Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiakkk

Rzeczoznawca majątkowy!!!

Polecane posty

Gość ewelinam
Słyszeliście o tym, że weszła taka ustawa, że żeby zdawać egzamin na licencje to trzeba być po magisterce?? Na niewielu uczelniach o tym mówią i ludzie tak na prawdę (będąc po licencjacie i inżynierze) robią na darmo podyplomówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwemnb
Kiedy ta Ustawa miałaby wejść w życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinam
Napiszę tak, na Politechnice Warszawskiej na pierwszym zjeździe w ostatni weekend, na jednym z wykładów poinformowano o tym, ale na początku że dotyczy to tylko licencjatu (aulę opuściło ok. 30 osób), a później że także inżyniera... :/. Ładnie kombinują...paranoja. To musiało wyjść na dniach, bo nie wiedzieli o tym, gdy ludzie składali papiery (podobno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinam
aha... dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_gamma
Szukam pracy asystentki rzeczoznawcy w Łodzi. jestem w trakcie studiów podyplomowych (ale mam już sporą wiedzę w temacie bo byłam na trzyletniej specjalności "Nieruchomości" na studiach ekonomicznych), pracowałam w biurze obrotu. Moze jest ktoś kto chciałby mnie zatrudnić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GIPY
WITAM.STUDIUJE GOSPODARKE PRZESTRZENNA -3 ROK STUDIA INżYNIERSKIE.JAK SąDZICIE CO MOGłABYM PO TYM ROBIć??MOZE JAKIS KURS ?POMóżCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womanly
No dobra, tak się wszyscy rozpisali o uregulowaniach prawnych, a powiedzcie mi na jakie zarobki może liczyć rzeczoznawca majątkowy zaraz po kursie i jak to wygląda? Ile lat trzeba praktyki, żeby rozpocząć samodzielną działalność i czy opłaca się wybirać ten zawód - bo nie oszukujmy się, pasja pasją, ale z samej pasji rodziny nie utrzymam ;) Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie pseudonimy zajęte
No dobra, tak się wszyscy rozpisali o uregulowaniach prawnych, a powiedzcie mi na jakie zarobki może liczyć rzeczoznawca majątkowy zaraz po kursie i jak to wygląda? Ile lat trzeba praktyki, żeby rozpocząć samodzielną działalność i czy opłaca się wybirać ten zawód - bo nie oszukujmy się, pasja pasją, ale z samej pasji rodziny nie utrzymam ;) Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalala87
No dobra, tak się wszyscy rozpisali o uregulowaniach prawnych, a powiedzcie mi na jakie zarobki może liczyć rzeczoznawca majątkowy zaraz po kursie i jak to wygląda? Ile lat trzeba praktyki, żeby rozpocząć samodzielną działalność i czy opłaca się wybirać ten zawód - bo nie oszukujmy się, pasja pasją, ale z samej pasji rodziny nie utrzymam ;) Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaśkaPelaśka87
A na jakie zarobki może liczyć w tym zawodzie osoba zaraz po odbyciu tego nieszczęsnego stażu? Bo pasja pasją, ale za coś rodzinę utrzymać muszę! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomdola
Witam. Skończyłem w 2007 roku w Szczecinie studia podyplomowe z zakresu szacowania, zarzadzania i pośrednictwa nieruchomości. Szukam w tych zawodach praktyki w Gorzowie Wlkp. - jakby ktoś cos wiedział to bardzo chetnie sie z nim skontaktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosol69
Czy może mi ktoś powiedziec czy po Politechnice Szczecińskiej Wydział Mechaniczny, jest koniecznośc robienia studiów podyplomowych. Obecnie kończę inżyniera na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Jakości zaś magistra mam zamiar robic na Mechanice i Budowie Maszyn. Jaką szkołe podyplomową możecie mi polecic jeżeli chodzi o szczecin i oczywiście wycene nieruchomości? No i czy nie będzie problemu z praktykami w tym mieście? Z góry dzieki za odpowiedz!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realestatefobka
do rosol69: ja konczylam nieruchomosci na AR na dziennych w 2006r i jestem bardzo zadowolona. (na podyplomówce jest ten sam zakres materiału i ci sami wykładowcy). Nie mialam problemów ze znalezieniem pracy najpierw u obrocie, potem u dewelopera a teraz jak mieszkam w trójmiescie pracuje u dewelop, ale mysle dorabiac jako asystentka rzeczoznawcy (wierze ze nie bedzei problemu bo duzo pracodawców narzeka na brak wykwalifikowanych pracownikow).Nie wiem jakiego rzeczoznawce Ci polecić w szczecinie. Dobrego posrednika to bym Ci polecila, ale rzeczoznawce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo - zaniepokojony
