Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Witam :) Ja również rodziłam w Luton i poród trwał 36 godzin od odejscia wód płodowych. Chcieli zrobic cesarke ale w ostatecznosci, sprobowali uzyc próżnociągu i sie udalo, całe szczescie bo mojemu Bartusiowi juz puls zanikal. Okazalo sie ze byl 3 razy owiniety pepowina. Nie wspominam tego zbyt milo. Oni uwazaja ze cesarka jest gorsza od porodu naturalnego i ze dojscie do siebie po cesarce trwa o wiele dluzej- nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie mamusie. [ kwiatek ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja również rodziłam w Luton i poród trwał 36 godzin od odejscia wód płodowych. Chcieli zrobic cesarke ale w ostatecznosci, sprobowali uzyc próżnociągu i sie udalo, całe szczescie bo mojemu Bartusiowi juz puls zanikal. Okazalo sie ze byl 3 razy owiniety pepowina. Nie wspominam tego zbyt milo. Oni uwazaja ze cesarka jest gorsza od porodu naturalnego i ze dojscie do siebie po cesarce trwa o wiele dluzej- nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam wszystkie mamusie. {kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
agatka102 i ulus dziekuje bardzo za opisanie wizyty w konsulacie,jestescie niezastapione,pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
ivonka79 ja tez skladalam wniosek na ctc i wtc z wpisanymi przypuszczalnymi zarobkami,bo tak bylo podane w notesie dolacvzonym do formularzy,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej SZANTA!!!!!! Napewno mnie nie pamietasz ,ale kiedys bylam na tym top iku,pytalam chyba o gp.W tamtym roku w grudniu mialam ciaze pozamaciczna,po trzech miesiacach przerwy ,zaczselismy starania no i odrazu sie udalo,ale radosc nie trwala dlugo bo w 10-tym tygodniu zaczelam krwawic i pojechalam do szpitala ,tam sie okazalo ze ciaza zatrzymala sie w 6-tym tygodniu.Czytalam na jednym topiku ze ciebie tez to spotkalo,czy robilas moze jakies badania w tym kierunku? i czy lot samolotem mógl miec wplyw na to co sie stalo,bo akurat w tym czasie lecialam do polski.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agnieszka - pamietam Cie, wyobraz sobie ... Bardzo, ale to bardzo Ci wspolczuje :( Nie robilam wtedy zadnych badan, zakladajac, ze byl to po prostu pech, i tak mialo byc. Za drugim razem sie udalo... Ale czytajac wypowiedzi dziewczyn z Polski, widze ze mozna sporo badan zrobic - hormony tarczycy, cytomegalia, toksoplazmoza, przeciwciala antyfosfolipidowe bodajze, caaaaaala lista. Na pewno wiecej znajdziesz na topikach ciaza obumarla i starania po stracie. Nie wiem tylko, czy w UK te badania Ci zrobia (w Polsce tez zdaje sie nie sa bezplatne) - wiem ze ponoc zaczynaja dociekac przyczyn po trzecim poronieniu z tym samym partnerem, na szczescie nie mialam okazji sprawdzic :( Trzymaj sie cieplo, i sprobuj przebadac sie w Polsce - lepiej chyba to wyjasnic niz znowu przechodzic przez to samo...Duuuuuuze usciski!!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga prosze bardzo Milena całe szczęście, że się udało,bo ja po swoim porodzie czytalam o porodach kleszczowym i próżnociągu, że ich się już nie stosuje, ogólnie nie są zbyt pozytywnie opisane. Małgorzata gratuluje ząbków, moja córeczka ma tylko 2 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka102 mi sie wlasnie ostatnio udalo odstawic mala od cyca w nocy. Przenieslismy lozeczko malej do pokoju i zamniast ze mna spi z moja mama.Na poczatku dawala jej kaszke w nocy butelka, a teraz to juz spi bez jedzenia cala noc, ewentualnie trzeba ja pobujac chwile jesli sie przebudzi. W