Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Hej! Mieszkam 15 mil na polnoc od Sheffield,w okolicach Barnsley (jezeli Ci to cokolwiek mowi). 25 minut pociagiem do Centrum Sheffield. Najbardziej odpowiadaloby mi spotkanie w dzien sloneczny i bezwietrzny ;) hehe. Niestety pogody nie przewidzimy. Chyba nie dam rady w przyszlym tygodniu ale moze w nastepny weekend ? Moze zaproponuj date a ja postaram sie dopasowac. Nie pracuje,siedze w domu z malym wiec teoretycznie mam mnostwo czasu. Tylko mam troche planow na przyszly tydzien ale moze uda sie je zmienc. Musimy sie spieszyc bo niedlugo pojawi sie Wasz Filipek :). A to moje male marudne ostatnio i takie jakies niedobre. No nic, ladna pogoda dzisiaj wiec moze dluzszy spacer pomoze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Dejzi... To zalezy od tego ile macie lat i ile wynosza wasze wspolne roczne dochody. Kazdemu nalezy sie \"dodatek na dziecko\" tzw. Child Benefit Tygodniwa stawka wynosi £18.80 i £12.55 za kazde kolejne dziecko. 9 na 10 osob ubiegajacych sie dostaje rowniez Child Tax Credit, ktorego wysokosc zalezy od dochodow. Ja dostaje okolo £74 miesiecznie. Oprocz tego masz jeszcze Working Tax Credit, Sure Start Maternity Grand, Low Income Suport i pare innych ale o nich ci nic nie powiem, bo my mamy za wysokie dochody zeby sie o nie ubiegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
Czesc, Mieszkam w Wandsworth (poludniowy-zachod Londynu) (SW18). Mam 5 miesieczna corke Julcia i chcialabym nawiazac kontakt z dziewczyna ktora tez ma dziecko i chcialaby czasami wyskoczyc na kawe lub do parku i pogadac o ''zupkach i kupkach'' ;-) moj gg to 4979985 Pozdrawiam monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dzięki za gratulacje :) Jutro ide na pierwsze usg i prawdę mówiąc nie wiem zabardzo czego mam się spodziewać,ponieważ według moich obliczeń jestem dopiero w 8tc.no i nie wiem czy będzie to usg takie normalne czy dopochwowe,miała ktoraś może na tym etapie ciązy robione usg?Jesli tak to jak ono wygladało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazjo, tutaj dopochwowych USG nie robia. Troszke dziwne bo zazwyczaj pierwsze USG jest w 12-13 tyg. ale jest tez mozliwe ze w twoich stronach inaczej do tego podchodza ;) Jeszcze raz gratulacje i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
hej MEGAX!!!! CZY MASZ JESZCZE TE RZECZY AKTUALNE? BYLABYM ZAINTERESOWANA HAUCK POOL FAMILY TRAVEL COT and PLAYPEN IN ONE I BIG BUNDLE OF BABY TOYS+FREE COT MOBILE ........MAM PYTANIE CZY MOGE KUPIC TE RZECZY OD CIEBIR BEZ LICYTACJI GDYZ JUZ LADA DZIEN URODZE A NIE MAM LOZECZKA.....MASZ MOZE SKYPA JAK TAK TO SUPER NAPISZ MI JAK CHCESZ NA PRIVA POD JAKIM NICKIEM A JA SIE Z TOBA SKONTAKTUJE NAPISZ TYLKO O KTOREJ GODZINIE..... POZDRAWIAM ZYCZE MILEGO DNIA.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzisiaj moj synek zrobil 5 kroczkow raczkujac:):) ale mialam ubaw:) tak smiesznie to wygladalo. A podazal w strone kolorowych kapci. Mysle ze juz niedlugo zacznie mi tu raczkowac pelna para:D:D anastazja- jesli chodzi o USG to moga je zrobic w 8 tyg. Ja mialam pierwsze na przelomie 7-8 tydz tylko , ze to bylo spowodowane malymi komplikacjami- krwawienie. Najpierw pani wykonala normalne USG ale , ze dzidzio byl bardzo malutki zrobila dopochwowe USG. Nic nie bolalo ale za to bylo bardzo dokladne i super bylo widac to malenkie bijace serduszko❤️. Mamo E- tutaj tez robia dopochwowe USG ale jesli nie mozna dokladnie sprawdzic plodu normalnym USG- to sie wykonuje jedynie we wczesnych stadiach ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ale tu cichutko ostatnio. Czy ktoras z Was oddala swojego malucha do nursery (Mam na mysli platne instytucje)? Chcialabym isc do pracy. Zaczelam wysylac CV ale jakos nie moge wyobrazic sobie dnia kiedy dadza mi posade (o ile w ogole kiedys dadza) i bede musiala zalatwic malemu opieke. Troche mnie to przeraza bo on ma dopiero 14 miesiecy a obie babcie jeszcze pracuja. Jak to u Was bylo? Anastazja, gratuluje! Mada-----> za dwa tygodnie nie bedziesz mogla go dogonic :). Nie wiem jak wygladalo to u Twojego synka ale moj jak zaczynal to tak strasznie wysoko podnosil lapki, tez sie usmialam. Felicity, gdzie