Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość tak naprawde
dziewczyny mam pytanie jaka jest roznica miedzy carry cot a car seat, czy tego pierwszego tez mozna tu uzywac jako fotelika samochodowego??? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \'tak naparawde\' 🌻 Carrycot with fixing kit Newborn baby to 10kg This is a pram carrycot which has an integral harness designed to restrain the baby in the car. It is sold with a special fixing kit to secure it on the back seat of the car. Useful for very young babies as they can lie flat in the car and remain undisturbed as the carrycot is lifted from the car to pram chassis or indoors The carrycot is anchored by adult seat belts from both sides and takes up a lot of space on the back seat, which is a problem when there are other passengers. You will also still need a car seat quite quickly as the carrycot is not suitable for use in the car once the baby is beginning to sit up (from around six months) Most experts agree that, while these carrycots comply with current safety standards, they do not offer the same level of protection as a rear-facing infant carrier. Czyli generalnie niby mozna do czasu kiedy dziecko wazy 10kg lub do czasu kiedy zaczyna samo siadac (co kolwiek nastapi pierwsze) ale zalecane nie jest ze wzgledu na mniejsze bezpieczenswo niz w foteliku samochodowym grupy 0, 0+ tzw Infant Carrier zamontowanym tylem do kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde
wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanka o podróz
hej, mam pytanko do \"latających mam\": czy można wziąć wózek na ppokład samolotu??chodzi mi o składaną parasolkę-wolałabym mieć urwisa zapietego w wózku po odprawie czekając na boarding... :/ ostatni raz leciałam z małym w zeszłym roku tuz po próbach zamachu i były straszne cyrki-czy teraz nie robia problemu z jedzeniem, piciem dla dzieci?? a nie wiecie może czy można wziąć ze soba fotelik samochodowy taki dla dzieci miedzy 1a 4 lata i nadac jako bagaz specjalny?? pewnie można wszystko nadac tylko czy każa za to płacic osobno?? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \'pytanka o podroz\' 🌻 Najlepiej bedzie jak sprawdzisz na stronie internetowej linni lotniczych, ktorymi lecisz. Z tego co wiem, na ogol pozwalaja na przewoz parasolek za darmo. Po prostu prowadzisz dziecko w wozku do samych schodow samolotu i tam im go oddajesz. Jedyne co, to fakt, ze nie masz na wozek ubezpieczenia i jak ulegnie uszkodzeniu to klapa :( Co do fotelika to pewnie mozna nadac jako bagaz specjalny ale nie mam pojecia ile to kosztuje. Nie zdiwilabym sie gdyby taniej bylo kupic nowy, zapasowy fotelik juz w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanka o podróz
baaaardzo dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor!!!🌼 do \"pytanie o podróz\" Ja tydzien temu wrocilam z Polski i jechalam z fotelikiem!!!Mozesz go miec i przy odprawie bagazowej pani naczepia Ci kartke taka ja na bagaz i prosi o zaniesienie do miejsca ze specyficznymi bagazami(mowi i pokazuje gdzie ono jest)-ZA DARMO!!! pozdrawima!!! Dobranoc!!!😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór i dobranoc kochane spijcie slodko i zwlaszcza Wasze pociechy niech Wam dadza spac :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj stwierdzilam ze moze to troche za wczesnie póltoraroku po jednej ciazy druga, od poczatku bola mnie piersi, brzuch mi rosnie- do tego mam duze wzdecia strasznie meczace ,mam juz czasami dosc...choc jakby tak patrzyl to nigdy nie bylby odpowiedni czas ... juz sama chcialabym miec malenstwo ..mam jakiegos dola do tego czasami nie radze juz malej i zreszta nie chce jej brac na reke a ona jest w tym wieku ze ciagle chce .... i