Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnie sie to podoba

zupa kapusciana -dobry sposob na schudnniecie

Polecane posty

Gość a jak myslicie he
czy kobieta karmiaca piersia moze odchudzac sie ta zupą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedzenie, które odchudza Wiadomo, że tyjemy głównie od jedzenia. Jednak nie wszystkie pokarmy tuczą jednakowo a niektóre mogą nawet pomóc w odchudzaniu. Oczywiście spożywane z umiarem. Jabłka Dostarczają aż 300 ważnych dla zdrowia substancji. Dla odchudzających się szczególnie ważne są pektyny. Oczyszczają one jelita, wiążą i niwelują trujące substancje. Poza tym regulują układ trawienny i pobudzają wydalanie. Codziennie należy zjeść przynajmniej jedno jabłko. Makaron Wbrew obiegowym opiniom makaron nie jest tuczącym pokarmem. Bardziej niebezpieczne dla figury są tłuste sosy, które wraz z nim się spożywa. Jego zaletą jest zdolność do podnoszenia poziomu serotoniny w mózgu. Dzięki temu makaron poprawia nastrój co ma duże znaczenie w czasie uciążliwej diety odchudzającej. Ananas Wspaniale pachnie i smakuje. Zawiera niewiele kalorii (56 w 100g) więc polecany jest w diecie odchudzającej. To jednak nie wszystkie jego zalety, gdyż ananas jest też źródłem bromeliny, czyli enzymu przyśpieszającego przyswajanie białka. Należy pamiętać, że enzym ten występuje tylko w świeżych owocach – ananasy z puszki nie mają takich właściwośći odchudzających, tym bardziej że zawierają o wiele więcej kalorii. Brokuły Są wyjątkowo niskokaloryczne - 100 g brokułów zawiera tylko 26 kcal, dlatego nie tuczą, choć są sycące. Najlepiej jest je gotować w wodzie lub na parze. Brokuły dostarczają dużej ilości kwasu foliowego, żelaza i witaminy C. Popcorn Jest doskonałą przekąską, którą można pogryzać np. podczas oglądnia telewizora zamiast tłustych chipsów lub orzeszków, w przeciwieństwie do których dość szybko zapewnia uczucie sytości. Jest też o wiele zdrowszy – zawiera dużo magnezu. Fasolka Zawiera dużo białka i witamin z grupy B. Białko jest niezbędne do budowy tkanki mięśniowej, zaś witaminy B regulują pracę układu nerwowego. Fasolka jak i inne rośliny strączkowe stabilizuje poziom cukru we krwi, co sprawia, że po jej zjedzeniu długo utrzymuje się uczucie sytości. Kapusta kiszona Zawiera bakterie kwasu mlekowego, które przywracając równowagę kwasowo-zasadową, korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit. Kapusta usuwa też trujące produkty przemiany materii i zawiera dużo witaminy C. Algi Są wysoko cenionym źródłem jodu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jego niedobór powoduje osłabienie i ospałość może też prowadzić do otyłości. Aby uzupełnić niedobory tego pierwiastka, należy spożywać suszone algi (do nabycia w sklepach ze zdrową żywnością), które można dodawać do różnych posiłków. Pierś kurczaka Jest idealna na kolację, zwlaszcza w połączeniu z produktami bogatymi w witaminę C. Białko mięsa w zestawieniu z tą witaminą sprawia, że organizm wydziela nocą więcej hormonu stresu, który spala tłuszcz. Dzięki temu można chudnąć nawet we śnie. Trzeba jednak pamiętać o usunięciu tłustej skóry z piersi kurczaka i odpowiednim jej przygotowaniu, tzn. pieczeniu w piekarniku lub na grillu. Zupa jarzynowa Potrawa ta (o ile nie jest przygotowna na tłustym mięsnym wywarze ani zaprawina śmietanączy zasmażką) stanowi danie niskokaloryczne i bogate w wiele witamin, biopierwiastków oraz błonnik. Trzeba jednak pamiętać o tym, że warzyw nie należy gotować zbyt długo by nie straciły swych cennych właściwości. Chili Przyśpiesza spalanie tłuszczów i pobudzają do pracy „leniwy\" układ trawienia. Ponadto ludzie spożywający pikantne dania, zużywają więcej kalorii. Używanie ostrych przypraw pomaga też ograniczać sól, co ułatwia chudnięcie. Niektórzy naukowcy twierdzą też, że ostry smak chili uwalnia endorfiny, związki uśmierzające ból, które w większych dawkach wywołują uczucie przyjemności. Ryż Zawiera dużo potasu, który wiąże nadmiar wody znajdujący się w komórkach tłuszczowych. Ponadto jest bogatym źródłem niacyny, tiaminy, żelaza i białka. Grejpfrut Sprawia, że komórki wolniej przyswajają produkty odżywcze, a tym samym wolniej wzrasta poziom cukru we krwi i dłużej utrzymuje się uczucie sytości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justula....
