Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ksiegowa

kurs ksiegowości

Polecane posty

Gość ksiegowa

Witajcie! Nie wiem, czy dobry dział wybrałam .... Skończyłam studia - biologiczne, no ale rynek pracy jest taki jaki jest więc aktualnie pracuje w biurze. Zajmuje sie handlem zagranicznym. Jestem zielona z ekonomii, nie znam przepisów, próbuje coś tam czytac na ten temat ale chyba mam blokade. chciałabym sie podszkolić z księgowości, żeby wszytskie rzeczy zwiazane z ta firma przejac od ksiegowego i tu mam pytanie - mam iśc na jakis kurs księgowości, jesli tak to może polecacie coś w Warszawie czy na studia podyplomowe - jesli tak to jaki kierunek Dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama chodzi na DARMOWY kurs ksiegowosci organizowane ze srodkow Unijnych, w centrum Warszawy, tuz za Rotunda. tzn. polowe placi jej zaklad pracy, a druga polowe UE. kurs trwa ok. 3-4 miesiace (nie pamietam dokladnie) i konczy sie egzaminem. 2x w tygodniu po 3,5h. warunkiem uczestnictwa jest obecnosc na lekcjach. jesli opuscisz wiecej niz 3 dni, wylatujesz z kursu i zwracasz wszystkie koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i tak to jest w Polsce
że ludzie z wykształceniem biurowym nie mogą znaleźć pracy a po znajomości dają prace w biurze ludziom z innej działki, a potem sie dziwić że w biurach siedzą niekompetentni ludzie którzy nic nie wiedzą i na kafeterii sie pytają gdzie zrobić przynajmniej jakiś kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
nie jestem niekompetentna - zajmuje sie HANDLEM ZAGRANICZNYM - znam dwa jezyki - chce po prostu umiec wiecej i przejac jeszcze wiecej obowiazków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz wygryźć
księgowego ?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
tak :) nie mam az tak duzo obowiazków dlatego tez licze sie z tym, ze podwyzki nie dostane - jezeli bede miała wiecej - moge ja dostac i nie nudzic sie czasami w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inteligentni ludzie
się nie nudzą, zwłaszcza jak mają dostęp do internetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
no i szukaja kursy - przestan mnie krytykowac bo widocznie masz jakies problemy ze sie przyczepiasz o kazde słowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i tak to jest w Polsce
To co ty myślisz że tylko jedna osoba tu pisze ? Ja wypowiedziałam się tylko raz i więcej nie zamierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
nie pisałam do Ciebie a do "inteligentni ludzie" jak zwykle - mnóstwo wypowiedzi na temat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 1
Polecam kurs, ale taki dłuży, min 8 miesięcy albo kilka kursów. Z doświadczenia wiem, że 3-4 miesiące to za mało. Niestety księgowośc jest rozległą wiedzą. Ja skończyłam 2 kursy: rachunkowośc dla samodzielnych księgowych a potem kurs na głównego księgowego. Polecam kursy Fundacji Rozwoju Rachunkowości w Polsce. Po półrocznej praktyce zdałam egzamin na UPK. Mam własne biuro ale wierz mi ciągle się douczam (czytam i chodze na krótkie szkolenia). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyplotkara
no i tak to jest w Polsce że ludzie z wykształceniem biurowym nie mogą znaleźć pracy a po znajomości dają prace w biurze ludziom z innej działki, a potem sie dziwić że w biurach siedzą niekompetentni ludzie którzy nic nie wiedzą i na kafeterii sie pytają gdzie zrobić przynajmniej jakiś kurs. Masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, z pracą różnie bywa w naszym kraju. W jednym z ostatnich newsweeków przekonują, że jak wejdzie euro, to księgowi będą mieć co robić. Ciekawe, czas pokaże... A gdzie się tego nauczyć? pewnie dobre studia - stacjonarne, 3 lub 5 letnie, a później szybka praktyka są najlepsze. Moja droga do księgowości wyglądała inaczej... Ze swojego doświadczenia mogę polecić kursy organizowane przez FRR. Chodziłam na kurs w Katowicach i muszę przyznać, że jestem zadowolona. Trochę męczące było wchodzenie na trzecie piętro, ale za to kurs profesjonalny, spełniające oczekiwania. Co więcej później dostałam pracę. Kiedy miałam pytania, mogłam się zwrócić z nimi do wykładowcy (po zakończonym kursie). Ze swojej strony polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie wyglada to tak