to tak wszytko naraz ... wczoraj moj tesc zagadal ze moze by z tesciówka przyjechal a maz wiedzac ze nie trawie tescia powiedzial mu ze moze przyjechac ale beda musieli sami mieszkanie wynajac a nie z nami ... ja bym chyba w kalendarz walnela gdybym miala go codziennie ogladac ... wystarczy ze widze go pare razy do roku i mnie to juz rozwala ... tez przypuszczam ze denerwuje sie wyjazdem do Polski bo niestety nie chetnie tam jade, nie mam wsparcia w rodzinie i zawsze jak wracam do Polski to mam duzego nerwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Asiulek, pewnie taki dzien masz dzisiaj, zobaczysz ze sloneczko jeszcze zaswieci 🌻🌻🌻 Masz racje, nie ma dobrego czy zlego czasu na zajscie w ciaze, zawsze sa jakies skutki ujemne ale dobrze wiesz ze jak juz sie rozwiazecie to bedzie to najodpowiedniejsz moment na powiekszenie rodziny :) Masz wielka podpore w mezu i widac ze jestescie szczesliwa rodzina. Ale moze musisz sie tylko bardziej relaksowac, moze pochodzisz na basen z Martynka? Nie martw sie tak duzo i na zapas Asiulek, ja tez do tych \"martwiacych sie\" naleze i zawsze mi sie to na zdrowiu odbija. Od jakiegos czasu postanowilam \"olewac\" i rzeczy tez sie dobrze ukladaja. Sciskam cie mocno, mocno i caluski dla Martynki 😘 A reszta dziewczyn gdzie??? FlyFly, dzwonilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala99999
Czesc Dziewczyny, mam do was pytanie- czy znacie moze doktora Andrzeja Cieslaka, ginekologa z Londynu?? Przyjmuje w centrum w klinice The Halle. Podzielcie sie prosze waszym doswiadczeniem/ wiedza na jego temat. Dziekuje Wam. Ala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski ja juz tez sie rozpakowalam :) Maly urodzil sie 06.09 o 14 28 wazyl 3590 i mial 55cm. Porod mialm dosc szybki bo trawal kolo 2,30 godz. Aleksik jak narazie je i spi prawie jak by nie bylo dzieciaczka w domciu nocki sa tez nie najgorsze, wsumie to nawet sie wysypiam. Powoli dochodze do siebie czuje jeszcze lekkie zmeczenie i plecki mi troche dokuczaja ale to chyba wina znieczulenia , no cycusie tez troche w strupkach ale kwestia paru dni i wszystko bedzie ok:) Jak by ktos mial ochote na mojim photoblogu w stopce jest troche zdjec maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia gratulacje wielkie:))) witamy cie aleksiku i obys taki byl spokojniutki i grzeczny caly czas:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megx tak mowila moja Hv sprobuje ten dentinox to w kroplach jest? jak na razie dalam gripe water troche ciezko bo mala pluje mi nim wiec wolalabym krople:) do tak naprawde - carry cot to po prostu wozkowa gondola, wydaje mi sie ze niektore modele wozkow maja takie gondole ktore teoretycznie mozna uzywac zamiast fotelika ale osobiscie bym nie uzywala - fotelki bezpieczniejszy. jestem zwolenniczka gondoli jako wozkow dla maluchow zanim beda siedziec a fotelikow do samochodu - nie przemawiaja do mnie travel systems uwazam ze to killer dla kregoslupa. w uk to popularne bo to tansza opcja niz gondola ale co gondola to gondola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia - gratulacje!!!!!!! Oby dlaej bylo tak dobrze! Asiulek - skad ja to znam :( Tak jak pisala Mama E - jedna na to jest rada, trzeba wrzucic na luz. Teraz Ci i tak trudniej, ale koniecznie trzeba, i tak masz duzo na glowie! A druga ciaza jest trudniejsza, zwlaszcza tak szybko po pierwszej - ale za to pomysl sobie ze juz niedlugo bedziesz to miala za soba! U nas juz jest niezle - tzn roboty w cholere, ale nastroj pozytywny. Bedzie dobrze! 