Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

hihi Laboszku, raczej nie, jej reakcja na te caluski byla przesmieszna, poprostu nie rozumiala ze ktos inny niz mama i tata (i babcie i niania) moga wymagac caluski. Stala tak oszolomiona i dawala sie calowac ;) Ale ten chlopczyk, jednolatek, jakis taki szybki jest bo jak wychodzilismy to mnie tez dziuba dal.... w usta! hehe, malolata sobie poderwalam, a co! Oj jak mi sie nie chce to pracy jutro 😭 !!! Czlowiek sie szybko przyzwyczaja do dobrego i ten jeden dzien wiecej weekendu jednak duzo znaczy. a reszta babek gdzie? jak sie wszystkie rozjechaly! zazdrosna jestem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanie phisi kids to gimnastyka dla dzieci chodze tam za darmo z moja Martynucha :) a tokeny to tzn talony na mleko warzywa i owoce od panstwa wlasnie sie o to staram to dla rodzin co maja dzieci do 4 lat i kobiet w ciazy mam to pierwsze chcialabym drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, zazdroszcze tego phisi kids bo to super sprawa!!!! Chcialabym zeby moja tez chodzila ale u nas takich zajec nie ma. Okej dziewuszki, ide sie przygotowywac do spania, moze ten calusek mi sie przysni ;) dobranocka!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamusie :) u mnie sajgon. Mamy bunt na pokladzie. probuje ograniczyc troche karmnienie piersia, bo juz za 3, 5 tygodnia wracam do pracy, na full time na nocki, no a moje male nadal tylko cycek i cycek :( Jak na zlosc nic innego nie chce, nawet na ulubiona kaszke bananowa nie otwiera pysia. Dwie lyzki i wielki placz. Obiadu zjadla jak wrobelek. Chce stopniowo to wszystko przeprowadzic. Mniej karmic i rzadziej, ale coreczka mi wcale nie pomaga, bo jak na zlosc nic innego nie chce jesc. O butelce nawet mowy nie ma, ewentualnie pociagnie troszke kaszki z kupka niekapka (polecam NUK trening botle :)) kupilam jej mleczko CowGate, ale ona go nie lubi, ja probowalam i wcale sie jej nie dziwie, bo wstretne jest. Moze mozecie mi polecici jakies inne smaczniejsze? Nawet kaszki na tym mleku nie chce. Kurcze wiem ze duzo cierpliwosci mi trzeba, ale ja juz mam dosyc chwilami. Do tego jeszcze corcia nie chce spac w swoim lozeczku i spi ze mna. Sama jestem temu winna, ale jak to odkrecic? pordzcie mi cos prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko, my uzywamy cow&gate ale na poczatku odstawiania od piersi probowalismy tez Aptamil, ponoc smakowo to najbardziej zblizone do matczynego. Niezaduzo wiem o mieszankach bo na szczescie u nas to bezproblemowo nastapilo. Musisz byc w niewielkim stresie kochana. Trzymajcie cie mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzatko, łączę się z Tobą w bólu...odstawiania od cycusia :( myslalam że mój skubaniec po 10 dniach zapomni a tu guzik padł 5 minut temu po 2,5 godzinach histerii mleka modyfikowanego nie chce tknąć, rzuca butlą kubkiem smoczkiem :( dobra, koniec psiaczenia bo musze pranie powiesić, kąpnać się i spać !!!! dobranoc mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, Aptami w lkartoniku to jej nawet czasem kupuje, ale chcialam jakies w proszku, to moze ten hipp bedzie dobry. Ogladam jakis straszny film w telewizji, ale sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mama E mysle ze w Twoim miescie cos jest a moze niewiesz ze jest? ja tez bym jakos sie nie dowiedziala jedynie przez przychodnie dowiedzialam sie ze jest polska grupa i