Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

moja miala gorączke przez 3 dni ok 39 stopni zbijalam paracetamolem i po trzech dniach wyszla wysypka ... moze to to czy dluzej juz meczy Twojego dzieciaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta mozesz mi cos wiecej powiedziec o znieczuleniu przy cesarce? a juz czasami wpadam w panike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraczka jest od soboty. Podaje paracetamol na przemian z ibuprofenem. Juz wczesniej raz tak miala, ale wlasnie z wysypka. moze jutro przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka wspolczuje malutkiej :( Bidusia jest z ta goraczka, mam nadzieje ze jej przejdzie, jak trzydniowke miala to raczej nie to... Ale poki daje sie zbijac to jest OK pewnie jakies wirusidlo :( Asiulek - kurcze, niedobrze z tym kodem :( Widac pismo nie poskutkowalo, jak nie zmienia, to bede probowala jeszcze raz tam dzwonic - a wiesz ze o zwrot podatku to Ty sie musisz upomniec? A ja przypomnialam sobie jak to bylo z moim zalatwianiem kodu - zadzwonilam do IR, oni mi powiedzieli jaki mam miec kod, i z tym zadzwonilam do mojego payrollu - moze po prostu niech Twoj maz zadzwoni i powie ze ma miec 503L i juz? A co do znieczulenia - tu podaja albo epidura, albo spinal, zalezy od szpitala. mialam spinal (czyli podpajeczynowkowe) jest super, znieczula calkiem od klatki piersiowej w dol, po jakis 3-4 godzinach dopiero wraca czucie. Nie wiem co jeszcze bys chciala wiedziec :) Nie boj sie nic, naprawde rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny steskniłam sie za wami.Ja juz rozpakowana dziecko zapisałam teraz do szkoły.Wiktorii wyszły dwa zeby.Nie mooge sie przyzwyczaic do zmiennej pogody.Woda tez jest inna.Razem z mała mamy uczulenie po wodzie moze macie na to dobra rade.Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa, nie mam pojecia jak ma byc z ciemiaczkiem...Moze zapytaj GP? I dla porownania jakiegos lekarza w Polsce? Na wszelki wypadek - niedawno sie dowiedzialam ciemiaczko po ang = fontanel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta my zlozylismy jakies 2-3 tyg temu mamy juz do nich dzwonic? kazali nam czekac 6 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie!!!!!!!!!!! Ja za 2tygodnie tez zostane szczęśłiwą mamusią, mam planowana cesarkę w piątek się umówić na dokładny termin (już nie moge się doczekać) ale nie o tym chciałam mówić. Czy pod koniec ciąży to normalne ze brzuch jest bardzo twardy? jest tak twardy że nic nie czuję jak go naciskam, oprócz główki która mi się wbija w żebra:-) Proszę o odpowiedz bo niewiem czy mam sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
czesc kochane ! widze ze rozmwiacie o zniecuzleniu ja rodzilam 20 kwietnia br. mialam epidual na zyczenie i mam mieszane uczucia z jednej strony bylo ok bo nie czulam skurczow nie czulam bolu wogole nic nie czulam od pasa w dol a mam bardzo niski prog bolu wiec bylam zadowolona z drugiej jednak strony nie bylo tak pieknei jakby sie wydawalo dlatego mimo wszystko ja bede odradzac tak silny sposob zniecuzlenia nie czulam nic ... ZUPELNEI NIC gdyby mnie wlanac pala bejsbolowa po nerkach albo przejechac traktorem nadal nic bym nie czula bylo tak zle ze nie moglam nawet oprzec nog o podporki lozka zeby przec - bo nie mialam czucia w nogach nie czulam skurczow wiec nie wiedzialam kiedy przec polozna musiala mi mowic wg. monitorka a glupio si eprze jak nie wiesz kiedy poza tym polozna kazala mi sie skupic na maciciy i dziurce ... i tak przec najbardziej heh latwo mowic jak bylam tak znieczulowna ze nawet nie wiedzialam czy mam wogole macice i dziurke bo NIC nie