Witam mam pytanko i będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mi na nie odpowie:) W tym roku zacząłem podyplomówkę na kierunku wycena nieruchomości! Aby zapisać się na studia podyplomowe należy mieć wykształcenie wyższe i ja takie posiadam gdyż mam tytuł licencjata na kierunku administracja... Jestem teraz na 5 roku studiów uzupełniających mgr... Czy w postępowaniu kwalifikacyjnym istotne będzie to czy zdobyłam tytuł ukończenia studiów podyplomowych wcześniej niż tytuł mgr??? Bardzo proszę o odp bo nie wiem czy dalej mam ciągnąć studia podyplomowe! w Ustawie o gosp. nieruchomościami wyraźnie jest napisane, że aby zdobyć uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego należy mieć tytuł mgr, ukończyć studia podyplomowe i odbyć praktykę, która składa się z 15 operatów szacunkowych! NIE MA NIC O KOLEJNOŚCI! czy w moim przypadku wszystko jest ok? BARDZO PROSZĘ O ODP:)))) proszę również o kontakt na adres mailowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej to ja się prz6yłączę do narzekających ;) nie mam w rodzinie ani znajomych z tej branży, chodzi zdecydowanie o zainteresowania.. lub może już naprawdę pasję tematem :D w lutym bronię mgr (dziedzina humanistyczna ;) a od tego roku ak zaczęłam mgr uzup na finansach i rachunkowości. żyjąc jeszcze w przekonaniu o przepisach sprzed 2007 :/ no cóż ale może na coś się te finanse przydadzą :D jednak ja tu piszę gwoli usystematyzowania swojej wiedzy ... czyli 1) muszę mieć mgr 2) studia podyplomowe 3) praktykę 24) egz ministerialny (proszę dopisać jeśli coś przegapiłam ;) ad2) studia podypl zaczynam dopiero w przyszłym roku ze wzg finans ad3) czy nie można tej praktyki zrobić u prywatnego rzeczoznawcy a nie po jakichś zorganizowanych przedsięwzięciach..? Ewentualnie w banku? przecież też mają swoich rzeczoznawców i jeszcze najlepiej odpłatną ... przecież z czegoś trzeba żyć :/ ad4) gdzie odbywa się ten egzamin? czy organizują go też uczelnie? czy egzamin na studiach podyplomowych to jest właśnie ten \'ministerialny\' ? przecież jest on \'według wzoru ustalonego przez Ministra Edukacji Narodowej. (Dz. U. Nr 103. 1993r)\' ? będę wdzięczna za podpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staszko
Witam serdecznie Mam pytanko czy po Politechnice Śląskiej ukończonej z tytułem inżyniera mogę iść na rzeczoznawce majątkowego np . Bo z tego co się dowiadywałem to wszędzie jest wymagany tytuł magistra ale pytam bo nie wiem:) z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhjkhkjhkh
najlepiej to zobacz w ustawie o gosp. nieruchomosciami ale wydaje mi sie, ze musi to byc tutul magistra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Studiuje na V roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na specjalizacji gospodarowanie nieruchomościami. Zajrzałam na to forum zeby znależć jakieś info odnośnie praktyk, i szczerze nie sądzilam, ze jest aż tak żle :( Jeśli chodzi o wymagania na rzeczoznawce to trzeba mieć: -ukończone studia czyli mgr dawniej bylo tylko prawnicze, techniczne bądz ekonomiczne ale teraz już tego nie ma -studia podyplomowe roczne, bądź zaświadczenie z uczelni, że kierunek studiów który skończyliście spełnia wymogi (UEK nie wydaje takich zaświadczeń z zakresu wyceny ale na zarządce i pośrednika po gospodarowaniu nieruchomościami tak, natomiast są uczelnie prywatne np. KSW, które navet po kierunkach Development i ubezpieczenia wydają takie zaświadczenia - odbyć roczną praktyke - i trzeba zdać egzamin........ a zdawalność niska ( w przypadku zarządcy i pośrednika nie ma egzaminu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Staszko muszisz mieć studia podyplomowe z zakresu wyceny więc nie sądze,żeby byl wymóg magistra. Ale przyznam, że nie interesowałam się tym. Trzeba zajrzeć do ustawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosol69
Piszecie o niskiej zdawalności egzaminu a jest ktoś na tyle kompetentny żeby określic np procentowo tą zdawalnośc? I jakie są rzeczywiste no i oczywiście przyszłościowe "rokowania" tego typu działalności? pozdrawiam zainteresowanych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo - zaniepokojony
