Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Hej mateczki, wrocilam z najgorszego urlopu w zyciu :( Wojtek angina (nawet sie na penicyline zakwalifikowal u GP!) ja wlasnie sie okazuje tez, Mieszko katar taki, ze spod piet chyba te kozy, tylko (odpukac) Maya zdrowa. A w Kornwalii oczywiscie przepieknie, tylko niewiele z tego bo pogoda to same wiecie jaka :( Ale bylismy w Eden Projekt - SUPER!!!! Baaardzo polecam. OK, lece do GP sprawdzic czy ja tez jestem na tyle chora zeby antybiotyk dostac... JAk nie, bede mezowi podzerac, czopy na migdalkach takie ze sama je widze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly: ja mieszkam w Bedford... to jest jakas godzina grogi na polnoc od londynu.... chcialam tylko wiedziec, bo jesli paszport rzeczywiscie jest do odbioru po rownych 4 tygodniach to by bylo dobrze... chcialam zarezerwowac bilety do polski jak najwczesniej.... puki sa jeszcze w miare tanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, moi znajomi byli w Ambasadzie miesiac temu i po odbior paszportu musza jechac jeszcze raz, ale oni mieszkaja prawie pod szkocka granica. Tez mowili, ze tam w ogole nie ma warunkow, zeby przewinac, albo nakarmic dzieciaka, do tego chamska obsluga.Powiedzieli jeszcze, ze na swoja kolej czekali na zewnatrz, bo wpuszczali tylko o okreslonych godzinach i po kilka osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i kity zamowione na 9 czerwca, wiec tabelka spotkania wyglada tak o ile znalazlam najbardziej akttualna wersje: zerwiec .................. imie...................propozycja miejsca 2-3....................... Mama E ..................każdy park ...........................Siobhan ..................każdy park ...........................Sztefka...................każ dy park ...........................Szanta....................kaz dy park 9-10 ....................Siobhan...................każdy park ..........................Ulus ..........................Sztefka...................każd y park 16-17 ...................MamaE...................każdy park ..........................FLYFLY ..........................sztefka..................każdy park ...........................Szanta....................kaz dy park 23-24................... Mama E............każdy park ..........................Ulus ............................FLYFLY ..........................sztefka..........każdy park ..........................szanta...........kazdy park Czyli 23 czy 24? I w Regents, tak? to tylko o ktorej, jak w sobote to dla mnie wczesnym popoludniem, zanim dojedziemy chwila minie :) Malgorzatka, materac przywiezli, zlozony na pol, ale to byl single, double wiezienia autem nie wyobrazam sobie, chyba ze na dachu??? Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
hej kochane mamusie! widze ze sie troszke pochorowalo.Ja wlasnie wrocilam ze wspanialego urlopu w polsce,2 tyg totalnego lenistwa,pogoda jak na cyprze ponad 30 stopni,rewelacja.Odstresowalam sie maksymalnie. Wrocilam i niestety znow mnie odpadla jedna sprawa.Otorz sluchajcie.Ktoregos pieknego dnia posprzeczalam sie z moim misiem no i moj ukochany wyszedl z domu by nie wybuchla jeszcze wieksza wojna.Oczywisice nie omieszkalam dzwonic do niego z zapytaniem gdzie jest bo sie martwie ale niestety sienie dodzwonilam.Za chwile zadzwonil do mnie kolega mojego ukochanego i powiedzial mi ze ja to powinnam dac sobie na luz a tak w