angielska Kurcze wspólczuje Wam z tym odstawianiem bo moja wogóle nie tesknila za cycusiem od malego bardziej wolala butle wiec jak rezygnowalam to byla cala happy.za to smoka uwielbia na moja niekorzysc - niestety przed chwila mala przyszla do mnie bym wytarla jej nosek ma straszny katar cagle jej leci :( smutno mi z tego powodu ja tez cos smarcze ale leciutko. co do ciazy to okres mi sie spoźnia choc dokladnie niewiem czy tak jest bo ja mam nieregularne cykle i przed ciązą PCO wiec niewiem ...:( boje sie ze znów bedziemy musieli sie dlugo starac .... kurcze ale u nas dzis pada .... bede walczyc z mala bo ona nie lubi foli a do tego ja nie mam parasola :( moze do 1 przestanie padac choc troche ..... pozdrawiam Was serdecznie obecne i nieobecne 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
Dzien dobry wszystkim mamom co do butelek to jak zaczelam dokarmiac Kube butla to kupilam tomee tippe,na poczatku bardzo chetnie jadl ale po jakims czasie obrazil sie na nie,wiec kupilam AVEnt i zaczelo byc troche lepiej,teraz je bez problemu,Health Visitor kazala mi kupic taki specjalny smoczek, orthodontic on ponoc jest pomocny w odstawianiu od piersi,hv wytlumaczyla mi rowniez zen ormalne smoczki sa za krotkie i nie stymuluja podniebienia dziecka do ssania,a wiec jak porownamy tomme i avent to by sie zgadzalo.Malgorzatko26,nawet nie wiesz jak cie roumiem,przeszlam przez to i jest to koszmar,ale trzeba byc upartym,sama mozesz nie dac rady bo masz za malo czasu,popros kogos o pomoc,ja w czasie karmienia wychodzilam z pokoju,nawet sie nie odzywalam bo maly lokalizowal nawet moj glos,dla pocieszenia dodam ze teraz jest tak dobrze ze karmie i piersia i butla bez sprzeciwow malego,poszlam troche wczesniej do pracy niz planowalam i jest ok.Jestem z Toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
a w ogole to sie rozpisalam a ta Toja dzidzia to ile juz ma?bo moze rzeczywiscie lepiej kubek niz butla........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje bobo to juz kawal bobasa. Prawie 8 miesiecy, wiec rozstanie z cycem to nie powinien byc az taki dramat. Najbardziej mnie zastanawia czemu on aakurat teraz nie chce jesc zuoek, kaszek itd. JUz od 5 tego miesiaca jadla ladnie, a teraz wszsytko sie poprzestawialo. Moze to przez te szybko rosnace zeby... ortodontic smoczek? moze to jest jakies wyjscie, choc wydawalo mi sie ze to tomme tippee jest najbardziej do piersi podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) aaaaale byl weekend, pojezdzilismy sobie troszke po Walii, piekna wbrew prognozom pogoda, super :) Asiulek - cieszes ie ze zadzialalo, powinni jakies potwierdzenie przyslac moze ? A jak nie to na pewno przy wyplacie zauwazycie :) Mama E - kupowanie domu to jedna z wiekszych przygod w zyciu, ja przez kilka miesiecy o niczym innym nie mowilam... Malgorzatka - Ciebie stamp duty jeszcze nie obejmuje, macie szczescie :) Boje sie ze z odstawianiem od cycka bedziemy tez miec bal, mala jest mamina coreczka ( w zasadzie cysiowa coreczka) i w nocy potrafi ssac az furczy. Najada sie i potem w dzien juz nie chce :( pieknie sie urzadzilam :( A Twoja Julcia je w nocy porzadnie czy tylko tak posysa dla przyjemnosci? Moze daloby sie ja smoczkiem oszukac? jak w nocy nie dostanie, to w dzien zglodnieje moze? podejrzewam ze z tym \"zamiast\" to twoj maz by sie lepiej sprawdzil, powiedzmu ze ty jedziesz na ryby, a on niech uspokaja.... OK, uciekam , piszcie ladnie, co z tym spotkaniem ????