Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Nata, jak dobrze ze juz wiesz co i jak z Lukaszkiem (jak ja lubie to imie ;) )!!! Mam nadzieje ze wszystko teraz dobrze pojdzie! Caluski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - najlepsze imieninowe zyczenia wobec tego :) Nata - dobrze, ze juz wiadomo co to, mam nadzieje ze wysypka szybko zejdzie! Dziewczyny, czy ktora z was uzywala laktatora bootsa? reczngo albo elektrycznego? Mam reczny, ale chyba zdecyduje sie kupic motorek, bo reka boli od machania...I nie wiem, czy dalej bootsa, czy jednak lepiej inny? Macie jakies sugestoe? Troche ta zabawa kosztuje, wolalabym w bloto nie wyrzucac... A co do spacerowek - ja Malemu kupilam (ale to jak juz skonczyl roczek i troche) w Polsce taka leciusienka spacerowke - parasolke, doslownie szmaticzku na paticzku - sprawdza sie znakomicie, nie wazy nic, sklada sie jedna reka - wada jest to ze nie ma pozycji rozkladanej, wiec jak maly przysnie na spacerku to spi zwiniety w rogalik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, ja uzywalam laktatora z motorkiem Medeli i bardzo go sobie chwalilam. W UK kosztuje ok 45 funtow, na kontynencie ( ;) ) zaplacilam ok 70 w przeliczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro po poludniu idziemy z mala do fryzjera! jej pierwszy raz!!! Chyba nie bedzie mi miala za zle ze zaprowadzam ja do meskiego? Wloski z tylu robia sie takie straszne siano, nigdy sie nie wytarly i teraz tak brzydko wygladaja. Bedzie mi brakowac tej czuprynki, oj oj, ale odrosnie! Adasiu, mala sie pieknisia robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki serdeczne za zyczenia:) calkiem zapomnialam o tych imieninach:) Wlasnie jestesmy po spacerze - mala zasnela dopiero pod koniec, wiec ja zaparkowalam przy otwartych drzwiach do ogrodu - niech jeszcze sobie z pol godzinki pospi na swiezym powietrzu:) Chyba jednak sie zdecyduje na kupno tej spacerowki...a fotelik kupie taki od 0-18 kg - dluzej jej posluzy (choc zdaje sobie sprawe, ze bedzie tylko uzyteczny w samochodzie:) ) U nas troche cieplej niz wczoraj - choc rece mi troche zamarzly od pchania wozka ;) Dobrze,ze cieplej, bo skoro nie ma sniegu - to po co nam tu mroz!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
paula-dołączam się do życzeń,wszystkiego najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
ja znowu dorwłam nie swój komputer i klikam i odnalazłam was tu,bo wcześniej szukałam na ciężarnych,tylko teraz ciężarne już nie jestesmy :-) dziewczyny mam problem,złożyliśmy o child benefit na męza bo ja nie mam ninu,czy możemy składać o ctc i wtc w tej sytuacji skoro jest tam miejsce do wpisaniA mojego ninu,a i czy możemy to złożyć skoro jeszcze nie mamy child b,możev to wysłac a nr tego child podaC im pozniej jak juz przyznaja,mozna tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zlozylismy o child benefit - juz mamy, a takze o Child Tax Credit - mimo,ze ja tez nie mialam jeszcze NINu. Wtedy odpisali nam,ze ja musze tez miec i sami umowili mnie na spotkanie w sprawie NIN-u. No i dostalam juz NIN...jeszcze czekam na sama karte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Agagus!!!! tak dobrze ze zajzalas!!!! Ja sprawdzialam na necie o ten child tax credit i jakes 100 futow nam sie nalezy.... rocznie! nie wiem czy skadac czy nie bo mi sie nie chce formularzy wypelniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