ogole to sienie nadaje na matke i nie doroslam jeszcze do tego by byc matka.WIecie co tak mnie to poruszylo ze do tej pory jak go widze to mi sie krew w zylach gotuje.Moj chlopak co najgorsze uwaza ze powinnam to olac i sie nie przejmowac,ale mnie denerwuje ze on mimo wszystko gada z tym chlopakiem tak jakby sie nic nie stalo.Boze kochane dziewczyny jakja mam sobie z tym poradzic bo przez to ciagle sie wkurzam na mojego chlopaka i mam wiecznie do niego o to prewtwnsje ze nie potrafi dac temu koledze jasno do zrozumienia ze powinien mnie przeprosic. czy to ja jestem nie normalna?? i jak poprostu o tym zapomniec pomozcie jesli znacie jakas recepte buziaczki dlawszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem troche podmeczona, nie mam juz takich duzych mdlosci choc czasem robi mi sie robi niedobrze. U nas teraz sa znajomi i chyba zostana bo przyjechali w niedziele a teraz juz oboje maja prace ... w fabryce pizzy.na poczatek dobrze ze jest wogóle jakas praca. czego mi potrzeba ... hmmm ssssssssnnnnnnnnnnnnuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!! martyna budzi sie o 6 i ja nie mam sily funkcjonowac .... choc musze przyznac ze znajomi narazie nie wiedza ze jestem w ciazy pomagaja mi przy malej... to bardzo wygodne tym bardziej ze czuje sie czasami róznie ... juz niedlugo bedziemy w Polsce czekam na ten wyjazd gdyz mysle że troche odpoczne ... mala troche robi sie nieznosna podobnie jak byli tescie tez taka byla i teraz gdy znajomi na wiele rzeczy jej pozwalaja to ona szaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w DNIU DZIECKA 🌻 Dla wszystkich wszystkiego najlepszego :) Pamietacie mnie jeszcze? Mam do was pytanie powiedzcie mi za 2 tyg lece juz z dziecmi do Anglii i biore z soba podstawowe leki,syropki,czopki itd dla dzieci i mam pytanie czego nie brac?Co w Anglii jest to samo co w Polsce? Czy jest tam calcium w syropie,to glownie mnie meczy bo moj synek czesto musi go brac. Nie chce chodzic po lekarzach odrazu i tak bede miala duzo spraw i samo zaklimatyzowanie sie w obcym kraju to mnie przeraza. Nie wiem czemu,ale im blizej wyjazdu tym mocniej sie denerwuje. Gdybym znala jezyk to byloby mi lzej ,ale niestety od razu po przyjezdzie bedziemy szly z corka do szkoly zeby umiec sie chociaz troche dogadac jak pojdzie do szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka,spelnienia marzen,radosci i usmiechu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Okazji Dnia Dziecka wszystkim Naszy pociechom-bobaskom❤️: Kolorowych snów...🌼 Usmiechu od ucha do ucha...🌼 Pięknych bajek na dobranoc...🌼😴 Własnego pieska i kotka...🌼 Co dzień nowych przygód...🌼 Butów siedmiomilowych...🌼 Gwiazdki z nieba...🌼 Wspaniałych przyjaciół...🌼😘 Wesołej rodzinki...❤️ Pozdrawiam!!! Co trzeba zrobic jak taki roj nadleci???Szok!sama bym spanikowala jakbym taki roj zobaczyla z dziecmi wiadomo nie wiemy jak zareaguja-a jakby zaczely machac raczkami a pszczoly by sie wsciekly???masakra!Brrrrrrrrrrr..... Sztefciu jak samopoczucie?? Jajestem przeziebiona)mam katat i gardlo mnie boli-drapie) zarazilam sie😠 od kolezanki jak bylismy u nich na chrzcinach mam tylko nadzieje ze Jeremi nie zachruje bo sama mam malo sily a jeszcze walczy z jego chroba-porazka by byla!w prawdzie ma chrypke ale to chyba od tego ze zaczal krzyczec(jak placze) i piszczec czasami az uszy bola-urwisek kochany!!!mam nadzieje ze to przez to a nie poczatki