Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Misiu, ojejku biedny Leos! Z tym inhalatorem to niby dlaczego go GP dal? U nas kiedys GP probowala mi wmowic ze Duza ma astme ... guzik prawda! Testy na alergie uczulaja? to tez glupota, bo to przeciez testy maja stwierdzic czy uczulenia sa czy nie! Ja nareszcie w pracy - raj dla moich uszu!!!!! dziewczyny zdrowe tylko M rozlozony z zapaleniem krtani - znajac go pewnie gra na PS 😠 no ale jak mi kolacje przygotuje to mu tego nie bede za zle miala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! No i znawu cisza... nie spac, pisac.....;) Leos juz lepiej, chyba antybiotyk pomogl, inhalatorka uzywal pare razy - dobry jak dziecko kaszle non stop i nie umie przestac.Mam nadziej ze ja go teraz nie zaraze, bo dalej mnie przeziebienie trzyma choc juz o wiele lepiej - ogoleni bardzo malo choruje, ale w ciazy sie oslabilam. Czy ktoras z Was bedac w ciazy zauwazyla powiekszajace sie pieprzyki na skórze??, bo ja mam znowu(w poprzedniej ciazy tez) wrazenie ze sie powiekszyly niektore no i kilka nowych wyskoczylo. A jeszcze jedno pytanko dotyczace badac prenatalnych w ciazy?? czy ktoras z Was je robila?? Pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E-napisalam jakies dwa tygodnie temu wiadomosc na nk,ale nie odezwalas sie :-( pewnie mialas duzo zajec. To PS to jakas plaga,nie nawidze tego urzadzenia i kiedys wyrzuce je przez okno albo dam Nikusiowi do zabawy hehehe Sprawdzalam pogode na kolejny tydzien,ma byc cieplo i slonecznie,wiec musimy umowic sie w jakims parku,co Ty na to?? Misia-moje dzieci tez mialy ten straszny kaszel,musialam inhalowac malego,ale po tygodniu bylo juz okej. To wirus bronchiolitis,mnostwo dzieci choruje :-( Pisalayscie o nie przesypianiu nocy przez maluchy.Moj synek (11 miesiecy,o kurde,ale ten czas zapierdziela) od jakis 3 tygodni przesypia noce.Przed osma zasypia i budzi sie okolo 5-5.30 na mleko i znow zasypia. Wreszcie jestem wypoczeta!! Co do badan prenatalnych to robia,ale tylko wtedy,jesli badanie usg,wiek matki i kilka jeszcze innych czynnikow potwierdza,ze istnieje wieksze prawdopodobienstwo urodzenia chorego dziecka.Ale nie bede o tym pisac.Moja kolezanka miala takie badanie,miala 36 lat i to byla jej pierwsza ciaza.Nie martw sie na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyC, qrka nie odpisalam? A to doopa ze mnie!!! Najmocniej przepraszam ❤️😘!!! Wiesz, dziewczyny mialy zoladkowa od 16go, po 3 dniach zlapalo M a po weekendzie dostal zapalenia krtani I siedzial w chacie przez caly tydzien a ja zapiepsalam za czterech :o nie mowie ci jaka jestem zmeczona!!! Duza ostatnio sie przyzwyczaila przychodzic do nas w nocy I ja I M spimy na krawedziach lozka o szerokosci 180cm a panna rozwalona na srodku :o na szczescie Ola zadko sie budzi w nocy a jak juz to tylko sprawa zrobienia mleczka (oh jak mi brakuje wygody karmienia piersia!!!) No ale teraz juz wszystcy zdrowi I piekni jestesmy ;) Super ze nareszcie pogoda sie polepszy, juz mi sie znudzila ta zima!!! W przyszlym tyg spotkanie super, piatek albo sobota, napisze na nk!!!! Co do badan prenatalnych - ja jestem starsza mama, piersze dziecko mialam w wieku 36 lat :) po pierwszym skanie w 13 tygodniu nic nie wskazywalo na to ze cos z plodem nie tak, a ze uwazalam ze inwazyjnosc badan I ryzyko przez nie poronienia sa dosc wysokie, wiec ich nie robilam. W drugiej ciazy tez nie (wtedy mialam juz 39 lat :) ) Natomiast u mojej przyjaciolki (pierwsza ciaza w wieku 37 lat) na pierwszym usg wyszly jakies neiciekawe rzeczy I ona badania porobila, przy ktorych tez powychodzilo jej ze jest obecnosc potrojnego chromosomu 13, nie mowie ile sie kobieta najadla strachu, nastresowala, naplakala. Po tygodniu poszla prywatnie powtorzyc te same badania I wyszlo NIC! Chlopczyk (moj chrzesniak) w czerwcu bedzie konczyl 2 latka I pieknie rosnie zdrowy