Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Ok flyfly🌻 Jeny ty to masz stalowe nerwy odpisujac mi na meile :) Kochana jestes,mam pewne obawy bo wiadomo inny kraj inny obyczaj.Ale nie mam nioc do stracenia w Polsce mnie nic nie trzyma a chcemy z mezem byc razem z dziecmi wiec skoro tam lepsze zycie to nie ma sie nad czym zastanawiac. Dlatego szukam roznych informacji na rozne tematy a tych pytan mam z 1000000 :) Flyfly duzo mi juz odpowiedziala. Teraz nie bede jej czasu zabierac i tu na forum bede was pytac zeby ja odciazyc. Co do tej szkoly w Gloster bede wdzieczna. Mam pytanie co do poziomu nauczania w Anglii.Czyli co mam rozumiec ,ze tam jest bardzo niski poziom w porownaniu do naszego? Bo nie jednokrotnie slyszalam jak mowia,ze brytyjczycy sa ,,glupi,, ,,ze pewnie nie wiedza,ze na wyspie mieszkaja,, takiego typu docinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan 🌻 Dziekuje :) Ja tez kiepsko z jezykiem i sie maz smieje,ze dzieci sie szybciej naucza i bede z nimi chodzic do sklepu czy cos zalatwic na miescie :) beda mi tlumaczyc. To prawda czlowiek sie uczy cale zycie. Maly zasnal to korzystam z wolnego czasu.Pol godzinki wolnosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly - no niestety mieszkamy w coventry - co jest ok. 2,5 h jazdy coachem do londynu Dobra dziewczyny, my z Ola zmykamy na spacerek, bo sloneczko nas wzywa;) oby tylko nie wialo zbytnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co do nauczania dzieci w szkolach angielskich slyszlam ze uzywaja kalkulatorow bo tabliczka mnozenia jest dla dzieci zbyt trudna. Nie wiem czy z tego trzeba sie smiac czy brac na serio. Wiem ze przy wyborze szkoly trzeba sie tez kierowac opinia o niej. Do tych najlepszych jest sie czasem trudno dostac, ale warto robic wszystko zeby dziecko nie chodzilo do jakiejs tam byle jakiej, z narkotykanmi itp. Mozesz tez pomyslec o szkole katolickiej, jesli cie ten temat interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy maz moze zapisac dziecko juz teraz jak jestesmy jeszcze w Polsce? Boje sie troche jak bede rozmawiac z ludzmi ,z nuczycielka jak po angielsku to cienko :( Ciezko bedzie na poczatku. Staram sie uczyc w domu,ale szczegolnie maluszek nie daje mi chwili spokoju wiec jednym slowem :( Co prawda maz tez jechal bez jezyka i sobie jakos radzi wiec i ja szybko zaczne chwytac jezyk. Tym bardziej,ze jak sie jest wsrod anglikow to szybciej sie mozna nauczyc niz z ksiazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkola katolicka,wlasnie zastanawialam sie czy tam sa koscioly katolickie.U nas w Polsce sa dzieci przyjmowane do pierwszej komunii swietej w wieku 8-9lat (2kl podstawowki) a jak tam wygladaja te sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokladnie jak popularne sa takie szkoly, ale ja mieszkam w malym miasteczku i mamy taka wiec w Gloucester na pewno jakas jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata moj maz tez zapisywal dziecko jak bylam w PL szkoly katolickie tez sa ja poslalam do normalnej koscioly katolickie sa i msze po polsku (u nas raz w miesiacu ale w innych miastach nawet co tydzien) moja corka szla do komunii w pl, rodzice moi zalatwiali ale to ze wzgledu na duza rodzine w pl ktora by tu nie przyjechala (czesc z nich przynajmniej) wiec zrobilismy w PL. mala zdala egzamin w sobote a w niedziele szla do komunii:) dumna bylam bo sama ja przygotowalam :) co do jezyka to pewnie sie jakos dogadasz, ja mowilam perfekt ale duzo jest