Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Ladycaramel, bedzie troszke mniejsza roznica wieku niz u naszych. Moja corka skonczy 3 latka dwa tygodnie przed urodzeniem sie ktosika :) (tzn, terminem). Co do imion to mnie od dawna podoba sie Leo (Leonard) i corka o malo co nim nie byla ;) moj nie jest tym razem cos do niego przekonany. Albo Gabrys - M to lubi najlepiej. Podoba nam sie jeszcze Joshua, a ze nie mamy problemow z imionami nie polskimi, wiec dyskusja jeszcze otwarta ;) Imie Laura tez mi sie barzo podoba, mam przyjaciolke o tym imieniu. Szkoda ze tu je wymawiaja Lora... Ja w Next kupuje ciuszki do przedszkola, przede wszystkim rajstopy. A w Gap Maternity nic takiego nie znalazlam :o musze jeszcze popatrzec w Benetton. Ja juz spadam do domciu, dobrego wieczory zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski, melduje sie na zbiorce, jak tam dzisiaj nastroje??? u nas zima powoli odpuszcza, ale szyby w aucie rano niestety dalej zamrozone :( ale przynajmniej w pracy stwierdzili ze jednak wlacza ogrzewanie, wiec da sie rano wytrzymac bez kurtki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski, melduje sie na zbiorce :) Jak tam u Was? zima odpuscila? tu na poludniu juz coraz lepiej, ale niestety szyby w aucie rano dalej zamrozone :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam z rana! Zaraz uciekam bo Filip juz wola z gory ;) U nas zimy juz nie czuc - jedna noc byla - padalo troszke, a potem same mrozy. Ale jak zimno jest teraz na dworze - to nie wiem, bo ja w cieplym domku ;) Ale z tego co maz mowil, to szyby w samochodzie musial odmrazac tylko w poniedzialek :) Wpadne jak nakarmie syna i ogarne lekko dom 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jak gwarno... maz mi dzisiaj zostal w domu, mam czas na fryzjera,bo moj taki oblegany, ze w sobote sie nigdy nie wcisne, a tak w czwartek moze mnie przyjmie zima nam mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ponoc zimno trzyma najmocniej jeszcze w polodniowo-zachodniej czesci Szanta ;) W Londku tez juz bez szronu dzis rano. Tempereatury za kilka dni maja ponoc wzrosnac az do 10 stopni ale przyjdzie tez i deszcz. Nie wiem co lepsze ??? :o Wlasnie zamowilam moje pierwsze w UK lekcje jazdy - teraz to juz koniecznosc, bo z dwojka dzieci nie bede sie tachczyc autobusami! Stara doopa a bez prawka. Dam wam znac kiedy bede jezdzic, to bedziecie siedziec bezpiecznie w domkach, dobra ;) :D:D:D Szanta, a ty w kurtce to w pracy siedzialas, czy bez kurtki z domu wychodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ponoc zimno trzyma najmocniej jeszcze w polodniowo-zachodniej czesci Szanta ;) W Londku tez juz bez szronu dzis rano. Tempereatury za kilka dni maja ponoc wzrosnac az do 10 stopni ale przyjdzie tez i deszcz. Nie wiem co lepsze ??? :o Wlasnie zamowilam moje pierwsze w UK lekcje jazdy - teraz to juz koniecznosc, bo z dwojka dzieci nie bede sie tachczyc autobusami! Stara doopa a bez prawka. Dam wam znac kiedy bede jezdzic, to bedziecie siedziec bezpiecznie w domkach, dobra ;) :D:D:D Szanta, a ty w kurtce to w pracy siedzialas, czy bez kurtki z domu wychodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E -> ja juz prawie 2 lata robie prawko w UK. Teoretyczny zaliczylam w czerwcu 2007, potem jezdzilam troche ale przestalam jak bylam w ciazy (jakos nie moglam sie zebrac). I teraz jak nie zalicze praktycznego do czerwca 2009 (w ciagu 2 lat), to bede musiala jeszcze raz zdawac teoretyczny ;) Naprawde zaluje,ze sie ostro nie wzielam do roboty jak byla okazja...bo teraz niestety kasy troche brak (sa inne wydatki ;)) Zycze Ci wiec, zebys szybciej skonczyla niz ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj mialam odpisac ale zadzwonili z przedszkola i musialam wczesniej sie z pracy zerwac. Mysz ma biegunke no i przedszkole boi sie ze to moze byc wirus. Jak narazie bylysmy na zakupach i w domu od pol godziny i jest