Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

sztefka 🌻 Ty jak zwykle przy kuchence :) dziewczyny napiszcie mi co musze miec w torbie do szpitala ....co dla mnie a co dla malenstwa .....za 3 tygodnie bede cieta wiec powolutku sie przygotowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek... to zalezy od wyposazenia szpitala do ktorego idziesz... w szkole rodzenia powinni o tym mowic a jak nie to pogadaj z midwife ona ci na pewno powie :) a tu jest lista z NHS Pregnancy book jesli jej nie dostalas PACKING FOR HOSPITAL Pack a bag to take to hospital well in advance. Many hospitals have a printed list of what to pack. If you’re having your baby at home, your midwife will give you a list of things you should have ready. You may want to include the following: • front-opening nighties if you’re going to breastfeed and an extra one if you’re going to wear your nightie rather than a hospital gown, during labour; • dressing gown and slippers; • two or three nursing bras, or ordinary bras if you’re not breastfeeding (remember, your breasts will be much larger than usual); • about 24 sanitary towels (super absorbent), not tampons; • five or six pairs of old pants, or disposables – you’ll probably want to change often to stay fresh; • your washbag with toothbrush, hairbrush, flannel, etc.; • towels in a dark colour if possible; • change or a phone card for the hospital payphone; • a book, magazines, personal stereo or some knitting, for example, to help you pass the time and relax; • a loose comfortable outfit to wear during the day; • a small bag for labour with one or two large T-shirts, a sponge or water spray to cool you down, a personal stereo with your favourite music and anything else which you feel will make labour more pleasant for you; • clothes and nappies for the baby. For coming home Pack loose, easy-to-wear clothes for yourself, baby clothes (including a bonnet), some nappies and a shawl or blanket to wrap the baby in. IN THE CAR If you’ve got a car, you must have safety restraint right from the start, even coming home from the hospital. It’s very dangerous to carry your baby in your arms, and illegal. The best way for your baby to travel is in a rear-facing infant baby restraint (car seat) either on the front or back seat. This is held in place the adult safety belt. Make sure it’s correctly fitted. Do not place a rearfacing infant baby restraint in the front passenger seat if your car is fitted with an air bag. Do not buy a secondhand car seat as it may have been damaged in an accident. Look for European Standard number R44/03 when you buy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzywalyscie czegos co nazywa sie miracle blanket??? zastanawiam sie nad kupnem tego .... w sumie mam rozek ale po Martynce i zastanawialam sie czy moze to lepiej kupic i jak widac nie moge spac kochane moi goscie doprowadzaja mnie do pasji i w nocy brzuszek mam twardy i kolka mnie dziobie jak dzięciołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu... ja nie uzywalam, ale wiem, ze jesli masz polski rozek to moze on byc za cieply na tutejsze warunki... z tego co slyszalam ten kocyk jest dosc pomocny bo pozwala dziecku czuc sie bezpieczniej (ciasno ale przytulnie jak w lonie matki) no i sposob w jaki sie go wiaze powoduje, ze dziecko nie odkopuje sie w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, ja kupilam dwa ale nie uzywalam ani jednego bo bylo mi wygodniej zawijac moja w normalna huste. Mysz urodzila sie na lato (i to bardzo upalne) ale zawijalam ja w taka lekka huste plazowa, i bez tego trudno jej bylo usnac. Jestem jak najbardziej za uzywaniem ale produkt ktory kupilam w mothercare dla mnie byl niewygodny 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello babeczki! Wpadam na doslownie chwile....zeby sie pochwalic, ze bedziemy miec raczej na pewno synka Tak jak myslalam....no ale jak na razie wciaz mamy klopot z imieniem (bo dla nastepnej dziewczynki od czasu Oli, mamy: Maya i Zuzanna) Poza tym bede zabiegana wiec nie bede wpadac....mimo,ze swieta tylko w 4 spedzamy to i tak sporo mnie czeka przygotowywania A o to co zamierzam upichcic: barszczyk z uszkami pierogi - z kapusta i z grzybami, ziemniaczano-cebulowe, i sama kapusta karpik smazony (jutro odbieramy zamowionego w polskim sklepie) sledzik w smietanie z cebulka oczywiscie z wypiekow to: pierniki, babka, sernik i makowiec mniam (mam nadzieje,ze zdolam to wszystko zrobic - z pomoca meza ) Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich najszczesliwszych mamus Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką, pyszności na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery wypełnionej melodią staropolskich kolęd, a także wystrzałowego, bąbelkowego Sylwestra spełnienia marzeń w Nowym Roku oraz aby wasze najcudowniejsze male pociechy sprawialy wam najwieksza radosc w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej diewczynki a wiecie ze mojej Niuni pepek sie jeszcze nie zagoil?! masakra! ma juz ponad 2 miesiace a pepek w srodku jest jeszcze nie zagojony i jak sie kapiemy to musimy uwazac zeby nie moczyc go za bardzo! Pielegniarka juz nawet jakims srebnym "mazakiem" pomalowala i niby to mialo pomoc ale dalej nic! a my juz bysmy chcialy sie pozadnie wypluskac w wannie czy ktoras miala cos podobnego albo chociaz slyszala? co mamy robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiscie skladam Wam zyczenia Zdrowych i pogodnych Swiat Bozego Narodzenia, obyscie mialy jak najwiecej radosci kazdego dnia z Waszych malenstw :) no i szczesliwego Nowego Roku 2008 oby byl lepszy niz miniony! :) WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was mamusie,chcialam wam i waszym najblizszym zlozyc Najserdeczniejsze Zyczenia,Zdrowych,Spokojnych,i Rodzinnych Swiat Bozego Narodzenia,bogatych prezentow,oraz Szczesliwego Nowego Roku oby byl lepszy od mijajacego:))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo prezentów, mało w życiu zakrętów, Dużo bąbelków w szampanie, Kogoś kto zrobi śniadanie, a na każdym kroku szczęścia w Nowym Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anibas - przemywaj spirytusem , to powinno wysuszyc pepek i sie zagoi. Ale faktycznie to cos troche za dluco bo u mojego Julka odpadl po 7 diach a calkiem zagoil sie do k 2 tyg - ale ja przemywalam spirytusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór, tak jak cały nadchodzący Nowy Rok upłyną Wam w szczęściu i radości! życzą Martynka z mamusią :) i małż mój też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anibas---> tak jak Mada przemywałam małej spirytusem tylko, że o ile pamiętam to był troszkę rozcieńczony. Teraz to nie pamiętam dokładnie w jakich proporcjach :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,że wszystkie zalatane :). Ja mam niewiele do roboty, bo święta tylko w trójeczke spędzimy. Ostatnio byłam odcięta od neta na życzenie mojego mężulka 😠. Chłop sobie umyślił robienie systemu i go rozwalił. Ponad tydzień zero kontaktu ze światem :-o. Komp nadal nie jest zrobiony tak jak powinien. Ciekawe kiedy następnym razem mnie pozbawi przyjemności :P Lece jeszcze na drobne zakupy. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękna jest radość w Święta, Ciepłe są myśli o bliskich, Niech pokój, miłość i szczęście Otoczy dzisiaj nas wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Duzo milosci mnostwo radosci ciepla rodzinnego i Nowego Roku Radosnego. Zycza Agnieszka Oliwka i Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczka a my wlasnie pozegnalysmy gosci. Moja corcia jest juz 6 latka!!!!!! Wszystkim maluchom urodzonym w okresie swiat lub tuz po swietach duzo radosci i spelnienia zyczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braga wszystkiego dobrego dla malej juz duża dziewczynka :) mój maz ma urodzinki 28 grudnia zaraz po świetach choc do maluchow nie