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze lepiej na kubeczek od razu z piersi dzieciatko jest dosc duze a a i tak bedziesz musiala na kubeczek przejsc, moze czuje ze sie denerwujesz i dlatego tak reaguje ...och te robaczki moja bez smoka sie obejsc nie moze ... wyszlo u nas na chwile slonko i kicha znow pada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie my tylko na tym kubeczku jedziemy. To jest takie cos przejsciowe miedzy butelka i kubkiem niekapkiem, wyglada jak butla a koncowke ma jak kubek, tyle ze miekka. Herbate z tego pije, ale mleka nie chce. Sprobuje kupic tego hipp, zobaczymy. A smoka to moja Julka nawet ssac nie potrafi, nigdy nie ssala i moze w tym wsszstkim problem. Moze cos jest w tym najadaniu sie w nocy, ale co ja moge... wl;anie bylo spotkanie trzeciego stopnia ze stolem :( auu na dodatek wszystkiego nam tez sie katar do bobasa przyczepil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie zazdroszcze, jak smoczka tez nie...Czasem mam wrazenie ze te \"dobre rady\" typu - nie podawaj dziecku nigdy butelki/smoczka itp w piekny sposob sie pozniej przeciwko matkom odwracaja :( Chyba ze ktos ma ambitne plany karmic do 3 roku zycia np...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wlasnie mowilam do meza ze przy nastepnym dziecku to sie porzadnei zastanawie nad karmieniem piersia. Tersiowa zawsze smoka JUlce wpychala a ta nie chciala, a ja tez jej nie przekonywalam. No i mam co chcialam :( Wymiekam. Dzis zjadla mi z kanapki pol plasterka szynki. NIe wiem czy to dobre jedzenie dla bobasa ale skoro jej smakowalo to ja byla wniebowzieta. Teraz spi, jak dotad od rana na tej szynce, choc malo mi serce ne peklo jak piersi szukala szarpiac bluzke. A kolejna porcja mleka w butlece stoi myslicie ze to marudzenie na jedzenie moze byc przez zeby? dwa przebily sie ;po jednej stronie, wiec teraz do pary pewni z drugiej rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sama gotuje dla corci. sloiczki czasami takie ktore lubi, rice puding np. ale warzywka sama jej robie, jajeczko, kurczaczek, indyk, czeasem rybka. wczoraj odkrylam ze lubi zielony groszek, no i ze bardziej je jesli to nie jest miks tylko porozkladane warzywka gniecione widelcem. daje jej tez owocki z frurapura i jogurciki Yoplait, b je lubi, choc wahalam sie czy nie za wczesnie na nie. no i kaszki i banany. od tygonia mamy takie hece z tym jedzonkiem, bo wczesniej bylo wszystko w porzadku. wszystkiego probuje. mam nadzieje ze to chwilowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taka nadzieje. Szkoda tylko ze to sie akurat zbiega z odstawianiem od piersi. Zeby tylko szybko wrocil jej apetyt. Dzieki dziewczyny za rady 🌻 jestescie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry..... Malgorzatka Ja karmie SMA Progress Twoja mala tez sie juz na to zalapuje bo to od 6 miesiecy. Co do jedzenia ,ze brak apetytu to zrozumiale nie przejmuj sie wszystko wroci do normy u nas tez tak bylo raz lepiej raz gorzej. Moj maly butelkowy ,a jak sobie umyslal ,ze butelki nie bedzie pil to byl problem potem wszystko wrocilo do normy. Co do smoczka my sssaki jestesmy jedno dziecko ma wiekszy odruch ssania drugie mniej ja smoczkom nie jestem przeciwna ,maly za bardzo nie przepada chociaz czasami nas ratuje ten plastyk:):) Sztefcia kupki w normie nie masz sie czym