choroby!poza tym prawie wogole nie spi w dzien wiec dlatego nie mam czasu pisac z Wami:(musze na niego patrzec i sie z nim bawic bo inacze pobawi sie 5 minut i placze, krzyczy, piszczy itd,.chyba sie rozpuscil:/ale marudzi tez przez zabki bo wychodz mu 2 na dole!!! W poniedzialek jedziemy do Londynu zlozyc wniosek na paszport-mam nadzieje ze bedziemy na liscie bo moja kolezanka wrocila z \"kwitkiem\"niby nie bylo jej na liscie a zamawiala spotkanie przez internet wiec dziewczyny jak umowicie sie na spotkanie to wydrukojcie sobie potwierdzenie spotkania w razie jakby wasnie bylo na liscie(ja tak zrobie)=ten Konsulat to jakas pomylka😠!!! Milego weekendu!!!🌼 Agnieszka26 jak bobas??wyslij mi zdjecia na e-maila ulusik@tlen.pl! Pozdrawiam wszytsklie mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dzieciaczki!!!! Bo przeciez my tez dzieci naszych mam ;) Szanta, no to teraz wiem gdzie sie podziewalas ;) i dobrze ze wrocilas bo odrazu spotkanie nam organizujesz! Dla mnie lepiej by bylo 24 bo 23 jestem u fryzjera (no trzeba te siwe wlosy jakos pokryc) ale chyba na 15ta sie wyrobie, jeszcze musze sprawdzic na ktora godzine jestem umowiona. Ulus, no nie trzeba bylo sie z kolerzanka calowac! :p zdrowiej panno i to szybko!!! Dobrze ze pogoda w koncu sie poprawia Sztefciu, jak sie czujesz? Caluski dla pozostalych Mamus! 😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszyskie mamusie Mam pytanie jestem w 36 tygodniu i od jakiegoś czasu pobolewa mnie w podbrzuszu tzn. to jest takie kłucie w podbrzuszu najczęscie po lewej stronie,jeśli któraś wie bardzo proszę o pomoc.Dziękuje i zyczę miłego weekendu bo pogoda jest super nareszcie 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aneczki
aneczko wracasz do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana tzn wlasciwie juz południe ... dzis dostalam pismo na badanie szyjki macicy ale niewiem czy mnie to obejmuje jesli jestem w ciazy... dzis wybieramy sie ze znajoma na zakupy... zobaczymy co z tego wyjdzie ... musze kupic sobie lzejsze buty gdyz coraz cieplej... cos czuje sie zmeczona i mnie mdli.. dosc mocno... i moja cera szok jak bylam w ciazy z Martyna cera jak pupcia niemowlaka a teraz masakra... :( dolaczam sie do wczorajszych zyczen 🌻 pozdrawiam Was dziewczyny i Wasze bąble ❤️ widze ze u sztefki przespana cala noc ojjj jak mnie to rzadko spotyka wiec Olus sie spisuje i mam nadzieje ze i Ewelinka lepiej sie czuje🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ale dzisiaj upał,aż nic się nie chce.... Ja wyruszam w środę do Londytu w tym samym celu co Uluś. Uluś jak możesz to zdaj relacje po poniedziałkowej wizycie w konsulacie. Pozdrowionka i całuski dla waszych dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefcia - GRATULACJE ❤️ 🌼 Przespane nocki - alez Ci dziewczyno zazdroszcze tego! U nas masakra, albo Maya albo Mieszko, w duecie to jak zalapie 2.5 h jednym ciurkiem bez budzenia sie to jestesm zadowolona... No moglabym co prawda chodzic spac o 20, mialabym najwieksze szanse sie wyspac... Mama E - mnie tez niedziela bardziej chyba pasuje, wiec moze wstepnie zarzadzmy 24? Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:):) No mnie tez pasuje 24 :):):) Szanta jak tam gardlo????? No wlasnie czlowiek by sie wyspal jak by poszedl spac o normalnej godzinie ,a tak siedzi szweda sie i nic konkretnego nie robi . Rano za to ciezko wstac😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny sztefka gratulacje:) przede wszystkim z powodu slubu:))) dobry pomysl z tymi chrzcinami razem - ja tez tak robie tzn zalatwiam termin wtedy kiedy rodzice beda - juz wstepnie zaklepalam:) no i te przespane noce - zuch Oleczek -oby tak dalej:) trzymaj sie na chemii - oby byla ostatnia! hmm 24go ja nie moge...ale moze nastepnym razem sie zalapie:) jak raz sie spotkacie to potem pojdzie latwiej z nastepnymi:))) milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis do pracy wracam. w ciagu 9-ciu miesiecy mozna sie odzwyczaic. szczergolnie od pracy w nocy. Mala juz odzwyczajona od piersi w nocy. Okazalo sie ze jej sie po prostu pic chce i dlatego sie budzi. Budzi sie tylko raz w nocy i pije troszke po czym przesypia do 7 rano i budzi sie na cyca na dobry poczatek dnia :) Ptys goraczkuje :(. Bylismy u lekarza i powiedzieli ze to jakis wirus. Mama spisuje sie super w opiece nad Ptysiem, wiec nawet nie boje sie jej zostawic idac do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, witam z rana:))) Nata sorki ze nie odpowiedzialam ale jakos malo konkretnie zapytalas poza tym mlyn mam (inne dziewczyny tez, sadzac z milczenia na topiku:)))) co uwazasz za podstawowe leki? witaminy? tu jest duzy wybor; paracetamol? tez jest plus inne przeciwgoraczkowe co do czopkow paracetamolu to nie wiem, ale moze inne dziewczyny ci podpowiedza - wydaje mi sie ze nie ma ale moge sie mylic (moja corka juz wyrosla z czopkow dawno:)))) calcium w syropie tez jest (http://www.opsi.gov.uk/si/si2004/20040629.htm - Calcium Syrup (Berk Pharmaceuticals) - na tej stronce znajdziesz cala liste lekow tu przepisywanych najczesciej:))) co do lekarza lepiej od razu sie zarejestrowac u GP zeby w razie choroby, zwlaszcza dzieci, nie bylo problemow. jak masz jeszcze jakies pytania to smialo:)))) i nie boj sie:)))) bedzie dobrze:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata - sorki, mialam odpisac, ale ucieklo. Paracetamol w czopkach dobrze wziac z Polski, tu jest tylko na recepte, standardowo podaja w syropie. Calcium nie widzialam, ale tez nie szukalam jakos specjalnie, przywiozlam sobie z Polski. Podobnie jak Lipomal - syropek na przeziebienia. I w zasadzie tyle, chyba ze podajesz np wit D3, tu nie dostaniesz. Ja innych witamin dziecim nie podaje, ale na pewno jest ich troche do wyoru. Jesli Maluszki przyjmuja jakies leki (mam nadzieje ze nie), albo Ty, to tez warto wziac ze soba zapas zeby starczylo zanim sie zarejestrujecie u GP, zanim przepisze itp. Ogolnie na jakies 2 mce bym wziela zeby miec spokojna glowe. Mam nadzieje ze to Ci cos pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od poludnia moja rozrabiaka spi a ja tez zaraz sie zdrzemne choc spac mi sie nie chce przyda mi sie odpoczynek .. od wczoraj ogarnela nas magia wystawiania przedmiotów na allegro przed wyjazdem chcemy jeszcze zorientowac sie co mozemy opchnac ... jesli chcecie podam Wam moje linki do aukcji : http://www.allegro.pl/item202523812_thomas_zegar_scienny_stan_bdb_bcm_.html http://www.allegro.pl/item202530301_telefon_zabawka_od_1_zl_bcm_.html http://www.allegro.pl/item202537474_ciuchcia_z_klockami_stan_bdb_bcm_.html http://www.allegro.pl/item202540253_odkurzacz_dzieciecy_maly_pomocnik_mamy_bcm_.html te cztery sa mojego meza i teraz moje ale to dopiero poczatek:) http://www.allegro.pl/item202649438_dwupak_koszulek_tu_0_3_m_ca_nowe_okazja_.html