osob bez znajomosci jezyka, duzo polakow w okol, mozna sobie wziac kogos na tlumacza:) nie martw sie na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic maly sie obudzil wiec musze konczyc. Dziekuje za przyjecie i odezwe sie innym razem. Postaram sie odzywac jak najczesciej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, Mateczki, dzieckami sie zajac, a nie internetowaniem, bo nadazyc za Wami nie mozna :D Nata - witaj - pytaj o co chcesz, wspolnymi silami na pewno cos Ci doradzimy :) Dzieki za odp o ubezpieczeniach - caly icus jest w tym, ze w Polsce podaja znizke w % a w UK w latach, i jedni i drudzy zapieraja sie zadnimi nogami ze nie moga tego przelozyc i uznac tej drugiej wersji. Jak sie nie ma stluczki, to luzik, ilosc lat ubezpieczenia = ilosc lat bezszkodowej jazdy. Jesli tak jak w naszym przypadku byla malutka szkodka, w czerwcu 2006, i obcieli nam w Polsce 10%, ilosc lat bezszkodowej jazdy mamy 0, no bo czerwiec 2006, a 5 mamy 50% znizki. I glowa w mur, nie ma sily jednych albi drugich przekonac. probowalismy kilka ubezpieczalni, ale poki co bez szczescia, wszyscy chca miec to cholerne zdanie: x lat jazdy bezwypadkowej, ktorego PZU nie wystawia... A co do tego tricku z autami w rodzinie na rozne osoby, tez o tym sie wlasnie dowiedzielismy. I byloby z banki, bo ja mam 4 lata bezszkodowej jazdy, ale .... 2 z tego w Polsce, gdzie PZU nie wpisalo mnie imiennie do ubezpieczenia mimo ze jestem wspolwlascicielem samochodu. GRRRRRRRRR. Wiec poprzednie dwa lata w UK juz sie nie licza. Wasze dyskusje o szkolach czytam z duza ciekawoscia, bo wlasnie zaczynam sie zastanawiac co z Mieszkiem od wrzesnia zrobic. Moja childminder promuje szkole do ktorej chodzi jej syn (pre-school), health visitor mowi ze lepiej nursery, ja sobie mysle ze jak nursery, to olewam, bo osobiscie wole zeby ciagle chodzil do opiekunki, jak szkola to juz trzeba zapisywac, bo wszystkie dobre sa poza rejonem (ech), a jak do tego pomysle ze malutek wlasnie skonczyl 2 latka, a ja sie zastanawiam nad wyborem szkoly, to mi sie wlos jezy na glowie... A Majeczka wlasnie zasnela SAMA na lezaczku. Viva mis z pozytywka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem:):):P Ja wogole fujara jestem. Dziewczyny Natka to jedna z czerwcowek wybierajaca sie na wyspy ,ale to juz sama napisala.Mam nadzieje ,ze jej plany sie poukladaja jak sobie marzy i bedzie tu z nami niedlugo. Matka POlka 😘 Asia jak tam rozmowy bo mnie zaraz rozsadzi z ciekawosci ,ile mozna kciuki trzymac:):):)Dawaj znac jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta mnie juz teraz doradzili zapisac do szkoly ktorej chce poslac malego bo sa duze problemy z dostaniem sie do niej . Adas 7,5 miesiaca do szkoly zapisywany mojej mamie szczeka opadla ,ale co robic:)Wcale sie w szkole nie zdziwili jak przyszlam wiec u nich to normalne ,ehhhh czasami smiac sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze z ta szkola nie wiedzialam,ze takie problemy moga byc :( To czyli kiedy maz ma ja zapisac? Juz teraz? Kurcze nie wiem sama nawet gdzie bedziemy dokladnie mieszkac bo narazie maz mieszka (wynajmuje 2 pokoje u znajomych) Dopiero od maja jak dostanie kontrakt bedzie rozgladal sie za czyms gdzie wprowadzimy sie wszyscy razem. I pytanie co jest potrzebne,zeby mogl corke zapisac jakie dokumenty? Wyslalam mezowi juz akty urodzenia dzieci na drukach angielskich,bo bedzie sie staral o child benefit. Ciezko bedzie napewno na poczatku,ale na odleglosc to nie