czulam dlatego mialam ciezki porod Tygrys wychodzil i cofal sie bo parlam za krotko gdyz nie czulam kiedy konczy sie skurcz a jak juz Tygrys wielkim wysilkiem sie urodzil nie moglam nic zrobic sama wiec polozna z pomoca mojego D. stargali mnie z lozka na wozek na ktorym siedzialm albo lezalam ... zjerzdzalam w kazdym badz razie bo nie dzialala mi miednica znieczulenie minelo dlugo potem no i daja cewnik i woreczek bo nie czujesz parcia na pecherz teego z kolei nie czuam cala dobe wiec cala dobe po porodzie mialam cewnik i przepiekny smierdzacy worek z moczem tak wiec ja odradzam sa slabsze i skuteczniejsze znieczulenia mam nadzieje ze nei nastraszylam nikogo wypowiedzialm tylko swoje zdanie jesli ktos mial pozytywne doswiadczenia z epidualem - gratuluje mnie sie niestety nie udalo i jeszcze jedno wam powiem jesli kiedykolwiek zdecyduje si en adrugie dziecko CESARKA I TYLK CESARKA niemam sily na kolejny porod !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kohannah- ja wlasnie odnosnie cesarki pisalam o tym spinal, ze takie rewelacyjne, nie do zwyklego porodu. W Polsce mialam znieczulone cc mocnym epidural, i szczerze mowiac - nie bylam zachwycona, moim zdaniem za duzo czulam, w zasadzie praktycznie bol, co przy cc niekoniecznie jest potrzebne... A jesli chodzi o epidural - to tutaj robia je inaczej niz w Polsce, i niestety czesto sie zdarza ze tak jak w Twoim przypadku, znieczulaja za mocno :( Wiec szczerze mowiac to nie wiem sama czy przy porodzie sn w UK decydowalabym sie na takie znieczulenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! W koncu mam neta i bede pisac!!!! Wlasnie doczytalam,ze spotkanie bedzie 23.06 - no niestety nie przyjade - akurat wtedy przylatuje moja mama i bedziemy ja odbierac ze stansted - wiec do centrum nie bedzie nam po drodze Co do epidurala - nic nie wiem - ja na gazie rodzilam, bolalo i pamietam,ze mowilam,ze nastepnym razem biore epidural, ale teraz powiem wam,ze juz nie jestem az tak za nim - tzn. nastepnym razem tez chce naturalnie :) Pozdrawiam Wszystkie Was dziewczyny i wasze szkraby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja właśnie po wizycie w konsulacie. Panie bardzo uprzejme, nie było dużo ludzi. Także nie taki wilk straszny jak go opisują... Jesli chodzi o poród u mnie było niezaciekawie, gdyż córeczka ułożyła sie główką do góry. po 20 godzinach strasznych boli znieczulili mnie w kręgoslup, ale tylko trochę bo za chwilę czulam bóle parte wrrrrrrrrrrrr. NIestety parłam bardzo mocno ale córeczka nie chciała wyjść. za jakieś 2 godziny znieczulili mnie jeszcze bardziej, że nie czułam nic i urządzili mi poród kleszczowy. Po kilku minutach położyli mi niuńkę na piersi, a ja nie mialam czucia i tylko bylam skupiona na tym aby nie spadła....hehehe Także ja nie dalabym rady bez epiduralu czy jak się to zwie. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olicz
wszystkiego najlepszego dla Ninki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wszystkiego najlepszego dla NInki zycze Szanta dzieki za odpowiedz. Malej goraczka juz minela na szczescie. Zmykam bo mnie maz wygania :( pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