urwis :) Wiec wg mnie, jesli naprawde jest taka potrzeba to badania prenatalne trzeba robic, ale jesli na usg wszystko jest ok to po co sie tylko niepotrzebnie stresowac? Ja wole tutejsze podejscie do ciazy, jesli wszystko przebiega bezproblemowo to po co problemow szukac? Powodzenia!!! Przyznam sie ze zabiegana jestem, praca, dom, dom, praca . Ze zmeczenia plakac mi sie chce, no ale czlowiek musi sie przyzwyczaic :( najtrudniej mi to przychodzi wobec dojazdow metrem - smrod brud chyba zaczne namawiac M na jakas przeprowadzke tylko ze wtedy musialabym dojezdzac pociagiem, nie wiem co lepsze :o Okej, ide popracowac - dzis bardzo nudne analyzy, bleeee Buzka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany jakie ja byki wale!!! najmocniej przepraszam ze kuje w oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okruch1
Misiaola, mnie w ciazy powiekszyl sie taki niby pieprzyk, niby krosta na policzku, tuz pod okiem. Wygladalo paskudnie i po porodzie (ale nie tak odrazu) poprosilam GP o wyciecie i nie bylo zadnego problemu. Umowilam sie na zabieg i teraz nie ma juz sladu (nawet blizny!). Mysle, ze to normalne w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okruch1
Czesc Mamuski. Maja zapisana do przedszkola ale niestety bedzie mogla zaczac dopiero od wrzesnia. Powiem Wam, ze ta Anglia to rzeczywiscie kraj do gory nogami: porzednio odwiedzilam trzy prywatne przedszkola i zadne mi nie odpowiadalo. Tym razem polecono nam przedszkole panstwowe i prosze-niespodzianka: profesjonalna obsluga (mam na mysli ludzi z wyksztalceniem pedagogicznym, bo normalnie nie wymaga sie takowego do wykonywania zawodu przedszkolanki), swietne zaplecze, specjalne, oszklone ale zamkniete pomieszczenie do jazdy rowekami i do zabawy w piaskownicy, kalosze i kurtki przeciwdeszczowe, ogrodek z domkiem na drzewie i warzywniakiem... Szok! Na dodatek dzieci maja zajecia muzyczne i rytmiczne! Cudo! W Polsce to raczej prywatne przedszkola sa lepsze. No a teraz dla tych, co mieszkaja w zatloczonych agromeracjach: okazalo sie, ze nie mozna dziecka zapsywac do szkoly duzo wczesniej. Dwa miesiace przed koncem semestru w przedszkolu rodzice dostana katry do wypelnienia z nazwa szkoly i tyle. Oczywiscie, jest szansa, ze z powodu natloku zgloszen do jednej szkoly, dzieci ktore mieszkaja najdalej zostana przydzielone do innej, ale podobno w praktyce to sie nie zdarza... zobaczymy. My juz wstepnie zadecydowalismy o szkole katolickiej, ktora zdecydowanie wyroznia sie wynikami posrod innych szkol. Jest tylko jeden szkopol: Maja nie ma jeszcze chrztu-zastanawiam sie, czy ma to jakies znaczenie... No, to tyle moich wypocin. A poza tym tyje i puchne, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszku, no prosze! Fajne to wasze przedszkole! U nas takowych nie ma, tzn panstwowych :( sa ale w innych dzielnicach i watpie zeby byly tam wolne miejsca. Co do szkol, ja wlasnie czekam na 30 marca na maila do ktorej szkoly Mysz sie zalapala. U nas, tzn w naszym borough sa chyba inne reguly: do 10 grudnia sklada sie aplikacje na nastepny rok szkolny - u nas jest tylko 1 intake we wrzesniu, ale borough obok funkcjonuje jeszcze wg starych regol i ma "wziecia" tez w styczniu. Co do szkol katolickich zgadzam sie, osiagaja rzeczywiscie dosc dobre wyniki - u nas sa one tak oblegane ze zeby sie dostac to rodzice musza chodzic regularnie, co niedziele do kosciola, niektore szkoly nawet zadaja zdjec i potem wysylaja do parafii zeby sprawdzic czy rzeczywiscie ksiadz ich zna ;) Moja kolezanka z poludniowego Lnd juz dwa lata przed skladaniem podan, zaczela udzielac sie w parafii, sprzatac kosciol raz w miesiacu zeby podlizac sie ksiedzu, hihihi. U nas szkoly podstawowe sa na poziomie wyzszym niz srednia panstwowa, i te ktore wybralam dla Myszy sa albo outstanding lub maja elementy outstanding wg Ofsted. Juz niedlugo bedziemy