rodzina. A czy tam sa polskie szkoly?Bo ten poczatek bedzie dla nas okropny ani ja ani corka nie znamy jezyka a jak maz bedzie w tym czasie w pracy to bede zmuszona sama isc i jezyk lamac. Pewnie anglicy maja ubaw z polakow,ze nie potrafia jezyka (a jest taka wiekszosc z tego co slyszalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzatka - z inland revenue, mozna tez sciagnc z www.hmrc.gov.uk/childbenefit sciagnij tez sobie /taxcredits na child tax credit i working tax credit. jak najszybciej bo tylko 3 mce wstecz wyplacaja, wiec juz jestes przynajmniej miesiac do tylu... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dla mnie, ja mam ChB :) i Child tax Credit tez :) (wlasnie nam przeslali niedawno). Moj szwgier ma corke w Polsce i niepracujaca zone, wiec oni sie staraja o ChB a Nata napisala ze akty urodzenia na angielskich drukach wiec dlatego pytam skad te druki. Chodzi o druki na akt urodzenia a nie na Child Benefit (zle napisalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te druki maja w USC idziesz po akt urodzenia i prosisz na drukach angielskich do zasilku rodzinnego to jest za darmo. (do zasilku i do alimentow za darmo jest) To wyslalam mezowi i on zalatwia child benefit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa, no wlasnie troche sie zdziwilam, ze jeszcze mialabys to nie zalatwione :) A ja jak zalatwialam dla Mieszka, to wyslalam po prostu polski akt urodzenia, nawet nie przetlumaczony, przyjeli bez problemu, przyznali, odeslali i bylo po bolu, az sie zdziwilam ze tak bez problemowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata szkoly sa i darmowe i te za ktore sie placi (prywatne) to ze sie placi nie znaczy ze lepsza moze byc super szkola panstwowa i taka sobie prywatna; dlatego tabelki plus word of mouth sie przydaje; a zapisac to jak najszybciej:) moj maz jak zapisywal to nie mial nic, zadnych dokumentow dziecka i wpisali tylko dali druki do wypelnienia i kazali doniesc (paszport lub akt urodzenia). zalezy pewnie od szkoly i jak porozmawiasz. polskie szkoly to sa tylko szkolki niedzielne w niektorych duzych miastach. nie ma sie co martwic brakiem jezyka w przypadku dziecka - nadrobi. co do dogadania sie z nauczycielka, dyrekcja - hmm ja nie mialam problemow ale twoj maz dogada sie a jak nie to niech kogos poprosi, na pewno sa tacy co mowia dobrze:) co do smiania sie - nie sadze- angole zwykle tez nie mowia innymi jezykami, raczej podziwiaja tych co mowia ich jezykiem biegle:) tutaj nauka jezykow w szkolach pod psem, za wyjatkiem dobrych szkol (moj maz np mowi trzema jezykami obcymi procz angielskiego w tym dwoma obcymi biegle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mozecie puszczac te kciuki kochane!!! ❤️ Dobrywieczorek :) 🌻 rozmowa poszla dobrze, wieczorem zadzwonila do mnie head hunter i zostalam zaproszona na druga rozmowe z dyrektorem generalnym - ja tak ta druga kandydatka nie.... no to szanse mam, chyba. To w srode rano. Szanta, ja tez mam zamiar juz myslec o szkole dla malej tylko ze najpierw musimy to mieszkanie kupic a nie wiemy jeszcze w ktorej dzielnicy skonczymy. Szkola katolicka wg mnie to najlepsze wyjscie bo jest jeszcze zachowana dyscyplina i wyniki sa jedne z lepszych, przynajmniej tu w East London. rzeczywiscie kobietki rozpisalyscie sie, troszke mi zajelo przeczytanie! Witam nowa mamusie!!! Bedzie ci tu dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, a ja jeszcze nie skladalam o tax credit... ktos mi kiedys