jestem po studiach pedagogicznych. skonczylam 2 letnie studium rachunkowosci(szkola policealna). ale nie mam doswiadczenia bo bez niego nie chca zatrudniac. czy mam szanse na prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie masz rzadnej
szansy na prace chyba że na a4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biniekx
te kursy darmowe finansowane z ue to są że tak powiem ściema. tu raczej chodzi zeby wydębić kasę od unii aniżeli czegokolwiek nauczyć, czasem pup'y robia takie kursy ale wątpię czy idzie się coś tam nauczyć. przejrzyj sobie stronkę akademii biznesu mddp itp firm dam wam przykładowy zakres materiału ze strony http://www.akademiamddp.pl/kurs,o669,KURS_WAKACYJNY_Akademia_ksiegowosci_-_kurs_ksiegowosci_od_podstaw_do_samodzielnego_ksiegowego_%2872_h%29_.html na 110 godzin nauki, na końcu egzamin Rachunkowość pojęcie, zakres, zasady. 1. Pojęcie i zakres rachunkowości. 2. Zakres przedmiotowy i podmiotowy rachunkowości. 3. Najważniejsze zasady rachunkowości. 4. Podstawowe kategorie wyceny. Środki gospodarcze oraz źródła ich finansowania. 1. Charakterystyka środków gospodarczych (aktywa). 2. Źródła pochodzenia składników majątkowych (pasywa). 3. Bilans zestawienie aktywów i pasywów. Ewidencja operacji gospodarczych. 1. Konto księgowe pojęcie, zasady funkcjonowania. 2. Omówienie kont bilansowych. 3. Konta niebilansowe ich charakterystyka. 4. Ewidencja syntetyczna i analityczna. 5. Elementy ksiąg rachunkowych. 6. Charakterystyka dokumentów księgowych. Aktywa pieniężne i ich ewidencja. 1. Obrót gotówkowy jego ewidencja. 2. Środki pieniężne na rachunkach bankowych. 3. Pozostałe rozrachunki z bankiem. Podatek od towarów i usług. 1. Zakres przedmiotowy podatku VAT. 2. Podatnicy podatku VAT. 3. VAT należny od sprzedaży i czynności zrównanych ze sprzedażą. 4. Podatek naliczony i warunki jego odliczenia. 5. Moment powstania obowiązku podatkowego. Rzeczowe aktywa obrotowe zapasy. 1. Wycena zapasów metodą ceny rzeczywistej. 2. Metoda ceny ewidencyjnej. 3. Ewidencja zakupu materiałów i towarów. 4. Rozchody materiałów ewidencja. Wycena i ewidencja rzeczowych aktywów trwałych. 1. Charakterystyka środków trwałych. 2. Metody amortyzacji środków trwałych. 3. Ewidencja zmian w środkach trwałych. 4. Środki trwałe w budowie i ich ujęcie w księgach rachunkowych. Wartości niematerialne i prawne. 1. Zakres przedmiotowy wartości niematerialnych i prawnych. 2. Amortyzacja bilansowa tych składników. 3. Ewidencja zmian w zakresie wartości niematerialnych i prawnych. Rozrachunki w księgach rachunkowych. 1. Ewidencja rozrachunków z tytułu wynagrodzeń. 2. Rozrachunki z dostawcami i odbiorcami. Ewidencja i rozliczanie kosztów podstawowej działalności operacyjnej. 1. Pojęcie i klasyfikacja kosztów. 2. Układ rodzajowy kosztów. 3. Charakterystyka układu kalkulacyjnego. 4. Rozliczenia międzyokresowe kosztów. 5. Wycena i ewidencja produktów. Przychody podstawowej działalności operacyjnej. 1. Ewidencja sprzedaży wyrobów i usług. 2. Sprzedaż towarów i materiałów. Procedury związane z ustalaniem wyniku finansowego. 1. Odpisy aktualizujące wartość należności. 2. Przychody podlegające rozliczeniu w czasie. 3. Ustalanie wyniku ze sprzedaży w wersji porównawczej i kalkulacyjnej. 4. Procedury ustalania wyniku finansowego netto. Sprawozdanie finansowe. 1. Układ i zawartość informacyjna bilansu. 2. Wariant porównawczy i kalkulacyjny rachunku zysków i strat. 3. Informacja uzupełniająca do sprawozdania finansowego. 4. Obowiązki sprawozdawcze podmiotów rachunkowości. Przykład całościowy: od bilansu do bilansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, ciekawe, ja skończyłam finanse i rachunkowość-5 lat nauki +ciągłe dokształcanie na własną rękę i nie chcę nikogo zniechęcać, ale ciężko mi uwierzyć,że jakikolwiek, nawet najlepszy kurs mógłby to zrekompensować. Choć jesli chodzi o prowadzenie np. kpir czy jakieś niesamodzielne stanowisko w lsięgowości to kurs w zupełnosci wsytarczy. Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarka12
