Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość agi 2-27
jovka sie dawno nie oddzywa ,zaczynam sie martwic ,brakuje jej tutaj! Kochana hallo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja juz chyba zwariuje w tym kraju same progi na mojej drodze zalatwiam tej pieprzony ze tak powiem child benefit jakies 2 tyg.temu wyslali mi papier czy mam homeoffice z mojej pracy a ja mialam stary tzn z pracy gdzie pracowalam 3 lata temu i pochopnie napisalam ze nie mam z tutejszej pracy.i nic czekam .dowiedzialam sie ze trzeba miec home office wiec szybko wyslalam by zmienili mi pracodawcei napisalam nazwisko juz teraz po mezu a oni odeslali mi papier z moim starym nazwiskiem i nie wiem co robic czy ysylac do child benefit z moim starym nazwiskiem? czy znowu odeslac do homeoffice zeby nazwisko mi zmienili?zalezy mi na szybkim dostaniu nr z child benefit bo potrzebuje do house benefitu?ratunku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam pytanko do mamus, ktore juz jezdzily ze swoimi pociechami do Polski. Chodzi mi konkretnie o zamiennik mleka modyfikowanego COW & GATE na inne mleko polskie. Nie wiem, ktore bedzie odpowiednie, a to angielskie juz mi sie konczy i musze kupic jakies inne. Poradzcie, ktore wybrac, NAN, BEBILON czy jakies inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Kariny
karina mowilam Ci ze nie dostaniesz CHB jak i ja :( w Councilu powiedz ze "Your application pending" i juz zarejestruj sie w home office oni kaza Ci sie aplikowac ponownie i nie piszcz non stop tylko czekaj cierpliwie jak nie jedna z nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje drogie bylam dzisn na usg i jestem w szoku, mam 37 tydzien a moja dzidzia wazy juz 3400!!! Boje sie ze jak dochodze do 40 tygodnia bedzie wazyc ok 4500!!! Cieżko widze moj porod:( Ma któraś z Was tak??? Czy jest szansa ze jak bedzie duzy zrobia mi cc w UK?? Bo ja slyszalam ze oni niechetnie robia cesarke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elenasss
Na pewno w ciagu 3 tygodni dzidzius nie jest w stanie przybrac tyle!!! Poza tym nie nalezy wierzyc w te pomiary zbytnio - gdyz nie sa wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maje
czesc dziweczyny mieszkam w okolicach Twickeham -Kingston w Londynie i szukam kolegów dla mojego 6 letniego synka.pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wybaczcie ze po tak dlugiej nieobecnosci ale nie mialam jakos czasu i sil sie zebrac...z dwoma robaczkami ciezko znalesc czas ... felicity tez Cie podziwiam ze majac 16 m-czna niunie zdecydowaliscie sie na baby :) ja czasami siadam ... tyle zajec a mala ma ponad dwa latka ale dla dzieci taka roznica ok :)udanej przeprowadzki:) mada 744 sluchaj ja tez stosuje dla mojej niuni cow & gate i w Polsce kupowalam bebilon, to takie samo mleko ta sama firma. jak mala byla alergikiem mialam w polsce bebilon pepti a tutaj cow & gate pepti na recepte. elenass - u mnie szybko zdecydowali sie na cesarke a to Twoje pierwsze dzieciatko?? no tak juz przeczytalam twoj opis, moze nie bedzie tak źle, mi tez fakt w Polsce mowili ze duze dziecko a mala urodzila sie 3 kg karina - wiesz do chb trzeba miec home office my nie mielismy aktualnego przy pierwszym dziecku, maz poprostu nie wiedzial ze jak zmienia prace to jego obowiazek by wyslal info do home office wiec nam za ten miesiac potracili a dali tylko za te m-ce co mielismy home office ... teraz tez jestem w trakcie zalatwiania chb na drugie dziecko dostalismy juz drugie druki i w poniedzialek wysylamy ... ogolnie z Judka sobie jakos radze czasami sa ciezkie momenty jak placza obie Tysia i Judka a najgorzej gdy nie mam meza pod reka ... troche źle ze Tysia nie śpi jeszcze calych nocy a ma juz przeciez ponad 2 latka ...potrafi sie budzic kilka razy w nocy - do niej chodzi maz a ja z cycusiem do Judki :) Siadl nam komp a wlasciwie glosniki w kompie mielismy oddac go do Polski bo jest ciagle na gwarancji ale postanowilismy ze damy go w czerwcu jak bedziemy na wakacjach ... aby bylo ciekawiej siadl nam tez samochod a glownie sprzegło ... :( i naprawa plus jakies tam inne pierdolki 300 f ale cóż. dzis jedziemy kupic dla Judki karuzelke i lezaczek bo ona juz lubi sobie polezec i porozgladac sie no moze nie tak mocno bo ma dopiero m-c ale myslimy ze bedzie zainteresowana karuzelka bo ma jakies zabaweczki w łozeczku i na nie zerka jak ja kladziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27- dzieki za info co do mleka ale juz kupilam NAN active 2 i jest ok- Julek nawet lepiej po nim spi niz po Cow& Gate Ogladalam twoje fotki- malenka jest slodziutka❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny czy mnie pamietacie, ja nie zrezygnowalam z was ja poprostu dopiero od dwoch dni mam neta i powoli nadrabiam zaleglosci. Wszystkie kobitki ktore sie przeprowadzaly wiedza pewnie jakie to utrudnienie, albo moze tylko ja mialam takiego pecha, bo zeby cos zalatwic w Bt to trzeba miec nerwy ze stali i mnostwo czasu. Ale tak od poczatku mieszka sie poprostu wspaniale, maz dojezdza troche mu to czasu zajmuje, ale liczy na rychle przeniesienie. Mieszkanie wymarzone, DUUUZY buziak dla Jovki za wsparcie i motywacje do dzialania. Ale ale przeciez najwazniejsza rzecz malenstw Nam przybylo wsrod stalych bywalczynASIULEK GRATULACJE NAJSZCZERSZE i CALUSKI DLA JUDYTKI. Trzeba przyznac ze zdjecie dwoch siostr jest wzruszajace.Ladna ta twoja mala. FlyFly wisnioweczki chwilowo brak pojawi sie znow po swietach, ale tym czasem polecam Krupnik tylko czy mnie odiwdezicie ?Zapraszam, wczoraj rozpoczelismy sezon grillowy na ogrodku tak cieplo i pieknie. MamaE, Sztefka, Megx i wszystkie inne wspaniale kobietki pozdrawiam serdecznie i kolorowych snow zycze. do przeczytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga 🌻 super ze juz sie zadomowilas :) no i ze do nas wrocilas :) Pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Jestem troche zmeczona niewiem zastanawiam sie czy to czasami nie kolkowa sprawa mala nie chce mi spac tylko na recach albo przy cycusiu... od 9 do teraz z nia walczylam by zasnela wczoraj to samo jak ja klade przerazliwy krzyk jakby cos ja bolalo... do tego brak mi nerwow na moja tesciowa na szczescie za 10 dni wyjeżdza wiec spokojnie bede mogla moja starsza córcie doprowadzic do porzadku bo zrobila sie straszna ... dzis mi nawet glowa walila w drzwi ..przewaznie jak mam mala na rekach albo ja karmie to próbuje mi zwrocic uwage i robi cos co nie moze ... jak cos nie chce zrobic wola babcie i chce by babcia byla jej wybawieniem ... i babcia jest :( i w ten sposob koło sie zamyka ... Maz zmieni prace na weekendy i kilka godzin w tygodniu wiec bedziemy spokojnie mogli sobie ulozyc nasza niunie na dobra droge i ja bede mogla wrocic na angielski 21 mam postanal check i musze wybrac jakas metode anty i chyba postaram sie o tego imlanta ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki Asiulek moze to faktycznie kolki, a wtedy trzeba to przeczekac mija okolo 3-4 m-ca, a w tym czasie podawac specyfiki to tego przenaczone. Moja mala miala kolki ale zaczynaly sie u niej okolo4 popoludniu a nie rano. tak to jest z tymi babciami od rozpieszczania, wiesz ja tak naprawde nie znam rozsadnej babci, wszystkie ktore znam rozpieszczaja do bolu. Moja tesciowa przyjezdza po swietach wielkanocnych i nie okreslila sie na ile, troche jestem przerazona pomimo ze tesciowa jest w miare ok. A moje corci rogi rosna jak z tad na ksiezyc, ale to wynik nudy i braku regularnych kontaktow z dziecmi. Do szkoly idzie juz w poniedzuialek, a ja sie nie moge doczekac hip hip hurra bede miala troche czasu dla siebie na nauke i na prACE. POZDRAWIAM PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
dziewczyny mi gp na kolki i na wzdęcia o małej poleciła INFACOL jeden zakraplacz przed karmieniem i nie ma problemu ,dzidzia szczesliwa ze nie bolia mama szczesliwa bo dzidzi nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka356
