Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość o kurczeeee
jasne, podstawowa zasada dziada Polaka w Anglii jest kombinowac ile sie da. ja na szczescie nie musze robic z siebie ostatniego dziada bez honoru, biore macierzynski bo na niego zasluzylam, nie przyjechalam tu kombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczeeee
pisalam to do panny, ktora zarejestrowala sie jako self -employed zeby "sie zabezpieczyc" , ale tak zeby nie placic zadnych podatkow, a macierzynski dostac,powinni takie dziadowy sprawdzac, bo nie dosc ze nie maja honoru to jeszcze chwala sie tym na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podaje jeszcze raz adres mailAjezeli chodzi o umówienie sie na spotkanie w sprawie paszportu manconsulate@hotmail.com sprawa wyglada tak ze w maila wpisuje sie : - w temacie spotkanie w (nazwa miasta) -swoje dane-adres imie i nazwiko i nr telefonu Umowia wam spotkanie w miejscu najblizej waszego miejsca zamieszkania POZDRAWIAM IZYCZE POWODZENIA MISIA OLALA CIEBIE SZCZEGOLNIE POZDRAWIAM ,FAJNY TEN TWOJ MAZ NO I MALY CUDNY,MAM NADZIEJAE ZE ZOBACZYMY SIE NA TYM GRILLU,DAJ ZNAC CO NOWEGO U CIEBIE BUZIAKI!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :)) jeśli pozwolicie chciałabym się dołączyć do topiku. Jestem mamą 5-letniej Klaudynki i prawie 2-miesięcznego Davidka mieszkamy w Leeds. Mam prośbę czy któraś z was mogła by coś napisać na temat szczepień w UK. Mam pewne wątpliwości odnośnie szczepienia bo patrząc na kalendarz szczepień w Polsce wynika , że dziecko w ciągu 24 godzin po urodzeniu powinno zostac zaszczepione p-ko gruźlicy i wzw typu B - ja niestety w tym calym zamieszaniu po porodzie nie widziałam czy małemu podali te szczepienia , nie moge tez odnaleźć adnotacji w jego książeczce zdrowia. Byłam w przychodni by upomnieć się o wizytę u lekarza która miała być między 6-8 tygodniem , ale kazali cierpliwie czekać i tu znowu problem bo w tym czasie powinny zostać podane kolejne szczepionki wzw typu B II dawka, błonica, tężec, krztusiec I dawka , Haemophilus influenzae typu B I dawka a także nieobowiązkowo skoniugowaną szczepionkę przeciwko pneumokokom I dawka. Być może tutaj mają inne zasady ale martwie się by przez ich niedbalstwo nie zrobić krzywdy mojemu maleństwu. Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka, wszystkiego najlepszego dla synka!!!! niech sie dalej zdrowo chowa!! :) pierwsze szczepienie jest w 6-8tygodniu na to co napisalas, a z tego co wiem nie szczepia tutaj zaraz po urodzeniu. rozmawialam ostatnio z polozna i powiedziala ze jesli kiedys wroce do polski to musze sie rozejrzec za szczepieniami i uzupelnic, bo w polsce jest wiecej szczepien niz w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka, wszystkiego najlepszego dla synka!!!! niech sie dalej zdrowo chowa!! :) pierwsze szczepienie jest w 6-8tygodniu na to co napisalas, a z tego co wiem nie szczepia tutaj zaraz po urodzeniu. rozmawialam ostatnio z polozna i powiedziala ze jesli kiedys wroce do polski to musze sie rozejrzec za szczepieniami i uzupelnic, bo w polsce jest wiecej szczepien niz w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeedsAga jak to nie mialas wizyty, co na to HV??? po pierwsza szczepionke sama idziesz, nawet jak nie przyjdzie list w 8 tygodniu , do przychodni gdzie zarejestrowalas dziecko. HV powinna byla dac Tobie ksiazeczke o szczepieniach.Mi nawet w tym tygodniu przyslali drugi raz ta ksiazeczke ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha- mojej malej zapomnieli dac szczepionke przeciwko gruzlicy po porodzie, zadzwonilam do szpitala i byli w szoku ze nie dali, pojechalismy i ja zaszczepili jak miala 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do o kurczeee szanuje twoje zdanie, ale dziadowa nie jestem. Dbam o swoja przyszlosc i mojego dziecka. Nie bede wiecznie siedziec na czyims garnuszku tylko dla tego ze mam godnosc taka jak ty. Osoba ktora potrafi o siebie zadbac i bliskich nie jest dziadem. Lata uciekaja a na emeryture od mlodych lat pracuje. Takie prostackie wypowiedzi swiadcza tylko o tym kto je pisze. Jezeli moge komus pomuc to to robie nie unoszac sie duma ze wiem cos lepiej. Jezeli tego nie rozumiesz ze sa osoby, ktore nie maja skad wziasc takich informacji to nie komentuj tylko przemilcz bo to niczemu dobremu nie sluzy. Zycze Ci abys zawsze miala tak dobrze w zyciu zeby Ci niczego nie zabraklo i nie musiala kombinowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