pisal (chyba na Brzuchatkach) ze nie spotkal jeszcze kogos kto by olewal benefity ktore sie naleza.... hmmm, jakos sie nie moge do tego zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E, Flyfly - to widze ze ja jakas opozniona jestem z tym zapisywaniem Mieszka do szkoly...O dobre poltora roku...Niezle. Mama E - no widzisz, ja tez zawsze jestem opozniona ze wszystkimi drukami, wlacznie z benefitami, ostatnio zlozylam tylko o benefit, taxy przyslali mi sami z siebie, nawet wtedy nie wiedzialam ze mi sie jakies naleza... Chyba niedzisiejsze jestesmy, nie ma co. Gratuluje rozmowy i wyniku, to trzymam kciuki w srode! OK, Kobietki, dobranoc, mala spi, to i mamusia moze glowe na godzinke do poduchy przylozyc. No chyba ze tatus ma inne pomysly na wieczor :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze Szanta ze juz wrocilas do siebie ;) uwazaj bo trzeciego sie dorobisz :p :D dzieki za trzymanie kciukow!!!! Jakies chorobsko mnie bierze, caly dzien podle sie czuje. Mala budzi sie czesto i strasznie placze... nie wiem czy to ten katar czy cos innego? No to dobranoc mamuski, kolorowych snow! p.s. Sztefciu - fajnie ze dobrze dolecieliscie i fajnie czas spedzasz u tesciow 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis to ja powiem ostatnie slowko. Przyznam sie, ze jak duzo piszecie to mi sie czytac nie chce i czasem nie bardzo wiem o czym mowa. Niedobra jestem. Tak wiec nie wiem co za rozmowe Mama E miala, ale ciesze sie ze poszlo ok :classic_cool:. Ja dzis zaczelam CV pisac. Jestem tak podle leniwa, ze po prostu przerabiam CV mojego mezuska. Chyba poszukam sobie jakiejs pracy. lekkiej, niestresujacej, na pol etatu. A co :) Job centre przegladam ale jakos nic dla siebie nie widze. JAk jeszcze mozna szukac pracy? Przez agencje, znajomych. Lekkiego dola dzis zlapalam bo uswiadamiam sobie ze staje troche w martwym punkcie. Niczego nowego, procz tajnikow macierzynstwa oczywiscie, nie odkrywam. Przynajmniej teraz mam lepszy, tanszy i slodszy lek na depreche - kiedys zakupy, teraz smiech mojej coreczki :) dobranoc mamusie 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze forum wczoraj do pozna dzialalo;) Ja dzis zerwalalam sie o 7:30 bo mnie listonosz obudzil :) (a nie corka) No i jakos nie spie... Za to Ola od 21 wczoraj spi jeszcze bez przerwy :D moze znowu przestanie sie budzic o 4 rano... Chyba dlatego,ze przestawiamy ja teraz na mleko dla \"glodniejszych\";) (czyli 2.). Chce,zeby jak najdluzej pila samo mleko (bo jesli jest w tym cos, ze wczesniejsze wprowadzanie pokarmow moze miec cos wspolnego z alergia i astma - to chce zmniejszyc ryzyko - bo cala moja rodzina to jedna wielka alergia;) ). Mowie wam jak ten czas leci...moja mala ma juz 3,5 miesiaca (niedlugo ostatnie szczepienie w nozki :) )... ja niedlugo zaczynam sobie studiowanie na Open University (a w zasadzie koncze to co zaczelam w Polsce)... no i \"niedlugo\" jedziemy odwiedzic rodzinke:) Ale sie rozpisalam! No ale tak to jest jak sie nie spi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Felicity u nas pobutka o 6.40 cos nam spioch sie wczesniej budzi. Malgorzatka ,az tak wiele czytania nie ma :):) Asia trzymam kciuki do srody ,a co tam:):) Szanta sily widze Cie nie opuszczaja czekaj ,az mala podrosnie :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie - Ola obudzila sie jakos po 8...ale do 9 sobie gaworzyla w lozeczku i wtedy dopiero zjadla az 210 ml mleka 2.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×