Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Megx witaj synek śliczny :) Miło wiedziec że nie tylko ja jestem w związku mieszanym. Plus dla Ciebie, że Anglik i cywilizowany, nie to co mój ;) nata79 do zobaczenia w Polsce. Jestem bardzo ciekawa jaki będzie Twój stosunek do polskich chodników, schodów i telewizji. Dla mnie wszystko du... Dzis pokazywali na żywo jak wyeksmitowują (chyba db napisalam) zakonnice z zakonu :). Fluidki dla małego. Pozdrowienia dla całej reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jak zwykle przelotem ale pozdrawiam was cieplo wszystkie:) shirin witaj ja mam meza Szkota:) Faridek slodziutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyna, dawno sie nie odzywalam...pamietacie mnie jeszcze? Chce wplacic wreszcie Mai te nieszczesne 250 Funtow i nie wiem, na jakie konto. Czy mozecie mi cos polecic, bo zglupialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszku 😘 Ja w koncu wybralam Children\'s Mutual - wydaje mi sie ze mozna to zrobic przez Bootsa. Jak narazie jestem b. zadowolona i mala dostaje 20F Mothercare vouchers na urodzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was ponownie bylam u lekarza mam rozwarcie na jeden palec ... :( przez nerwy i skurcze jakie mialam wczesniej ... jestem juz zmeczona ... tym wyjazdem ciagle sie denerwuje ....brzuch mnie boli... mam nadzieje ze szybko ten wyjazd zleci i bede mogla spokojnie zyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shirin... :D :D :D ale sie usmialam z tego cywilizowanego Anglika :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podrzucam temat do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry......... Sobota:):) Cyrografy chyba trzeba bedzie podpisac:P:P:P Milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje FLYFLY:D🌼 Cicho tu ostatnio-ja juz jestem na bierzaco a tu cisza i nikt nawet nie odpisuje na moje pytanka chyba dziewczyny ZAPOMNIALY O MNIE lub nie pamietaja!!! Moze cos w tygodniu sie rozwinie! Obecnie jestem na etapie zmiany domu wiec za jakies 2 tyg.(od 26.10.2007)moge nie miec internetu!!!ale apewno sie odezwe jak juz sie przeniesiemy!!! Milego weekendu!!! pozdrowienia🌼i usciski😘ale Was i waszych pociech:) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunia45
Cześć dziewczyny czy któraś z was wie jakie benefity przysługują samotnej matce w UK.Zostałam sama i zanim stanę na nogi muszę jakoś utrzymać dziecko.Mam trochę pomocy od rodziny ale...Z góry wam dziękuję za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie MAtki Polki i maluchy :D u nas po chrzcinach :) synek zostal ochrzczony i zwie sie Farid Franciszek. w czwartek wracamy juz do Londynu. Ciesze sie jak szalona, ale niestety od razu zaczynam diete. Odwiedziny w Polsce nie wyszly mi na dobre :( Lunia45 pierwsze co to lec do job center plus i pytaj sie od razu o numer po income support to jest podstawowa rzecz, ktora Ci przysluguje. Jednoczesnie mozesz dosatc home benefit i council tax benefit czyli pomoc w oplatach za dom i podatek od domu. To sie zalatwia w civic center. Wypelniasz formularz i odnosisz. MOzesz dostac rowniez child tax credit i oczywiscie child benefit. Wiecej szczegolow jest na topiku benefity w Uk. Tam dziewczyny powiedza Ci dokladnie wszystko. Ja jestem samotna matka i obecnie jestem w czasie starania sie o income support i house/council tax benefit. Ponadto od job center plus dostaniesz ksiazeczke w ktorej bedzie napisane co przysluguje samotnej matce. Dostaniesz ja juz po zalatwieniu rozmowy telefonicznej na temat income support. Ulus milej przeprowadzki :) POzdrowienia dla calej reszty. RZuccie tamat to zapewne topik zacznie sie rozwijac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja :) Drogie mamy czy planujecie kolejne maleństwo? Ulus Jeremi śliczny chłopak. ja bede miec do Ciebie pytanie w sprwie Luton, ale to jak znajde adres. Musze po prostu odebrac tam chodzik tzn moj maz musi i musze mu dac namiary gdzie i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunia45
Shirin bardzo bardzo dziękuję za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunia45