dzięki dobre kobietki mama E poważnie z ta kasa,AZ :-) tyle wam się nalezy?jak to wyliczyłas,bo mnie ktoś mówił ze niezłe pieniądze mozna z tego dostać,a Ty mi teraz takie wieści ,nieżle,kochana jak mi powiesz skąd masz te wyliczenia to ja tez to zrobię bo w takim wypadku to rzeczywiście chyba to wypełnianie papierów nie jest warte,buziaki dziewczyny jak juz dzis mnie nie będzie to wybaczcie,jak kupimy sobie ten nieszczesny komputer to bede czesciej,dzięki za info i sorki za błedy ale trzymam małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po przegladnieciu broszurek wiem dokadnie jaki jest wasz domowy dochod Mama E :) A co do laktatora - slyszalam ze medeli sa fajne, ale nie maja tych bajerow na lejku co to masuja brodawki, pulsuja i inne takie... Kupilam sobie reczny bootsa bo ma bajerek, ale troche znudzilo mi sie machanie pompka (choc moze w ramach silowni to nie najgorsza opcja???), no i teraz najchetniej dokupilabym sama pompke :( A tu wszystko w kompletach - to rownie dobrze moge innej firmy...Jak sobie chwalisz medele, to moze sie skusze... A u nas 2 minuty do godziny zero, za chwile przyjezdzaja moj ojciec i brat, i beda surowe ogledziny domu gospodarskim okiem. Z braku baby mopa (choc Mieszko chyba zaocznie sie zasugerowal i robil co mogl...) podlogi tylko odkurzone, ale przynajmniej jeszcze nie zasypane kellogsami, paluszkami i rozdzyzdana czekolada...Zawsze cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
szanta jak Twoja Mayeczka?śpi w nocy?pytam bo przecież mój Kacper jest tylko dzień młodszy i całkowicie mu się poprzestawiało,w dzień śpi tak że trudno go dobudzić a za to w nocy oczy szeroko otwarte,a ja wtedy na zapałki,zupełnie nie wiem jak mam go przestawić,mimo że to nie pierwsze dzidzi :-)) zauważyłam cos takiego,że czasami prosrych rzeczy nie wiem chyba za duża przerwa,bo Szymek w maju 8 lat skończy,a Aleksandra 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
szanta ale ci zazdroszczę,że przyjeżdża rodzinka,u mnie na razi marne szanse a i ja nie wiem kiedy się wybiorę,bo pewnie trzeba najpierw paszport Kacperkowi wyrobić.Wiecie z czym to się ,,je,, i jaik się do tego zabrać? może czas pomyśleć o tym :-) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta :) detektyw! Na pewno zdasz egzamin dobrej gospodyni! Zycze fajowego spedzania czasu z rodzinka! Agagus, my obydwoje pracujemy i dosyc dobrze zarabiamy to dlatego nalezy nam sie tylko tyle, ale jesli ty nie pracujesz (z tego co wiem to nie) to wiecej pieniazkow Wam wpadnie. To jest stronka zeby sobie pokalkulowac (tylko po angielsku) http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki! Paula wszystkiego naj naj! Mamy za soba kolejna nocke osobno - Malenki w swoim i ja w swoim lozku. Teraz tez tam spi :-)! Nie bylo zle, tylko godzinka marudzenia kolo piatej a tak sen po 2-3 godzinki. Zdecydowalam sie na Twoja metode Szanta - podnies/przytul/odloz, ale i tak za kazdym razem konczylo sie na cycku. Nie wiem czy to dobra metoda uspakajania ale jak do tej pory najlepiej dziala. Denerwuje mnie tylko karmienie i zmienianie pieluszki w przerwach miedzy snem, bo zajmuje nam srednio 1-1,5 h. Ale wierze,ze musimy sobie dac troche czasu i bedzie juz tylko lepiej. I moze tatus wroci dzisiaj do sypialni :-). W srode jade na 5-cio dniowe wakacje :D. \"Tesciowa\" bierze mnie i Malego zebym mogla odsapnac. Kochana