dzien nadal ja karmie piiersia, bo mi jej szkoda. Troche chorowala ostatnio, kiepski apetyt ma tez ostanio. Tylko na cyca nie marudzi. Starsznie sie zrobila mamusina corusia, tylko u mnie jest spokojna, placze kiedy wychodze. Rozczula mnie jak mowi mama. tesknie za nia jak jestem w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córunia pije z butli tylko od taty, a jak ja jej daję butlę to dostaje histerii. W kojcu też nie chce spać, czasami się tam pobawi. Ja jej cysia daje tylko na noc. Teżmi jej szkoda jak sie domaga piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
agnieszka- trzymam kciuki zeby sie udalo nastepnym razem,bedzie dobrze malgorzatka gratuluje zabkow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor Mamusie!!!🌼 Adatka102 i Milenaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🌼 Ja rowniez rodzilam w Luton. Mialam wywolywany porod 10 ni po terminie i po 14 godzinach porodu okazalo sie ze moje dziecko traci oddech,zawiezli mnie szybko na sale opercyjna i mialam cesarke(znieczulanie ogolnie mialam bo nie bylo czasu)-w ciagu 10 minut Jeremi❤️ byl juz na tym swiecie bo jeszcze pare minut i bym nie miala mojego skarba:( ale teraz to moj SKARBEK❤️ na szczescie jest caly.zdrowy i dobrze sie rozwija tylko zabkow jeszcze nie ma:(! Jesli chodi o samopoczucie po cesarce to musze wam powiedziec ze ja czulam sie SUPER!!!Nic mnie nie bolalo na drugi dzien(jak mi wyjeli cewnik) juz chodzilam bez problemu tylko mialam dziwne wrazenie ze moga mi sie szwy rozejsc wiec szlam pochylona no oczywiscie nie biegalam ale powoli szlam i umylam sie bez problemu(nie wiem co oni mi dali przeciwbolowego bo na serio nic mnie nie bolalo).moglam zajac sie sama moim synusiem i bylo ok.Po 3 dobach po porodzie wyszlam do domu i czulam sie ok.dostalam tabletki do domu i nadal czulam sie dobrze!!! A jesli chodzi o WTC to czeka sie czasmi nawet do pol roku(bynajmnie moi zanjomi tyle czekali my dostalismy po miesiacu).jakbys chciala sie dowiedziec czemu do tej pory nie dostalas odpowiedzi to zadzwon do nich i zapytaj(numer masz w REVENUE lub w ulotkach wypelniajac formularz). Pozdrawiam spokojnej nocki!!!😴 Buziaki dla boabskow-moj juz spi😴!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus i Agatka102 Wychodzi na to ze w Luton zwlekaja z cesarka dosłownie do ostatniej chwili. U mnie pewnie tez by nie starczylo czasu na znieczulenie bo za długo czekali. Fakt ze w ostatnich minutach jak bylam na sali operacyjnej to lekarzy bylo z 10, ale co z tego jesli kazali mi sie tak dlugo meczyc. Nacinali malutkiemu glowke jak byl jeszcze wsrodku aby pobrac krew na badanie, dali mi kroplowke po 24 godz. na przyspieszenie porodu- nic nie pomagalo,pozniej zmieniali zdanie co chwilke.Juz miala byc cesarka,wiezli mnie na sale,ale zdecydowali jednak sprobowac proznociagu i w razie czego szybko cesarka. Szkoda slow,w Polsce mialabym juz dawno cesarke. Moze oni robia to ze wzgl oszczednosciowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana ivonka domyslam sie ze masz nin bo ja jestem w tej sytuacji ze go nie mam. wiec mnie czeka dluzsze czekanie. ale tez musze zadzwonic i sie przypomniec .... Szanta pytalam Cie lecz mi nie odpowiedzialas musze zadzwonic do IR i im sie przypomniec ? skladalismy jakies 4 tygodnie temu wniosek ... Nie martwcie sie dziewczyny nie wychodzacymi zabkami jak zaczna wychodzic bedziecie mialy dosc bo czasami daja malucha do wiwatu:( My za trzy dni bedziemy juz w Polsce musimy wymyslec jak zaskoczymy nasze rodzinki bo calkowicie sie nas nie spodziewaja ...:) ja czekam na poniedzialek bo musze isc do mojej ginki i w koncu zobaczyc ta moja fasolke.... pozdrawiam i zycze milego dnia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala78