spokoj, oby to nie byl zaden wirus, bo ja nie chce nic lapac :o Felicity, znam bol, u nas godzina jazdy od 20 do 25 funtow. No ale zrobic w koncu trzeba! Ja tez chce miec to z glowy do czerwca, zanim dzidzio sie urodzi. Ok, zmiatam kobietki bo trzeba jakas kolacje zaczac szykowac.... a moze poczekam az M przyjdzie i jego poprosze? ;) :p Dobrego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - uwazaj na siebie! Mam nadzieje,ze Ewelinka tez nie zlapala jednak zadnego wirusa, tylko,ze cos jej zaszkodzilo. U nas dzien szybko minal...teraz weekend sie zaczyna ;) wiec bedzie rodzinnie, bo w koncu tato w domu caly dzien :) Na szczescie mrozy jakos odpuscily, to moze i uda sie gdzies w plener wybyc :) Milego weekendu! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo! U nas juz widac za oknem ze jest o wiele cieplej, tzn gdzies okolo 4-5 stopni, ale ponuro. Wczoraj pieknie slonko swiecilo a dzis szarowa :o Felicity, tak jak myslalam, Mysz musiala cos zjesc (mysle ze to mogla byc wina twych dwoch kiwi co zjadla z szalonym apetytem dzien wczesniej ;) ) bo zadnych objawow \"wirusowych\" nie mamy. Wiec sie juz nie martwimy :) Zastanawiam sie czy zdrobic usg 3D? co o tym myslicie dziewczyny? Bede w Pl za dwa tygodnie to moze tam bym zrobila? Sama nie wiem, pamiatka bylaby fajna, ale wiem ze to nie jest konieczne :o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hu hu ha!!! ja nie wiem gdzie Wy mieszkacie, ale u mnie rano bylo za oknem -2 i do tego brzydkawo- a ze maz w domu to tylko wypad po bulki i zero spacerow tez tak macie, ze jak facet ma wolne to tak sie rozleniwiacie?? ja jak jestem sama z mala w domu to jak maly robocik-wszystko zrobie po kolei i nawet pazury pomaluje, a jak On jest to taki rozpierd.. ze nie wiem kiedy i juz jest wieczor. milego dnia i jutrzejszego tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - tez mysle ze to kiwi... A tak swoja sciezka to tu maja hopla na punkcie tummy bugs, i na pierwsze oznaki problemow zoladkowych odsylaja dzieko do domu, chociaz moze to byc zwykla nistrawnosc, a z drugiej strony zasmarkane i kaszlace dzieciaki z goraczka moga chodzic i nikomu to nei przeszakadza.... " bo i tak musza swoje odchorowac".... A co do 3-4d USG - to jest super sprawa, ale tylko pod warunkiem ze w jakims naparwde dobrym centrum. Bardzo latwo wydac kilkaset zlotych, i miec np ledwie 5 min USG bez zadnych specjalnych pomiarow, ani porzadnego badania. Wiec jak macie poleconego lekarza, to na pewno warto. Karinella - u nas dzis rano bylo piekne slonce. Ale teraz juz sie spsilo, wiec dobrze ze choc pogonilismy po ogrodku. A mieszkam, jak widac w stopce, na poludniu, nad samym morzem >:-) A Ty gdzie? Bo wspominalas ze tez na wybrzezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🌻 Buuu, znow poniedzialek :o Roxelka, dzieki dzieki wielke za porady 😘 Wiesz, ja mialam podobne doswiadczenie w Whipps Cross po porodzie (tez cc i tez wykupilam prywatny pokoj z lazienka) i dlatego myslalam o powrocie tam, ale opieka ante nie jest niestety zadawalajaca. Coraz bardziej zastanawiam sie nad home birth bo juz chyba w sercu zadecydowalam ze chce rodzic naturalnie (o ile mi sie uda). Za kilka tygodni zobacze moja community midwife, ktora pracuje dla KG, to sobie jeszcze dokladnie pogadamy… Dzieki przepiekne jeszcze taz za odpowiedz, i trzymajcie sie! Dlugo jeszcze masz do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - przy VBAC to o porodzie domowoym mozesz tylko pomarzyc.... Jako ze ryzyko komplikacji jest podwyzszone, to zapraszaja cie na oddzial ginekologiczny, nawet nie na zwykla porodowke, i jak przez 12 godzin nie urodzisz, to ciecie..... Co mnie osobiscie odwiodlo od prob naturalnego porodu - Mieszka rodzilam 17h bez efektu, a tu mi daja 12 - to po cholere sie meczyc jak i tak ma stanac na cc???? Tzn, oczywiscie ze nikt cie na sile do szpitala nie zaciagnie, ale tez wydaje mi sie ze to jest