kobieta. Mam nadzieje, ze nie zdazymy sie poklocic przez ten krotki okres, chociaz z tesciowymi to roznie bywa (podczytywalam Was troche kiedy temat sie przewijal ;-) ) Mysle, ze Ewelinka nie obrazi sie ze fryzjer meski pod warunkiem, ze mamusia wybierze fryzure na czasie ;-). Szanta od ktorego tygodnia zaczelas uzywac laktatora? Chcialabym dac tatusiowi szanse pokarmic synka w nocy (a raczej zafundowac sobie pare przespanych nocek ;-) ) ale wiem , ze nie moge za wczesnie, bo dzieci inaczej ssa smoczek a inaczej piers. Trzymam kciuki za przychylne oko taty i brata. Agaga---tez mi sie marza odwiedziny domu rodzinnego. Moze tak za 3 miesiace - ale bym chciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej . Kurcze ,ale ruch sie zrobil ,az milo poczytac:):) Witam nowa mamusie nie musze zapraszac.........:):) U nas 2 zeboll:):)Tesciowa szykuj sie :):P Synowa do fryzjera sie wybiera kurcze jak na prawdziwa kobitke przystalo .Rano musze powiedziec Adasiowi jakie zmiany go czekaja:):) Jutro dziadek przylatuje wiec moja radosc nie zna granic:):) Kurcze Szanta gadalam z malym ,ale narazie tylko podlogi wchodza w gre najlepiej deski :):)szybciej idzie. Brrrrrrrrrrr uciekam chyba spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Mama E dzięki za stronkę,w miarę możliwości przejrzę.masz rację ja nie pracuję,tylko mężuś :-( no ale mam na głowie 3 dzieci,niezłe stadko :-) to też praca no nie? może z tego tytułu więcej mi się należy ? ale sępiara jestem :-) ale mam dziś wypas z tym kompem,przysłużyłam się koledze a w zamian mogę korzystać z tego ustrojstwa,no ale chyba czas i na mnie trzymajcie się babeczki,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga - wykonujesz najwazniejsza prace na swiecie!!!!!! I na pewno dobrze tez to robisz ❤️ no to spadam, spanko. Mala troche poszalala nam i zasnela dopiero o 21.30 - mam nadzieje przetrzyma chociaz do 8ej rano. dobrej nocki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry,pobudka wstawac!!! Chce wam powiedziec,ze moj Luki juz zdrowy :) Nie ma zadnych plam jest czysciutki,zeszlo wszystko. Ciesze sie,ze obeszlo sie bez zastrzykow. Fly🌻 Dzieki za fotki :) Adas jest rewelacyjny :) Sliczny bobas,fotogeniczny :) Ucaluj go od cioci 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Nata, uprzedzilas mnie :) Flyfly spioch sie zrobila!!!! Dzien sloneczny i dobry 🌻 Nata, wspaniale ze Lukaszkowi przeszla ta niedobra reakcja! Mysz spala chyba do zaraz po 7ej, troszke ja slyszalam jak sobie walila w szczeble luzka, ale zawolala mnie dopiero za 10 osma, kochana moja! Madzik jak nastepna nocka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata, weszlam na bobaski i Lukasz slodki!!! Ale on juz sam stoi? jeny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Ja spioch????????/Zawsze:):P Pogoda ladna slicznie nie ma wiaterku wiec na spacer szorujemy po naszej wiosce:):) No nam dal sie dzisiaj wyspac do 7.00 od 19.00 niezle tylko ,ze ja poszlam spac pozno tak sie zagapilam na meza:):P Jejku ide co zrobic:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to zagapianie sie znam ;) sama poszlam spac po dwunastej ... pogoda rzeczywiscie swietna na spacer - my jeszcze w pizamach :p dzisiaj fryzjer - ja to przezywam!!!! no to fajowege spacerku Mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie piszecie, a u mnie goscie :( a wlasciwie :D Agaga - paszport - trezba miec