jestes? Odezwij sie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada :) no widzisz, co dwie glowy to nie jedna :) a ja zawsze myslalam ze dopochwowych tu nie robia. Labutek, moja Mysz poszla do zlobka od 16 miesiaca zycia. Wczesniej mielismy wspaniala Ciocie Ewe, bo i u nas taka sama sytuacja z babciami, obydwie pracuja. Musze ci powiedziec, ze przeszlismy miesiac piekla z mala, bo nie umiala sie przestawic. Teraz wrecz uwielbia zlobek, ale wtedy to byl straszny placz. Moja rada, jesli naprawde chcesz wrocic do pracy rob to jak najszybciej, zanim maly bedzie juz za bardzo rozumial roznice miedzy byciem z mamuska a byciem w zlobku, szybciej sie wtedy zaaklimatyzuje. Ale dzieci sa rozne, wiec nie ma tu zadnej zasady. U nas w zlobku sa cudowne babki i wiem ze moja cora jest pod bardzo dobra opieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E, wlasnie pamietalam, ze pani Ewa opiekowala sie na poczatku Wasza Myszka, ale nie wiedzialam, ze Evelinka chodzi juz do zlobka. Czyli im szybciej tym lepiej, hmmm. Wiem,ze bedzie placz, tylko nie wiem kto bedzie plakal bardziej,ja czy Sean ;). Boje sie,ze sie nim nie zajma odpowiednio...chyba obawy kazdej mamy. Masz moze jakies wytyczne co do wyboru zlobka czy wybierac po prostu najblizszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
Czesc, orientujecie sie jakie sa ceny zlobkow. Chce moja mala poslac po wakacjach do nursery. Troche mnie te ceny przerazaja. W jedym mi powiedzieli ze to kosztuje 1200 funtow. Mala po wakacjach bedzie miala 10 miesiecy. Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie orientowalam sie jeszcze w cenach ale wiem,ze to spory wydatek. Z tym,ze jezeli dostajesz family tax to zrefunduja Ci 80% (chyba). 1200 ale za jaki okres? Cos chyba za duzo. Mamo E----jak mozesz to podaj przyblizona cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas koszt za dzien wynosi £35 + wyzywienie. W duzych miastach pewnie drozej. A moze zamiast Nursery pomyslisz o Childminder to zawsze nieco taniej nawet w Londynie mozna znalesc childminder, ktora bieze £2ph. Tutaj jest oficjalkna stronka z danymi zarejestrowanych childminders a takze lokalnymi nurseries, playgroups etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
1200 funtow za jeden miesiac. No niestety takie sa ceny tutaj. Dlatego wiem ze niektorym kobietam po prostu nie oplaca sie isc do pracy i szczerze mowiac sie w ogle nie dziwie. Moja znajoma z pracy bierze jakis benefit i wiem ze wtedy ceny sa nizsze. Panstwo sporo doplaca za nursery.Jest to chyba child tax credit. Ale na 100% nie wiem. Czy ktos sie orientuje w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
family tax???? czy to jest ten child tax credit? w ogole sie nie orientuje tu w benefitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko... Child Tax Credit to nie jest pomoc w oplacie za Nursery. Jesli pobierasz Working Tax Credit mozesz dostac okolo £170 tygodniowo zwrotu pieniedzy za opieke nad dzieckiem bez wzgledu na to czy dziecko jest w Nursery, pod opieka Childminder czy Nanny. Jak to dziala dokladnie niestety ci nie powiem bo my mamy za wysokie dochody zeby otrzymywac Working Tax Credit wiec zwrot za koszty opieki nad dzieckiem tez sie nam nie nalezy. Child Benefit to taki dodatek na dziecko, ktory otrzymuje kazdy. A Child Tax Credit dostaje 9/10 ubiegajacych sie. Pisalam o tym na poprzedniej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LABUTEK... Dziewczyny mają rację,że im szybciej poślesz dziecko do przedszkola tym mniej płaczu Mój syn poszedł do przedszkola gdy miał 6m-cy (bo ja zaraz po macierzyńskim wróciłam do pracy na pół etatu), ale ja nie miałam podobnego problemu z płaczem. On był po prostu za malutki, żeby odróżnić różnice dom-przedszkole. Na początku się martwiłam i miałam wyrzuty sumienia ale teraz jak patrzę wstecz, stwierdzam, że wcale to nie było takie głupie posunięcie. Teraz mój syn ma 16m-cy, chodzi do przedszkola z czego jest bardzo zadowolony, dużo się uczy od innych dzieci pozytywnych i oczywiście negatywnych rzeczy...ale ogólnie jest bardzo szczęśliwy. Opieka jest extra! Oczywiście ceny są kosmiczne no ale każdy z nas wie, że pojawienie się dziecka w naszym życiu