Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

dzieki Szanta. Poszukam tego deserku ze sliwka. Czyli kaszki ryzowe tez powinnam odpuscic? To podstawa u nas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez byla, i dzieki temu wlaasnie udalo sie Mieszka na cacy zaklajstrowac... Moze ktos Ci moze z Polski przyslac kukurydziana + platki jeczmienne \"kupiec\" + kaszke manna? Rewelacyjnie zastepuja ryzowa. I, oczywiscie, niesmiertelna w UK owsianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owsianke mam i kukurydzine kaszke tez, ale Julka nie przepada, jak na zlosc woli kaszki ryzowe. Postaram sie ja przekonac... sama bede miec okazje przejrzec poleczki z kaszkami w Polsce. Lecimy w piatek na komunie mojej chrzesnicy a ja nadal nie mam prezentu Wlasnie karmie Julke, zorganizowalam mala jadalnie w ogrodku :) chociaz raz obedzie sie bez balaganu i warzywek na dywanie :) no i mala grzeczniejsza bo miejsce nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie dsiaduje dzien w domu czekajac na dostawe materaca grrrrrr No i tak swietnie ze jest ogrodek, ale mialam taka ochote zabrac dzieciaki na spacer :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja juz bede sie kladla dzis oddalismy papiery do Infand Revenue i powiedzieli ze za 6 tyg ma przyjsc czek zobaczymy:) oby... pozdrawiam Was i zycze milej spokojnej nocki Szanta fajnie miec tak wyjsc z dzieciakami do ogródka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez na materac polujemy :) Do nowego domku :) musimy kupic king size. zeby sie we trojke miescic :) bo na razie to tatus na kanapie laduje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff jak goraco, pufff jak goraco... Sztefciu, dobrze wygladasz ale Olusia spod budy nie widac ... :D co prawda tytul zdjecia nic nie mowi i dzidziu ;) Mam nadzieje ze sie zobaczymy w poniedzialek? A co do ogolnego spotakania to co tak cicho siedzicie??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka - dla mnie bomba! figure masz kobieto jakbys w ciazy nie byla - tylko pozazdroscic! Malgorzatka - king size to podstawa, doceniamy to teraz jak od 5 rano spi z nami Maya a o 7 przylazi Mieszko i np udaje ze jest zabka :D Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przeywizli ten materac? bo ja mam glupie pytanie, on jest jakos zwiniety? czy trzeba sie gimnastykowac zeby go na gore wniesc? upatrzylismy sobie ostatnio lozko z materacem w ikea i zamierzamy sami przywiesc go sobie, ale nie moge sobie jakos wyobrazic lozka z materacem w (na? za?) naszym autku... no i wnoszenia tego na gore... to ja mowie dzis dobranoc ostatnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuśki :) jeszcze 6 tygodni i pełnoprawnie będę mogła pisać na tym topicu a na razie załatwiam kupe spraw rzeczy tu porządek po nas zostawić :) tylko upał mnie trochę spowalnia... sztefka, super figurka i wózek tez super :) my mielismy taki czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana mialam isc na angielski ale zrezygnowalam cala noc cos sie meczylam a rano bylam cala zlana potem... jestem slaba kreci mi sie w glowie ...jest mi niedobrze i mam ogronme wzdecie ... sztefka - sliczne zdjecie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC Dziewczyny!!!🌼 Sztefciu-jak biegunka już minęla(Olusiowi)??Slicznie wygladasz na fotkach nie omijając Olusia już kawał chłopa z Niego😘 Asiulek-nie wiem co jest grane bo ja tez dzisiaj w nocy praktycznie nie spalam,bylo mi duszno i obudzilam sie cala zlana potem, poduszka tez mokra-MOŻE TO POGODA??nie wiem!!!