🌼 Siobhan- wspolczuje kolek :( Ja oczywiscie nadal mysle ze to nabial....My wlasnei przerabiamy skaze bialkowa po raz drugi, szlag trafil.... A Mieszko dzis byl pierwszy raz w pre-school- i bylam pod wrazeniem jak swietnie sobie poradzil, mimo ze cos mi sie wydaje ze po 1.5 mca w PL jego angielski jest....hm...w lesie....Jutro sprobuje go zostawic samego, bo dzis co i rusz sie na mnie ogladal, i zaczynal sie bawic dopiero jak o mnie zapominal...Wiec tak naprawde to jutro bedzie prawdziwa \"proba ognia\". A ja po przyjezdzie szczerze mowiac nie wiem w co rece wlozyc, wiec niniejszym koncze i zycze wszystkim DOBREJ i PRZESPANEJ NOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor,,,,,,,,,, Gratulacje dla naszych nowych maluchow😘 Szanta witaj w domku......buziaczki ...........jak tam urlop odpoczelas troche?????????? Asia dzwonilam dzwonilam ,ale przy moim tempie ostatnio czytaj powolnym nawet powiedzialabym bardzo to nie zdarzylam drugi raz:):):) Siobhan trzymaj sie kobitko oby malej przeszlo jak najszybciej......:):) Wytlumaczcie mi co to za DEntinox bo dla mnie to masc na zeby>>>>>>:):):Pznaczy na dziasla chyba sie pogubilam........... Asilulek trzymaj sie dziewczyno dola zakopuj i bierz sie w garsc wierze ciaza ciezki czas ,ale potem nagroda wspaniala........... Tesc nie wiem co radzic pewnie wyluzuj chociaz latwo powiedziec ciezko w praktyce........:):) Ja po urlopie nie wiem jak sie nazywam chyba za dlugi byl teraz lece do roboty ,a co mi tam:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan nie wiem czy slyszalas o kroplach na kolke SABSIMPLEX nie wiem chyba tak sie to pisze lub polski EPISCUSAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia Gratulacje 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Siobhan... tak Dentinox to taka zawiesina, kupisz ja bez recepty, powinna stac na polce razem z Gripe Water i Infacol. Kosztuje okolo £3. W srodku jest dozownik (taka strzykawka bez koncowki ;) ) latwe w uzyciu i czyszczeniu. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! U nas zaczynaja sie ciezkie dni mnostwo pracy, zamykania dzialalnosci, urzedowych pism i tak dalej. Jestem dobrej mysli bo inaczej strach pomyslec co by bylo gdybym pozytywnie nie myslala. A wiec wszytkim dolkowiczom w dniu dzisiejszym buziaki przesylam i pozytywna energie dodaje. KALCIU dla Ciebie szczegilne gratulacje i maly wierszyk znalazlam dla malego, sliczne imie daliscie jemu. Spij, Spij slodki cukiereczku I niech Ci sie sni mama i tata, I gwiazdka na niebie, i cieple mleczko. \"WITAJ NA SWIECIE\"- -Pozdrawiamy Ciebie serdecznie. Aga i Oliwka A Wam babeczki niech sie przysni koszyczek wisni. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie🌼 KALCIA-GRATULACJE Aleksik jest super!!!oby dalej byl taki grzeczniusi i slodziusi ajk teraz(kiedy Jeremi byl taki malusi-juz zapomnialam:))!!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 DZIEWC ZYNY KTORE MAJA POLSKA TELEWIZJE TERAZ NA TVN JEST PROGRAM JAK WROCIC DO FORMY PO CIAZY!!!KTORA CHCE OBEJRZEC!!!:)🌼ja ide bo ju czas wziac sie za siebie!!! Szanta-trzymam kciuki za Mieszka zeby przetrwal ta trudna probe-mysle ze da sobie rade!!!🌼 Szrefiu-co u Ciebie??jak przeprowadzka??jak samopoczucie??Olus rosnie jak na drozdzach no i ma zabka!!!a moj Jeremi nic-cisza!!!🌼 Mamo E-jak dzieciaczki??co slychac?🌼 FLY FLY-pozdrwienia co u Ciebie??🌼 Pozdrawiam wszystkie mamusie!!!😘🌼 milego dzionka!!!ja dobrze byc w domu!