Witam MAm problem otóz właśnie dostałam się do nowej pracy i jestem na 6-mies. okresie próbnym. Dokładnie pracuję trzeci dzień. Ale zrobiłam właśnie ciążowy tes i wyszedł pozytywny. I co teraz? Jak mam to owiedzieć pracodawcy? Poczekać trochę? Nie wiem sama ... Jesśli znacie takie przypadki lub wiecie co powinnam zrobić to czekam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
dziendoberek,co tak cicho dzisiaj,a moze to mnie sie ttak wydaje,bo mam chwile wolna i zajrzalam,oj przy trojce dzieciakow jest co robic,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie. mam problem iproszę o pomoc Jestem w 36 miesiącu ciąży i czuję coraz gorzej mam bolesne skurcze, boli mnie podbrzusze (czasem tak za boli że nie mogę się schylic) i bardzo bardzo boli mnie krzyż i biodro tak,że jak chodzę to muszę trzymać się ściany bo o własnych siłach nie daję rady chodzić. Czyżby to już było to.... Błagam dziewczyny te co już rodziły pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niewiem co robić czy iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia dzwon do poloznej i jak nic Ci nie pomoze jedz do szpitala ja bym nie czekala ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia - biegiem (= taksowka) na izbe przyjec do szpitala polozniczego. Tam Ci zrobia ktg, zbadaja i powiedza co jest grane. 36 tydz to moze byc juz porod, i lepiej zeby zajal sie Toba ktos kto ma o tym pojecie. Asiulek - nie dzwon, nie ma po co, oni wszystko i tak robia wlasnym rytmem, ma byc 6 tygodni, to nie ma sensu dzwonic ani pol dnia wczesniej. Jakby nie bylo, to wtedy tak. Malgorzatka, Mama E - jak tam kupowanie domu idzie???? A ja do piaskownicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
czesc kochane kobietki! bardzo dziekuje za odpowiedzi zadzwonie i poprostu zapytam tak bedzie najprosciej. Ale teraz z innej beczki poniewaz coraz blizej do wielikiego dnia to juz 31 tydzien,i mam te swaidomosc ze zapewne ten temat krazyl po wielu topikach,ale kochane mamusie powiedzcie co powinnam zabrac ze soba do szpitala i co bede potrzebowac na pierwsze dni po porodzie do pielegnacji bobaska.Jak ma sie sprawa pepuszka czy dostane jakis srodek do pielegnacji od lekarza badz poloznej czy nie bardzo. Im blizej tym bardziej glupieje. Narazie jeszcze pracuje wiec nie mam zabardzo czau na zakupy ale od lipca ide juz na zwolnienie i bede mogla sie powoli przygotowac. Gdybyscie mogly ewentulanie podac mi linki do stron gdzie moge znalesc wszelkie informacje bede wam moje kochane mamusie wdzieczna buziaczki dla waszych bobaskow papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie mam pilne pytanie do was... jak wpisywalyscie imie dziecka do paszportu w konsulacie??? na akcie urodzenia mam w angielskiej wersjii ... i nie wiem czy tak samo bedzie w paszporcie czy kaza zapisac po polsku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję dziewczyny za rade ale to był fałszywy alarm skurcze przeszły, krzyz nadal boli ale juz nie tak bardzo jak przedtem moge juz chodzic:-) Także niestety jeszcze musze poczekac , moja dzidzia sie rozmyśliła. Jak się cos bedzie dziać to napiszę Dziękuję za pomoc i życze miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala 78 Ja bym Ci radziła poczekac tydzien lub dwa i dopiero powiedziec. Bylam w podobnej sytuacji- zaszlam w ciaze po dwoch tygodbiach w nowej pracy. Zglosilam to w 7 tygodniu