Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość sztefka
Mamo E--spóźnione ale szczere życznia i całuski dla Myszki!!!!! Pamiętam jak byliśmy na jej roczku jakby to było wczoraj!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby odpoczywam, tyle ile mozna przy remoncie ;) nie jest zle, kochane, moglabym tylko wczesniej spac chodzic ale chce troche nadrobic czytania bo potem to juz same wiecie, wszelkie ksiazki pojda w kat i bede czytac tylko info na paczkach pieluszek .... Sztefciu!!! 😘 jak tam u was? tu juz lato, fanie cieplo - szkoda ze juz was nie ma, ja dopiero co odkrylam Valentine\'s Park ... No tak, a tu Mala ma juz 3 latka na karku... czas leci co? No ale to widac tez po Olusiu (czasami podgaldam wasze piekne snubki na NK ;) )! masz tez pozdrowienia od mojej mamy, jesli ja pamietasz, czesto sie o ciebie pyta. Macie plany na nastepne potomstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity 🖐️ no nareszcie cieplo! Mam nadzieje na dluuugo ;) teraz tylko parasol do stolu do ogrodka musze kupic i chyba sobie zafunduje hamak, na takie pyszne letnie drzemki :D LadyGreen 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jestem mamą dwójki dzieci 9 letniej córeczki i prawie 3 letniego synka.Teraz jestesmy w trakcie starania się o trzecie dziecko,ale mam mase obaw co do prowadzenia ciazy w UK. Straszne rzeczy słyszałam niezbyt przyjemne.Ja każdą ciąże na poczatku byłam na dupfastonie czyli na podtrzymaniu i w kolejnej ciązy pewnie tez będe potrzebowac pomocy a tu słyszałam,że dziewczyna krwawiła a oni powiedzieli,że nic nie mogą zrobić. Nie ratowali jej ciązy :( Ja pracuję,chciałabym pracować do 6 miesiąca by miec macierzyński.Szczerze w to watpię czy dam rade,poniewaz mam styczność ze środkami czystości i wdycham np domestos czy wybielacz :( Strasznie pragniemy 3 dziecka więc jesli będzie trzeba zrezygnuję z pracydla dobra przyszłego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyGreen, witaj. To prawda, z tego co slysze bo doswiadczenia wlasnego raczej nie mam - w UK do ciazy podchodzi sie inaczej. Musialabys troszke zmienic tez i twoje podejscie, bo tak naprawde to wcale tak zle nie jest. Tutaj poprostu nie dmucha sie na zimne, co za tym idzie, mniej kontroli, spedzania czasu w poczekalniach szpitalnych itp. Ale znam dokladne przypadki ze jesli cos sie dzieje nie tak, to szybko i efektywnie dzialaja - ale dopiero po 3 miesiacu, co moze byc przerazajace... Nie nastawiaj sie od razu ze twoja ciaza bedzie musiala byc podtrzymywana, kazda ciaza jest inna, chyba ze masz jakies wady fizyczne (mam nadzieje ze tak nie jest) ktore oslabiaja twoje ciaze? Ja radze sie zrelaksowac, przygotowywac sie do ciazy w odpowiedni sposob: gimnastyka, bo silne cialo silniejszy organizm, zdrowe jedzenie i odpowiednie witaminy bo sam kwas foliowy nie wystarczy! I to z ust kogos kto ma termin za 2 tygodnie a za 6 miesiecy konczy wielkie 4 i 0 lat ;) Wiec uszy do gory, tysiace z nas urodzlo w UK zdrowe dzieci wiec nie sluchac mi brzydkich opowiesci!!! ;) Pozdrawiam serdecznie i zycze przyjemnej niedzieli - ach lato!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj LadyGreen :-) Ja mam dwoje dzieci i przy pierwszej ciazy mialam maly problem-plamienia :-( w pierwszym i czwartym miesiacu. I rowniez tak jak Ty nasluchalam sie o angielskiej sluzbie zdrowia. Dlatego pojechalam do Polski,aby skonsultowac sie z moim ginekologiem,ktory tak na wszelki wypadek przepisal mi Duphaston. I rzeczywiscie przy pierwszej ciazy byl niezbedny. Dodatkowo regularnie odwiedzalam polskiego ginekologa w Londynie,ktorego szczerze polecam :-) przy drugiej ciazy plamien nie bylo,wiec duphaston lezy w apteczce :-) bylam tylko w polskiej klinice na badaniu ginekologicznym i usg. Roxelka-tylko uwazaj,zeby nie wyciagneli od Was pieniedzy na te sesje... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie ja i dzieciaki trzymamy kciuki za mala modelke:) A gdzie mozna zobaczyc Vanesske? W jakiej reklamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z UK mam pytanko. jestem po rozwodzie , mój ex mieszka od 5 lat w Szkocji ja z dzieckiem w Polsce, opieke nad dzieckiem i alimenty sąd przyznał mi ale prawa są na pół. Czy on może brać tam na dziecko jakies zasiłki? jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie;)) Reniek81 przykro mi ale nie mam pojęcia na ten temat. Sama mam pytanko do Was dziewczyny,otóż moja Olivicia ma nadal dolne rzęski w środku,czy może któraś z Waszych pociech tak miała,albo może wiecie kiedy wyjdą na wierzch.Oczko nie jest podrażnione ,więc niby wszystko jest ok,a lekarze mówią ,że trzeba czekac Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje ze sie rozpakowalam :) a raczej, na koniec rozpakowali mnie przez cc. Dzisiaj o godzinie 13.01, o wadze 3526, apgar 9, w 40+4 tc. Dziolcha :) ale o imie sie z M jeszcze troche sprzeczamy wiec czekam az mu moje racje przeswieca ;) Aga, a wiesz ze ja sie wlasnie dzis po porodzie przygladalam malej i zastanawialam czemu ona rzes nie ma? :D Kurka, czlowiek duzo zapomina w ciagu 3 lat ... no to narazie, buzka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - > gratulacje!!!! :D A wczoraj wlasnie sie zastanawialam,zeby napisac i spytac co u Ciebie :) To Ewelinka ma juz siostrzyczke... Daj znac - jak sie wszystko uklada - jak starsza zareagowala na mlodsza :) Jeszcze raz gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, powiem, ze czytalam wszystkich wpisow wiec nie wiem skad jestescie dziewczyny ale czy jest ktos z okolic Salisbury? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golo ;>>ja mieszkam w Southampton ;))) Mamo E mam pytanko do Ciebie,ostatnio coś pisałaś o przeprowadzce,czy kupiliscie domek,albo ktoś z Was już to przerabiała?? Z męzem rozważamy kupno mieszkania albo domku stąd moje pytanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie salisbury jest na poludniu, niedaleko southampton. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia -> my kupilismy dom w lutym :) Mamo E -> jak tam pierwsze chwile we \"4\"? ;) malgorzatka -> a ty tez juz rozpakowana? pamietam,ze mialas termin blisko mamy E. Napisz co u Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie minelo 7 lat :) na poczatku tez mieszkalam w Southampton. A Ty Agusia? Moja coreczka za tydzien konczy roczek. Pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golo ;;;>>> ja mieszkam w Southampton od ponad 3 lat ;) a moja córeczka za tydzień kończy 3 miesiące ;) Felicity 001 czy masz może gg,chciała bym troszke informacji na temat kupna domu ,od czego zaczac,jak z kredytem i wogóle Pozdrowiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ nie jest zle - Felicity, a mowilam ci jakie imie zdecydowala dla Malej Mysz? Alex :) czyli mamy Alexandre (po babci mojego) a na drugie po mojej babci Theodora :) Jak dorosnie to nam pewnie dobrze nagada, a raczej starszej siostrze bo to ona wybierala imie hihihi Aga, my tez kupowalismy z mnostwem przygod :o i remont skonczylismy dopiero 14go, czyli dzien przed moim terminem! A schody nam \"odywanili\" w czwartek popoludniu, posprzatali potem ja po mala, kolacja i do szpitala ... nigdy wiecej w zyciu! Powoli zaczynam sie organizowac, jest zupelnie inaczej niz przy pierwszym dziecku, choc oraganizacja musi byc mocna! Mysz z poczatku byla bardzo przestraszona, nie spodziewala sie az tak malej siostrzyczki, no ale powoli powoli, dzis zapytala czy moze ja potrzymac na raczkach :) Mam oczywiscie problem z nawalem mleka, a mala z zalapaniem sutka, walka byla niemilosierna w nocy i w rezultacie mama krzyczy w nieboglosy przy kazdym karmieniu. tatus poszedl wlasnie kupic