Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

jutro jedziemy do Liverpolu na zlozenie wniosku malej dzis zrobilismy zdjecie ma buźke zamknieta ale patrzy nieco do gory ale to chyba nie przeszkadza co?? jutro Wam napisze co zalatwilismy.. dupka malej sie goi a pomogl bepanten i wogole odstawilam masc z antybiotykiem a samym bepantenem ja wyleczylam a miala rany az krwawily ...:) teraz bysmy sie nie nudzili to mamy ciemieniuche :) No i widze ze u martynki znow jakies objawy alergii sie pojawily :( pozdrawiam spokojnej nocki mamuski i Wasze pociechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulina jesli poinformowalas swojego pracodawce, ze jestes w ciazy to nie ma cie prawa zwolnic. Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulina-nawet jesli juz Cie zwolnia-choc prawa nie maja-to i tak masz prawo do macierzynskiego od panstwa(maternity allowance) pytaj w job centre.Ja mialam przez 39tygodni po 112.75f za tydzien wiec nie tak zle. Ale na pewno Cie nie zwolnia! glowa do gory-nie martw sie bo bedzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Byłam dziś ze Stasiem zlożyc wniosek o paszport, Super nam się udało, zaparkowaliśmy przed samym konsulatem (3 funta za godzinę) i byliśmy moze 5 para na zewnątrz, więc 20 minut przed budynkiem, pól godzinki w srodku i paszport uda sięzrobić na dzień przed planowanm wyjazdem więc extra. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez dzis bylismy w liverpoolu na zlozeniu wniosku, paszport mamy dostac na poczatku maja :) dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wzielismy, zreszta skopiuje Ci maila W celu uzyskania paszportu dla dziecka (paszport tymczasowy) należy złożyć: 1. skrócony lub zupełny odpis aktu urodzenia wydany przez polski Urząd Stanu Cywilnego lub w przypadku dziecka do 1 roku brytyjski akt urodzenia w pełnym wypisie tj. tabela z danymi dziecka i rodziców oraz poprzedni paszport jeśli taki dziecko posiadało. 2. Dwie jednakowe fotografie o wymiarach 3,5x4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźni oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii; Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami http://www.paszporty.mswia.gov.pl/portal/content/pdf/plakat_nowe_zdjecia_do_paszportu.pdf 3. Wypełniony kwestionariusz paszportowy (dostępny na miejscu). 4. Pisemną zgodę obojga rodziców na wystawienie dziecku paszportu (dotyczy to również ponownego wydania paszportu dla dziecka). Poświadczenie własnoręczności podpisu nie jest wymagane, jeżeli oboje rodzice stawią się przed konsulem celem podpisania zgody, legitymując się ważnymi paszportami lub dowodami osobistymi(druk dostępny na miejscu). Jeżeli wniosek o paszport dziecko składa się w obecności jednego rodziców podpis drugiego rodzica pod zgoda powinien być poświadczony przez notariusza, 5. Wniosek o przesłanie paszportu, jeśli rodzice życzą sobie tego (druk dostępny na miejscu), 6. Akt małżeństwa, jeżeli rodzice małoletniego są małżeństwem. Opłata za paszport dla dziecka wynosi: 13 GBP za paszport tymczasowy dla dziecka (do 5 roku życia); 5 GBP opłata za przesłanie; Gotówką bądź czekiem na \"Consulate of Poland in London\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, może wiecie czym objawia się skaza białkowa? mój synek mi się wydaje ma coś takiego, bo na buźce pojawiły mu sie krostki. Ja karmie piersia ale dopoajam go mlekiem cow and gate 1, choc on jest taki glodny że powinnam to zastąpić mieszanką dla bardziej głodnych dzieci, jednak zastanawiam się czy ie poszukać czegoś bez krowiego mleka,tylko nie wiem czy cos takiego tu jest. może wy cos wiecie? ps. mój synek, zdarza się że roi barzo wodniste kupki, czy to wina mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joaska78, najlepiej idz do lekarza jesli krostki nie znikna, a z tego co wiem to przy skazie pojawiaja sie duze czerwone plamy, ktore pozniej wygladaja jak strupy. jest specjalne mleko dla dzieci ze skaza -nutramigen- ale jest chyba na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasia, te krostki jesli sa male to moga wystapic od mleka. moja mala tez tak miala jak dalam jej kilka razy butle. jak odtswilam butle i zostalam tylko przy cycu to krostki zniknely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny joaska fajnie ze juz z paszportem zalatwilas, a ja taka czarna wizje przedstawilam ale wole sie na najgorsze nastawic a pozneij sie milo rozczarowac :D a powiedz mi do Londynu jechalas tak? jesli chodzi o ta wysypke to mojej siostry syn mial od urodzenia do pierwszego roku, moja