dzieki Aneta!!!! przeczytalam twego e-maila napewno mi sie przyda......a O KURDEEE to sie nie przejmuj napewno tez kombinuje tylko chce tu rznac wielka pania i jeszcze sama napisala ze polak to kombinator wiec ona nie jest wyjatkiem bo jest tej narodowosci i to mowi samo za siebie....kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella-czy Twojej malej ta szczepionke przeciko gruzlicy zapomnieli dac w angielskim szpitalu?? , bo z tego co wiem po porodzie to tylko witamine K daj dziecku w zaszczyku, a pozniej rutynowe szczepiania, 1-wsze w 6-8 tygodniu. moj maly byl szczepiony w 9 tygoniu bo troche wymiotowal. Agi 2-27u nas w porzadku , maly rosnie zdrowo i katerek powoli znika. co tam u Cibie, jak praca? daje sie we znaki?? kiedy masz czas dla swojego mezusia?? pozdrawiam serdecznie, i buziaki dla malej Viki sle. a co do grila to mysle ze sie jeszcze zgadamy..:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, zapomnieli dac tej szczepionki tutaj.mialam zaznaczone w karcie ciazy ze chce BCG od razu po porodzie i nie dali, moja HV dokladnie przeczytala wypis ze szpitala i kazala zadzwonic i spytac, bo nie bylo wzmianki, a oni strasznie zdziwieni ze nie dali. trzeba ja bylo zrobic w ciagu 28 dni od porodu, zrobilismy w 14 dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki nie wiem czy mnie jeszcze ktoras pamieta bo strasznie dawno nie pisalam. Sztefka najlepsze zyczonka dla synka z okazji pierwszych urodzin 🌼🌼🌼 Mada mam pytanie odnosnie tego mleka to takie zwykle krowie??? bo moj maly caly czas na cycu oczywiscie plus obiadki itp tylko myslalam nad ta owsianka lub manna bo Filip ma juz 9 miesiecy a i zaczal strajk jesli chodzi o obiadki nie wazne czy sloik czy wlasnej roboty 😠 pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23-monika2008 nie ma sprawy! jak cos to pisz, w miare mozliwosci Ci pomoge. Nie przejmuje sie takimi ludzmi bo szkoda nerwow, olewam to :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sztefka- sto lat dla Olusia❤️❤️❤️ 🌼🌼🌼👄👄👄 leedsAga- moj Julek tez nie mial tej szczepionki. W naszym rejonie sie jej nie wykonuje- tak powiedzialy mi HV i pielegniarka ktora szczepila Julka w 8 tyg. Mimo ze mowilam ,ze w Polsce jest obowiazkowa. Wczesniej polozna tez mi nic nie mowila aby zapytac sie w szpitalu o nia- myslalam, ze normalnie dostanie po porodzie w 1dobie. duila- tak, dawalam mleko krowie 1.5% wczesniej oczywiscie troszeczke aby zobaczyc czy Ola nie bedzie miala alergii- wszystko bylo ok wiec zaczelam jej robic owsianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
ANETA_S NAPISALAM TOBIE NA E-MAILA NIE WIEM CZY DOSZLO BO NIE MAM OPD........MILEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. jakis czas temu pyalam sie o przewoz wozka. chcialabym kupic bilet (easyjest) ale nie moge w regulaminie znalezc nic o wozkach. czy sie za nie dodatkowo placi, czy nie? czy rozmiar wozka ma znaczenie? bo slyszalam ze mozna wziac tylko spacerowke :/ gdyby ktos wiedziac cos wiecej na ten temat, to prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillee... Oto informacja jaka znalazlam na stronie easyJet Pytanie Czy można zabrać na pokład samolotu wózek dziecięcy – spacerowy, głęboki lub łóżeczko podróżne? Odpowiedź Wózki spacerowe i łóżeczka podróżne można zabrać do schodów lub drzwi wejściowych do samolotu, po czym zostaną one odebrane przez pracowników obsługi i umieszczone w luku bagażowym. Wózki można również oddać do luku razem z bagażem rejestrowanym. Duże, nieskładające się wózki głębokie nie zostaną dopuszczone do przewozu. Wózki spacerowe, głębokie i