🌼 Anusia-przepraszam ze tak pozno ale nie mam zbytnio czasu siedziec na necie-w dzien Jeremi zabkuje i wogole praiw nie spi(chyba ze na spacerze)a wieczorem moj mąż zasiada i cos robi(jak nie sciaga filmow to oglada je) A teraz do rzeczy-Jesli chodzi o SURE START MATERNITY GRAND(SSMG) to mozna go zlozyc do 3 miesiecy po porodzie wiec spokojnie!!!Jezeli juz skonczycie 25 lat(ty czy twoj mąż/chlopak) to złóżcie wniosek(jak juz zlozycie wniosek to wypelniajac druk na SSMG zaznaczacie rubryczki ze czekacie na WTC i CHTC-powinni wam wtedy dac a jesli przysla ze nie to wezcie jeszcze jeden druk z JOB CENTER i zlozcie jak juz przyjdzie decyzja ze dostaliscie WTC CHTC-JA WYSYLALAM 3 RAZY I ZA TRZECIM MI PRZYZNALI wic wysylajcie do skutku)o WORKING TAX CREDIT i CHILD TAX CREDIT i po paru dniach zadzwoncie w Revenue zapytajcie czy wasz wniosek dotarl i poproscie aby rozpatrzyli go jak najszybciej moga gdyz chcecie zlozyc dokumenty na SSMG!!!Powinni WAm przyslac jak najszybciej bo mojej kolezance jak zadzwonila przyslali po tygodniu od zadzwonienia! Druk na SSMG to SF 100-ostatnia srone musi wypelnic polozna lib lekarz dopiero wtedy mozeci wyslac wniosek!!! Ja wiem tylko tyle co Ci napisalam a jesli bedziesz miala jeszcze pytaniato najlepiej isc do Job Center i sie zapytac oni tam Wam udziela informacji!!! Wlasnie dziewczyny co ze spotkaniem-mam nadzieje ze nie odwolane!!! Nie mam juz sily do tych lakarzy😠-nie chca mi zaszczepic dzicka ani przeciw gruzlicy:((mowia ze dziekco jest juz na duze i niby moze to spowodowac zachorowanie na ta chorobe niz chronic przed nia-bo szczepi sie po urodzeniuale trzeba wczesniej powiedziec-Jeremi ma 4 czy to prawda??czy cos chyba kreca) ani WZW typ B:( (mam zamiar przeciw WZW typ B Jeremiego zaszczepic pierwszy raz w Polsce-skoro tu nie chca to nastepne musza mi ty zrobic-TAK??????jak myslicie??) POZDRAWIAM!!!🌼 Milego dnia-u mnie UPAŁ!!!:) P.S.Ktores z was pytala o porob w Luton nie pamiętam ktora -ups-SORKI!!!Prosze o przypomnienie sie i napisanie jeszcze raz pytan to odpowiem napewno!!!bo nie pamietam czy juz odpisalam!!! PORAZKA JAKA JA MAM SKLEROZE PO PORODZIE0AZ WSTYD!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Witajcie szczesliwe mamusie 🌼 Ja mam pytanko odnosnie paszportu. tzn wiem ze przewijalo sie tu milion razy ale dokladnie chodzi mi o: paszport angielski- bo juz zglupialam:(:(. Ja wiem, ze nasze dzieci tego nie dostana ze wzgledu na status rodzicow -jesli oni nie maja obywatelstwa brytyjskiego. Ale moi znajomi uparli sie ze ich dziecko dostanie taki paszport bo sie tu urodzilo- oni sa Polakami. Nawet wyslali druki na poczcie i maja czekac na paszport brytyjski 4 tyg. I uznali, ze dziecko polskiego paszportu nie potrzebuje bo dostanie brytyjski:(:( ale w to juz nie wnikam a nawet nie chca wyrobic PESELU dziecku:(:(. Nie moge im wytlumaczyc, ze nie dostana. A moze to ja sie myle???? Wchodzilam tez na stronke ang. o paszportach to tam jest napisane ze druki z poczty i online od obcokrajowcow nie beda uznawane. Wiec jak ktoras z was moze mi odpowiedziec na to pyt. bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki:) Mada744 masz racje z tym paszportem,w Anglii obowiazuje prawo krwi,nie ziemi,wiem ,ze w USA jest prawo ziemi. W anglii jesli rodzice nie maja obywatelstwa angielskiego to nigdy w zyciu ich dziecko nie dostanie paszportu angielskiego. Druga sprawa to troche sie dziwie tym twoim znajomym bo dlaczego na sile chca zrobic ze swojego dziecka anglika jak sa polakami,ja osobiscie nawet gdyby byla mozliwosc ze mozesz wybrac dziecku paszport to bym wybrala polski,bo ja niewiem co bedzie za iles lat i co ja z mezem mamy polskie obywatelstwo a nasze dziecko angielskie,to troche dla mnie dziwne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych paszportow przytocze taki przyklad: moja znajoma-angielka ,mieszkala kilkanascie lat w Niemczech,tam urodzila swoje dzieci i tez zaproponowano jej wybor angielski czy niemiecki paszport,wybrala angielski,bo tez niewiedziala czy zostana w Niemczech,czy wroca do Anglii,po kilkunastu latach jednak