nie ma zadnych. nie wiem od czego to zalezy, raz mowili ze to potowki pozniej ze od mleka... a tu CI pewnie powiedza zebys woda przemywala i ze jest ok.... :O asiulek niezaleznie od tego jak daleko mieszkam od Londynu, od konsulatu mozna oplacic i poprosic o przesylke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wiecie moze jak to jest z ubezpieczeniem matki z dzieckiem ? Bo nie wiem czy moj partner powinien w pracy placic za mnie dodatkowo ubezpieczenie. Ja nie pracuje i nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna i biore ch.b. i child tax cr. Prosze napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, byłam w Londynie w konsulacie i obsługuiwala mnie taka pani w srednim wieku. ja do niej miło i grzecznie wszystko wyjasniłam, ze bym chciala paszport przed konkretna data i ona wyrozumiale mi poszla na reke. , dziek czemu bede mogla pojechac na slub. a obok w kolejce byla pewna mloda mama ze swoim ojcem (nie dziecka) i ten pan uzywal b. niekulturalnych zwrotów i sie awanturowal bo chcial byc obsluzony na wczoraj chyba i nic mu z tego nie przyszlo, tylko niesmak pozostal jak niektorym funty uderzaja do glowy. wszak kazdy musi swoje odstac w kolejce... paszport moga chyba przeslac zawsze, niezaleznie od miejsca zamieszkania, my wolelismy osobisty odbiór bo bedzie na konkretna date, ale jak ci nie zalezy tak, to nie powinno byc problemu. trzeba tylko zostawic koperte zwrotna ze swoim adresem i uiscis 5 funtów opłty i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusialek ja tez nie pracuje i nie wiem szczerze jak to z tym ubezpieczeniem... poczekamy moze ktos cos wie joaska dzieki bardzo za odpowiedz, mi nie zalezy zeby szybko, wiec moge poprosic o przeslanie. dzieki wielkie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem na moment bo musze isc robic obiadek dzis jestesmy po pierwszej szczepionce i mala troche marudzi... co do skazy bialkowej u mojej straszej corci to nie miala czerwonych plam i strupkow ale suche place na ciele na raczkach brzuszku i nogach. wiec sa rozne objawy... pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
witam!!!!!!!! jestem nowa na forum ale wczesniej od czasu do czasu zagladalam na te strone i musze przyznac ze jest tu duzo doswiadczonych mamusiek od ktorych mozna sie dowiedziec wielu przydatnych informacji....z gory dziekuje za przydatne mi informacje o ktorych nie mialam pojecia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
do ANET-S .....wczesniej pisalas ze jestes samozatrudniona aby zalapac sie na macierzynkie ja mialabym pytanie odnosnie samozatrudnienia jak mozna a raczej jak tobie udalo sie to zalatwic ......mozesz mi opisac od poczatku jak to sie zalatwia......ja wczesniej pracowalam ale nie zalapie sie na macierzynskie (jestem w ciazy zapomnialam wczesniej dodac) wiec chcialabym zrobic tak jak ty PROSZE o pomoc w udzieleniu instrukcjii.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag1
Przed chwila przeczytalam ze czesc z was skladala wniosek o paszport w Liverpoolu. Od kiedy mozna tam skladac wnioski? Zdecydowanie blizej mi do Livepoolu niz do Londynu. czy trzeba sie wczesniej umawiac i gdzie dokladnie skladaliscie te wnioski? Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. mam do was pytanie. moja corka ma nie cale 6 miesiecy i nie chce mi juz pic mleka. jak tylko widzi butelke z mlekiem zaczyna plakac. i teraz wlasnie mam problem bo nie wiem o mam jej dawac jesc i ile razy dziennie. Bardzo duzo mi pije soczkow. Czy moglybyscie mi pomoz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania00- ja mialam podobny problem z moja Ola. Mleko dostawala tylko rano, a pozniej juz obiadek, soczki, deserki itp. wieczorem robilam jej kaszke manna dosc gesta - ale takiej kachy tez za bardzo nie lubiala wiec przeszlam na platki owsiane i zaczelam ja karmic lyzeczka- uwielbiala je:):) Oczywiscie platki musialy byc jak najdrobniejsze- robilam je na zwyklym mleku 1.5%. Zrob na poczatek malej kaszke manna i zobacz jak bedzie jadla. ewag1- wejdz na stronke konsulatu w Londynie tam powinni miec jakiegos linka do Liverpolu lub poszukaj pare stronek do tylu bo ktoras z dziewczyn podawala maila przez ktory mozna umowic sie na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23-monika2008 musisz udac sie do Island Ravenue po wniosek lub zadzwonic i wszystko zalatwisz przez telefon. Mozesz podac date nawet 3 miesiace w stecz ale bedziesz musiala zaplacic do 100 funtow za to. Ja podalam 2 miesiace wstecz i zaplacilem 52f. Tak ze nic trudnego. Najlepiej jak podasz ze niby pracujesz 20 godzin tygodniowo wtedy ominie cie podatek. Jak to zalatwisz mozesz starac sie o Working tax credit a puzniej jak urodzisz od child tax credit. Dodatkowo mozesz zlozyc wniosek o jednorazowa dotajce za urodzenie dziecka w wysokosci 500f ale nie kazdy dostaje. Skontaktuj siemoze z ksiegowa ona Ci wszystko zalatwi, bo jezeli nie masz takiej mozliwosci to czeka Cie sporo papierkowej roboty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