do a jak myślicie raczej byłabym ostrożna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boshe... ALGI! he he:-) moja mama hodowała kiedyś to białe świństwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Ewusia dobrzez wiedziec co odchudza🌼,byle nie algi bleee :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny dzień dietki uważam za zakończony:-) Teraz to już chyba obejrzę sobie jakiś filmik na kompie i pcia:-) dobranoc dziewczyny i do jutra:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie kaczątko
aga-----własnei było kiepsko z moją przemianą materi i chyab mi sie przez tą zupkę poprawia i bardzo sie z tego cieszę bo dołowało mnie to ze chodziłam co 3 lub 4 dni na kibelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgocha_samocha_39
wytrwałam pierwszy dzień to i drugi się powiedzie, co dziewczyny? Wasze wsparcie najbardziej motywuje. Dzisiaj będę miała trochę dzień zajęty to raczej uda mi się wytrwać. Powiedzcie mi proszę, czy buraki ćwikłowe mogę jeść? Dzisiaj mam dzień z warzywkami a w domciu gotuję barszczyk to bym sobie trochę podjadła tych buraczków ugotowanych, bardzo je lubię ale czytałam gdzieś, że one nie są wskazane w dietach. Napiszcie, czy można je jeść ;) ewusia44, dzięki za cenne rady ;) chyba sobie wydrukuję i na lodówce przyczepie bo kiedy laikom tłumaczę, że ziemniaki, makarony można jeść do woli byle nie mieszać ich z sosami tłustymi to kiwają głowami jakbym farmazony plotła. Ewuś, to ja mar...37 ale tyle raz już zaczynałam dietę, że teraz pod innym nickiem to może wytrwam ;) Mam pytanie odnośnie tego ziemniaka bo w jednej diecie napisane, ze jednego mozna zjeść a w innej, że 3 ziemniaczki można zjeść, ile więc ich można zszamać? Jasne, ze wolałabym 3 ;) aga2805, Ty już masz tyle dni za sobą GRATULUJĘ!!!! Ależ jesteście wytrwałe :) Trzymam kciuki za wszystkie, za siebie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga285
Dzień Dobry Kochane!:-) Małgosiu myślę, że im mniej ziemniaków zjesz tym lepiej:-P Ja wcale nie zjadłam ziemniaków tego dnia bo nie miałam na nie ochoty...:-) Jakoś daje radę;-) Ja poprostu bardzo chcę schudnąć do końca tego miesiąca:-D jeżeli nie teraz to nigdy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justula....
Hej dziewczyny :) Dzień dietki 4 :) Jestem po zupce, szklance mleka i wypiłam jeszcze jogurcik pitny. Malgosia ja zjadłam 3 małe ziemniaczki, bez solenia ich oczywiście. O buraczkach nic nie wiem ale to w końcu warzywka i nie sądzę, żeby były tuczace. Cieszę się, ż do Was dołączyłam. Z Wami jest rażniej przechodzić przez dietkę. Ja też chcę bardzo schudnąć i nie poddam się łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś jest mój 5 dzień.. czyli przyszedł czas na mięso:-) ale ja wcale nie mam ochoty na żadną padlinkę... :-) chyba sobie odpuszcze:-) a w zamian za to zjadłam miseczkę surówki ze świeżej papryki, ogórka, pomidorka i pora:-) bez żadnych sosów oczywiście:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-do malgochy - co do buraczkow zdania sa podielone. maja 38 kal. Moin zdaniem nie zaszkodza - ja tez jadlam, nie wiem czy czytalas wszystko dokladnia ja po pierwszym tygodniu tej diety stracilam 4,5 kg wiec chyba nie szkodza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i eszcze do malgochy - teorie o ziemniakach i makaronach tez taka slyszalam (szczupla i piekna makaroniara - babcia Sofiia Loren). jednakze wedlug nowych badan w diedzinie dietetyki to wrecz odwrotnie - znajdz w google diete bezweglowodanowa albo diete doktora kwasniewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cale 5 kg mnie mniej,nawet ciut wiecej,mimo zblizajacego sie okresu:D ciesze sie baaardzo i rychlych efektow Wam zycze dziewczynki-dzisiaj odeszla mi ochota na cokolwiek,chyba organizm sie przyzwyczail,poza tym czuje sie wspaniale,spadam gotowac obiadek reszcie ;] milego dzionka kochaniutkie,buzka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgocha_samocha_39