hej dziewczyny,niedawno dostalam child benefit ale nie przyslano mi vouchera na 250 funtow na konto dla dziecka,co mam zrobic bo nie chcialabym zeby mi to przepadlo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka voucher dostaniesz później ...:) przynajmniej my tak dostalismy dobrej nocki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dla zainteresowanych- zalatwilam juz sprawy zwiazane z wpisem do ksiag wieczystych i zameldowaniem oraz PESEL. Wpis do ksiag kosztuje ok 100zl- wystarczy 1en rodzic do zalatwienia tego i przetlumaczony na j.polski zupelny akt urodzenia. Po otrzymaniu Polskiego aktu urodzenia mozna zameldowac dziecko- ja mimo braku meldunku w Polsce zameldowalam dziecko u moich rodzicow- mozna tak zrobic ale jesli dziadkowie sa wlascicielami mieszkania. PESEL otrzymalam po tygodniu- najlepiej po jego odbior wziasc 1 arkusz aktu urodzenia aby pani na nim zapisala nr PESEL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata24
Witam!!! Jestem mama 3 miesiecznej Łucji do tej pory karmilam piersia ale chcialbym prrzejsc na mleko modywikowane ale nie wiem jakie bylo by dobre. Prosze o radeŁucja ma sie dobrze.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada czy mówisz o postepowaniu w przypadku paszportu pięcioletniego ?? agata najlepiej zapytaj lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27- pisalam o zalatwieniu spraw w Urzedzie Miejskim w sprawie o wpisie do ksiag wieczystych, meldunku i PESEL. co do paszportu to bylismy dzisiaj w biurze i dowiedzielismy sie, ze z Polski nie wysylaja paszportow do UK (ani do konsulatu ani do domu) na dodatek pan powiedzial , ze nie ma sensu robic nowego paszportu gdy mamy wazny jeszcze prawie rok bo dziecko i tak za rok sie zmieni . Wiec lepiej poczekac do pazdziernika- w naszym przypadku- i wtedy wyrabiac normalny paszport (najepiej ten na 5 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejka jakie tu pustki czemu ciezarówki z wielkiej brytanii tutaj nie pisza dalej ????? mada - to my jednak tez bedziemy skladac o tymczasowy... bo w czerwcu chcemy jechac do polski a na 5 letni czeka sie do 4 m-cy a jakbysmy sie nie wyrobili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
czesc dziewczyny chce tylko powiedziec, ze na piecioletni paszport w Polsce czeka sie miesiac czasu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesola .ewa to ja wiem ale my jestesmy w Anglii a do Polski jedziemy na kilka dni wiec nie moglibysmy go odebrac dobrej nocki i niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi2-27 zastanawiam si e czy Ci udalo sie umowic na spotkanie u konsula w Sheffield, bo ja od 2 dni probuje dodzwonic sie do konsula (ks. Andzrzej Pyster podal mi numer komorkowy) ale nikt nie odbiera. czas ucieka a do Londynu to mi sie nie widzi jechac.. sle usmiechy i buziaki dla Twojej pociechy pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi2-27 zastanawiam si e czy Ci udalo sie umowic na spotkanie u konsula w Sheffield, bo ja od 2 dni probuje dodzwonic sie do konsula (ks. Andzrzej Pyster podal mi numer komorkowy) ale nikt nie odbiera. czas ucieka a do Londynu to mi sie nie widzi jechac.. sle usmiechy i buziaki dla Twojej pociechy pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
misia mam ten sam problem ale gdyby sie nie udało dodzwonic to 8 marca jade do klubu katolickiego tam gdzie bedzie konsul pozdrawiam i buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akt urodzenia
mam pytanie, jak wyglada capelny akt urodzenia potrzebny do konsulatu? ja ma 2, jeden czerwony drugi szary, na ktorym jest napisane copy, ale ma troche inne ulozenie strony niz ten czerwony.......???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi 2-27
nie jestem pewna co do aktu urodzenia ja dostałam wszystkie takie same bo brałam 4 kopie no i jeden do chb misia cos dla ciebie -dzwoniłam do ambasady w terminie kiedy bedzie konsul mamy sie wstawic w wyznaczonym miejscu czyli w klubie katolickim w sheffield wraz z dokumentami a konsul ma obowiązek nas przyjąc ,kobitka powiedziała ze lista będzie robiona na miejscu na bieżaco POZDROWIENIA I CAŁUSKI DLA WSZYSTKICH MAMUS I MAŁYCH LUDKÓW DOPIERO POZNAJĄCYCH TEN SWIAT:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×