troche igranie z ogniem, niepotrzebne ryzyko. A u nas dzisiaj halny (???? skad tu halny? ale duje jakby kogos powiesili...), i w zwiazku z powyzszym glowe mi rozsadza....eeeeee, ide spac....dobranoc wszystkim i zycze lepszego samopoczucia niz mam ja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, ten halny chyba na ciebie mocno podzialal bo az przewialas moje nadzieje na HB ;) Wiesz, ja juz slyszalam ze HB po cc nie jest mozliwe, zobaczymy jak to wszytko pojdzie u consultant. Jeszcze sporo czasu, choc im wiecej czytam o VBAC tym bardziej chce HB i doula (zeby tylko forse na to miec ;) ). Dziewczyny, co podajecie swoim pociechom na bol brzuszka? Mysz wczoraj w nocy marudzila ze ja pobolewa. Mozna dwac rumianek? Zupelna ignorantka w tym temacie jestem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, napewno ktoras z was ma doswiadczenei w przesawianiu dziecka z piersi na butelke. bo juz mysle o rezxygnacji z pracy(2zmiany wieczorne w tyg). moge zawiesic na jakis czasd ale nie chcialabym. A tu każda proba karmienia butelka czy łyżeczką kończy sie płaczem i niestety musze dac piers bo dziecko glodnieje i jest coraz gorzej. ola ma 6 m-cy, kiedys nawet wolala butelke wiec myslalam zxe problemu nie bedzie. po chorobie, od 2 m-cy tylko pierś i nic wiecej zupelnie nie chce,stale pokarmy tez nie w jej guście.Dziewczyny kazda rada na wage zlota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka, nie maly problem :o Moja rada, jezeli masz taka mozliwosc, to twoja nieobecnosc przez najmniej caly dzien, a najlepiej caly weekend. Zostaw mala z mezem lub babcia, corka nie bedzie cie czula (te nasze malenstwa maja nieslychany wach) i na pewno z placzem, ale wezmie i butelke. A tak to jak ma wolec butle lub lyzeczke jak ma pod noskiem smacznego cycuszka. Sposob drastyczny, wiem, ale funkcjonuje. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo E wez tu zostaw dziecko na dluzej jak placze wnieboglosy z glody?tesknoty?j est wlasnie tak jak jestem w pracy a mala jedzenia nie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow - w koncu 230 strona ;) U nas dzis ladna pogoda - ale niestety nie uda sie nam nigdzie wyjsc, bo wozek sprzedalam, a nowy ma moj maz dzis odebrac, ale dopiero po pracy :) Zreszta mam tyle zalatwiania w zwiazku z kupnem domu, ze caly czas wisze na telefonie i sprawdzam maile ;) Wiecznie jakichs papierow nie ma - ale moze w koncu w tym tygodniu cos sie ruszy... A co u Was kobietki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ U nas znowu mrozno i bezslonecznie :o Felicity, no slysze ze jest coraz trudniej mortgage zalatwic, trzymam kciuki zeby juz te sprawy jak po masle poszly!!! Borowka, no problem jest, i serce sie kraja... moja polozna zawsze mowila ze od placzu zadne dziecko jeszcze nie umarlo, ale nam oczywiscie trudno jest kruszynke zostawic wiedzac ze placze :o Lecz nie zawsze to co sprawia placz u dzieci jest dla nich zle, w tym wypadku mysle ze musicie sie przelamac. A jakie mleko jej podajesz z butli? moze sprobujesz jakies inne? A masz mozliwosc sciagania twojego? Ja odliczam dni do usg 3D :) bedzie tez latwiej pokazac Myszy co tam u mamusi w brzuszku rosnie ;) Narazie, bo sobie przerwe objadowa troszke przedluzylam i teraz na przyspieszonych obrotach musze dzialac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Chyba udalo mi sie w koncu wszystko juz z domem zalatwic ;) Ufff.... Ale nie bede zapeszac, bo bylabym wniebowzieta gdyby w przyszlym tygodniu udalo sie juz wymienic kontrakty :) A co u was? Jak dzieciaczki? Ja sie moge pochwalic,ze moj syncio oficjalnie ruszyl na kolankach - czyli raczkuje!!:) A w niedziele konczy 8 miesiecy :) Jak tam ciaze forumowych mamusiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Felicity, nie bede tez zapeszac i poczekam az mi dasz znac zeby pogratulowac .... ;) Ale za to gratulacje raczkujacego potomka!!! :D Oj oj, teraz to masz dwojke