witam!!!! ANETA-S dziekuje za odpis napewno juz nabralas wprawy i duzo doswiadczenia w tej sprawie jako samozatrudniona................ pojde w poniedzialek po formularz ...........................................................................a czy te 100 funtow za 3m-ce placi sie przy skladaniu odciagaja z konta? .....................................................................................i jak wyglada sprawa placenia podatkow,pisalas wczesniej ze jestes zwolniona mozesz mi napisac jaka kwota zwalnia z podatku .i jak ................................................................................... i czy po zlozeniu umawiaja cie na jakies spotkanie w zwiazku z samozatrudnieniem czy tylko formularz jest tu podstawa....................................................................................i jak uniknac tego zeby nie dolacac do rozliczenia na koniec roku a zeby miec zwrot czy jest to mozliwe........DZIEKI jak chcesz to odpisz mi na e-maila emaila 23-monika2008@gazeta.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczeeee
boze jaki wstyd dla Nas Polakow nie dziwie sie ze Anglicy Nas przestaja tolerowac, jak przyjezdza taka jedna z druga dziadowa i tak kombinuje. tak , jeszcze staraj sie dziadzie o zwrot podatku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeeeeeeeejjjjjjjj
chciałabym się przyłączyc i zapytac czy może jest jakas mama z okolic Mitcham??? Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o kurcze...czlowiek kombinuje niezaleznie od miejsca w ktorym mieszka pokaz mi Polaka ktory by w Polsce nie kombinowal a skoro mozna sobie byt polepszyc i jest taka mozliwosc to czemu z tego rezygnowac... Judytka zaczeła sie usmiechać :) ja jestem dzis sama z dziewczynkami bo maz pracuje od 7 do 21... jestem dzis przybita bo moj ukochany dziadzius jest juz bardzo slaby i mam nadzieje ze jak w czerwcu bede w Polsce to zdaze go zobaczyc i pokazac mu Judytke ...:( caly dzien co pomysle to placze ... Sztefka 100 lat dla roczniaka :) 🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-MONIKA2008
DO O KURCZEEE!! znalazla sie uczciwa osoba ktora dba o wizerunek narodu naszego BRAWO,,nie udawaj aniolka..i jezeli zazdroscisz osoba ktore sobie daja rade w tym panstwie i korzystaja z tego zeby polepszyc sobie BYT to dlaczego tez tego nie zrobisz......zapewne tak wypisujesz bo nie spelniasz wymogow do otrzymywania pomocy i korzystania z lepszego zycia dlatego jestes osoba ktora jest zazdrosnica ktorej odmuwiono pomocy(bo zapewne probowalas starac sie o jakies dodatki) i coz zostala tylko praca. poco wchodzisz na to forum jezeli jestes urazona tym co sie tu pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-MONIKA2008
DO O KURCZE jedna z druga dziadowa to owszem mowa chyba raczej o tobie bo ja nie uwazam sie za taka osobe i nie sadze ze inne Polki ktore korzystaja z benefitow i pomocy sa dziadowki wiec mysle ze mowa tu o tobie ,bo kazdy ocenia wedlug siebie i na wlasnym przykladzie .Jak chcesz obrarzac to rob to w swoim otoczeniu i osob ktore znasz.ocen najpierw siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O Kurczeeee
Ja nie bardzio rozumię czemu Ty takiego słowa uzywasz jak "wstyd".Ty to się chyba z choinki koleżanko urwałaś, alebo jestes bardzo młoda osobą, która nie zna jeszcze zycia. Jest jedna podstawowa zasada i nie ważne czy jesteś w Anglii czy w Polsce czy gdziekolwiek idziej....jeżeli coś ktoś daje to trzeba to brać a człowiek inteligenty jeszcze używa swojego mózgu by się kwalifikować do tego co dają (w tym przypadku zasiłki). Polak to akurat ma we krwi, że nikt mu nic nie dał i zawsze trzeba było kombinować, zeby coś uzyskać wiec nie pisz tu takich bzdur jak wstyd.....Ja uczciwie pracuję, płacę podatki i czemu jeszcze nie miałabym ruszyć moją mózgownicą, zeby sobie życie polepszyć. Najwyraźniej użyłaś tego sformułowania "wstyd" ponieważ Ty nie za bardzo wiesz jak się odnaleźć w tym tak zwanym przedsiębiorczym myśleniu i wolisz skrytykować wszystkich wokół siebie bo sobie rady nie dajesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×