Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość agaga
ja mowie wszystkim dzen dobry wszystkie jeszcze spicie?ale macie dobrze,kiedy ja sie wyspie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga, ty cala noc nie spalas? Alez sie naprzytulala do meza ;) a moje nowe cacko to Dell Inspiron 1501 z Windows Vista - nie z tej ziemi!!! czuje sie jakbym pierwszy raz komputer uzywala! kupilam bo Dell to firma ktora obsluguje nasza i mamy troszke znizki, musze wykorzystac wszystkie udogodzenia przed odejsciem od firmy ;) dziewuchy - wstawac!!!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
No wlasnie, cos mnie obudzilo a teraz widze ze to MamaE wrzaska :-) A slyszalas ze laptopy Dell wybuchaja? Mam nadzieje ze nie trafila Ci sie wadliwa seria, szkodaby bylo trakiej fajnej babki :-) Madzik - szkoda slow, po prostu zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, naprawde wybuchaja? nieslyszlam :o ale teraz bede sie starala jak najciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Powaznie, Dell narazil sie na ogromne straty bo klienci na gwalt zadali wymiany. To byla glosna sprawa kilka miesiecy temu, opisana w gazetach z zalaczonym zdjeciem wybuchajacego Della. Ale nie martw sie, na pewno wadliwa serie usuneli ze sprzedazy :-). Wieczorem i w nocy walczylam z kolka malego, na przytulanie u mnie za wczesnie, dopiero musze sie umowic na sprawdzenie czy sie dobrze zagoilam. No wlasnie - kto to sprawdza - lekarz GP czy polozna? Agaga - bylas juz na tej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, bede uwazala ;) zapytalam sie informatykow i potwierdzili ale mowiac ze to tylko adaptory... hmmm. zobaczymy, jak narazie to tylko pamiec mi za mala dali i musze do nich dzwonic :( Zuzanna, ja na mojej wizycie po 6 tyg. bylam troszke rozczarowana bo zadnego badania typu ginekoligicznego nie bylo - tylko jak sie pani czyje itp. robione przez GP. Skupiala sie bardziej na malej niz na mnie. Uwazaj wiec i wymagaj jak cos nie tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, jakos zaczynam sie powoli lapac w rzeczywistosci...Ale nie jest to latwe... Mamo E - pewnie juz wycofali ze sprzedazy te wadliwe, ale moj byl wlasnie z tej serii :D i bez problemu wymienili mi baterie :) Mam nadzieje ze na juz nie wybuchajaca :p Kurcze, czy u Was tez jest tak pieronsko ZIMNO????????? Tu strach wystawic nosa kawalek za drzwi, bo od razu zamraza. Czyzbym sie juz odzwyczaila od polskich zim pelna geba? czy poprzednie dwa tyg pieknego slonca tak mnie rozbisurmanily?... A my teraz mamy dylemat ze spaniem Malutka - niania nie uwazala za stosowne przypilnowac zeby zasypial o stalej porze w dzien, no i sie odzwyczail w ogole od spania w dzien :( Nie tylko boli mnie brak tej godzinki spokoju, ale on okolo 6 po poludniu juz pada na pysk z przemeczenia, a wtedy jest za pozno na drzemke, a za wczesnie na sen... probujemy go klasc ok 3, ale poki co gada do siebie w lozku przez godzine. Co za idiotyczna teoria zeby pozwalac dziecku nie spac tak dlugo jak dlugo samo nie ma ochoty na drzemke, wrrrrrrrrrr Za to malenka pieknie w dzien spi, zobaczymy jaka bedzie nocka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze Mamo E ze synchronicznie piszemy :) Zuzanna - U nas wizyty po 6 tyg nie ma, jest po 8, ale jak ostatnio bylam ze soimi dolegliwosciami, to wyszlam w ciezkim szoku, bo zamiast uspokajajacej gadki moj GP zbadal mnie WEWNETRZNIE (az sie