za ktora skakac oczyma!!! Ja juz po pierwszych dwoch godzinach jazdy, hmmm, nawet nie najgorzej, samochod mi ani razu nie wygasl, ale... cos mam za ciezka stope i za bardzo na gas naciskam ;) instruktor bardzo fajny, cierpliwy i bardzo dobrze wszystko tlumaczy. Jak na rane dla mnie, bo ja wybuchowa i panikara :) A maluchy... duza Mala oglada wlasnie bajke na nocniku (?) a maly Maly po dwoch dniach imprezowania az sie zastanawialam co sie tam dziecje, jakos sie uspokoil. Moze tez zuzyje weekend na odpoczynek ;) Jutro zaprowadzam Mysz na imprezke urodzinowa do kumpeli ze zlobka, niech sobie troszke pochasa, moze zdolam tez zaliczyc z nia fryzjera bo dwa tygodnie obciela sobie pol grzywki, oczywiscie prawie do korzeni :o a za tydzien jedziemy do PL i wolalabym zeby nie komentowano faktu ze nozyczki sa dla jej malych raczek dostepne ;) Ciagle przymierzam sie do zrobienia sernika, takiego z torebki hihi, ja boginia kulinarna nie jestem, ale zapominam kupic twarozku w polskim sklepie. Uzywacie moze jakiegos innego sera ktory kupujecie w angielskim supermarkecie? Bo mi sie tam jechac jutro nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Felicity, nie bede tez zapeszac i poczekam az mi dasz znac zeby pogratulowac .... ;) Ale za to gratulacje raczkujacego potomka!!! :D Oj oj, teraz to masz dwojke za ktora skakac oczyma!!! Ja juz po pierwszych dwoch godzinach jazdy, hmmm, nawet nie najgorzej, samochod mi ani razu nie wygasl, ale... cos mam za ciezka stope i za bardzo na gas naciskam ;) instruktor bardzo fajny, cierpliwy i bardzo dobrze wszystko tlumaczy. Jak na rane dla mnie, bo ja wybuchowa i panikara :) A maluchy... duza Mala oglada wlasnie bajke na nocniku (?) a maly Maly po dwoch dniach imprezowania az sie zastanawialam co sie tam dziecje, jakos sie uspokoil. Moze tez zuzyje weekend na odpoczynek ;) Jutro zaprowadzam Mysz na imprezke urodzinowa do kumpeli ze zlobka, niech sobie troszke pochasa, moze zdolam tez zaliczyc z nia fryzjera bo dwa tygodnie obciela sobie pol grzywki, oczywiscie prawie do korzeni :o a za tydzien jedziemy do PL i wolalabym zeby nie komentowano faktu ze nozyczki sa dla jej malych raczek dostepne ;) Ciagle przymierzam sie do zrobienia sernika, takiego z torebki hihi, ja boginia kulinarna nie jestem, ale zapominam kupic twarozku w polskim sklepie. Uzywacie moze jakiegos innego sera ktory kupujecie w angielskim supermarkecie? Bo mi sie tam jechac jutro nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E - ja probowalam robic sernik na Quarku (sprzedawany po 250g) - z tym,ze to taka wersja dla odchudzajacych sie ;) bo malo tluszczu (o ile w ogole jakis) :) Natomiast w wiekszych Tesco maja tez po 250g prawdziwy polski twarozek - wiec z tego na pewno mozna upiec serniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje :-) A moja pociecha dzielnie znosi trudy zasypiania bez smoczka :-) bardzo zaluje,ze nie posluchalam rady mojej mamy i nie odzwyczailam mojej coreczki od smoka duzo duzo wczesniej!!! Poza tym ciaze znosze bardzo dobrze,ale czekaja mnie dwa zastrzyki Anti- D, bo przeciez kopnal mnie zaszczyt posiadania grupy krwi B-. Czy ktoras z szanownych Mam byla na USG w Zielonej Klinice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Lady Caramel, lapka, ja tez B- (na szczescie corka wziela B+ po tacie!) a co to za Zielona Klinika? My jeszcze smoczkujemy, pozbedziemy sie kiedy Mysz bedzie gotowa tak jak z pieluszkami. Felicity, no moze ja tez powinnam cos nie tuczacego zrobic? Jestem juz 4kg do przodu plus te 4 co nigdy nie zgubilam z poprzedniej ciazy :o Na dodatek od wczoraj mam wilczy apetyt i jem wszystko co wzrok moj napotka!!!! Kolo duzego Tesco, gdzie i tak musze dojezdzac, jest wasnie sklep polski. Czyli chyba zrobie babke cytrynowa ;) Dobrego weekendu, my spadamy na imprezke - na szczescie przestalo padac i sloneczko sie pojawilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×