Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiakkk

Rzeczoznawca majątkowy!!!

Polecane posty

Gość ania222tlen
Trudności ze znalezieniem zajęcia hmmm..... znalezienie zajęcia związanego z ewentualnym przyszłym zawodem podczas odbywania praktyk graniczy z cudem...próbuję od paru miesięcy ale towarzystwo branżowe (przynajmniej u mnie) jest "szczelnie" zamkniete można zapomnieć o tym że ktoś dopuścić do jakiś zleceń choćby w roli asystenta, po co mają sobie hodować konkurencję. Mało tego jak do tej pory spotkałam się w prost z jawnym zniechęcaniem rzucaniem kłód pod nogi... i szczerze mówiąc jestem już bliska poddaniu się ale zabrnęłam już tak daleko że w pewnym sensie nie ma wyboru tylko brnąć dalej, a jeśli chodzi o pracę to jestem w tej chwili bezrobotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania222tlen
Trudności ze znalezieniem zajęcia hmmm..... znalezienie zajęcia związanego z ewentualnym przyszłym zawodem podczas odbywania praktyk graniczy z cudem...próbuję od paru miesięcy ale towarzystwo branżowe (przynajmniej u mnie) jest "szczelnie" zamkniete można zapomnieć o tym że ktoś dopuścić do jakiś zleceń choćby w roli asystenta, po co mają sobie hodować konkurencję. Mało tego jak do tej pory spotkałam się w prost z jawnym zniechęcaniem rzucaniem kłód pod nogi... i szczerze mówiąc jestem już bliska poddaniu się ale zabrnęłam już tak daleko że w pewnym sensie nie ma wyboru tylko brnąć dalej, a jeśli chodzi o pracę to jestem w tej chwili bezrobotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssssssssola24
Ciezko ito bardzo,trzeba miec plecy-taka niestety prawda,albo duuuuzo szczescia. Ja dostałam sie do kancelarii notarialnej, niby praca nie tak bardzo zwiazana z zawodem-ale duzo,bardzo duzo sie nauczylam-a co do praktyki i zdobywania informacji nieruchomosci mysle ze bedzie mi prosciej...ale fakt to był czysty fux. mam nadzieje ze i z praktyka nie bedzie trudno. Jesli nie znajdziecie rzeczoznawcy w poblizu zamieszkania ktory by Was przyjal,to sa przeciez organizacje ktore prowadza praktyki-co prawda indywidualna praktyka przewaznie jest lepsza no ale jesli ktos chce dojsc do celu to chyba nic nie stoi na drodze no nie???:) powodzenia, nie rezygnujcie-bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka1982
jak sprawa wygląda na śląsku ze zdobyciem praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Griga
Witam Mam w planach karierę w nieruchomościach. Wybór padł właśnie na wycenę. Od przyszłego roku akademickiego zamierzam rozpocząć studia podyplomowe w tym kierunku. Jednak po przeczytaniu waszych postów targają mną wątpliwości co do celowości i sensowności tej decyzji... Mam do was parę pytań Mianowicie jestem absolwentką studiów humanistycznych (!!). Czy studia i praktyki rzeczywiście są nie do przebrnięcia? Czy po ukończeniu samych studiów bez podjęcia praktyki jest szansa na zdobycie stanowiska zbliżonego z branżą nieruchomości? Pytam, bo na chwilę obecną na praktykę mnie po prostu nie stać :) Szczególnie interesuje mnie, gdzie wy pracujecie bądź pracowaliście w trakcie lub przed praktyką. I ostatnie, czy przy przyjmowaniu na praktykę stowarzyszenia zwracają uwagę na kierunek studiów magisterskich jakie się ukończyło?? Powiem szczerze, że zaczynam mieć kompleksy i chyba się poddam, choćby ze względu na fakt, że wcześniej dostęp do tego zawodu mieli ekonomiści, prawnicy i budowlańcy, a na humanów ostatnimi czasy krzywo się patrzy :) Proszę o rzeczową opinię, bez komentarzy typu "daj sie spokój" (choć znając mój upór mogłoby mnie to jeszcze bardziej zmobilizować :) Z góry dzięki, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mik