ja tez dolaczam sie do zyczen dla Ninki,moc usciskow i caluskow,laboszek tylko zrob to z umiarem :-) zebys jej krzywdy nie zrobila bo corcie masz sliczna agatka102 co musialas wziac ze soba do konsulatu,pytam bo i mnie to czeka,czy na pierwszym spotkaniu skada sie wnisek i jak dlugo teraz masz czekac na paszport? o kurde ale pytn zadalam jesli chociaz na polowe mi odpowiesz to i tak sie uciesze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga zabrałam NIN, tę kartę-wystarczy jednego rodzica, paszporty lub dowody obojga, trzy zdjęcia dziecka, akt urodzenia dziecka. na miejscu wypełniasz dwa wnioski, które bierzesz przy wejsciu do konsulatu oraz zgodę obojga rodziców na wydanie paszportu. W ramie będzie wisiał wzór wniosku. jesli to pierwszy paszport dziecka to wystarczy brytyjski akt urodzenia 9paszport bedzie wydany na rok) . na paszport będę czekac się 29 dni. Mamnadzieję, że pomogłam. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek - wszystkiego najlepszego dla Ninki!!!!!!!! 100 lat!!! Niech rosnie zdrowo Malutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez dołaczam sie do życzen ... Serdeczne życzonka samego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka, uśmiechu na twarzy i wszystkiego o czym marzysz mała Ninko !!! 🌻 witam tak wogóle od rana widze ze Szanta juz na nogach... ciagle mysle jak to bedzie z dwójka szkrabów tym bardziej że mala bedzie ze mna, przydalby sie maluch chlopiec ... ale czas pokaze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkiego najlepszego do Ninki! zdrowia i usmiechu :)))) pozdrowionka dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz na temat lekow :) 🌻 Jeszcze mi pozostalo 10 dni i zegnaj Polsko :O kurcze denerwuje sie, ale jakos bedzie. Juz spakowana jestem,ale wiecie jak to sie jezdzi z dziecmi nie wiadomo co wziac zeby nie bylo nad bagazu. W razie czego przygotowalam paczke,ktora wysle poczta :) Pozdrawiam was🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - ciezko bedzie, co Ci bede sciemniac. Ale warto :) 🌻 Nata - zorientuj sie czy nie jest sensowniej (taniej) wyslac paczke autobusem - wielu przewoznikow swiadczy takie uslugi, koszt zdaje sie 10L do Londynu! No i trzymam kciuki zeby wszystko gladko sie odbylo Felicity welcome back!!! To spotkanie o ile dobrze mi sie wydaje jest 24 - moze jednak dasz rade do nas dolaczyc???? Siobhan - cierpliwosci, prosze, usiluje odsprzatac chalupe, co mi wybitnie nie idzie, ale odpisze, obiecuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka102- rodziłaś w Anglii? dlaczego rodziłaś normalnie skoro córcia była odwrócona główka do góry? moja córcia też jest tak odwrócona i mi bedę robic cc planowane, w piatek idę do szpitala na badania i spotkanie z lekarzem i bedzie mi ustalał termin porodu, a jeśli chodzi o znieczulenie to mu mówiono że będę miała znieczulony tylko brzuch!czy wiecie może jaki jest to rodzaj znieczulenia? I mam prośbę czy możecie mi odpowiedzieć na pytanie odnośnie twardego brzucha pod koniec ciązy, czy to normalne? pisałam o tym wcześnie. MIłego pieknego i słonecznego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia - brzuch twardnieje pod koniec ciazy, to fakt. W ten sposob macica przygotowuje sie do porodu. A co do znieczulenia - bedziesz miala albo zoo (epidural) albo podpajeczynowkowe (spinal). Zapytaj sie ktore z nich, ja mialam spinal, bylo REWELACYJNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!!🌼 Wreszce dorwala sie do kompa bo Jeremi zasnal maz jeste w pracy!!! Wszystkiego naj i duzo zdrowka dla Ninki😘 Agnieszka26 dziekuje za zdjecia Emily jest cudna i taka fajniusia❤️a ma juz zabki??mojemu wychodza ale jeszcze nic nie czuc ma opuchniete dziaselka na dole ale Jeremiemu te zeby ida juz 3 miesiac i wyjsc nie moga:( ) Poza tym stal sie bardzo marudny i teraz nie placze tylko krzyczy(az kaszle krtaniowo i sie dlawi) jak cos mu nie pasuje-co robic nie mam pomysly?!A mnie na krok nie chce odstapic jak tylko do niego nie gadam to wyje jak wilk w pelni ksiazyca-hmm chyba sie rozpuscil! Dziewczyny mam jeszcze jeden problem i nie wiem co robic: Moj mąż pracuje przez 6 dni w tygodniu i jak przychodzi wieczorem z pracy to Jeremi az sie trzesie za nim i gaworzy i sie smieje i bawia sie razem,(jakby na niego czekal) maz bierze go na rece i jest ok.ale tylko jak gdzies pojdziemy w odwiedziny lub ktos do nas przyjdzie to on u niego wogole nie chce siedziec placze jakby go za skory obdzierali i tylko u mnie siedzi spokojnie-SIARA bo to wyglada tak jakby moj mąż wogole sie nic nie zajmowal i jakby Jeremi sie go bal!!!Co robic???POrazka!!! Jesli chodzi o znieczulania to juz wyrazilam kiedys swoje zdanie i zostalam zmieszana z blotem i oczerniona przez jakies POMARANCZE:P wiec sie teraz wole nie wypowiwdac ale ogolni jestem przeciw!!! Paszport-bylismy w Konsulacie i bylo duzo ludzi i starsznie duszno!naprawde porazka ten brak miesjsca do przewijania dziecka i to ze jestes umowiona na dana godzine a do okienka podchodzisz tak jak ja o godzine pozniej!!!😠 Poza tym wszystko dobrze-pani w okienku mila odbieramy paszport rowno po uplywie 4 tygodni. Dokumenty jakie potrzeba to:Karta Inshurance lub Home Office lub umowa o prace jednego z rodzicow, jezeli jestescie malzenstwem to akt malzenstwa, paszporty lub dowody,brytyjski akt urodzeia jezeli dziecko nie jest jeszcze zameldowane w Polsce, trzy zdjecia dziecka na jasnym tle, 2 wnioski o paszport i zgoda na wydanie dziecku paszportu-koszt za paszport to 18 funtow platne w kasie Konsulatu i op odbior trzeba sie stawic osobscie(jedno z rodzicow) jezeli odleglosc od miejsca zamieszaknie jest mnijesza niz 150 mil! Pozdrawiam!!!Ztcze milego dnia!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus moja niusia nie ma jeszcze zabkow ale tez jest marudna, strasznie sie slini no i wszystko co ma pod reka wklada do buzki. Musze ja bardzo czesto przebierac bo wszystko ma mokre a o sliniaku nie ma mowy. Jak zakladam sliniak to tylko do jedzenia i jak skonczy to musze zdjac bo by glowe sobie urwala. A tak wogole to u nas wszystko wporzadku i oby tak bylo dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szkoda, ze mieszkam tak daleko od was bo chetnie bym sie z wami spotkala i pogadala tak w realu. A nie ma tu nikogo kto by mieszkal blizej Sheffield?? Albo przeniescie to spotkanie wlasnie tutaj ha ha ha (zartowalam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej kochane kobietki! mam pytanko jakies 3 tyg. temu wyslalam wniosek o working tax credit ale niestety w momencie wyslania nie mialam jeszcze w reku biezacego p60 wiec podalam im kwote w zaokragleniu.Moje pytanie brzmi jak dlugo moge oczekiwac odpowiedzi i czy powinnam zadzwonic z prosba o kolejny wniosek i wyslac go z dokladnymi danymi??jesli ktoras z Was by mogla udzielic mi informacji bede wdzeczna buziaki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie anusia 23 tak rodziłam w Anglii, w Luton. Niby czekali aż dzidzia się odwróci, ale tak się nie stało. Ja się nie znałam, bo chyba powinnam domagać się cesarki. Męczyli mnie tyle godzin a dzidzia i tak się nie odwróciła. Całe szczęście, że sienie udusiła, choć w pewnym momencie , widząc ich opieszałość, spojrzałam tak na swojego faceta tak jakbym już miała nie urodzić. Wydaje mi się, że to zależy od szczęścia na jaki personel się trafi. Moja znajoma miesiąc później rodziła w Luton,dzidzia też była odwrócona i zrobili jej cesarkę. Była zachwycona swoim porodem, ja nie mam dobrych wspomnień. Na szczęście moja 10 miesięczna dzidzia rozwija sie normalnie . Teraz sobie stoi w kojcu i gaworzy, pewnie niedługo zacznie chodzić. Próbuję ja odstawić od piersi, ale nie jest łatwo, walczy o cysia. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×