martwic:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt, Flyfly ze my ssaki :) Ale moja mala to moim zdaniem lekko przesadza, choc teraz mysle to nasilenie to tez pewnie przez zabki - ssa wszystko co jej w lapki/pyszczek wpadnie, i biedne biedne moje piersi :( Malgorzatka - mysle ze to o zeby chodzi, a laboszek ma racje, dwa dni placzu i bedzie po bolu - z tym ze moze calkiem juz piers odrzucic - co jak mysle przy 8 miesiecznym dziabagu juz nie jest problemem :) Gorzej z tymi nocami, jak nie da rady smoka, ale moze glaskanie i mietoszenie ulubionego kocyka pomoga? Choc ryk bedzie jak pieron, juz Ci wspolczuje...A, jak pije wode z kubeczka, sprobuj jej w nocy ta wode zamiast piersi. Jak mowie - faceci sie w tym stanowczo lepiej sprawdzaja, bo maja twardsze serca, no i nie maja cycka na podoredziu :) A mojego maila w odpowiedzi na Twoj dostalas? Bo jakos ostatnio onet zjada moje maile, wiec nie jestem pewna czy doszedl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pod wieczorek Malgorzatko, gdziesz wyczytalam ze najlepiej sie od piersi odstawia wyjezdzajac gdzies na kilka dni, tzn ty bez malej... ale chyba ni podzialalo w przypadku niusiek :( co do apetytu nie mart sie za bardzo, bo tak jak i dorosli tak i maluchy maja dni \'glodne\' i \'nieglodne\'. Wg mnie to wina zebow. A szyneczka na pewno dobra dla malej, przeciez ona juz duza dziewczynka - my w jej wieku Myszce dawalismy juz paroweczki, szyneczki, itp. i dotad bardzo lubi. na jogurty tez nie za wczesnie i jak jej smakuja to najwazniejsze! Sztefciu, racja, kupki moga byc 1 na kilka dni albo kilka na dzien - my zawsze kilka na dzien robimy :p teraz ograniczone sa do 2 dziennie. Szanta, gratuluje breaku! jak tez takbym chciala! A co do monotematycznosci, to owszem przyznaje racje ze troche przecholowalam ale moja ironia chyba sie nie przebila bo to sprawa domu wazna (stresujaca) ale nie ta ktora mnie najbardziej cieszy. Co secunde planuje w glowie imprezke dla malej i ciagle modle sie o ladna pogode bo chcemy ja w ogrodzie zrobic. Z grillem MNIAM! a mowiac o jedzeniu, Lukasz znowu jakies przysmaki mi gotuje i tak pieknie pachnie ze azx zoladek sciska! ide cos tam podlapac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilans dnia jest taki ze Julka zjadla dzis 2 razy cyca (miekka jestem) pol jogurtu i kasze na kolacje. ALe jest i sukces- po kapieli wypila kaszke z mleczkiem z butelo-kubka :) . kupilam Aptamil w kartoniku, bo hippa nie bylo i pila :) jutro kupie wiecej. szanta chyba rzeczywiscie onek zjadl, bo nic nie dostalam. NA facetav pomoc w nocy nie mam co liczyc, bo on tez nocki ciagnie :( ale jutro wpadnei do nas wujcio na tydzein to sobie ponosi siostrzenice :) odpoczen sobie w koncu. MOze i prawda Momo E ze juz na takie miesiwo i czas. Jutro zajrze na poleczke z paroweczkami :) Ale ty masz dobrze z tym twoim facetem, moj to najwyzej sppagetti albo risotto robi, zawsze doprawione wg siebie czyli nie rewelacja dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E zycze duzo sloneczka w te urodzinki, zajrzyj sobie n abbc wather, tutaj prognozy pogody sprawdzaja sie czesciej niz w Polsce. NO ale pogoda zawsze moze pskusa zrobic. my niedawno urzadzalismy grilla w ogrodku, jak tylko przyszli goscie musielismy zmykac do domu :( Chyba juz nie zdazycie z nowym domkiem na urodziny? ale bylby prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzin dybry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzin dybry
:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
dzin dybry! Oj jak mi smutno :-( Goscilam mame - nie widzialysmy sie rok !!!! Wczesniej rozmawialysmy prawie codziennie wiec kontakt mamy doskonaly ale i tak bardzo cieszylam sie ze przylatuje - no i juz odleciala. Jedyne za czym tesknie bedac tutaj to rodzice. No a teraz do rzeczy. SIOBHAN! Ty sobie normalnie w kulki lecisz! Nie dostalam zdjec Twojej malej - pytanie - DLACZEGO? Masz do wyboru a,b,c - a- zapomnialas b- nie wiesz jak wyslac zdjecia c- masz to gdzies - i mam nawet propozycje gdzie! Widze ze nie mozecie sie zebrac do kupy z tym spotkaniem. Raczej nie obejdzie sie bez pominiecia czyjes osoby. Ciesze sie ogromnie ze hossa na kupowanie domow trwa. Powodzenia dziewczyny. Ide sie dalej posmucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
czesc kochane ! mam nadzieje ze mnie jeszcze pamietacie bywalam tu czasem teraz zadziej bo Tygrys daje nam niezle popalic dzis konczy 19 dni a ja juz mam dosc szukam z uporczywoscia maniaka jakis preparatow znanych w uk na gazy i kolki dla Tygrysia wydaje mi sie ze Tygrys moze mies wlasnie kolki albo problemy z oddaniem gazow i nie wiem co robic wije sie jak waz z placzem nie uspokaja go nic ani noszenie na rekach ani bujanie w kolysce ani smoczek nawet pic mleczka z piersi nie umie bo sie stresuje za bardzo i tylko mi sutka wykreca jak go boli pomozcie prosze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kohannah, oj biedny Tygrysek! Takie malenstwa sie nacierpia – karmisz piersia? Pij duzo herbatki z fennel i jedz tez duzo tego korzenia; my uzywalismy Infacol a po skonczeniu pierwszego miesiaca Grape Water (obydwa produkty znajdziesz w Boots); Mysz przestawala plakac noszona w pozycji tygryska ;) tzn na brzuszku na przedramieniu taty lub mamy; baaardzo pomocne sa masaze i robienie rowerkow! Po kapieli jak smarujesz Tygryska kremikami/olejkami to rob my lekki masazyk brzuszka (znajdziesz odpowiednie techniki na necie) i zginaj mu nozki tak jakby to kucania (ale w pozycji lezacej) i trzymaj przez 6 secund. Powtarzaj codziennie po kilka razy i jak czesto mozesz i zobaczysz jak zacznie ladnie prukac! Powodzenia i caluski dla malego!!! Zuzanna, Siobhan o nas wszystkich juz zapomniala :( bo gdzie ona jest? A tak nawiasem Siobhan, ja tez chce zobaczyc zdjecia twojej cory!!!! plissssss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kohannah, oj biedny Tygrysek! Takie malenstwa sie nacierpia – karmisz piersia? Pij duzo herbatki z fennel i jedz tez duzo tego korzenia; my uzywalismy Infacol a po skonczeniu pierwszego miesiaca Grape Water (obydwa produkty znajdziesz w Boots); Mysz przestawala plakac noszona w pozycji tygryska ;) tzn na brzuszku na przedramieniu taty lub mamy; baaardzo pomocne sa masaze i robienie rowerkow! Po kapieli jak smarujesz Tygryska kremikami/olejkami to rob my lekki masazyk brzuszka (znajdziesz odpowiednie techniki na necie) i zginaj mu nozki tak jakby to kucania (ale w pozycji lezacej) i trzymaj przez 6 secund. Powtarzaj codziennie po kilka razy i jak czesto mozesz i zobaczysz jak zacznie ladnie prukac! Powodzenia i caluski dla malego!!! Zuzanna, Siobhan o nas wszystkich juz zapomniala :( bo gdzie ona jest? A tak nawiasem Siobhan, ja tez chce zobaczyc zdjecia twojej cory!!!! plissssss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×