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie🌼 A ja wlasnie wstalam na karmienie :D no i jeszcze musialam Olcie wyszykowac do przedszkola. Przez ostatni tydzien robil to jej tatus no ale juz trzeba samemu sie to tego przyzwyczajac bo od nastepnego tygodnia to juz ja bede wsystko robila wlacznie z zaworzeniem Mam jeszcze takie pytanko, Julek caly czas ma nosk zapchany i nie moge mu wyczyscic bo jest za gleboko- moze ktoras z was ma jakis sposob??????Gruszka odpada bo za krotka :( kalcia- witam po tej stronie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Mamuski! No nareszcie jakis ruch sie zrobil 🌻🌻🌻 :D :D:D:D:D:D:D:D Szanta – qrka, Mysz idzie do zlobka za trzy tygodnie i ja juz po nocach nie spie bo tak sie martwie jak sie przyjmie? Mam nadzieje ze Mieszko dobrze dzisiaj zdaje egzamin samodzielnosci! Kiedy wracasz do pracy? FlyFly – ty z powolnym tempem i ja tez, bo dopiero dwa dni pozniej sie zorietowalam ze dzwonilas ;) a moze ja przedzwonie ? Jak mi sie uda ;) Mada, sliczne snupki jestescie! Olusia taka duza i madra wyglada 🌻 A z tym katarkiem to nie jest to jeszcze oczyszczanie sie plucek po porodzie? Roznie dzieciom to zajmuje czasu, moja chyba przez jakis mieszac harczala. Ale jesli chcesz sprobowac to my uzywalismy na katar taka rurke-wyssysaczke. Mozna kupic w Boots lub Waitrose. Ulus :D dzieciaczki dobrze, Mala lepiej niz duzy bo lepiej w nocy mi spi, a duzy do pozna przed TV siedzi (no wczoraj to ja tez z nim ;) ). Wiesz, mowilam mojej kolerzance ktora ma termin na wczoraj (tzn juz jest ptrzeterminowana) ze ja tez juz nie pamietam jak Mysz byla taka tycia? Dziwne nie? Narazie caluski kobietki - pozdrowienia dla wszystkich duzych i malych, praca wola a szef ma sokole oko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744!!! Moj Jeremi tez mial taki katar i zapchany nos,charczal przez miesiac to GP powiedziala ze jeszcze mu sie tam wszystko oczyszcza i dlatego tak ma i ze nic sie na to nic daje wiec probowalam domowych sposobow!!! U mnie pomogly codzienne zakraplanie noska albo sola wizjologiczna albo kropelkami NORMAL NOSAL DROPS(3 razy dziennie), inhalacje z wody i ruminku lub z wody i kropelkami Oilbas Child(tak 5-10 minut siedzialm znim pod pieluszka lub recznikiem-najczesciej jak zasnal bo wtedy lezal spokolnie i sie nie denerwowal) oraz wieczorne oklepywania(kladlam Jeremiego na kolana,pupa wyzej niz glowa i masowalam i oklepywalam mu plecki tak ok. 10 minut wtedy te smarki wylatywaly i jak nie mogl sie nosek oczyscic to po tych oklepywaniach wyciagalam jeszcze gruszka choc nie robilam tego czesto bo uszkadza sie dziecku sluzowke i kiedys pokazala mi sei krew i od tamtej pory nie jestem zwolenniczka gruszek!!!tak ja robilam!!! Sprobuj wszystkiego co dziewczyny pisza moze cos pomoze!!!wiem sama po sobier ich rady sa naprawde dobre i czest9o mi pomagalo to co pisaly!!!DZIEKI DZIEWCZYNY ZA WSZYSTKO🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczyny, Mieszkowi dzis sie podobalo w przedszkolu :D wiec problem z glowy :) A ja w tym czasie, kiedy Mayka spala - zgadnijcie co? Zabralam sie za gotowanie? Sprzatanie? Prasowanie? A skadze :D Na basen sobie poszlam :) Z Malutka rzecz jasna, basen odkryty, to sobie na powietrzu pospala :) Mama E - do pracy ide dopiero w listopadzie, bo nie udalo mi sie Babc sciagnac wczesniej tutaj, prawie dwa miesiace \"wakacji\" ciagle jeszcze przede mna. Choc jak kazda mama przy koncu macierzynskiego mam uczucia mieszane - chcialoby sie zostac, ale do pracy, co tu kryc, tez ciagnie...Na szczescie wracam na 3/4 etatu, wiec nie powinno mi brakowac czasu dla dzieci :) Mada- ja na to charczenie nic nie stosowalam, samo przeszlo - czyli szkola angielska :) Braga - 10 glebokich oddechow i od razu bedzie spokojniej :D A tak powaznie - nie zazdroszcze przedwyjazdowego urwania glowy, ja zawsze wpadam w panike i warcze na wszystkich dookola, bo mam wrazenie ze mi sie swiat spod mog usuwa i ze z niczym nie zdaze, a polowe rzeczy zapomne.... OK, koncze, maluchy spia (miejmy nadzieje) czas sie zabrac za gotowanie obiadku...Dzis jesczze czeka nas wizyta u lekarza, wiec kazda minuta cenna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×