pelny odpis aktu urodzenia : 3.5L w urzedzie gdzie rejestrowalas i umowic sie na spotkanie w konsulacie (2-3 mce terminy) Za 3 dzieci nalezy Ci sie wiecej kasy, zlwaszcza ze jedno ponizej roczku. Przestawianie - trzeba byc okrutnym i budzic go w dzien, wtedy sam zacznie coraz wiecej spac w nocy (wiem, latwo si emowi :) Madzik - odciagaj juz, ponizej 3 tyg dziecko bez problemu laczy butelke i piers, najlepiej zaczac laczyc jak najwczesniej wtedy nie ma problemow! Ja odciagam rano i w poludnie, zeby po poludniu moc dac butle, jak mala ciagle wisi na cycku a Mieszko domaga sie uwagi:) Smoczki aventu sa niezle, wolno z nich plynie. Poz atym przy piersi jest super komfort, jak mala juz zna piers, nie zamieni jej na zaden smok :) papa, lece piekna pogoda, spacer nad morzem, zapraszam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy,ze wiecej sie nalezy na dziecko ponizej roczku? Chcialam was czytac od poczatkowe strony,ale jestem na 19 stronie i padam,nie daje rady :( Co siadam do kompa to maly mi przeszkadza. Moj maz bedzie sie staral o pomoc od poanstwa,ale niewiemy od czego zaczac.Dlatego pytam sie was o co chodzi z dzieckiem ponizej roczku.A jak skonczy rok to co wtedy? Tak jak pisalyscie mi wczesniej,ze musi isc do tego urzedu i sie dowie o co moze sie starac. Tylko pytanie czy moze juz teraz sie o cos starac jak nas tam nie ma czy dopiero jak bedziemy cala rodzinka (wraz z dziecmi) tam na miejscu. No i jeszcze paszporty dzieciom musimy wyrobic,ale to jak maz przyjedzie do Polski na poczateku kwietnia.U nas w urzedzie musi ojciec dziecka byc osobiscie i dziecko rowniez. Kiedys wystarczyl tylko podpis ojca a teraz zmienilo sie cos widocznie i musi specjalnie przyjechac do Polski. No i prosze odpowiedzcie mi czy osoba ubiegajaca sie o zapomoge od panstwa ile czasu musi byc na terenie Anglii? Czy tak jak moj maz pracuje legalnie od kilku miesiecy to juz moze sie starac. Bo w Irlandii podobno po 2 latach mozna sie o cos starac,ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis ide do dentysty. Polak to jedyna dobra wiadomosc. Poza tym nie ma innyh dobrych bo zab trzeba wyrwac. Bedzie znieczulenie i mam nadzieje ze malej nie zaszkodzi. Nazywa sie Septanest i czytam sobie na internecie ze jest nowoczesny i szybko sie rozklada. Sciagnelam troche mleczka i mam nadzieje ze jak mala bedzie na prawde glodna to zje i butle. POtem troche ja przeglodze. Uzbroje sie w cierpliwosc i mam nadzieje ze juz wieczorkiem bedziemy szczesliwe obie. Ja zeba trace, Julka zyskuje. Oj ida zeby jestem pewna. NIe wiem tylko jak daleko juz zaszly :) ale kciuk ciagle w operacji, sliny coraz wiecej i marudzeie nawet przy cycku. Wczoraj to sie na prawde juz martwilam bo mala przez pol dnia nie jadla. W koncu sie mala namyslila po nasmarowaniu dziaselka Calgelem. Dobra to ja ide. BOje sie ... ale sie nie przyznaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuu to nie ciekawie,nie dasz rady sciagnac tyle mleka. Bedziesz musiala chyba kupic jakies modyfikowane mleko, bo nic innego mi nie przychodzi do glowy. Ciezko bedzie :( ale jak bedzie dzidzia glodna to i z butelki wypije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skasowalam wizyte, Julcia jest najwazniejsza. najpierw ja przestawie na inne jedzonko. potem zajme sie zebem. ostatniomnie bolal i dlatego ten pospiech, ale dam rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×