Tak naprawdę to po studiach humanistycznych jest bardzo ciężko - no chyba, że ktoś kończył prawo lub jakiś kierunek oparty na prawie - wtedy jest na pewno lżej. Ale do tego dochodzą trudne tematy z budownictwa, ekonomii.. Na pewno najciężej będzie ci przeskoczyć tematy techniczne. Znam osoby które jakoś tam zrobiły praktykę oblały raz, drugi egzamin i dały sobie spokój bo stwierdziły że i tak nie będą w stanie samodzielnie wyceniać - praktyka to pikuś przy realiach codziennej pracy rzeczoznawcy. Najłatwiej jest osobom, które pracowały w charakterze asystenta/pracownika rzeczoznawcy majątkowego. Ale np. w moim mieście jest to praktycznie niemożliwe- chyba że jest się członkiem rodziny albo znajomym jakiegoś rzeczoznawcy. Miejsca pracy które na pewno jakoś ułatwiają poznanie tematów wokół wyceny to: urzędy gmin/miejskie (wydziały gospodarki mieniem/architektury); biura pośrednictwa nieruchomości, kancelarie notarialne, urzędy skarbowe. Aby być dobrym rzeczoznawcą i działać samodzielnie trzeba być naprawdę dobrym i do tego mieć "wejścia" w wielu miejscach (banki, urzędy) - o zlecenia indywidualne baaardzo trudno młodemu rzeczoznawcy. Do tego dochodzą duże koszty szkoleń - np szkolenie bankowe ok. 2200zł, szkolenie skarbowe 1200zł - to tylko przykłady. Problem z dostępem do bazy cen - startujesz na rynku to nie masz nic - a ciężko się wgryźć do skostniałych struktur stowarzyszeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GMkInvest
Mamy do zaoferowania podnajem części lokalu dla rzeczoznawcy w biurze nieruchomości. Biuro znajduję się w centrum miasta przy ul. Piwnej 24/55(Plac Bohaterów Getta). Oferta obejmuje: - Możliwość korzystania z biura 9-17 (możliwość uzgodnienia innych godzin) -Własne miejsce w pracy w nowym 3 pokojowym lokalu z łazienką. Własne biurko, fotel, szafka w dużym pomieszczeniu wraz z 2 pośrednikami. - Dostęp do: *Szybkiego Internetu *Telefonu *Faksu *Kolorowej drukarki *Ksero *Skanera - Osobne pomieszczenie do spotkań z klientem do dyspozycji - Możliwość odbierania korespondencji - Reklama na stronie www.gmkinvest.pl oraz ulotkach - Dostęp do klientów GMK INVEST Korzyści dla rzeczoznawcy: - Bardzo dobra lokalizacja zarówno pod kątem dojazdu jak i prestiżu - Brak generowania dodatkowych kosztów - Dostęp do wielu nowych klientów dzięki współpracy z GMK Invest Cena zależna od poziomu eksploatacji, a także od wymagań rzeczoznawcy Z poważaniem Mikołaj Karolewski Pośrednik w obrocie nieruchomościami tel. 794 25 24 24 email: mkarolewski@gmkinvest.pl Gmk Invest ul. Piwna 24/55 30-527 Kraków tel./fax. 12 445 62 89 www.gmkinvest.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Griga
do Mik Dziękuję bardzo za informacje. Wcale mnie nie pokrzepiły, tym bardziej, że rozmawiałam z doradcą zawodowym, który równie gorliwie mi odradzał, jak pewna osoba wyżej wszystkim innym nie siedzącym w temacie humanistom. I to ze względu na szczelność zawodu, nie mniejszą od zawodów prawniczych. Planowałam staż w komórce zajmującą się geodezją i katastrem, myśląc, że wdrożę się w nieco w te kwestie. No cóż, poddaje się, choć nieruchomości to także zarządzanie oraz pośrednictwo:). Czyham dalej, dalej nie wiedząc co z sobą zrobić :) pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdagda
Halo, halo, zastanawiam się na studiami podyplomowymi - może ktoś z Was kończył podyplomówkę organizowaną prze Virtum bądź Sedpol - oczywiście opiniami dotyczącymi praktyk też :) generalnie zdecydowania bardziej zależy mi na dobrych praktykach niż renomowanej uczelni, stąd wybór padł na te dwa stowarzyszenia. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna-tic