ciazy,od 3 miesiaca pracowalam na innym stanowisku=lzejszym. Pracowałam do konca 8 miesiaca ciazy i teraz mam normalnie placone SMP. Mysle ze u Ciebie tez powinno sie podobnie ułozyc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Drogie mamusie potrzebuje porady.Moje malutka coreczka ma 2 tygodnie i zlapala straszny katar no a teraz doszedl katar.Bylismy oczywiscie w szpitalu ogladal ja lekarz no i stwierdzil ze u noworotkow to jest normalne i musi samo przejsc.Po ponownej wizycie w szpitalu dali nam kropelki.Serce mi sie kraje jak moje malenstwo sie tak meczy. Czy znacie moze jakies metody jak pomoc dziecku w takiej sytulacji|? MILENAA-ja rodzilam w Londynie i mialam bardzo podobna sytulacje.To straszne jak oni tutaj mecza.Masz racje ze w Polsce trwalo by to o polowe krocej.Przed tygodnie przeprowadzilismy sie na Luton-bardzo tu ladnie. ❤️ dla wszystkich mam pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie!!!🌼 Aneczka21 Do wniosku o paszport wpisujesz tak wersje jak masz w akcie urodzenie bez wzgedu na to czy to jest wersja angielska czy polska! Sara16 Moj Jerremi tez mial talki katar przez 2 tygodznie i powiedzieli ze to organizm sie oczyszcza jeszcze od porodu!ja stosowalam krople do nosa i inhalacje z rumianku, wody z sola lub wa z kropelkami oilbas child(3 kropelki do wody)-czas trwania inhalacji to 5-10 minut przed snem po jedzeniu(kladlam sie razem z nim pod pieluche i czekalam az minie 5-10 minutek i kaldlam go spac)=mozesz tez pokropic poduszke nad glowa dziecka 4 kropelnki oilbas child!!! Czy ktos mi odpowie na pytanko??:( Pozdrawiamy Was!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas super. przeprowadzka mysle za jakies 2 tygodnie. na szczzescie wszystko idzie pomyslnie z tym domkienm. NAsi znajomi np tez chca kupic dom, juz mieli jeden zaklepany, cena uzgudniona, wszsytko w toku, a tu nagle wlasciciekla domu zazyczyla sobie 2 tysiaczki wiecej. to tak ponizej pasa zagrywka Ptys odzyskal apetyt i dobre samopoczucie. Smiga na nozkach i nawet siedziec nie chcewlasciwie to nawet nie wiem czy potrafi sama siedziec bo tego nie robi wcale. Czolga sie za to jak zawodowy zolnierz, odpychajac sie jedna noga :) sama slodycz... Ivonka 79 jesli chodzi o pepuszek to raczej nic nie dostaniesz. Na moje pytanie o pepuszek uslyszalam ze nie musze robic z nim nic. nawet w suchosci nie musze utrzymywac. Tak tez robilam, pepek odpadl bardzo szybko, ale nie jestem pewna czy wszystko z nim bylo potem w porzadku, bo przez pewien czas byl zaczerwieniony. Do szpitala to cala walize musisz zabrac :) ubranka, pieluszki, kosmetyki dla bobaska.... zalezy jak dlugo zostaniecie w szpitalu ale u nas to troche tego bylo. Tatus cale torby przynosil Ninka przeslodka...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
sztefka ciesze sie ,ze wszystko u ciebie o.k i czujesz sie dobrze,oby to pierunstwo jak najszybciej przepedzic, ale twoj Olus duzy chlopak skoro wazy 6kg,moj maly skonczyl 5 miesiecy i wazy 6.5kg:-( no ale i ja nie naleze do kolosow ze swoimi 46kg :-) asiulek czy chodzi o wniosek na ctc i wtc? pytam bo i my niedawno skladalismy i nie wiem po jakim czasie im sie przypomniec gdyby zbyt dlugo nie bylo odzewu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala78
Milenaa Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Na razie nie będę nic mówić, bo to dopiero początki i nie chciałabym się rozczarowywać. Zobaczę jak sie wszytsko potoczy. Po prostu tak mi głupio w stosunku do pracodawcy i ludzi....Jeszcze poczekam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×