Shirin czy możesz mi powiedzieć ile to może być tygodniowo.Dziewczyny z topiku benefity się nie odzywają. Narazie mieszkam u siostry ale na życie muszę mieć.Najważniejsze żeby dziecko miało normalnie.Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chil benefit to jest 76-77 na m-c ale po uzyskaieu chil tax credit to wzrasta do ilu nie mam pojecia. income support to jest 56 tygodniowo. house benefit/council tax to jest ok 3/4 wartosci mieszkania. Nie jestem pewna, ale mozesz dostac nawet jak wynajmujesz pokoj. Nie wiem jak z Twoim angielski, ale wiem ze bardzo pomagaja osoby z citizen advice bearau za darmo. Tylko kolejki dlugie. wiem,ze sa tez te placowki z jezykiem polskim. A Twoje malenstwo jak jest duze? bo jesli wrocisz do pracy , a male pojdzie do przedszkola to placa 80% za przedszkole. Tylko, ze jak bedziesz pracowac full time to koniec z benefitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiscie cisza glucha :D Shirin - ja juz nie :) Zaplanowalam jedno po drugim, udalo sie na szczescie bez problemw i poki co DOSC. Tzn czasem nachodza takie mysli - ze one sa takie slodziutkie jak sa malenkie - ale, szczrrze mowiac, szybko przechodza :) Wlasnie szczesliwie zakonczyly sie moje aukcje na e-bayu, bylam zaskoczona, bo wszystko udalo mi sie sprzedac :D. Ale powiem Wam, ze jedna panna mnie zaskoczyla = nie dosc ze dosc sporo wylicytowala za moses basket, to jeszcze pyta czy moze po niego wyslac kuriera...Nie lepiej bylo kupic nowy???? OK, koncze, tzreba sie brac (znowu....) za odgruzowywanie mieszkania... Dobrej nocy zycze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki SKOWRONECZKI! JUZ JESTEM NA STALE.PODROZ NAM 18H. OCZYWISCIE NIE ZDAZYLISMY NA PROM.PRZYJECHALISMY Z 3 GODZ.OPOZNIENIEM I ZAPLACILISMY DROBNA KARE, ALE NIC TO JESTESMY W KONCU RAZEM. PRZEZ OSTATNIE 3 DNI TYLKO JEZDZE I KUPUJE MASE ROZNYCH RZECZY ZEBY SIE URZADZIC. NAJWAZNIEJSZE DZIEKUJE NIE PAMIETAM KONU ZA POMYSL ZE SPACEROWKA DLA NASZEJ KSIEZNICZKI. OLIWKA BARDZO TESKNI JA TEZ OKROPNIE. PRZEZYCIE I ROZSTANIE Z RODZINA TO CHYBA JEDNA Z TYCH NAJGORSZYCH RZECZY NA SWIECIE, NAWET LEZKI MI SIE KRECA. DZWONIMY CODZIENNIE OCZYWISCIE, KAZDA ROZMOWA TO KOLEJNE LZY I WZRUSZENIE, STRASZNA BEKSA ZE MNIE. MUSZE SIE PRZYZWYCZAIC BO NIE DLUGO ZACZNE CZUC ZE JESTEM TU ZAKARE A TO PRZECIEZ NIE PRAWDA BO NA WLASNE ZYCZENIE., A POZA TYM TYM MUSZE ZROBIC WSZYSTKO ZEBY TO ROZSTANIE DLA MALEJ NIE TAK BOLESNE. ONA PATRZY NA MNIE I TEZ PLACZE I PRZEZYWA I TESKNI, A PRZECIEZ TO MY JESTESMY DLA NIEJ JEJ MALYM SWIATEM I WZOREM. DZIEWCZYNY JAK TO BYLO Z WAMI KOCHANE JAK DAWALYSCIE SOBIE RADE, JAK SOBIE TO TLUMACZYLYSCIE, JAK PRZESZLY PRZEZ TO WASZE DZIECI? MAM JESZCZE OBOK SIEBIE KUZYNKE KTORA JEST DLA MNIE JAK SIOSTRA, ONA NAM POMAGA, CHODZI Z NAMI WSZEDZIE JEST NAPRAWDE KOCHANA. MOJA CORCIE SZYNA NA NODZE TAK WKURZA ZE NIE WIEM CO , NAMAWIA NAS CIAGLE ZEBY JA ZDJAC , ZE NOGA NIE BOLI I KOMBINUJE RAZ ZE MAN RAZ Z TATUSIEM. TEN MALY BRZDAC JUZ SIE NAUCZYL NAWET Z NIA CHODZIC I TAK ZASUWA PO DOMU ZE PORWALA JUZ 2 SKARPETKI, ALE JAK WYCHODZIMY JEDZIE WYGODNIE W SPACEROWCE JAK KROLEWNA. MILE NOCY KOCHANE DO PRZECZYTANIA W PONIEDZIALEK. POZDRAWIAM GORACO AGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHIRIN, JA MAM JEDNEGO 5 LETNIEGO MALUCHA , CORCIE I CHYBA TEZ JUZ DOSYC, ALE.....OGLADAM SIE ZA KAZDA BABECZKA W CIAZY I ZAGLADAM DO WOZKOW. MALUCHY MNIE ROZBRAJAJA SA POPROSTU SLODKIE. POZATYM WYKRECAM SIE WIEKIEM, ODZWYCZAILAM SIE OD PIELUSZEK I TAKIE WYKRETY SAMA SOBIE MOWIE.ZYCIE CZASAMI NAS ZASKAKUJE, MY SIE ZMIENIAMY. WIEC NIGDY NIE NALEZY MOWIC NIGDY....... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIULEK DBAJ O SIEBIE SLONKO, NIE DENERWUJ SIE BO TO ODBIJA SIE NA MALENSTWU NIE MOWIAC JUZ O STARSZEJ CORCI.BUZIAKI DLA BRZUSZKA PA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga witaj w kraju :) Zycze ci zeby tesknota szybko odeszla w zapomninie, bo inaczej nigdy nie bedziesz szczesliwa. Znam pare osob, ktore sa tu 2 lata i dluzej... lataja do PL co 3 m-ce , rodzina im przysyla paczki z polskim jedzeniem i ci ludzie sie nie moaga tu odnalesc. Nie ciesza sie zyciem tylko ciagle zrzedza i mowia jak to w PL jest (nawet nie uzywaja czasu przeszlego :o) Wiec zycze Agus szybkiego zadomowienia :) :) :) No i zdrowka dla waszej malej ksiezniczki Shirin ... ja czegos nie rozumiem :o pare stron wczesniej pisalas, ze masz partnera - Iranczyka a tutaj nieco wyzej piszesz, ze jestes samotna matka i pobierasz na to benefity... to chyba nie feir :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieporadna mamusia