ze zdumienia zapomnialam oburzyc na taka bezposredniosc :p) i pobral wymazy, po prostu szok...Ale jak bedzie na wizycie kontrolnej trudno stwierdzic, pewnie tylko spyta czy wsio OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi spotkanie po 8 tyd po prostu przegapili. Bylam gdzies po 12 bo mi polozna kazala, no a moj kochcny GP sie pyta po ci przyszlam. Zadnych badan, bynajmniej. Ale dzis wlasnie bylam na cytologii. I nie do wiary- trzy razy sie pytalam jak dlugo sie czeka na wyniki, bo nie moglam uwierzyc - do 46 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
A ja myslalam ze ta kontrola dotyczy tylko poloznicy a wg tego co piszesz MamaE bede musiala swojego muminka wziac ze soba. Maalgorzatko - u mnie trzeba samemu o tym pamietac i umowic sie na wizyte. Polozna podczas ostsniej bytnosci u mnie w domu przypomniala mi o tym. U mnie sniegu ani grama ale za to leje. Jutro przyjezdza do mnie siostra. Mowi ze bierze ze soba ksiazki zeby sie uczyc - ona jeszcze nie wie, ze przy moim malym to po prostu niemozliwe :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja porodu juz nie pamietam. Malo tego zaczynam sie juz zastanawiac kiedy nastepne, juz teraz czy poczekac kilka latek ;-) :D. O mamo, laptop-bomba! Trzeba uwazac. Szanta---mi jest zimno odkad przyjechalam do Anglii (no moze poza 9 miesiacami kiedy nosilam w sobie maly kaloryferek ;-) ). Wczoraj grzalismy caly dzien - nie chce widziec tego rachunku za gaz :-). A my dostalismy dzisiaj list z wyznaczonym terminem pierwszego szczepienia buuuu, juz sie boje :-(. Malgorzatko jakie warunki nalezy spelnic zeby moc starac sie o prawa rezydenta? Moze byla wczesniej o tym mowa ale jakos umknelo to mojej uwadze. Zuzanna ucaluj muminka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik, na jakie szczepienie i kiedy masz termin? Ja mam dopiero na 12 marca na TB (gruzlica), na mopje zyczenie. Za rada Szanty u7pomnialam sie o nie bo tutaj standardowo tego nie robia. Takze skoro w marcu muminek ma TB to nie wiem kiedy podadza mu nastepne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez bedziemy kloci na wlasne zyczenie. To samo co Wy -szczepienie BCG przeciwko TB. Mnie pytali jak wychodzilismy ze szpitala i Maly bedzie szczepiony dokladnie 6 tygodni po urodzeniu - 2-go marca. A myslisz ze u Was to jakos koliduje z nastepnym szczepieniem? Planowo nastepne szczepienie powinni dostac w drugim miesiacu. Acha, 12-ty to Wasz drugi miesiac. Moze Wam sie tylko delikatnie wszystko przesunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
No wlasnie nie wiem jakie powinny byc odstepy miedzy szczepieniami.Ale nawet jesli cos nam sie lekko przesunie to jest to tego warte, na poludniu Anglii, nie pamietam miasta, w jednej ze szkol maja od kilku tyg epidemie gruzlicy. Madzik, macie zamiar z Matem sie pobrac?Ja uleglam i czekam wlasnie na potrzebne dokumenty z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor.:):) Mama prazujaca mama bardzo zajeta. Tesciowa ty uwazaj na wybuchy kurcze :):PAdas nie bedzie pocieszony:):) Szanta widze ,ze walczysz :):)Mam nadzieje ,ze ze skutkiem oczywisciepozytywnym:) Co do smoczkow kurcze Ja wielki przciwnik daje i bede dawac wyjasnil mi znajomy lekarz ,ze my ssaki jestesmy i dzieciom chce sie ssac .Przyjdzie taki okres ,ze smoczek nie bedzie potrzebny i tyle .Stresowac siebie i malego nie mam zamiaru chociaz u nas w uzyciu nie jest tak wielkim.:):) Podjelismy