nalezy juz mam dla niego prezencik :) sernik i makowiec upieczony :) maz teraz bedzie robil gołabki ... coraz bardziej pachnie swietami choc dziadki juz sie zdazyli pokłócic to mam jednak nadzieje ze uda mi sie doczekac do tego 10 i urodzic w terminie .... dziadkowie nie wiedza kiedy rodze wczoraj powiedzielismy ze znamy termin ale narazie nie mowimy kiedy by sie nie denerwowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam urodzinki 31-go, więc jak będziecie balować to jednego za moje zdrówko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anibas-przemywaj pępuszek wodą utlenioną,mojej małej zagoił sie dopiero w zeszłym tyg a tez ma 2 mies.i jezeli sie nie slimaczy to zaklejaj plasterkiem tak zeby dochodziło powietrze a zeby pampers go nie drażnił u victorii trwało to 10 dni , bo mądra midwife i healt visitors kazali przemywac przegotowanąwoda.A WSZYSTKIM MAMUSKĄ ŻYCZE WESOŁYCH RADOSNYCH IRIDZINNYCH ŚWIĄT ,POCIECHY Z WASZYCH SKARBEŃKÓW I DUUUUŻO MIŁOŚCI W NADCHODZĄCYM ROKU!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilkanascie minut temu polozylam mala ... ciezko jej to idzie dopoludnia jak nie ma smoka ....placze i wogole no ale spi juz bez smoka...przed nami jeszcze zostaly pampersy ale to byc moze bedzie dluzsza droga ... tym bardziej ze bedzie drugie malenstwo A teraz zyczonka dla Was kobietki i Waszych rodzin.... Aby światło zaczerpnięte z Betlejemskiej Stajenki napełniało radością, miłością, Bożym pokojem oraz ciepłem wśród najbliższych. Niech nowo narodzony Pan Jezus obdarzy Cię obfitością swoich darów i pozwoli dzielić się Dobrą Nowiną z każdym napotkanym człowiekiem, okazując mu życzliwość i dobroć serca. Życzę, aby błogosławieństwo Bożej Dzieciny było umocnieniem w pomnażaniu dobra w Waszych rodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych spokojnych cieplych Swiat Bozego Narodzenia dla wszystkich mamusiek i ich pociech tych wsrod nas i tych ktore sie narodza. Zdrowych dzieciaczkow szybkich porodow i duzo milosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulllkaa
Dziewczyny jaka Polska mieszanka jest odpowiednikiem cow&gate4? prosze o szybka odpowiedz,bo nie wiem czy dziecko nie jest uczulone na bebiko 3 . ma zatwardzenie,bialy jezyk i zly nastroj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo ze juz po, to jeszcze buziaki dla WSZYSTKICH 😘😘😘 😘😘😘 Najlepszego :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swieta, Swieta i po Swietach... I jak tam kobitki? Udane byly? Nasze bardzo :) Wstalismy o 6 rano w swiateczny poranek... Alex obudzil sie okolo 6:30 no i sie zaczelo... na paczatku byl troche zdezorientowany ale szybko zalapal o co chodzi z rozpakowywaniem prezentow i radosci bylo co nie miara :) Ja wczoraj wieczorem niestety pracowalam ale na sczescie nie bylo duzo pracy. Za to wywiesili juz rote na nastepny tydzien... pracuje w Sylwestra wieczor i w Nowy Rok lunch time od 11-tej :( No coz takie zycie... 🖐️ wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia004
witam jestem w 15 tygodniu i wlasnie zachorowalam na grypke bylam u lekarza i dal mi jeden tydzien chorobowego wiece moze czy na chorobowyn naleza sie jakies pieniazki dodam ze w anglii pracuje 5.5 miesiaca a i jeszcze jedno ja sie zalapuje na smp ale nie mam 100 % pewnosci czy na 11 tygodni przed porodem naprawde mi sie to nalerzy wszystkie moje znajome praktycznie pracowaly do dnia porodu z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam troche mnie nie bylo ... goscie pojechali jest troche spokojniej choc i tak obecnosc tesciowej jest dla mnie stresujaca tym bardziej ze chyba chcialaby mnie i meza zastapic... a na to nie pozwole bylam dzis u midwife malenstwo podobno moze wazyc ponad 3100 mam jeszcze jedno spotkanie za tydzien i 8 na badania i poród juz mniej niz dwa tygodnie moment zleci... malenstwo mam z prawej strony i je dobrze czuje bo ciagle mnie boli ten bok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×