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi postaram się zjeść ziemniaka no może dwa ;) Śmiac mi się chce z mojego kota bo zwykle siadam z miseczką czegos dobrego a dzisiaj jak zwykle przybiegła do mnie a tu buraczki u pańci na talerzu a nie łosoś, poszła rozczarowana ;) U mnie najgorsze są wieczory jak już nastaje nowy dzień jest mi łatwiej wytrwać do południa... ale będzie dobrze!!!!!!!!!! Muszę ten tydzień się przemęczyć i zgubić oponke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mlagosi-po kilku dniach diety apetyt Ci przystopuje i nie bedzie dokuczal nawet wieczorami,mnie w tej chwili-6dzien-5kg mniej-w ogole nie chce sie jesc,ochota na slodycze sama przeszla,piszcie dziewczyny jak mija dzisiejszy dzien,czy podjadacie-ja dzielnie trwam bez podjadania,buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódkazielona
Czy korzystałyście z gotowych mrozonych zup kapuścianych zwanych "prezydenckimi" Hotexu - są tak samo skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgocha_samocha_39
Regine, i właśnie takie wypowiedzi najbardziej mnie motywują a jeszcze jak czytam ile kilosów mniej to już w ogóle mam wizje siebie szczuplejszej ;) Co do jedzonka to ja juz urodziłam się żarłokiem i chyba mi to nie minie, niestety :( Dwa lata temu schudłam ładnie na norweskiej o ile się nie mylę około 9kg i mimo, że żołądek się zmniejszył to po diecie automatycznie wróciłam do objadania się. Tak już mam i lubię dobrze zjeść na samych warzywkach to długo nie wytrzymałabym ale teraz postanowiłam, że po diecie zacznę odżywiać się nie łącząc potraw i postaram się jak najmniej mącznych i słodyczy. Czy uda się to dopiero zobaczymy ;) Kiedys nie jadłam pieczywa i słodyczy przez 2 miesiące i czułam się o niebo lepiej i wcale mnie nie ciągnęło specjalnie do nich. Najgorzej zacząć obżerać się to wtedy ciągnie jak narkotyk. Nie wiem czy mrożonka jest tak skuteczna jak samemu sie ugotuje bo w zestawie chyba nie ma selera naciowego i tam jest marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justula....
Mnie dzisiaj troszkę ciągnie do czegoś innego ale wlaśnie pokroiłam sobie pomarańczkę, żeby się zapchać. O dziwo nie ciągnie mnie do słodkiego czy kanapki, jeśli już miałabym coś przekąsić :) to raczej jakiś serek danio czy płatki (moje ukochane cheerios) z mleczkiem. Ale spoglądam na swoj brzucho i mówię sobie,masz być płaski, spadaj oponko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie Regine
czesc dziewczyny:) mam pytanie-ktora wersje stosujecie tej diety????ta ktora podala ewusia z ryzem,miesem i bananami czy ta z maslanka i owocami i warzywami na przemian????bo juz sie w tym pogubilam:( >>>>Regine ktra wersje stosuje ze tak ladnie Ci kg leca????? dzieki za odpowiedz,bo wlasnie chcialabym sie do was przylaczyc,bo ide na wesele 6maja i zalezy mi na szybkiej utracie kg:) czy jesli ugotuje zupe z samej kapusty,cebuli,koncentratu i kostek rosolowych to tez na niej schudne???czy musze gogotwac z selerem i papryka??? i jak z poszczegolnymi dniami-wiem ze juz parokrotnie podawalyscie przepisy ale powiedzcie jak wy to stosujecie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rano pije tylko maslanke,potem zhadam jablko i przez reszte dnia tylko zupa,dodatkowo kawa-ja prowadze siedzacy tryb zycia i jesli porzadnie nie dietkuje to kg nie spadaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze ja musze zgubic 20kg!!!! ktos mi nawet napisal ze powinnam 25:) sporo przede mną:) 3 eba jakos wygladac latem ,nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie Regine
dzieki wielkie za szybka odpowiedz:) a jak z zupa???jak ja gotujesz???ze wszystkich skladnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzadko,przewaznie glowka kapusty wloskiej,1 papryka zielona,6 cebul i koncentrat pomidorowy,bez soli ,sporo koperku swiezego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie to jedyna ,sprawdzona naprawde skuteczna dieta,ale 3 eba jej przestrzegac,ale warto dziewczyny,same zobaczycie po efektach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa odchudza nawet wtedy jesli ugotuje sie ja z kapusty,6 cebul i koncentratu pomidorowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×