łóżeczka podróżne nie są wliczane do dozwolonej ilości bagażu i ich przewóz jest bezpłatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Co u Was słychać? Nie wiem czy mnie pamietacie :) MOja Haneczka zaczyna podjadac już rózne nowości,ale cienko to nam idzie. Pić z butelki kaszek nie chce,mleka mojego odciąganego też,jedyne co zjada, to marchewke z jabłuszkiem,zupkę jarzynową i czasem do tej marchewy dodam bananka. Jedzenie wygląda prześmiesznie, międli jęzorem jedzenie długo, potem jeszcze wypchnie i jęzor ma cały czas na wierzchu. Gdyby nie moja cieprpliwosc, to chyba by była cały czas na cycu, bo naprawde wygląda to komicznie. Haneczka skończyła już 5 m-cy teraz 12 marca, wiec najwyższa chyba pora zajadac co nieco? Jak myslicie? A co do szczepień - byłam w przychodni ja zapisac po urodzeniu,ale nie dostałam żadnego listu,ani żadnego powiadomienia o szczepieniu,trochę mnie to martwi,powinnam zdaje sie pójśc i im to zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka, tak musisz to zglosic jak najszybciej bo wynika ze minely wam juz ze 4 szczepienia! Nie wiem jak wam to poradza nadrobic :o U nas terror dwulatka :) ale tak naprawde to mala rosnie na bardzo slodka i rezolutna osobke. Zaczyna juz coraz wiecej mowic i wybrala angielski jako jezyk glowny. Nie dziwie sie bo caly dzien jest w gronie anglikow :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megx, wielkie dzieki!! wlasnie o to mi chodzilo :) 😘 jovka, powinnas chyba szybciutko do nich sie zglosic bo juz ci przepadly szczepienia!! zarejestrowalas mala w przychodni? nie zmienialiscie w tym czasie adresu? moja mala tez nie chce pic z butli. karmie ja tylko piersia, ale jak odciagne to nie ma mowy zeby chyciaz raz pociagnela ;) mala a taka wygodna :) zreszta bardzo lubi sie przytulac do cyca!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
hej mam pytanko pracowałam w Anglii 2 lata bez przerw u jednego pracodawcy urodziłam tez dziecko i wlasnie wykorzystuje urlop macierzynski ktory dobiega do konca Nie chce wracac do pracy czy jezeli zwolnie sie sama nalezy mi sie jakis dodatek benefit etc ? moj partner zarabia 190f tygodniowo :( dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeejjjjjjjjjj ja mieszkam nie daleko mitcham. Odezwij sie na gg 682943. czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"bez nicka2008\" z tego co wiem to nie musisz sie zwalniac z pracy bo przysluguja ci 2lata wychowawczego. a bedac na wychowawczym nie doastajesz kasy wiec o benefity chyba i tak sie mozesz starac, a pozniej moze latwiej by ci bylo wrocic do starej pracy zamiast szukac czegos nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
z tego co mnie wiadomo moge dodatkowo dobrac 3 m-ce urlopu bezpłatnego (teraz pracodawca płaci mi Ł112 tygodniowo czyli SMP :) ) chodzi mi o to czy jako osoba niepracujaca nie poszukujaca pracy moge liczyc na jakies benefity? dodatkowo zwolnie sie sama tzn po upływie 12 m-cy urlopu macierzynskiego nie wroce do pracy pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
dodam ze do pracy tak czy siak wrocic nie moge bo nie mam z kim zostawic Małej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bez nicka 2008... jesli tak jak piszesz twoj partner zarabia £190 pw i nie macie zadnych innych przychodow (poza twoim SMP i Child Benefit) to mysle, ze spokojnie mozecie sie ubiegac o dodatkowa pomoc. Jaka? Tu ci niestety nie pomoge bo my jestesmy na wyzszym progu jesli chodzi o dochody i oprocz standardowego Child Benefit i Child Tax Credit nie nalezy nam sie nic innego. Mysle, ze spokojnbie dostaniecie Working Tax Credit. Moze Council House or Flat albo przynamniej dofinansowanie do czynszu musicie sie przejsc do council office i zapytac. Tam na pewno ktos wam doradzi. Powodzenia. Camillee nie ma za co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille gdzie mozna poczytac o tym wychowaczym bo interesuje mnie ten temat ,ale chcialabym znac podstawe prawna jezeli mozesz to odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×