wiedzieli gdzie pojdzie :) No i wielkie zmiany w zyciu beda ... ja sie tylko martwie kiedy bedziemy odrabiac lekcje, ja do domu docieram dopiero na 18.30 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszku, zapomnialam dodac - rozne szkoly maja rozne kryteria admisji, najlepiej sprawdz w samej szkole lub na necie czy chrzest jest warunkiem. Tutaj chrzest zalatwia sie bardzo latwo szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No ja tez zalatwiam przedszkole, choc Leos pojdzie dopiero po wielkanocy nastepnego roku - wariactwo. Podobnie jak Okruch wybralam katolickie(prywatne, ale uznja darmowe godziny), bo chce aby Maly dostal sie pozniej do szkoly katolickiej - jest b. dobra tu gdzie mieszkam, dlatego tez ja wybralam. Podobno zwiekszaj sie szanse dostania do tej szkoly jak dziecko chodzilo wczesniej wlasnie do tego przedszkola. Nic mi nie wiadomo o tym czy chodzenie do koscial polskiego zwieksza szanse, ale nie mam zamiaru sie podlizywac - jestem katoliczka(zreszta jak wiekszosc polakow), ale nei praktykujaca, wiec mam nadzieje ze to nie ma za duzego znaczenia. W papierach byla rubryczka o wiare i chrzest. Ja dalej walcze z katarem i kaszlem. No a Leos po antybiotykach byl lepszy przez 4 dni i znow powrot kaszlu i kataru. zwariowac mozna. Na szczescie za 2 tygodnie jedziemy do Polski i tam mam zamiar zrobic podstawowe badania i wymazy. A poki co mysle odtawic zwykale mlako ktore wprowadzilam ponad 2 miesiace temu, na zmiane z Mlekiem po 1 roku, bo moze to powoduje ten katar i kaszel. Sama juz nie wiem, ale trwa to stanowczo za dlugo. Ja tez sie zwiekszam i tyje, a Ty Okruszku w ktorym jestes tygodnu ciazy?? Pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu, oj biedny Leos :( moze i masz racje z tym mlekiem bo krowie jest sluzotworcze. A z kosciolem polskim to nie wiem, moja kumpela angielka, a nawet nie bo ona chinka z Hong Kongu a maz Irlandczyk ;) My tez niepraktykujacy i wlasnie dlatego wiedzialam ze nie mamy szans ze szkola katolicka. No ale Londyn to przepelnione miasto :( na pewno u was jest inaczej, wymagania lzejsze i Leos sie dostanie :) zycze pogodnego pobytu w Pl, dzisiaj tesciowa mowila ze Gdansk znowu zasniezony ..... kiedy ta zima w koncu sie skonczy!!!!! LadyC, jestes? pomachaj chociaz :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avori
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avori
Czesc dziewczyny, nazywam się Kasia, mieszkam w Basingstoke, kikla lat temu również pisałam na tym forum, jak róznież na forum cieżarne polki w Anglii....jestem mamą Liwci w listopadzie skonczy 4 latka i mamą Kuby w styczniu skonczył 2. mam do sprzedania 2 zestawy kosmetyków firmy Avon dla osób powyzej 30go roku zycia z serii Anew Rejuvenate. Cena jednego zestawu 15 f ( cena katalogowa 39F) .Jakby któraś z Was była zainteresowana kupnem mogę wystawic na e-bay , zeby było wiarygodnie , na weekend moze byc dostarczone w okolice Hammersmith Londyn.Jeśli miałabym wysłac poczta doszedłby jeszcze koszt wysyłki. Zestaw zawiera Anew Rejuvenate 24Hour Eye Cream Night/Day (full size) cena katalogowa 15 F Anew Rejuvenate Day Revitalising Cream, SPF 25 UVA/UVB(trial size) 6 funtów Anew Rejuvenate Night Revitalising Cream (trial size) 6F Anew Rejuvenate Revitalising 2in1 Cleanser( full size) 7F Anew Rejuvenate Flash Facial Revitalising Concentrate (trial size) 5F nr gg 7605038 mamybasingstoke@gmail.com Serdecznie pozdrawiam Wszystkie Mamy , szczególnie Szante i Andziuline:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem,jestem :-) czytam,tylko pisac mi sie nie chce,przepraszam!!! Ja rowniez zapisalam coreczke do przedszkola,jak skonczy 3 lata (maj) to mam sie zjawic i przypomniec im o podaniu,tak na wszelki wypadek,gdyby mieli balagan w papierach.Przedszkole jest przy szkole podstawowej (malej),maja olbrzymi ,,wybieg,, dla dzieci.Moje dwie kolezanki poslaly tam swoje pociechy i byly bardzo zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okruch1