http://www.allegro.pl/item202656914_dwupak_koszulek_6_9_m_cy_firmy_tu_nowe_.html Ogólnie czuje sie nie zaciekawie mam mdlosci i bóle brzucha, brzuszek juz troche odstaje :) co bedzie za niespodzianka gdy rodzice sie dowiedza :) Moze uznacie mnie za jakas dziwna ale nie za bardzo chce mi sie jechac do Polski - wiem ze to wiaze sie z nerwami i tyle ... ale chce isc do lekarza i z mala do alergologa, z rodzina spotkalabym sie na jakies 3 dni najlepiej zostajemy do srody 20 czerwca nieudalo nam sie przebukowac biletów na 23 :( ale moze to i lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta dzieki za info o lekach - mnie sie tez przyda:) ja swojej corce podawalam wit D ale to w Pl, tutaj nie podaja a czym to uzasadniaja? nie maja zachorowan na krzywice? czy moze sa jakies badania pokazujace ze nie ma to sensu - w koncu az tak duzo sloneczka tu nie ma -owszem latem i wiosna ale zima i jesienia to podobnie jak w Pl. jeszcze sie nad tym nie zastanawialam bo mam czas ale czy ty podawalas swoim dzieciaczkom wit D? bo jakby co to zawsze rodzinka moze podeslac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - rozumiem Cie az za dobrze :) mam podobnie, do Polski chetnie, ale czas z rodzinka spedzany troszke bym ograniczyla... Siobhan- wit D3 podawalam Mieszkowi przez miesaic chyba, potem byl na mleku modyfikowanym, a Mai podalam moze ze dwa razy, choc przywiozla mi Mama z Polski. Ja ogolnie uwazam ze na witaminy trzba uwazac, a nie szpikowac sie tym, sa badania, ze wystarczy do produkcji D3 slonca tyle co przez dlonie i twarz przez 15 min dziennie, nawet przy zachmurznym niebie. W Portsmouth naslonecznienie jest ze hoho, wiec uwazam ze wystarczy. A ze wszystkimi witaminami rozpusczalnymi w tluszczach (ADEK) trzeba uwazac, bo sa problemy z usuwaniem z organizmu i latwo mozna uszkodzic np watrobe. Tzn nie zrozum mnie zle, nie podejrzewam zeby ta kropelka D3 miala komukolwiek zaszkodzic, ale moim zdaniem pozytku za wielkiego tez z niej nie ma. Z tego co wiem w UK mieli problem z krzywica, ale na polnocy i w Szkocji, gdzie slonca jest rzeczywiscie niewiele. Jak chcesz, moge Ci moje fiolki podarowac, nic mi juz teraz pewnie z nich nie przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z popoludnia troche poddenerwowana ... a duzo by opowiadac ...:( tak to jest jak sie mieszka ze znajomymi i sie na kogos liczy chocby w malych sprawach.... Szanta :) mam tez pytanko bo ja podaje malej ciagle wit d3 moze juz powinnam przestac daje jej 2 krople do mleka ? raz dziennie Niewiem czy Ci wspominalam ze pensja znów z kodem BR1 :( zalamac sie idzie poczekamy moze teraz to zmienia po wypłacie podatku... a jak nie to bedzie trzeba znów interweniowac.... co do leków ja wzielam równiez furagin na zakazenia dróg moczowych fakt mi sie przydal ale zapisal mi lekarz oraz mialam syrop na biegunki, wykorzystalam go tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a ja wlasnie nad wit D sie zastanawialam dzis. Tez mam i tez nie podaje. dawalam troche jak Julcia byla malutka, ale moja mama jest panikara i mi wmawia ze ciemiaczko sie malej kiepsko zarasta. Nadal ma jakies 3 cm wielkosci. JAk to powino wgladac z tym ciemiaczkiem? Po za tym nadal mala goraczkuje :(. Zadnych innych objawow, gardelko, uszka, plucka czysciutkie. Jak dlugo taka temperatura u bobasa moze sie trzymac? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×