pomocy!Jestem mamą 2misięcznego Antosia i zaczyna mi strasznie brakować towarzystwa jakiś dorosłych osób.Całymi dniami patrze w malutką buzie i gadam do niej i niby wszystko jest ok ,ale chyba od tego wariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx tak mam partnera, ale dla panstwa jestem samotna matka. Nie jestesmy poki co hajtnieci, gdyz on jest imigrantem. A ze slubem z imigrantem w Anglii trzeba zglaszac sie o zgode home office, wiec poki co jestem samotna. Przepraszam za to, ze zle napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz MEgx on nie ma prawa do żadnej pracy jako imigrant, wiec musimy radzic sobie poki co. nie mieszkamy ze sobą, ale się spotykamy. Dobrze, ze jego ojciec ma sklep z dywanami perskimi to jakoś sie żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shirin... przepraszam, jesli cie urazilam... tak tylko zapytalam, bo nie wiedzialam jak to jest. Ja tez zyje w konkubinacie, i nie pobieram zasilkow dla samotnych matek bo przeciez samotna nie jestem. No ale w waszym przypadku to faktycznie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx co Ty nie urazilas mnie :) ja w ANglii ucze sie byc zimna \"bitch\". Wiesz gdybym miała do wyboru paszport dla meza, abysmy mogli razem pojechac do jego rodziny lub mojej to uwierz ze nie robialbym nic w tym sensie. DLatego pisalam, ze Twoj maz to cywilizowany. A ja za kazdym razem gdy on sie spoznia modle sie, aby nie wsadzili go do imigracyjnego bo stamtad kierunek Iran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wslanie rozmawialm z nim. i po powrocie szukamy adwokata, ktory zajmie sie jego sprawa i bedziemy sie starac o zlegalizowanie jego pobytu w Anglii. Pozdrawiam i nie przejmuj sie. Musze sie starac jak moge. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga - witaj na wyspach :) Ciesze sie ze spacerowka sie sprawdza :D A co do zycia tutaj - bylo ciezko, co tu duzo gadac, chodzilam po scianach czasami. Najwazniejsze to szybko zbudowac wokol siebie siec zyczliwych ludzi, bo inaczej tesknota czlowieka wykancza. A nastroj na pewno poprawiaja kupione bilety na lot do Polski :D No i pogaduchy na kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki Dzieki za wsparcie, zwsze poczatki sa okropnie trudno dla kazdego dlatego ktory ma rodzine lub jest samotny. jak zwykle jestescie kochane, zawsze jak czytam to mam nastroj poprawiony. Przydala by sie kiedys jaks telekonferencja na skape wtedy byloby naprawde jak na wspolnej kawce. dzien moj minal w biegu jak zwykle od kilku dni. Moim najwiekszym marzeniem jest to sie rozpakowac, bo jeszcze tego nie zrobilam. mamy natomiast szafe wielka kupiona 2 dni temu.Montaz natomiast troche sie rozciagnal ze wzgledu na to ze cos ciagle zalatwiamy, a kolega malzonek biega do pracy. narazie mam zlozone pol szafy, nie stety jeszcze bez polek bo juz bym ukladala. Malej meble tez w kartonikach i wszytsko czeka na i tak zabieganego mezulka. Ale sloneczka nie narzekam jestesmy razem. Wiem beda gorsze i lepsze dni jak w zyciu. kochane ja w piatek biegne na test poziomu angielskiego a od lispopada zaczynam kurs. Moje drogie trzeba od czegos zaczac i najlepiej od razu z marszu. jako mamusia malej oliwki poki nie pojdzie do szkoly zabieram sie na razie za kosmetyki avonu a pozniej za prace zawodowa. Popatrzecie jaki zbieg okolicznosci jako ksiegowa w Polsce rozliczalam konsultanki avonu, a teraz mam zamiar wkroczyc w ich szeregi. na teraz to najlepszy uklad dla mnie jako mamyi szansa czasami na wyjscie z domu , garnkow, obiadkow......itp itd zycie czasami piszezadziwiajace scenariusze. pozdrawiam kochane kolorowych snow i niech wam sie przysni koszyczek wisni i wisniowka dfla flyfly. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×