powoduję koszty w naszym w domowym budżecie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odzew 🌼 Piszac Family Tax Credit mialam na mysli Child Tax Credit + Working Tax Credit ale jednak tu chodzi tylko o Working.... dzieki Megx 🌼. Chyba nawet wolalabym poslac malego do Childminder niz do nursery(pamietam,ze Szanta bardzo sobie chwalila pania, do ktorej chodzil Mieszko) tylko ja mieszkam na strasznym zadupiu i nie wiem czy ktokolwiek w poblizu sie tym zajmuje. Z drugiej strony nursery mam zaraz za rogiem. Chyba mnie przekonalyscie, tyle mam malych dzieci wraca wczesnie do pracy w dzisiejszych czasach. A tym dzieciom az taka krzywda sie chyba nie dzieje. Zyczej dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Roxelka... jak zajrzysz na stonke ktora podalam wyzej to zobaczysz, ze i w Londynie sa childminders za 2ph Labutek... wiesz musisz sobie policzyc czy ci sie oplaca... zajrzyj na ta stronke ktora podalam wyzej tam na pewno znadziesz liste lokalnych childminder :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
Hmm... dzieki za ta informacje. Nam tez sie nie naleza zadne benefity tylko child benefit tak jak kazdemu. Przedszkole to spory tu wydatek. Bede musiala rozejrzec sie za najlepsza opcja.A do pracy chce wrocic, chociaz w takiej sytuacji bede zmuszona poszukac innej ;-) Czy ktoras z dziewczyn oprientuje sie w tych playgroups? Mam zamiar dzis wybrac sie do takigo kolo mnie> Jak to dziala? mjoej malej wszystkie juz zabawki w domu sie znudzily. Zaczelam chodzic z nia na basen i uwielbia wode. Jest tak wybredna ze nie potrafi lezec na macie i bawic sie zabawkami. Wszystko sie jej nudzi. Wiec pomysllalm o tym playgroups. Wiem ze tam sa rozna zabawki, dzieci i moze cos ja innego zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka w anglii
czy mozesz jeszcze raz podac linka do stornyz danymi? wypatruje w Twoim poscie ale nie widze :S dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
Monka_31 Moze pomoze. Ja mialam robione USG dopochwowe w tamtym roku. Bylam w 8 tyg ciazy i mialam bardzo bolesny bol w podbrzuszu. POszlam do GP i skierowal mnie do szpitala (St. George's Hospital) do tzw. early pregnancy unit. Tam poszlam z tym skierowaniem i zrobiono mi na poczekaniu USG. WSzystko bylo widac i maz byl ze mna. Bylo super. POzniej juz robilam w 12 tyg i chyba 24.Byly to zwykle USG Idz na GP i powiedz ze masz bole albo ze krwawilas lekko. Inaczej Ci nikt nie da skierowanie na USG. wczesniej niz w 12 tyg.Mi sie udalo. Tutaj trzeba troche przeolbrztymiec swoja sytuacje bo nie potraktuja cie powaznie. Musisz sie przebijac rekami w NHS by cos dostac . Wiem cos o tym dobrze. W 26 tyg mialam tez silne bole brzucha. Zadzwonilam do mamy ktora jest ginekologiem w Polsce i powiedziala zebym poszlam do GP z tym. Ten mnie zignorowal wiec pojkechalam do szpitala powiedzialam z mialam lekkie krwawienie i natychmiast chce byc przebadana. Udalo mi sie. miala, wszystkie badania i lezalam nawet w szpitalu przez noc wiec potraktowali to powaznie. Porod dzieki Bogu mialam ok ale to tylko dzieki mamie ktroa tu przyleciala. I byla ze mna z mezem.Przy porodzie mialam tylko jedna polozna, ktora zostawilam nas na 2 godz sama. EEEEchhhh lepiej nie miowiec. Dzieki bogu ze wszystko zakonczylo sie ok Jak macie pytania to chetnie opdowiwem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich zainteresowanych podaje jeszcze raz stronke z danyymi zarejestrowanych nurseries, childminders, nannies, playgroups etc. Nie wiem co sie stalo ale link zniknal z mojego wczesniejszego postu... http://www.childcarelink.gov.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko tutaj mozesz poczytac wiecej na temat Playgroups :) http://www.surestart.gov.uk/ SURE START niestety nie dziala na terenie calego kraju, ale jak juz jest to jest rewelacyjna sprawa. Mozesz pojsc pogadac poznac inne mamy z dziecmi :) Placisz tylko £1 za kawe i ciastka ;) Moj Alex bardzo lubi chodzic na takie spotaknia no i ja tez ... zawsze to jakas zmiana i rozrywka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_31
Dzieki Megx, Zobaczymy jak dzis bedzie. Basen juz uwielbia ....tak jak mamusia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×