Co powiecie o Akademii Biznesu MDDP? Faktycznie jest taki dobry jak wszyscy zachwalają? Jak to się ma do także docenianego Stowarzyszenia, które jest prawie dwa razy droższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biniekx
wariant opcyjny "ciągłe dokształcanie" no właśnie to jest to. też skończyłam ten sam kierunek co ty i niestety wiem jak to wyglądało. osobiście nie ma to wiele wspólnego z biurem rachunkowym. Jeśli pracujesz w zawodzie dobrze wiesz że co kilka m-cy trzeba jechać na szkolenie bo co chwile nowe przepisy, regulacje, standardy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biniekx
aaa... Tarka właśnie o tym piszemy. Jeśli nie widać różnicy to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarka12
No ale też oto chodzi, że w wielu szkołach nie widać różnicy, więc po co przepłacać. Ale jak to w życiu bywa są szkoły lepsze i gorsze. Akademia MDDP i Stowarzyszenie mają swoich zwolenników. I oczywiście nie myślę przepłacać, a jak wezmę na raty w MDDP, to po ok. 1000 złotych miesięcznie zaczyna na prawdę miło dla oka wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaNN
Tarka12:. Porównaj programy są bardzo podobne. Nie ma sensu przepłacać, a MDDP jest często polecaną szkołą, więc nie martw się o renomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarka12
Ok. Dzieki. Juz wszystko wiem sprawdzałam, pytałam. Zresztą wcześniej pisałam, nie tylko ja, że nie ma co przepłacać, że MDDP wydaje się najsensowniejszym wyborem. Ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biniekx
ja akurat zawsze w życiu sugeruję się czymś co jest sprawdzone, ma jakieś zaplecze itd. w tym wypadku prowadzą zarówno doradztwo podatkowe, księgowe itd więc zaplecze jak najbardziej istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarka12
bibiekx - Też właśnie to mnie do MDDP skierowało, choć kandydatów było więcej, ale też niska cena. Tak, to w życiu bywa, że trzeba składać wszystko z najdrobniejszych kawałeczków i analizować, a potem decyzja, najlepiej jeśli przemysłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamkoterski
witam, mam pytanie odnośnie kursów. Przyznam szczerze, że mocno główkuję co wybrać- MDDP czy SKwP. Nie znalazłem nigdzie informacji o certyfikacji w MDDP. Chodzi mi o nr zawodu- bodajże 33013. W stowarzyszeniu są egzaminy i certyfikat, a jak to jest w MDDP? pozdrawiam serdecznie. Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamciax
Do SKwP nie chodzę na szkolenia, ale słyszałam że ok, za to ja bym poleciła Fundację Rozwoju Rachunkowości. Korzystam z ich szkoleń, niestety jestem spod Krakowa i najbliżej do centrum szkoleniowego mam do Katowic :( Jednak mimo odległości jaką musze pokonać uważam, że warto! Byłam w FRR na kursie Główny Księgowy od podstaw, który przygotowywał do egzaminu. Wszystkie tematy omówione były bardzo dokładnie, a trenerzy to profesjonaliści. Z czystym sumieniem moge polecić fundację, sama wybieram się niedługo na szkolenie ze zmiany podatku VAT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak to jest w Polsce że ludzie z wykształceniem biurowym nie mogą znaleźć pracy a po znajomości dają prace w biurze ludziom z innej działki, a potem sie dziwić że w biurach siedzą niekompetentni ludzie którzy nic nie wiedzą i na kafeterii sie pytają gdzie zrobić przynajmniej jakiś kurs. Masz rację. odrazy przypomniała mi sie sprawa odszkodowania jakiejś duzej firmy która upadkła przez błąd urzędnika ze skarbówki.... to jest wyraźny przykład przyjmowania ludzi nie wykwalifikowanych w danym kierunku tylko wpychanie po znajomości.... no cóż.... jeśli chodzi o przekwalifikowanie to jest jak najbardziej za tylko wszystko potrzebuje czasu... a księgowośc tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×