do Ania222tlen - Chciałem się zapytać jak tam sytuacja z praktykami w Białymstoku?? Czy udało się je zakończyć?? Teraz będę zaczynał w NOT i podejrzewam że będzie bardzo ciężko. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalkce
Gdzie jest najtańsza praktyka zawodowa z wyceny neiruchomosci w okolicy Raciborza lub Katowic? Prosze o odpowiedz rafalkce@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Jestem już po studiach i właśnie zaczęłam praktyki z wyceny. Jeśli ktoś ma na zbyciu książki, wzory operatów i wszelkie inne pomoce przydatne do sporządzenia operatów chętnie je przygarnę (w rozsądnej cenie). Jeśli są osoby z Trójmiasta będące w trakcie praktyk chętne do wspólnego robienia operatów (co dwie głowy to nie jedna) chętnie się przyłączę. moj mail: ewaizabela.o@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egie
podłączę się do tematu, planuję rozpocząć praktykę w tym roku w Poznaniu i chętnie nawiążę kontakt z osobami na podobnym etapie swojej kariery zawodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stronie MI są przykładowe pytania, ceny i terminy egzaminów oraz wyniki, czyli można sobie policzyć, jaki % zdaje. wnioski i inne formalności pod baza ok. 1000 pytan jest spis ustwa i rozp, które trzeba wyryc teraz egzam kosztuje 1300 (z góry za wszystkie etapy, niezaleznie an jakim polegniesz), a jak oblejesz tylko ustny to na nastepny raz placisz 450 pln za sam ustny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studia (1 rok) i praktyke (tak samo) można zrobić np an polibudzie we wrocku. każde ok 5000, zjazdy w weekendy, jak studia zaoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityk
a czy ktoś z was wie ile taki rzeczoznawca może zarobić np w warszawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olady
Szanowne Forum Przeczytałam cały wątek i widzę, że nie jest już on za bardzo aktywny, ale zaryzykuję i zadam pytanie. Rozpoczęłam studia podyplomowe z wyceny. To dopiero początek, wiem. Teraz jestem w trakcie szukania pracy dla osób lub instytucji związanych z wyceną nieruchomości na terenie POZNANIA. Proszę o informację, gdzie mogę kierować swoje CV. Oczywiście nie pytam o adresy email czy szczegółowe dane, ale ogólnie. Mam sporą listę biur wyceny (tych "jednoosobowych" i tych "dużych"). Gdzie jeszcze mogę wysyłać swój życiorys? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artusz
Zamierzam rozpocząć studia podyplomowe z wyceny nieruchomości. Siłą rzeczy zacząłem poszukiwać opinii na temat samych studiów, jaki i praktyk oraz późniejszych możliwości pracy. To co znalazłem na rozmaitych forach przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zamiast rzetelnych opinii opartych na własnych doświadczeniach z praktyk czy ewentualnej pracy, w 90% przeczytałem domniemania czy wpisy typu „ktoś coś gdzieś usłyszał. I to wszech obecne malkontenctwo: za trudno, za długo, za drogo i w ogóle po co ja zaczynałem / zaczynałam te studia. Podejmując taką decyzję (racjonalnym wydaje się, że powinna być ona mocno przemyślana) trzeba przecież mieć choćby jakiekolwiek pojęcie o wymaganiach, ścieżce dojścia do uprawnień, nie wspominając już o kosztach jakie trzeba ponieś a które do najniższych przecież nie należą. Tak na koniec dobra rada: zacząć od chłodnej kalkulacji typu: po co mi to, dam radę skończyć studia, dam radę zdać egzamin, dam radę znaleźć pracę w zawodzie i co również ważne, czy mnie na to stać. Jeśli się pojawią jakieś negatywne odpowiedzi, podjąć ryzyko (jak się nie uda poszerzymy nasze horyzonty)lub wybrać inny satysfakcjonujący kierunek. Przecież wycena nieruchomości nie zagwarantuje i nie sprawi, że od razu po studiach zaczniemy zarabiać dziesiątki tysięcy złotych. A i jeszcze jedno: więcej optymizmu w swoje możliwości i uśmiech szczęścia (też jest potrzebny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm wszytkich! Od marca zaczynam praktykę i chciałabym się dowiedzieć z jakich książek korzystacie do nauki wyceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djmakler