Tytuł mgr to jeden z podst. wymogów! sam tytuł inż sprawi,że nie przejdziesz etapu kwalifikacyjnego na egzaminie państwowym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WycenaN
Hej, poszukuje rzeczoznawcy majątkowego, u którego mogłabym odbyć praktykę. Czy możecie kogoś polecić z Krakowa lub okolic? Szukam tez pracy jako asystentka rzeczoznawcy, ale chyba nie jest najlepiej z ofertami :(. Pozdrawiam wszystkich przyszłych i obecnych rzeczoznawców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megalit
Witam, Zapraszam Wszystkich chętnych do podjęcia praktyk rzeczoznawcy majątkowego. Szukamy osób z Karkowa lub okolic, ilość miejsc ograniczona Cena : 5000zł/12mies. Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres : marqs05@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cunio
Pytaliście o zdawalność. Dane do marca 2008 są na stronie Ministerstwa Infrastruktury. Nowych danych nie ma, ministerstwo bardzo źle radzi sobie z organizacją własnej pracy niestety. Przykładowe dane z grudnia: na 86 osób dwie części pisemnego (test plus zadanie) zaliczyły 34 osoby. Ustny chyba koło 40 % z nich. W listopadzie było jeszcze gorzej. Na 43 osoby pisemny zdało 17, ustny tylko 3 osoby. Można powiedzieć że łącznie przeciętna zdawalność jest na poziomie kilkunastu procent. Jak mawiał nasz profesor \"przy przeciętnym atrybucie szczęścia mają Państwo szansę zdać za szóstym razem\". Ale radzę się nie poddawać. Ten egzamin jest do zdania, ale trzeba włożyć naprawdę dużo pracy w przygotowanie (trzeba znać szczegółowo 71 ustaw i drugie tyle rozporządzeń! oraz bardzo dobrze rozwiązywać zadania problemowe) i mieć przynajmniej minimum szczęścia żeby nie polec na ustnym kiedy część pytań jest.. z kapelusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol99
Pytaliście o zdawalność. Dane do marca 2008 są na stronie Ministerstwa Infrastruktury. Nowych danych nie ma, ministerstwo bardzo źle radzi sobie z organizacją własnej pracy niestety. Przykładowe dane z grudnia: na 86 osób dwie części pisemnego (test plus zadanie) zaliczyły 34 osoby. Ustny chyba koło 40 % z nich. W listopadzie było jeszcze gorzej. Na 43 osoby pisemny zdało 17, ustny tylko 3 osoby. Można powiedzieć że łącznie przeciętna zdawalność jest na poziomie kilkunastu procent. Jak mawiał nasz profesor \"przy przeciętnym atrybucie szczęścia mają Państwo szansę zdać za szóstym razem\". Ale radzę się nie poddawać. Ten egzamin jest do zdania, ale trzeba włożyć naprawdę dużo pracy w przygotowanie (trzeba znać szczegółowo 71 ustaw i drugie tyle rozporządzeń! oraz bardzo dobrze rozwiązywać zadania problemowe) i mieć przynajmniej minimum szczęścia żeby nie polec na ustnym kiedy część pytań jest.. z kapelusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st07
Witam, w tym roku kończę praktyki w Warszawie z Wyceny Nieruchomości. Obecnie jestem na etapie 9-12 operat. Studia skończyłem na PW z Geodezji i Kartografii. Obecnie dwa lata pracuję jako agent w biurze nieruchomości. Szukam ciekawej pracy jako asystent rzeczoznawcy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisekk
witam czytam i czytam i nie wiem jednego ile mozna zarobic pracując jako rzeczoznawca, czy to się w ogóle opłaca. sam wybieram się na podyplomówke ale chyba mósze się zastanowić czy to nie strata czasu bo biorąc pod uwagę nieciekawą atmosferę na studiach a nastepnie piekielny egzamin to czy w ogóle zaczynać taka podyplomówkę. czekam na prawdziwa odpowiedź pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia11111111111111
witam! tez mnie interesuje zawod rzeczoznawcy majątkowego ale nie wiem czy warto?inwestować w własnie w to jak się nie ma znajomości i trzeba w zyciu liczyć tylko na siebie ?czy nie lepiej poszukac czegoś innego ???????????a czytając waze komentarze widze ze nie jest łatwo zdobyc uprawnienia i potem z praca cienko bez znajomości .... czekam na uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisior
a i jeszcze jedno pracuję w godz. 8-16 w firmie nie zwiazanej z rzeczoznastwem czy ktoś wie czy można odbyć praktyki po godz. 16tej oraz w weekendy, zaznaczam że w obecnej pracy czasami mógłbym sie zajmować temetami zwiazamymi z praktykami pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×