decyzje w sprawie opiekunki dla malego przyjedzie do nas pani z polski i tyle.Bedzie z nami mieszkac co nie za bardzo nam odpowiada ,ale pomoze w domu i przy malutkim.Ja bede spokojnie pracowac w domu ,mniej stresu i wyjscie chyba calkiem jak na tym etapie w porzadku.Zobaczymy pozyjemy:):) No lece odpoczywac chlopcy piatkowy wieczor na piwku ja na sofie ojjjjjjjjjj sprawiedliwosc:):) Kolorowych snow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna trzeba pracowac przez conajmniej 12 miesiecy z ewentualna przerwa nie dluzsza niz 30 dni. Aplikuje jedna osoba na cala rodzine. Trzeba pare papierkow im wyslac. Przede wszystkim wypelniony formularz EEA1, list od pracodawcy, kontrakt, payslipy, zdjecia, papierek z rejestracji w Home Office i dowody lub paszporty czlonkow rodziny. Trwa to troche. U nas chyba ponad dwa miesiace i problem jest taki ze dlugo trzymaja dokumenty, wlasciwie do pol roku moga trzymac dowody tozsamosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
malgorzatka sorki ale jeszcze nie zapytalam meza o to prawo jazdy,wrocil nad ranem i padl na pysk,rano zawiozl dzieci do szkoly,potem odsypial i teraz znowu jezdzi,kurcze obicuje ze jutro cos napisze na ten temat a co do badania-jeszcze nie bylam,ma przyjsc niedlugo ta nasza opiekunka to wyoytam o wszystko dziewczyny,a co z tym szczepieniem przeciwko gruzlicy,ja nic nie zglaszalam,ale jak Was czytam to nabieram przekonania,zeby malego zaszczepic,myslicie ze jeszcze bym mogla?tylko wlasnie ciekawe czy nie przesunie to planowanego szczepienia w 2 miesiacu,ale mysle ze nawet gdyby to warto,musze o to zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany ale wstyd - KLUCI mialo byc. Uuuuuhhhhuuuuu Zuzanna!!! Gratuluje!-decyzji narazie:-) My duzo o tym rozmawialismy ale zanim zaszlam w ciaze. Skutek tego taki ze jestesmy zareczeni czyli planujemy w przyszlosci ale raczej szybko to nie nastapi. Troche dziwna poglady w mojej rodzinie panuja (albo to ja jestem dziwna) ze dziecko=koniecznosc slubu. Ja tak nie uwazam a im wiecej beda gledzic tym pozniej to nastapi (tak troche na zlosc ale nienawidze jak ktos na mnie naciska). Musze byc pewna tej decyzji i tego samego wymagam od Mata, nawet moja mama ostatnio przyznala mi racje (na tym zalezalo mi najbardziej). Flyfly, dobra kobieto, pocieszylas mnie ta teoria ssania. Wszystkie mnie pocieszylyscie Waszymi smoczkami ;-). Malgorzatko dzieki - to ja pytalam o prawa rezydenta :-). Agaga jeszcze nie jest za pozno,zapytaj swojego GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! My juz 2.dzien nie mamy neta ani telefon nie dziala - chyba cos z linia...Dobrze,ze jest jeszcze net z komorki:D Nasze ostatnie szczepienie z serii co miesiac przesunelo sie o 2 tygodnie - idziemy dopiero 19.02 bo pielegniarki na urlopie i jedna obsluguje cala klinike. Szczepienie na TB nasza Ola miala w 2.dobie zycia - lekarz zaproponowal nam przed wyjsciem ze szpitala - wiec skorzystalismy. Z tego co nam mowil to szczepieni nie koliduje z innymi planowymi:) Ostatnio pojawil sie maly problem - otoz moja mala przestala pic cokolwiek innego poza mlekiem. Tzn. wypluwa wode i herbatke - choc wczesniej pila tego ze 120ml na dzien. Nie wiem, czy powinnam w nia jakos wmuszac (choc tego sie chyba nie da - bo probowalam). Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien-mokry-dobry, juz po sniegu :( jeszcze wczoraj wieczorem robilysmy papatki do balwana w ogrodzie (Ewa zrobila dla malej, nie jest ona cudowna?) a dzisiaj mokro i ta ciagla angielska mzawka. Eh zycie! Agaga, warto zrobic szczepionke na gruzlice. Niestety Anglia bedac tym wielkim zbiorem roznych ermigracji jest narazona na rozne choroby - a musze powiedziec ze nie wszystkie chorobska \'przychodza\' tu z Afryki czy Indii... TB nie powinna poprzestawiac innych szczepionek - u nas to bylo ze HV jak przyszla pierwszy raz to sie zapytala czy bedziemy szczepic mala, gdzies to w swoich papierach zapisala i potem dostalismy list na szczepienie w 6tym tyg zycia a nastepne to juz u nas w przychodni. A wy dziewczyny tak na kocia lape zyjecie!!!! :D :D my tez. Czasami jak Lukasz mnie wkurza to sie nawet ciesze ze nie mamy slubu :) narazie caluski kluski 😘 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno - gratuluje:) Skoro taki temat na wokandzie;) to sie pochwale,ze 1.09.2007 odbedzie sie nasze wesele - tym razem koscielny:) Slub cywilny juz mamy - wzielismy przed wyjazdem do Anglii, a teraz przychodzi czas na koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co robic. Mala ma krostki na calym cialku. Male, czerwone, nie wygladaja jak potowki. wczoraj miala kilka, ale sie nie przejalam, a dzis jest tego wiecej. Jednyne co jej podawalam ostatnio we wtorek i srode to marchewka. Uczulenie? kurcze, nie wiem. pwinnam isc z tym do lekarza? Poradzcie Mateczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesele fajna sprawa, a maz tez. ALe szczerze mowiac niewiele sie zmienia po slubie. Wrzesien to super termin na slub - moj tez bym we wrzesniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
witajcie w sobotnie popoludnie, Od dwoch dni probujemy dac z mezem naszej corci smoczek, ale jak na zlosc ona go wypluwa i przy tym krzywi sie jakbym nie wiadomo co jej dawala :) :) Moze ktoras z was poradzi mi, jak nauczyc dziecko uzywac smoczka. pieknie dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
czy to prawda ze w Anglii nie podtrzymują ciąży. Moja koleżanka pierwsze dziecko poroniła a druga ciąża była zagrożona, lecz rodziła w Polsce i tam jej podtrzymywali. Jak to jest tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etinka
Czesc dziewczyny, mieszkam w Londynie z mezem od 8 miesiecy i z tego co sie dowiedzialam od kolezanek i wyczytalam na postach to mam wrazenie, ze lekarze maja w d.... wszystkie nasze problemy. Jedna rodzila 24 godziny dziecko o wadze 5kg a porod odbierala polozna i jeszcze maz, poniewaz nie bylo zadnego lekarza. O porodzie w wodzie mogla pomarzyc. Potem sie dowiedziala, ze powinna miec cesarke. Wszelkiego rodzaju krwawienia, bole w czasie ciazy to normalne, zadnych badan. Nawet jak masz grype to wizyte za 2 tyogdnie. Po prostu kpina. dobrze, ze jestem zdrowa. Za pare miesiecy chcemy sie starac o dziecko , ale nie ma mowy zebym tu rodzila, to strach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etinka
Malgorzatka a moze mala ma OSPE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etinka
Malgorzatka a moze mala ma OSPE albo odre , idz szybko do lekarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - GRATULACJE Felicity- wrzesien pekny miesiac, my 9/9/00 Malgorzatka - sprawdz cyz pod szklanka bledna, (na 100% tak) i idz do lekarza, choc pewnie to trzydniowka... No i sobie popisalam, bo wlasnie slysze mama cos bym zjadla, buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×