kapturki, moze cos pomoze, a ja zaraz zciagne z jednej piersi i nastepna sesja z butelki leci zeby cyc sobie troszke odpoczal. ach, uroki pierwszych dni :) Gola i Aga, ale wam fajnie nad morzem! I jesli rzeczywiscie to lato bedzie gorace, jakie fajne spacerki po plazy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E Alexandra to bardzo ładne imie.Na pewno masz teraz urawnie głowy.Jeśli chodzi o karmienie piersią to ja już mleko stracilam ;( dieta i cwiczenia niestety zrobiły swoje.Mamo E czy mogła byś mi porosze napisac od czego wogóle zaczynaliście,jak z kredytem,przeraza mnie ten wklad wlasny .Dziękuje bardzo Ciesze sie ogromnie że mamy tak blisko nad morze,w sumie spędzamy tam każdą wolną chwile oczywiście jesli dopisuje pogoda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my do morza mamy troszke dalej ale spacerki po parku uwielbiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E -> widze,ze Evelyn ma swietny gust jesli chodzi o imiona ;) Co do drugiego imienia - powiem jedno: oryginalne ;) Nie zazdroszcze nerwowego remontu - i zabiegania - tuz przed porodem.... My juz jutro odbieramy moja mame - bo przyjezdza na 10 dni w odwiedziny.... A zeby bylo ciekawiej - od poniedzialku zaczynam prace :D najpierw ma training wiec bedzie normalnie - 8-16, ale tydzien pozniej zaczynam juz od 6 do 6 (nocki) w systemie 4 on, 4 off. Nie wiem jak mi to pojdzie, tym bardziej,ze praca bedzie odpowiedzialna..;) (quality assurance)... No ale zobaczymy jak 1.5 roku siedzenia w domu wplynelo na moj angielski ;) (chyba nie jest az tak zle, skoro rozmowe kwalifikacyjna przeszlam :) ) Uciekam - bo zaraz musze polozyc spac Filipa i wziac sie za zapuszczony trawke w ogrodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity, no to gratulacje!!!! Ja pracujaca matka jestem i nie wyobrazam sobie innej sytuacji :) Choc praca w domu i to z dwojka dzieci jest na pewno o wiele trudniejsza niz wiele zawodow! Gdybym nie wiedziala lepiej to bym powiedziala ze my siostry, bo moja mama tez jutro i tez na 10 dni przylatuje! :) Zobaczmy czy z odpoczywaniem przyjdzie mi latwiej niz teraz z M w domu ;) Aga, co do kupna domu/mieszkania, wg mnie najpierw musicie zrozumiec wasza zdolnosc kredytowa a zrobic to najlepiej u independent financial advisor. Za wstepne rozmowy nic nie musicie placic (w ogole jesli zdecydujecie sie korzystac z takiego osobnika powinien on byc potem placony ze strony instytucji kredytowej, czyli zero z waszej kieszeni) a wyjasni wam terazniejsza sytacje na rynku kredytow hipotetycznych, jaki typ mortgage bylby dla was najlepszy, no i co najwazniejsze na ile was stac :) i wtedy wiecie jakie macie granice cenowe i ogladacie sobie domki. Rynek powoli powoli sie znowu podnosi, wiec radzilabym dzialac poki jest jeszcze dosc oplacalne. Co prawda oprocentowanie mortgage w tym momencie duzo zalezy od wlasneg wkladu (im mniejszy wklad tym wyzsze oprocentowanie, i wydaje mi sie ze kredyty na 100% sa w chwili obecnej wstrzymane) ale najwazniejsze wg mnie to zorientowac sie na jaki mortgage sie zdecydowac (a jest ich troche). Zycze powodzenia, i jak co to jeszcze pytaj, bo my przerabialismy wszystko ze trzy razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E -> no chyba jestesmy siostrami - w sumie mam siostre - mieszka w polnocnym londynie ;) Ale tak sobie mysle,ze bardzo chetnie bym sie z Toba spotkala - moze kiedys sie uda ;) Aga -> z kupowaniem domow - to mama E specjalistka ;) ale potwierdzam - dobry IFA, a potem prawnik/conveyancer - to podstawa...My na szczescie mielismy bardzo rzeczowego prawnika - i w sumie dzieki niemu sprawa szla jakos do przodu (choc z gorki nie bylo)... Dobra - koncze - bo musze jeszcze odkurzyc caly dom i troche sprzatnac, a o 11 jedziemy na lotnisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×