Mamo E, niezle zarty z tymi zdjeciami i myciem kosciola. To raczej nie dla mnie i chocbym chciala poslac Maje do najlepszej szkoly to jednak sa jakies granice rozsadku. Domyslam sie, ze dla niektorych szkola katolicka to jedyne wlasciwe rozwiazanie i dlatego sie tak ''poswiecaja''. A co do chrztu, to pewnie bedzie wymogiem, z czego sie ciesze, bo wreszcie sie zmotywujemy. Ale raczej ochrzcimy ja tutaj, bo nikomu nie ujmujac, nie mam zaufania do polskich kosciolow i ksiezy- jakos chyba do tej pory zle trafialam :) Misiu, co z tym Twoim Leosiem???? A ja jestem dopiero w 9tym tygodniu a brzuszek juz widac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm. Moj M. byl we wtorek u lekarza z Loenem, no i cos mu tam dalej charczy delikatnie na oskrzelach, ale antybityku nie dal bo nie bardzo pomogl ostatnim razem, za to skierownie na badania moczu i kalu dostalismy. Wynik moczu wyszedl dobrze, ale co do kalu to w poniedzialek bedziemy wiedziec. Leos juz lepiej choc dalej pokaszluje, ale slini sie strasznie co tez moze byc przyczyna- no i strasznie jest marudny ostatnio - podejrzewam ze ostatnie cztery zeby mu ida, a moze jest tez zmierzly bo ja jestem zmierzla i jakas przybita. Jakos mi tak zle i moj. M mnie jeszcze denerwuje... no coz takie zycie... mykam na filmik... Milego weekendu wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyC - tak kochanie, wszystko dobrze, tylko ze wszyscy zdrowi to i motorek trzeba bylo wlaczyc na dawne obroty no i oczywiscie zmeczeni jestesmy .... M i ja wieczorem padamy o 21ej ... ale bylo do wiosny, nie? No wlasnie Misiu, jak Leos? A ja czekam niecierpliwie do 30go kiedy to mi powiedza do ktorej szkoly Mysz pojdzie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! No wyniki moczu i kalu wyszly w normie - nic nie znalezli, Leos duzo lepiej choc dalej brzydko kaszle jednak tylko rano i czasem w nocy. Moze odstawienie zwyklego mleka pomoglo- w Polsce zrobie jakies badania jak pediatra zaleci, ale nie widze sensu ponownej wizyty u tutejszego doktora :) Moze po prostu ten angielski klimat (duzo wilgotnosc) nam nie sluzy - bo my z M. rowniez kaszlemy szczegolnie rano. No wiosne czuc w powietrzu, mam nadzieje ze szybko sie ociepli i kurtki pojda do szafym, bo juz z ledwoscia zapinam sie w moje :) My w sobote do Polski jedziemy autem na jakies 5 tygodni - juz nie moge sie doczekac- koniec z gotowniem i nonstop opieka nad Leosiem...jupi - moze jakies kino - no bo knajpy w moim przypadku odpadaja, mmm... a tesciowa robi pyszne nalewki...poki co moge pomazyc :) mykam jakis obiad upichcic, trzymajcie sie cieplo i piszcie ;) pozdrawiam wszystkei mamuski i mamuski to be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia, a czy wy czasem nie macie jakiegos grzyba w domu? bo tu to przeciez normalana sprawa z tym swinstwem :o Fajnie macie z tym wyjazdem! Tylko ty sie cieplo jeszcze ubieraj, w PL ponoc jeszcze snieg lezy i sypie!!!! Co do pysznych nalewek, wy wiecie ze ja wyrodna matka, i sprobowac musialam jak ciocia przywiozla ;) :p ale fakt, nie smakowala tak jak powinna ... dzis mam pieklo w pracy :o za duzo do roboty a raczki tylko dwie - mozg juz dawno uciekl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie o plesni mialam wspomniec. Przypomnialam sobie,ze moi znajomi mieli problem z dziecmi,kaszel meczyl dziewczynki do czasu az zmienili miejsce zamieszkania. Byla u nich straszna wilgoc i ona byla przyczyna kaszlu... Mamo E-trzymam kciuki,zeby E dostala sie do najlepszej szkoly :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyC :) dzieki, wszystkie trzy sa bardzo dobre, wiec ide na wygode, chce zeby poszle do tej ktora jest najblizej zlobka ;) Dziewczyny, co robicie na Wielkanoc? Acha, Okruszku, Misia - na kiedy wy