tce. no i ja przynajmniej odnioslem takie wrazenie, ze niektore osoby, juz na etapie studiow zaczely walke z pozniejsza potencjalna konkurencja - "wiem, ale nie pomoge, ktos odpadnie na egzaminie, mniejsza konkurencja pozniej" materialy zapewniaja, ale trzeba duzo notowac, bo duzo rzeczy jest opowiadanych przy okazji i nie ma ich w skryptach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adto
Dzieki S8 za szybka odpowiedz. Nawet nie myslalam, ze srednia wieku jest tak wysoka ;) Chetnie porozmawialabym jeszcze, mam wiele pytan :) jesli mialbys ochote to odezwij sie na maila. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tommet
witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy, chcialbym WAS zapytac bo sie zdeko mecze, bo nie wiem czy wybrac i zaczac studia podyplomowe w Wyzszej szkole Humanistycznej we Wroclawiu juz od lutego czy zaczac na politechnice wroclawskiej od pazdziernika, poniewaz wydaje mi sie ze poziom politechniki bedzie lepszy, ale z tego co piszecie to za bardzo nie ma znaczenia gdzie sie robi same studia, praktyki sa najwazniejsze, dzieki za kazda odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowany
Witam Mam tytuł inżyniera , studia podyplomowe w zakesie szacowania nieruchomosci rozpoczołem w paźdzerniku 2007r. czy w związku ze zmiana ustawy odnośnie wykształcenia rzeczoznawców majatkowych po ukończeniu tych studiów i odbyciu praktyki będe mógł sie ubiegać o tytuł rzeczozznawcy majatkowego. prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenia
czesc:) mam pytanie czy znacie moze jakiegos rzeczoznawcę w Krakowie który podjąłby się przyjęcia praktykantki?? w tym roku koncze studia -- Geodezję i Kartografię, na obronie mam prace z wyceny i dalej chcialabym isc w tym kierunku:) jak cos wiecie i mozecie doradzic to czekam na znaki .. pozdrowienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zdenerwowany
Tak, bedziesz mogl sie ubiegac o tytul rzeczoznawcy, tzn zdac egzamin.. wszelkie informacje dot tego zawodu sa w ustawie o gospodarce nieruchomosciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika1313
jestem na wycenie nieruchomosci i poszukuje praktyki.....czy ktos moze pomoc?!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MegaLit
Witam, Zapraszam Wszystkich chętnych do podjęcia praktyk rzeczoznawcy majątkowego. Szukamy osób z Karkowa lub okolic, ilość miejsc ograniczona Cena : 5000zł/12mies. Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres : marqs05@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika13131
Dziekuje za informacje. Ale ja jestem z Wrocławia, chociaz studiuje w Warszawie. A praktyke chce odbyc we Wrocławiu. Gdyby ktoś miał takie informacje, to prosze o konatakt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2008ewa
Czy jest wśród Was ktoś z Krakowa z uprawnieniami? Szukamy rzeczoznawcy na etat lub współpracę. Bliższe informacje na maila. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chcialabym spytac, czy ktos z Was uczeszcza(ł) moze na praktyki do TO Profil???? Czy warto tam sie zapisac??? Bylabym wdzieczna za odp, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlg
witam studiuje ekonomie na UE w Krk specjalność gospodarowanie nieruchomościami, jesli chodzi o materiał to bardzo okrojony nie wiem czy mam szanse na egz na rzeczoznawce??? i czy musi byc mgr??? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko331
Witajcie. zamierzam podjąc studia podyplomowe na kierunki wycena nieruchomości. Czy moze mi ktos powiedziec jak w chwili obecnej wygląda zdawalnośc na egzaminach?? Ijak wyglądaja dochody rzeczoznawców majątkwych??? dzikeuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udresss
Jestem właśnie na ukończeniu praktyki w TO i powiem jedno – samodzielność, samodzielność i jeszcze raz samodzielność. Przeciętnie na wykonanie operatu jest miesiąc, temat trzeba znaleźć sobie samemu oni jedynie sprawdzają i podpisują. Jeśli ktoś liczy na to że dostanie gotowe tematy i będzie tylko wykonywał obliczenia to się głęboko myli. Ja praktykę robiłem w Poznaniu. Duży plus jest taki że operat od A do Z wykonuje się samodzielnie i przynajmniej człowiek jest zmuszony oswoić się z księgą wieczystą, ewidencją gruntów, miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Teraz czeka mnie coś czego bardzo się obawiam – egzamin o który jest ponoć piekielnie trudny. Pozdrawiam wszystkich którzy chcą uzyskać licencję – młodej krwi przyda się trochę w tym zawodzie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marko331
Czesc. Dzikei za informacje. Ile płaciłes za praktykę??? Kiedy mas zamiar pzrystapic do egzaminu. Napisz mi na mojego maila. Z checia wymienie sie swoja wiedzą na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzczo - znawca
ja jako rzeczoznawca majątkowy mam swoja firmę i zarabiam 10tys netto miesięcznie (po 6 latach pracy) także jest naprawdę dobrze jesli jest się dobrym i nawiąże się stała współpracę np z bankami w zakresie wyceny pod kredyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×