wrocili do Anglii i co sie okazalo,ze gdyby wtedy wybrala niemiecki paszport,to jej obecnie 16-letni syn,musialby wrocic do Niemiec na obowiazkowa sluzbe wojska, bo wedlug panstwa jest obywatelem niemieckim.No i takie wlasnie przyklady przekonuja mnie do tego aby moje dziecko mialo paszport polski. Milego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki26- dzieki za odpowiedz. Ja sie z toba zgadzam i tych moich znajomych tez nie rozumiem dlaczego oni chca cos zrobic jak i tak inie dostana tego paszportu. Zreszta tak samo bylo gdy im maluch sie urodzil. On twierdzil, ze dostana od panstwa- bez wczesniejszego zlozenia druku- pieniadze za urodzenie, pieluchy , mleko itp. No i oczywiscie nie zlozyli tego dryku SF100 i nic nie dostali- no ale kazdy ma swoje racje, ze czasami niekoniecznie wlasciwe to trudno. Ja sie przynajmniej z nimi sprzeczac o to nie bede bo nawet nie ma sensu.:) Sami sie znowu przekonaja, ze nie mieli racji, tzn On sie przekona bo dziewczyna za bardzo chyba tam nie decyduje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744 a propo tego angielskiego becikowego,my z mezem nie bedziemy sie starac o zadne benefity,bo moj maz zarabia zbyt duzo zeby je dostac,ale czy to becikowe jest dla wszystkich ktorym sie dzieci urodza,tak jak jest to w polsce,czy tylko dla tych z niskimi dochodami?dodam,ze ja nie pracowalam i nie mam NIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby to dostac musisz pobierac jeden z benefitow. NIN tez powinnas sobie wyrobic. Na pewno bedzie wam cie nalezalo Child Benefit na dziecko bo to dostaja wszyscy, niezaleznie od statusu materialnego. Po druki wybierz sie do Job Center. Mozna je wyslac pod koniec ciazy, pozniej wyslesz tylko akt urodzenia. I przy okazji zapytaj sie czy w twojej sytuacji nalezy wam sie to SURE START MATERNITY GRAND(SSMG) o to mozesz wystapic do 3 miesiecy od urodzenia dzidzi. Wyzej na stronce jest akurat o tym napisane:) Przy okazji czekania na ChB zapytaj sie czy ci wyrobia ten NIN:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka- ja swoja corcie kapalam codziennie ale to zalezy wedlog twojego uznania. Znam dziewczyny co dzieciaczki kapaly co 2-3 dni i tez bylo dobrze. Wazne aby dzidzio nie bylo przepocone. Codzienna pielegnacje mozna zrobic tez za pomoca mokrych chusteczek. Wiec nie uwazam zebys zle postepowala:D:D Na pewno latem, przy wysokiej temperaturze kapiel jest potrzebna czesciej. Ale to jest moje zdanie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefcia, ja kąpałam mojego i kapie nadal codziennie bo po prostu bardzo to lubi ale nie am potrzeby kąpać codziennie-nie daj sie \"życzliwym\" bo takie gadanie to bzdura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada 744!!!🌼 Dzis wlasnie bylam tam gdzie rejestrowalam dziecko zapytac o to obywatelstwo bo kazdy mowi mi co innego(KOBIETA ZADZWONILA DO HOME OFFICE) i tak: dziecko ma obywatelstow po rodzicach czyli jak oboje sa Polakami to ma POLSKIE a po 5 latach od daty dostania Home Office(rodzicow)mozna zlozyc wniosek o zmiane obywatelstwa(tak jest jezeli rodzice sa malzenstwem),a jezeli matka samotnie wychowuje dziecko lub jak nie sa malzenstwem to po 4 latach!!! POWIEDZ TYM ZNAJOMYM ZEBY SIE PRZESZLI DO TEGO BIURA TO IM TAM POWIEDZA I MOZE UWIERZA!!! Ale duszno dzis u mnie-zwariowac idzie!!! POZDRAWIAM I DOBRANOC(jesli juz dzis nic nie napisze)❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZTEFKA nie bylas przypadkiem na CAR BUTS w Waltham Abbey w tam ta niedziele bo widzialam dziewczyne w bandamce w koloze morskim babeczka byla chyba z mezem i on niosl malenstwo w krzeselku samochodowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo jakos mi bylo glupio. Ja akurat weszlam i byla w pierwszym rzedzie a wy chyba juz szykowaliscie sie do wyjscia(bylo tak 10 po 12-my