macie terminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. No grzyby to angileski prezent - my jednak nie mamy- moj M. chate sprawdza wiec jak sie cos pojawia (czasem plesn przy oknach, szczegolnie jak sie duzo grzeje) to zaraz z tym walczy. Wiec grzyba za kaszel nei wienie - no chyba ze sciany sa za grzybione, ale raczej by to wychodzilo na zawnatrz. Mamo E ja termin mam na 16 lipca - juz pilke mam a to dopiero poczatek:] W Polsce od poniedzialku ma byc nawet do 20 stopni wiec wiosna na maxa, choc nigdy nie wiadomo kiedy snieg spadnie:] dobrze ze autem jedziemy bo nie musze sie az tak stresowac iloscia bagazu :-) My Wielkanoc spedzamy w Polsce, ale jeszcze nie wiem czy u moich czy u M. rodzicow - na szczescie oboje mieszkaja w domkach wiec bedziemy miec duzo przestrzeni :-) ale sie ciesze ;) Mykam sie pakowac. Pozdrawiam wszystkie mamuskie i mamuski to be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okruch1
Misia zazdroszcze wyjazdu i zycze udanego urlopu i SLONCA! Wyjazd Wam i Leosiowi dobrze zrobi. U nas, jak widzicie pogoda jak zwykle-a jeszcze wczoraj na wycieczce bylam...wialo przerazliwie, niedaleko sterczaly osniezone gory, ale bylo slonce i to nam wystarczylo. Mamo M ja wyliczylam termin na 7go pazdziernika, ale to tylko moje przypuszczenia bo do poloznej mam termin dopiero na 25go marca (ona zreszta pewnie to potwierdzi-tylko skan moze cos zmienic). Jestem w szoku, bo waga mi polazuje ze nie przytylam, a brzuszysko juz mi sie nie pozwala zapiac w spodnie. Moze waga klekla? A Maja ostatnio mnie zadziwila: dawalam jej takie kartki z delikatnie zarysowanymi ksztaltami, literkami i cyferkami zeby mazakiem rysowala po liniach. A ona mi ktoregos dnia namalowala farbami na kartonie wszystkie literki z pamieci! Bylam w szoku, bo spodziewalam sie zwyczajnych mazancow a tu litery. I jeszcze jak jej dyktowalam, to napisala mama, tata i maja. Dzieci to sa jednak bystrzaki, my starzy mozemy sie od nich tylko uczyc...ehh. pozdrawiam a Tobie Mamo M wiecej oddechu w pracy zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, piszę do Was z propozycją współpracy. Jestem konsultantką firmy Avon, jednocześnie Sales Leaderem, szukam osób, które chciałyby dorobic, jednocześnie nie tracąc benefitów. Avon w swojej ofercie oprócz kosmetyków ma obecnie biżurerię, zegarki, bieliznę, piżamy, torby , perfumy, kremy przeciwsłoneczne, przyrzady do cwiczeń poprawiajace sylwetkę. Bardzo dobrą opinią cieszy się seria SPA, oraz liiv botanicals , jak również produkty na poprawiające koloryt skóry, wypełniające zmarszczki, jest także spory wybór dla mężczyzn, perfumy ,kremy, żele. Proszę o kontakt, nawet jeśli nie do końca jesteście przekonane o chęci współpracy , jeśli macie pytania chetnie na nie odpowiem i wtedy może zmienicie zdanie. Możecie kupowac kosmetyki tylko dla siebie, kupując z katalogu dla konsultantek po dużo niższych cenach , a także sprzedawac wsród znajomych, koleżanek i kolegów z pracy. Jako reprezentantka od kwoty powyżesz 78 zarobisz 20% a powy żej 148 , 25% .Do kwoty całego zamówienia wlicza się wszystko, zamówinia z katalogów dla klientek, hello tomorrow(katalog dla konsultantek), katalogi, torby do pakowania. Jeśli macie pytania piszcie Kasia avori@interia.pl lub dzwońcie 07895465689 siec o2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolych Swiat, smacznego Jajka i radosnie spedzonego czasu w gronie najukochanszych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch1
Czesc dziewczyny. Az sie pisac nie chce po tym, co sie stalo w Smolensku... Zasypiam z trumnami przed oczami, budze sie w tym samym, wisielczym nastoju. Szkoda ludzi, bo rzadu mi nie szkoda (w koncu od rzadu ucieklam do Angli). Brak slow... Mam nadzieje, ze u Was lepiej, chociaz po ruchu na forum widac, ze cos nie jest dobrze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×