Witam, ja sie uczylem np.Nieruchomość w Gopodarce Rynkowej oraz dobra ksiazka ktora przedstawia przyklady wycen-operatow jest pozycja pt. Przyklady wycen nieruchomosci, wlasnie ta ksiazke mam do sprzedania bo mialem dwie, jedna moge odsprzedac za dobra cene, tu jest link do aukcji, polecam http://allegro.pl/show_item.php?item=1473518937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobiasz
jestem w trakcie odbywania praktyk w Warszawie, nie wie ktoś może gdzie mogę wysłać CV? co do postu powyżej operaty w książce nie są rewelacyjne ale jakiś podkład jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ciekawą ofertę pracy dla studenta wyceny lub młodego rzeczoznawcy na terenie województwa lubelskiego!!!!!! Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny: +48 725 548 875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghijklmnoprst
Hej! Wiem, że lepiej jest skończyć państwową uczelnię, ale mam bardziej skomplikowany wybór. Chcę starać się w przyszłości o licencję rzeczoznawcy. Na razie kończę licencjat na Sopockiej Szkole Wyższej. Teraz zastanawiam się gdzie iść na magisterkę. Do wyboru mam Uniwersytet Gdański, ale kierunek zarządzanie i tam gospodarka nieruchomościami albo Wyższa Szkoła Bankowa kierunek ekonomia, też gospodarka nieruchomościami, ale od razu bym miała podyplomowe z zarządzania nieruchomościami. Nie wiem co wybrać z jednej strony zarządzanie...a z drugiej prywatna uczelnia, ale za to 2 papiery...? Kto może patrzeć na ukończoną szkołę w moim przypadku? Chciałabym się jeszcze dowiedzieć co jest takiego w tych egzaminach, że tak mało osób je zdaje, jak się przerobi wszystkie pytania i zadania ze strony MI, to chyba nie jest tak ciężko?? Proszę o radę dot szkoły i egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghijklmnoprst
Powiedzcie mi jeszcze, czy jak już się ma licencję, czy łatwo jest znaleźć jakieś zlecenia? Mieszkam w małym miasteczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka kraków
witam, mam takie pytanie czy praktyki odbywa się dopiero po zakończeniu studiów podyplomowych z wyceny czy można je rozpocząć już w trakcie? Czy u prywatenego rzeczoznawcy też się płaci za praktykę? pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefhhijklmnoprst
U każdego rzeczoznawcy się płaci za praktykę. Ale nie wiem czy musisz skończyć podyplomowe. Musisz się spytać tam gdzie robisz praktykę, pewnie u każdego inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agnieszka Kraków
Praktyki rozpoczyna sie po ukończeniu studiów podyplomowych ( wynika to z przepisów rozporzadzenia MI z dnia 15 lutego 2008 r.). Dz. U. 2008 r. Nr 31 poz. 189 Jesli chodzi o praktyki to jest rodzaj umowy cwyilnoprawnej miedzy Tobą a rzeczoznawcą majatkowym. Z tymże wazne, aby ta osoba była uprawniona do prowadzenia praktyki zawodowej ( patrz rozporzadzenie). Oczywiście może być sytuacja, że jak robisz praktyki nie w stowarzyszeniu, tylko u " prywatnego" rzeczoznawcy możesz ty miec płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil_85
Witam serdecznie wszystkich kandydatów na rzeczoznawców oraz tych, którzy już uzyskali uprawnienia. Powiedzcie mi proszę, gdzie mogę znaleźć spis aktów prawnych, których treść należy przyswoić przed egzaminem państwowym? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Camel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×