zawsze o tej porze jestesmy bo umie niedziela bez marketu to niedziela stracona:). patrzylam potem za toba ale nie znalazlam cie.To nadrugi razjak Cie zauwaze i ktos zawola Sztefka to znaczy ze ja.Pozrawiam Cie i duzo zdrowka *1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,podczytuje Was często, ale nie mam siły nic pisać, wiec mnie pewnie nie pamietacie. Do napisania zmobilizowała mnie ULuś Ulus myślę,że powinnas dać spokój z tymi szcvzepieniami. Lekarze widocznie maja racje. Ja w ogóle boję się szczepień.SZczepie tylko na te , na które trzeba. Oto kilka artykułów przeciw http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,30740255,83934320,3830092,0,forum.html http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,30740255,83936592,3830092,0,forum.html http://wiadomosci.onet.pl/1541402,11,item.html Takie jest moje zdanie,a Ty zrobisz jak bedziesz chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po lekturze tych artykułów, teraz doszłam do wniosku że wymioty u mojej córeczki były skutkiem ubocznym szczepionek,bo rzeczywiście wystepowały zawsze po szczepieniu. o rany,nie wiadomo co robić z tymi szczepieniami.... mojej siostry 6 letni synek ma chore zatoki i to prawdopodobnie po szczepieniach. Sztefka ja kąpie dziecko co 2 dzien, buzke codziennie. Jak ja bylam mała kapało sie dzieci raz w tygodniu i nie było żadnych alergii.TAk mawia moja mama-ja sie nie znam,ale coś w tym jest. Podobno zmywa się jakaś warstwa ochronna skóry. A ja ostatnio chyba nabawilam się zatok, przewiało mnie. Teraz mi glowa pęka codziennie. Takie uczucie jakby ktoś ją przepoławiał, szczególnie jak się schylam. CZy mi to przejdzie samoistnie?do lekarza nie mam co iść , bo oni tu w niczym nie widzą problemu-przynajmniej ja mam takiego pecha. pozdrawiam Was dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana Dzis kolejna noc jak budze sie cala spocona ... i ból brzucha a dokladnie żoładka ach mdlosci sa dla mnie do wytrzymania ale te bóle zoładka wykonczaja mnie. Musze dzis wyjsc z domu bo dwa dni z rzedu siedzialam w domu i czuje że mój organizm potrzebuje powietrza, przejde sie z mala na grupe dla maluchów, ona sie pobawi a ja troche odsapne .... Dzis obudzila sie o 4 myslelismy ze ja pogryziemy ale po jakims czasie polozylam ja i mówie kochanie czas spania i z czasem jakos zasnela, tragedia z tym jej wstawaniem wstaje o 4-5-6 czasami mozna sie wykonczyc ... zwlaszcza w weekend jak czlowiek chce sie wyspac my mala kapiemy codziennie a wloski co dwa dni dziecko przeciez oddycha calym cialkiem ona zreszta uwielbia sie kapac wiec ma niezla zabawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie kąpie codziennie, bo mamy zimny dom, nie możemy się doprosić lanlorda , aby nam naprawił ogrzewanie. Moja tez uwielbia się kąpać. Jednym słowem moje dziecko jest niedotlenione,bo nie kąpie codziennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to informacja jakby ktoras chcial zameldowac dzidzie w Polsce i wpisac ja do ksiag wieczystych. To sa dzisiejsze informacje od mojej mamy:) pytala sie w osobiscie w urzedzie:) Otoz, aby zameldowac malenstwo musi byc w urzedzie przynajmniej jedno z rodzicow a dziecko musi juz miec jakis dokument tzn ten paszport tymczasowy wydany przez ambasade, do tego zupelny akt urodzenia przetlumaczony na j.polski. Rodzic tez musi byc zameldowany na danym adresie. Co do peselu to mozna go wyrobic automatycznie w ambasadzie lub jak juz wszystko samemu sie zalatwi w polsce to w urzedzie miasta. Co do wpisania dziecka do USC w ksiegi wieczyste aby mial polski akt urodzenia trzeba miec ten angielski juz przetlumaczony do tego kupic znaczki- koszt ok 100zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
agata102-przepraszam ale jestes zenujaca.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×